Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/10/08№ 42 (508) Закарпатську міліцію хочуть реорганізувати. Наразі перешкодив суд, але Віктора Чепака таки відсторонили

Цього вівторка до Ужгорода приїздив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Привід — колегія за участю начальників УМВС західних областей щодо виконання завдань із охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю у регіонах, які постраждали від стихійного лиха. Але насправді всі чекали офіційного оголошення реорганізації закарпатської міліції, внаслідок якої її керівник генерал-майор Чепак мав залишитися поза грою. Інтриги додали чутки про суд, який нібито відбувся напередодні ввечері і призупинив цю саму реорганізацію. Словом, версії подальших сценаріїв ходили різні, але міністр швидко розставив усі крапки над “і”.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

От тільки чекати його довелося довгенько: літак, як виявилося, за графіком приземлявся о 15.40, та ще й спізнювався, а журналістів чомусь зібрали на 15-ту. Правда, сумувати їм не довелося, бо до споруди УМВС в очікуванні Луценка підійшов мітинг із кількадесят чоловік на чолі з Сергієм Ратушняком. “Ми маємо дозвіл на проведення цього заходу від міськради”, — без тіні посмішки заявив мер і висловив усе, що він думає про Віктора Чепака та Віктора Балогу. Лозунги мітингуючих теж були явно не на підтримку останніх. Утім демонстрація виявилася мирною, і ніяких ексцесів, крім словесних перепалок, не спостерігалося.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  06/10/08, 09:43


№ 42 (508) Солодкий Ужгороде мій!

3 жовтня у фоє міської ради у рамках святкування 1115-річчя обласного центру відбувся конкурс кондитерського мистецтва. За планом він мав бути на набережній Незалежності, але зашкодили несприятливі погодні умови. Тому багато охочих так і не змогли спочатку подивитися, а потім і поласувати витворами кулінарії.

У конкурсі взяли участь представники п’яти торгових марок: “Фантазія”, “Диво”, “Беламі”, “Валентин та Валентина Штефаньо”, “Деліція”, кожна з яких відобразила Ужгород по-своєму. Тут був торт, який відтворював реставрований проспект Свободи з ліхтарями, лавицями, насадженнями (він “поїхав” на виставку до Праги), торти із фотокартками та символікою нашого міста (гербом і виноградом), торт-будиночок із садом — усе це створило неповторний різнобарвний ансамбль.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  06/10/08, 09:42


№ 42 (508) Пенсії знову зросли з 1 жовтня

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, з 1 жовтня буде здійснено черговий перерахунок пенсій. Про його особливості розповідає начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Ганна Сухар.

— Зазначу одразу, що згаданий перерахунок, як і досі, проводиться в автоматичному режимі, тому пенсіонерам приходити до нас в управління немає потреби. Нові ж пенсії городяни вже почали отримувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  06/10/08, 09:42


№ 42 (508) В Ужгороді відзначили Міжнародний день людей похилого віку

Питання соцзахисту малозабезпечених городян є одним із пріоритетних у роботі міської влади. Зокрема проводяться конкретні заходи з посилення соціальної підтримки цієї категорії людей, визначається потреба у фінансовій допомозі, оздоровленні та забезпеченні ліками тощо.

1 жовтня небайдужі громадяни, підприємці, підприємства й управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради провели для згаданої верстви ужгородців служіння в церквах міста; організували безкоштовний проїзд по місту; благодійну акцію в деяких супермаркетах; святковий обід з концертною програмою у міському Територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Представники благодійної християнської організації “Краще життя” провели всім бажаючим міні-діагностичне обстеження.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  06/10/08, 09:41


№ 48 (508) Боржників можуть реально покарати, їм тепло не включатимуть

Святкування Дня міста і проблеми опалювального сезону — такими контрастними цього разу були теми, розглянуті на прес-конференції першого заступника міського голови Володимира Бобкова. Почали, звісно, з приємного. До Дня міста Ужгород причепурився: відреставровано пр. Свободи, зроблено розв’язку на перехресті вул. Легоцького—Баб’яка—Капушанської, викошено траву на набережних і вздовж річки тощо.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

З нагоди 1115-річчя Ужгород бурлитиме

Святкові заходи розпочалися вже з цієї середи, якраз коли журналісти спілкувалися з Володимиром Олександровичем. Біля 19-ї школи, наприклад, школярі репрезентували 2-годинну концертну програму, в четвер—п’ятницю по мікрорайонах теж було чим розважитися. Ці виступи задумано для тих, кому важко рухатися (насамперед для старшого покоління), отож такі собі “культурні вогнища” винесли поближче до помешкань людей. Свої сюрпризи городянам запропонували і деякі торгові організації: в “Сільпо”, приміром, у п’ятницю були розпродаж за низькими цінами, концертна програма та конкурси з призами; у “Дасторі” в неділю усі бажаючі, купивши товару на 150 грн. на 1-му поверсі і на 400 — на другому, зможуть узяти участь у розіграші автомобіля “Тойота-Аuris”, наданого центром “Карат Мотор”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  06/10/08, 09:40


№ 48 (508) “Маю досвід і належну освіту, тому думаю, що не підведу тих людей, які мене призначили”

Саме на цьому декілька разів наголосив новоспечений начальник УДАІ УМВС в Закарпатській області Петро Луцюк під час першої офіційної зустрічі з місцевими журналістами. Пан Луцюк звернувся до медійників з пропозицією бути партнерами, а не тільки об’єктами для критики.

Першим кроком Петра Луцюка на новій посаді буде забезпечення особистої безпеки працівників ДАІ та суворе дотримання законодавства, а також навчання особового складу, вивчення досвіду роботи інших країн, що згодом відобразиться як на результатах роботи, так і на формуванні позитивного іміджу працівника. “Я кадровий працівник управління державної автомобільної інспекції з 1976 року, — розповів пан Луцюк. — Пройшов шлях від інспектора до начальника управління. Роботу ДАІ знаю досконало, оскільки працював на лінії 10 років. Це нелегка праця, досить часто небезпечна для життя”. Тому запевнив, що буде працювати стільки часу, скільки для нього відвели Бог та керівництво. І так, аби його дії були зрозумілі як працівникам, так і населенню. А коли доведеться піти, щоб не соромно було дивитися людям в очі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  06/10/08, 09:39


№ 42 (508) Сергій Ратушняк: “Проспект Свободи — подарунок ужгородцям до Дня міста”

Напередодні 1115-ї річниці Ужгорода міський голова Сергій Ратушняк запросив журналістів, щоб поговорити про те, з чим місто підійшло до свого дня народження і як житиме далі. Розмова, звісно, плавно вийшла за вузькі містечкові рамки і зачепила загальнодержавні проблеми. Але про все по порядку.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Місто розвивається “всім чортам назло”

Для початку Сергій Ратушняк привітав усіх ужгородців із Днем міста, яке, зізнався, любить, бо тут народився, це його мала батьківщина. “З чим я як голова міста йду до цього свята? Це проспект Свободи, у який нині вкладено кілька мільйонів гривень із міського бюджету, та ще залучено й спонсорські кошти. Останнє — справа добровільна, ми ж не Секретаріат Президента, через коліно нікого не гнем. Підприємцям, котрі мають бізнес на проспекті, запропонували перерахувати фірмі, яка виготовляє і викладає бруківку, по 50 грн. за квадратний метр своєї торгової площі. Відгукнулося менше 15%. Тобто ми любимо це місто, але не за свій рахунок. А тим меценатам, спонсорам, які допомогли, — спасибі. Я зі своїх структур, із власних статків виділив до свята близько 80 тисяч доларів — на скульптури, прийоми, проживання і харчування гостей з міст-побратимів, бо у бюджеті коштів на це нема.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  06/10/08, 09:39


№ 42 (508) Цьогоріч Ужгород удев’яте назвав своїх Почесних громадян

Як ми вже повідомляли, 2 тижні тому на 50-му пленарному засіданні IV сесії V скликання Ужгородської міської ради було обрано Почесних громадян міста-2008. Ними стали Микола Руснак, колишній голова виконкому Ужгородської міської ради, Клара Лабик-Попович, народна артистка України, солістка заслуженого Закарпатського народного хору, й Михайло Баник, голова Закарпатського об’єднання майстрів народного мистецтва та самодіяльних художників. І нині за усталеною вже традицією на урочистому віче вони отримають посвідчення та грамоти про присвоєння цього звання.

Звання “Почесний громадянин міста Ужгорода” було започатковане рішенням ІХ сесії міської ради ІІІ скликання від 20 листопада 1998 року. Згідно з ним, це звання “присвоюється громадянам, які брали активну участь у боротьбі за визволення міста в роки Другої світової війни; які мають особливі заслуги перед містом у галузі господарської, наукової, культурно-освітньої, медичної діяльності, беруть активну участь у громадсько-суспільному житті, користуються повагою та авторитетом серед мешканців міста”. Крім того, воно “може бути присвоєне громадянам інших міст України або іноземцям на відзнаку їхніх заслуг перед містом або на знак поваги до їхньої громадянської і благочинної діяльності”. Ужгородці, котрим присвоєне звання “Почесний громадянин міста Ужгорода”, на весь час проживання в місті звільняються від оплати за комунальні послуги, яка погашається за рахунок міського бюджету (рішенням ХХІІ сесії IV скликання від 21 листопада 2003 року ця норма була доповнена, відтоді вона розповсюджується, окрім власне Почесних громадян, і на членів їхніх сімей — чоловіка/дружину та дітей віком до 18 років), а також користуються правом безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  06/10/08, 09:38


№ 42 (508) Почесні громадяни міста-2008 — Ужгороду й ужгородцям

Микола РУСНАК:

— Щиро вдячний міському голові Сергію Ратушняку та всьому депутатському корпусу за присвоєне мені звання Почесного громадянина Ужгорода. Свою роботу я, повірте, виконував від душі. Дуже хотів би попросити ужгородців берегти рідне місто та щиро працювати на його благо, бо воно прекрасне! Традиційно бажаю громаді нашого чудового Ужгорода щастя, здоров’я, добра, творчої наснаги та впевненості у завтрашньому дні.

Біографічна довідка:

Микола Іванович Руснак народився у селі Луг Рахівського округу Підкарпатської Русі 29 березня 1925 року. Навчався в народній школі села Луг, а згодом у Василіянській гімназії, що тимчасово діяла в селі Великий Бичків. У роки війни працював на лісопосадках, потім у кооперації. Після звільнення Закарпаття був обраний односельчанами головою споживчого товариства, у 1947 році став депутатом окружної ради. Згодом, під час роботи головою правління Великобичківського сільського споживтовариства, на громадських засадах виконував обов’язки заступника голови селищної ради. Завідував рахівським окружним відділом торгівлі, довгий час працював головою Рахівської райспоживспілки. Під керівництвом Миколи Івановича спілка завоювала перехідний союзний прапор, про її зразкову роботу писав у 1959 році журнал “Союз”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  06/10/08, 09:37
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS