Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 20/10/08№ 44 (510) Проспект Свободи і надалі гарнішатиме

Символічно відкритий на День міста відремонтований проспект Свободи, схоже, стає ще одним “центром тяжіння” в Ужгороді. Новенькі лавички під ліхтарями тут “окуповують” так само охоче, як на Корзо чи Театральній, гарно вимощеними тротуарами гуляють дідусі-бабусі та батьки з малюками. І хоч 4 жовтня Сергій Ратушняк та головний підрядчик виконаних робіт Павло Маєрчик уже перерізали червону стрічку і з цієї нагоди всі бажаючі могли пригощатися пивом від мера, проспект і надалі вдосконалюватиметься. Що планувалося, як вийшло і що буде — розповідає міський голова Ужгорода.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

У першу чергу увагу ужго-родців привертають оригінальні металеві тваринки, що прилаштувалися на зрізаних на висоті 3 метрів деревах. Це, виявляється, ідея самого мера, ним же і профінансована. Правда, спершу задум був трохи інший — ішлося про об’ємні фігури, вирізані з тієї ж 21-ї зрізаної тополі за ескізами студентів художнього інституту. Але старі дерева (за них, до речі, за поданням начальника обласного управління екології Андрія Погорєлова проти міського голови порушено кримінальну справу) всередині виявилися пустотілими — геть струхлявіли, а два взагалі не трималися купи, тож їх викорчували. 10—12-сантиметрова поверхня, яка залишилася, для такої роботи була недостатньою, тому з’явилися ці фігурки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  20/10/08, 09:51


№ 44 (510) 6 комунальних аптек продадуть з аукціону, але зі збереженням їх профілю і трудових колективів

52-ге пленарне засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання проходило в п’ятницю у відремонтованому приміщенні великого залу. На стіні з’явилося електронне табло, де висвічувалися результати голосування, отож тепер депутатам не закинеш непрозорості в роботі.

У першу чергу було прийнято рішення передати від “Уж-тепла” в оперативне керування Ужгородського управління освіти ряд котелень (зокрема АНВК, НВК “Гармонія”, ЗОШ №№ 10 та 16). Це дозволить нормально опалювати освітні заклади, бо поки “Уж-тепло” має борги, ліміт на газ йому навряд чи видадуть. Тим часом в оперативне управління будинкового комітету “Мрія” було передано гуртожиток по вул. Декабристів, 41. Також депутати зменшили статутні фонди комунальних підприємств: ЖРЕР №№ 4, 6 і 8 передали у повне господарське відання 165 пластмасових контейнерів КП “Уж”, котре якраз займається вивезенням сміття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  20/10/08, 09:50


№ 44 (510) 28 груп продовженого дня для соціально незахищених і надалі утримуватиме місто

Поштовхом до того, щоб перший заступник міського голови Володимир Бобков у п’ятницю прокоментував питання функціонування груп продовженого дня у школах, став виступ у прямому ефірі ТБ депутата облради Омеляна Мателешки, котрий свого часу сам очолював Ужгородське управління освіти. Довільне трактування теми і пересмикування фактів таки допекло, отож Володимир Олександрович у відповідь сказав таке:

“Слід розуміти, що є обов’язкова програма, а є — довільна. До першої, яку гарантує держава, відноситься право на безкоштовну середню освіту. Решту фінансуємо тільки за наявності коштів. Тому було рішення виконкому про те, що в умовах, коли з бюджету міста вилучається 18 млн. грн. за допомогою таких депутатів, як пан Мателешка, Ужгород не має можливості профінансувати необов’язкову програму, якою є групи продовженого дня. (Згідно зі ст. 11 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабміну від 14.06.2000 р. № 964, вони можуть (а не обов’язково мають — авт.) функціонувати за необхідної матеріально-технічної бази). Йдучи назустріч малозабезпеченим, безробітним, багатодітним та іншим категоріям пільговиків, виконком залишив 28 ГПД у різних школах, котрі й надалі утримуватимуться із міського бюджету. Всі інші батьки за бажання можуть організовувати групи у стінах навчального закладу, уклавши контракт із педагогом. Скільки це коштуватиме — залежить від його кваліфікації, наповнюваності групи (чим більше дітей — тим дешевше) та вартості використаних електричної і теплової енергії. До речі, я сам учився в школі, навіть працював там і добре пам’ятаю: о 16.30 у ГПД у кращому разі залишалося 4—5 чоловік, а робочий час — до 18-ї. Про яке ефективне використання коштів ідеться? Ось такі реалії, а все інше — спекуляції на тему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  20/10/08, 09:50


№ 44 (510) і хочеться, і колеться? Чи насправді обласні екологи за аквапарк?

У вівторок в ОДА відбувся брифінг за участю начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова. Звичайно, після його звіту про виконану роботу та опис ситуації з природою в краї журнілісти не змогли оминути ситуацію, яка нині склалася в Ужгороді з аквапарком, тому найгостріше запитання стосувалося саме об’єкта “Водний світ” і, зокрема, виділення землі під його будівництво.

Щоб бути якомога об’єк-тивнішими, відповідь Андрія Погорєлова на це питання процитуємо із незначними скороченнями:

— …Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області відкрите та прозоре у своїх діях… Є закон, який один для всіх… Такий аквапарк необхідний Ужгороду, але де він буде розміщуватися — питання до міської влади. Хочу підкреслити, що він може знаходитися і в межах Боздоського парку. Зараз, на мою думку, з боку міської влади відбуваються маленькі маніпуляції стосовно статусу парку та розміщення на частині його території “Водного світу”. Існують межі Боздоського парку. Якщо міська рада прийме рішення, розробить проект організації парку, затвердить його на обласній раді, то таке будівництво можливе і в межах парку. Але статус землі залишатиметься природнозаповідним, і вона буде надаватися на умовах оренди. Наше законодавство таке допускає, якщо існує можливість… Але в цьому випадку мені здається, що ужго-родська влада хоче відокремити землю з метою зміни її статусу і позбавити цю частину природозаповідного грифу. Це порушення законодавства, і ми не можемо на це піти. Закиди в наш бік стосовно блокування нами будівництва “Водного світу” є абсолютно безпідставними: будувати аквапарк можна. Я як держслужбовець, котрий очолює Державне УОНПС, стою на тому, що потрібно зберігати наш природозаповідний фонд, розширювати його, оскільки він є єдиним джерелом подальшого розвитку для наших дітей та спадком для онуків. Я не можу змиритися з тим, що ми повинні для якогось комерційного проекту, хоча він і нормально налаштований, віддавати землю. Не потрібно з нею гратися. Якщо ми будемо точно знати, що земля залишиться Боздоським парком і її не продадуть завтра та не поділять на клаптики по 10 сотин, будемо мати гарантії… І тоді… Якщо ж ми зараз погодимося на те, що ці 23 гектари підуть під комерційний проект (і невідомо, чи буде його реалізовано), то потім уже ніхто не зможе вплинути на ситуацію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  20/10/08, 09:49


№ 44 (510) Муніципальні проблеми легше вирішувати спільно

Минулої п’ятниці українські та угорські управлінці й підприємці зібралися в оновленому великому залі Ужгородської міської ради на міжнародну конференцію на тему “Український та європейський досвід вирішення проблем муніци-пального розвитку: переробки та повторного використання комунальних і промислових відходів, створення промислових парків, кластерів та інноваційних інкубаторів”.

Відкривав конференцію мер Ужгорода Сергій Ратушняк. Не запобігаючи перед гостями, він дав зрозуміти, що Євросоюз теж не без проблем, але в той же час чесно назвав і наші больові точки. Зокрема закцентував на парадоксі, коли у нас будується купа шикарних особняків, їхні власники їздять на дорогих автівках, але при цьому дороги українські залишають бажати кращого. У той час як в Угорщині, Словаччині — якраз навпаки. Чому? Бо наші багаті громадяни ніяк не звикнуть ділитися прибутками з державою, себто чесно платити податки. Але це, вважає міський голова, просто проблема перехідного періоду: люди, допавшись до можливостей капіталізму, ще не усвідомили своїх обов’язків і відповідальності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  20/10/08, 09:49


№ 44 (510) План надходжень до бюджету податківці перевиконали, але дається це нелегко

Цієї середи ужгородські податківці підбивали підсумки 9 місяців поточного року. Похвалитися є чим, але скільки праці вкладено в досягнення результату, знають, напевно, тільки вони самі. Бо до стовідсотково дисциплінованих платників нам ще рости і рости.

Отже, як повідомила начальник ДПІ в м. Ужгороді Марія Бадида, за січень—вересень до зведеного бюджету надійшло податків на суму понад 339 млн. грн., що на 10 млн. більше, ніж минулоріч. У Держбюджет мобілізовано 178,5 млн. грн. (142,9% проти відповідного періоду 2007-го), до місцевого — 160,7 млн., у т. ч. до міського — 122,7 млн. грн. (132,2%). Найвищі темпи приросту показали податок на прибуток — 88%, на додану вартість — 29%, плата за землю із фізичних осіб — 49% та акцизний збір — 27%.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  20/10/08, 09:48


№ 44 (510) У Невицькому дитсадок облюбували… вужі й полози. Районна влада, замість відремонтувати ДВЗ, воліє його закрити

За народними прикметами після Здвигів (27 вересня) змії ховаються в нори і залягають у сплячку. Але невицькі вужі й полози цього, мабуть, не знали й останнім часом унадилися заповзати в приміщення місцевого дитсадка. Його завідувачці власноруч доводилося виносити 9 плазунів. Через таку НП заклад, звісно, тимчасово закрили, але грошей на його ремонт райрада виділяти не поспішає. Чиновники воліли б узагалі закрити садок: мовляв, дітей можете влаштувати в сусідніх Кам’яниці та Ужгороді.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

А почалося все років 5 тому зі скорочення посади двірника. Без нього “тилова” територія, прилегла до садка (а він, слід зауважити, знаходиться на березі Ужа), густо поросла травою, бур’янами та кущами, і змії стали почуватися там цілком вільно. Настільки, що могли підповзати досить близько до дітей, котрі гралися на подвір’ї. У таких випадках “швидкою допомогою” була завідуюча ДВЗ Марта Багера — біолог за фахом, — котра, бачачи, що має справу з неотруйними вужами, просто голіруч відкидала їх у кущі. Проте це були ще квіточки, а ягідки з’явилися цьогоріч восени. На початку жовтня, як тільки в садку включили опалення, знахабнілі плазуни стали проникати в приміщення. Власне, зробити це їм було нескладно: у задній стіні будівлі, в місці виходу каналізації, відвалився добрий шмат штукатурки і цегли, внаслідок чого утворилася наскрізна дірка. Швидше за все, змії заповзли через неї у фундамент і влаштували собі там “кубельце” на зиму. А коли в садку запрацювали конвектори, через численні щілини всередині приміщення вирішили підтягтися поближче, аби погрітися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Випадок)  -  20/10/08, 09:47


№ 44 (510) “Воно саме малюється”, — каже 16-літня художниця і готує 4-ту виставку

Те, що Оля — творча натура, батьки помітили з раннього дитинства. Ще в садочку говорила віршиками: побачить щось цікаве — і зразу заримує. А в 3—4 класі почала писати досить пристойні поезії, втім незабаром у дівчинки виявилися неабиякі здібності до малювання, і попереднє захоплення відійшло на другий план. Нині Олі Павлюк — 16, і вона мріє стати професійним художником та готує ось уже четверту виставку.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Скромна дівчинка-підліток ніяковіє, і розповідати про її успіхи доводиться переважно батькам. А похвалитися є чим. Власне, її шлях до живопису почався з тих же віршиків: з другого класу акуратно записувала свої творіння в зошит, а поряд малювала ілюстрації до них. У 12 років уже мала першу виставку — у школі в рідному Довгому. Тоді, до речі, 15 її картин відразу розкупили, і зароблених грошей вистачило на те, щоб оплатити старшому брату-другокурснику два семестри навчання у вузі. Уже наступного року в Мукачеві в Паланку на виставці “Таланти Закарпаття”, де була представлена творчість найрізноманітніших жанрів, їй дали перше місце і подарували цифровий фотоапарат.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  20/10/08, 09:47


№ 44 (510) Запальні танці українських волонтерів знову побачили в Польщі

Ми вкотре ввели в оману поляків… вони так і не повірити в те, що ми не професійні танцівники, а просто талановиті, комунікабельні молоді люди, представники злагодженої команди волонтерів з України.

Анастасія МАКАРА, волонтер Товариства Червоного Хреста України

20 членів офіційної делегації Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (в.о. голови І. Сабо) нещодавно повернулися з 11-денного табору-семінару “Паліативна опіка”, який проходив у Польщі в рамках проекту “Польща — Україна — разом до спільного майбутнього!”. Проект відбувається за програмою “Польська допомога-2008” Міністерства закордонних справ Республіки Польщі в період з 1 червня до 31 жовтня. Власне про реалізацію проекту, співпрацю із Малопольським Червоним Хрестом, особисті враження від поїздки та волонтерську групу ми розмовляли з координатором проекту з українського боку, головою Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Митровцій після першого візиту волонтерів (див. № 39 (505) від 13 вересня 2008).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  20/10/08, 09:46


№ 44 (510) Минулого тижня в ляльковому театрі “Знімали джинси”

“У середу “Знімаємо джинси!” — гучно заявили організатори презентації нового альманаху сучасної літератури Закарпаття “Корзо: Джинсове покоління ІІ”. Тож аби стати свідком цього самого роздягання, в ляльковому театрі зібралася купа молодих і не дуже.

Оголення і справді було. Щоправда, не ніг, а душ, що набагато важливіше, зазначив Михайло Рошко, ідейний натхненник і рушійна сила літературного проекту “Джинсове покоління”. І вийшло воно гарно та зі смаком. Тож була змога вчергове заслухатися віршами Василя Кузана, із задоволенням віддатися тонкому гумору Сергія Федаки, відзначити влучність афоризмів Мирослава Дочинця, пройнятися лірикою Вікторії Андрусів (в альманасі ж подано її прозу), зануритись у сповідь Михайла Рошка. Це про представників так званого джинсового покоління. Що ж до комп’ютерного, то тут (принаймні для мене) було чимало відкриттів. Усім їм — і єдиному з-поміж них прозаїку Тарасу Ващуку, і тим, що перевагу віддають віршам: Христині Вінявській, Ользі Федорович, Маріанні Шутко, Роману Шипу та Віку Коврею — без сумніву, щедро дісталося від Бога таланту. Щоправда, дівчатам-поетесам хотілося б побажати більше оптимізму, бо кохання — це й політ… По-справжньому захопила Ірина Надворна. І не лише досконалими поезіями, а й їхнім, сказала б, віртуозним виконанням. Порадував Андрій Любка. Він відчутно “подорослішав”, і хоч “побідкався”, що останнім часом віддає перевагу римованим віршам, вони направду в нього виходять чудові.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  20/10/08, 09:45
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS