Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/10/08№ 43 (509) Відсвяткували!

Свій 1115-й день народження місто відзначило яскраво, різноманітно, гучно та з феєрверками, як і належить імениннику. Причому святкування розпочалося ще 1 жовтня. І відтоді щодня кількість заходів збільшувалася, вилившись у суботу – неділю в неперервний калейдоскоп подій, яким не став на заваді й суботній проливний дощ.

Зранку цього дня на вулиці Льва Толстого розгорнувся традиційний аграрно-промисловий ярмарок “Золота осінь”. Поряд на площі Ш. Петефі вишикувалися новісінькі авто від закарпатських автодилерів, а в сквері Закарпатської ковальська громада влаштувала мистецьку імпрезу, під час якої майстри викували подарунок місту (інтригу стосовно нього збережемо до урочистого моменту, що станеться зовсім скоро) і водночас провели майстер-клас для всіх бажаючих познайомитися з ковальством, чим і скористався “гуманітарний” заступник міського голови В.Симулик.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  13/10/08, 09:37


№ 43 (509) Володимир Огар: “Ми не вимагаємо від директорів шкіл створювати платні групи — це не наша компетенція”

Цей матеріал планувався як розлоге інтерв’ю з начальником управління освіти Ужгородської міської ради Володимиром Огарем та його заступником Богданом Кіштулинцем, завдяки якому, можливо, нарешті вдалося б розставити крапки над “і” в багатьох міських освітянських питаннях, що активно мусуються на шпальтах ряду обласних ЗМІ. Проте розмова була перервана дзвінком із прокуратури, звідки негайно зажадали чергових пояснень посадовців. За час, що ми встигли поспілкуватися, вдалося з’ясувати питання функціонування в школах груп продовженого дня. А оскільки воно з кожним днем обростає чутками, а отже, не втрачає гостроти, вирішили подати хоча б його трактування.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Володимире Івановичу, тож якою буде доля груп продовженого дня?

— Почнемо з того, що наявність груп продовженого дня не обов’язкова: згідно зі статтею 11 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 964, у загальноосвітньому навчальному закладі вони можуть (виділено автором) функціонувати і бути створеними за необхідної матеріально-технічної бази й за умови, що їх організація не призводить до збільшення змінності занять. Простіше — що навчальний заклад не працюватиме у дві зміни. На сьогодні майже всі групи продовженого дня працюють саме в другу зміну.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/10/08, 09:36


№ 43 (509) М’яко стелять, та твердо спати. Облрада начебто підтримала ідею створення аквапарку в Ужгороді, насправді знову відтягуючи її реалізацію

У середу облрада розглядала питання про відміну свого попереднього незаконного рішення щодо розширення меж природоохоронної зони Боздоського парку. Як це було і що з цього вийшло — журналістам розповідали депутати облради Олександр Антал та Юрій Бережник.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Відміну злощасного рішення облради № 614 від 25 липня ініціював депутат-“народник” Олександр Антал. І він, і представники влади, і 18 громадських об’єднань — членів ініціативної групи з проведення міського референдуму, котрі підготували звернення до депутатів Закарпатської обласної ради, аргументовано доводили: розширення Боздоського парку як об’єкта природно-заповідного фонду є незаконним. По-перше, ця територія не підпадає під юрисдикцію облради, бо належить територіальній громаді Ужгорода і є у віданні міського комунального підприємства “Парк культури і відпочинку “Боздоський”. По-друге, Ужгородська міська рада має виключні повноваження, визначені ст. 33, п. 1 пп. а-3 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, як на розпорядження земельними ресурсами в межах міста, так і на надання їм статусу “об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення”. Тобто якби місто вийшло на облраду з таким проханням, вона могла б погодити це, але ж Ужгородська міська рада не робила таких ініціатив, бо на земельній ділянці, що складає різницю між 73 та 50 га, — фактично болото, немає жодних реальних підстав для віднесення її до об’єктів природозаповідного фонду, що підтверджено актом комісії науковців ботанічного саду УжНУ. Крім того, Ужгородська міська рада раніше рішенням сесії від 27 вересня 2007 року № 483 надала дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження для будівництва саме на цій ділянці водно-оздоровчого комплексу “Водний світ”. І, до речі, аква-парк на території Боздоського парку запланували на сесії міськради ще 20 лютого 2004 року, зовсім не за Ратушняка, у затвердженій Програмі розвитку інвестиційної діяльності на 2004—2010 рр. У зверненні наголошувалося, що прийняте з явним перевищенням повноважень і нічим не мотивоване рішення облради № 614 рано чи пізно все одно буде відмінено, хоча б шляхом референдуму, але нині воно призупинило просування найкориснішого для громад Ужгорода і Закарпаття загалом інвестиційного проекту вартістю 30 млн. євро. Прикру помилку обласним депутатам пропонували виправити, відмінивши одіозне рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  13/10/08, 09:35


№ 43 (509) Підготовку до опалювального сезону майже завершено. Однак 44 багатоповерхівки з боржниками тепло не отримають

Цього тижня на засіданні виконкому Ужгородської міськради за участю широкого кола причетних посадовців розглядалася інформація про хід підготовки до опалювального сезону-2008—2009. Висновок — у межах фінансових можливостей більшість запланованого виконано. До того ж після масового встановлення “автономок” населенням виявилося, що в окремих багатоповерхівках залишилися самі боржники, отож цьогоріч їх можна буде покарати, не зачіпаючи інтереси сумлінних платників.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

“Автономників” інвентаризували

Власне, до нового опалювального сезону комунальники почали готуватися відразу по закінченні попереднього і дійсно багато встигли зробити. Наприклад, підготовка до зими житлового фонду передбачала ремонт систем центрального опалення у 392 будинках, а станом на 6 жовтня його проведено у 388-ми, що становить 99%. Щодо покрівель план узагалі перевиконали — замість 146 будинків дах відремонтували на 158, себто маємо 108 відсотків. 12 об’єктів потрапили у список в екстреному порядку через сильні дощі, на які цьогоріч літо не скупилося; щоб людям не текло на голови, покрівлі там теж полагодили. Також побілено та пофарбовано стіни 117 під’їздів. Що стосується капітального ремонту, то на нього цьогоріч уже витрачено 745 тис. грн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  13/10/08, 09:34


№ 43 (509) Боздоський парк оновився сучасною технікою

А саме механізованим прибиральником — міні-трактором “Беларус”, якого оснащено щіткою для прибирання сміття й листя, спеціальною лопатою для чищення снігу та причепом. Легкий в експлуатації, він без труднощів рухається між деревами і до того ж є дуже економічним.

“Коли ми прийшли сюди працювати, — розповів директор комунального підприємства “Парк “Боздоський” Олександр Черняк, — у господарстві не було навіть мітли чи лопати. Нинішня міська влада йде назустріч нашим потребам, надає різнобічну підтримку, знаходить необхідні кошти (лише цей трактор коштував казні Ужгорода 40 тис. грн.). Відрадно, що на сьогодні парк працює без будь-яких боргів, а в майбутньому хотілося б перейти на самоокупність”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  13/10/08, 09:33


№ 43 (509) “Елегантна Чарівна перлинка”

4 жовтня до Дня міста за підтримки міського голови в Палаці дітей та юнацтва відбувся фінал конкурсу міні-міс Ужгорода “Чарівна перлинка-2008”.

У ньому взяли участь 10 дівчаток віком від 4 до 7 років. Фіналістки мали змогу позмагатися у таких виходах: “Самопрезентація”, “Бабусина скриня”, “Пародія” та “Авангард”. І вперше в історії конкурсу дівчаткам нараховували додаткові бали за батьківську допомогу. Адже умовою цьогорічної “Перлинки” була безпосередня участь мам фіналісток — вони згуртувалися і станцювали “канкан”. Також у перервах між виходами дівчаток глядачів розважали авторські колективи міста, Танцювальна корпорація друзів, Blitz та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  13/10/08, 09:33


№ 43 (509) Юрій Луценко: “Якщо працевлаштування вождів стає головним командним завданням, то бути членом такої команди нічого”

— У разі проведення дочасних парламентських виборів “Народна самооборона” вирушить у самостійний похід чи (як прогнозує багато хто) виявиться складовою частиною Блоку Юлії Тимошенко?

— Вважаю ці вибори вкрай небезпечними. З них розпочнеться ціла низка кампаній, які йтимуть одна за одною три роки поспіль, — спочатку парламентська, потім — президентська і, нарешті, місцева. Я досить глибоко поінформований про стан справ у країні, тому смію стверджувати, що такий стрес може виявитися вкрай небезпечним для України.

Для “Народної самооборони” можливі два варіанти — самостійний похід або входження в інший демократичний блок. Може йтися як про вже наявне політичне об’єднання, так і про новостворене. Остаточне рішення прийматиму, звісно, не я — прийматиме наша політична сила. Вибір частково залежатиме від того, яким виявиться формат виборів. Не виключено, що дострокові парламентські вибори відбудуться одночасно з достроковими президентськими.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Влада, Новини, Країна)  -  13/10/08, 09:32


№ 43 (509) У нас буде місцевий референдум без використання бюджетних коштів

Цієї п’ятниці депутати зібралися на сесію, щоб вирішити буквально кілька питань, зате вагомих. Основне з них — про проведення місцевого референдуму (текст рішення див. нижче), за яке проголосували одноголосно.

Зате наступний проект приймався не так гладко. Йшлося про скасування рішення IV сесії міської ради V скликання від 22.10.2007 р. № 599 про передачу ЗОШ № 4 під словацьку школу та культурний центр (про це читайте на стор. 4 у коментарі міського голови до подій в облраді). У принципі, ніхто не був проти самого факту, суперечка виникла тільки навколо мотиваційної частини. Мер і більшість депутатів виступили за формулювання “У зв’язку з системними протиправними діями та рішеннями Закарпатської ОДА й Закарпатської облради…”, а кілька інших пропонували “за невиконання умов забезпечення фінансування…” (по 2 млн. грн. на ремонт школи мало надійти з обласного бюджету та від словацької сторони, однак ці гроші залишилися на папері). Переміг перший варіант: 26 — “за”, 4 — “проти”, 1 — утримався.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  13/10/08, 09:31


№ 43 (509) Микола Руснак: “Працюючи міським головою Ужгорода, дуже хотів побудувати льодовий стадіон — пекло мене дуже, що в Кошице такий є, а ми відстаємо”

Портрет Миколи Івановича Руснака висить у холі будівлі міської ради. Він — не звичайний ужгородець, він один із тих, хто протягом кількох років керував нашим містом, працював на його благо. Міський голова, хоч і колишній, — це звучить гордо. Але наш співбесідник ніколи не відчував себе вищим за звичайних ужгородців, бо посада для нього не була самоціллю, головним вважав результат виконаної ним роботи. Днями колишній міський голова Микола Руснак отримав звання Почесного громадянина міста. Тож ми завітали до нього в гості, аби згадати, яким було місто за часів роботи Миколи Івановича головою виконавчого комітету.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— Миколо Івановичу, як сприйняли новину про присвоєння вам звання Почесного громадянина Ужгорода?

— Це стало справжнім сюрпризом! Знаєте, за роки своєї праці я отримував багато різних грамот і нагород, але ця, безсумнівно, є найважливішою. Я був дуже зворушений тим, що мене і мою роботу пам’ятають, за що дуже вдячний міському голові й усім депутатам. Мій, певно, не дуже хороший характер не дозволяє мені постійно ходити по установах і нагадувати про себе начальникам, тож мене неабияк здивувала така увага до себе.

— А ви зазвичай відзначаєте День міста?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  13/10/08, 09:30
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS