Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 16/09/08№ 39 (505) Ужгородські депутати занепокоєні можливістю силового сценарію в Україні

На вимогу понад третини депутатів Ужгородської міськради цього вівторка було скликано позачергове засідання сесії. Викликано це загостренням політичної ситуації в державі та деякими кроками Віктора Ющенка, котрі можуть свідчити про підготовку до введення прямого президентського правління, що є найгіршим і антиконституційним варіантом розвитку подій.

Про ймовірність і в той же час недопустимість такого сценарію говорилося і в стінах Верховної Ради. Зокрема нардеп Анатолій Гриценко вважає, що виданий через 2 дні після початку кризи указ Президента про введення до складу РНБО начальника генерального штабу генерала армії Сергія Кириченка; заслуховування командного складу військових сил у “темній” кімнаті, особливо захищеній від сторонніх вух; указ про перевірку внутрішніх військ та доручення Балозі сформувати інспекційну групу, що в принципі дає можливість підняти по тривозі й перекинути в будь-яку точку озброєні частини; побажання Ющенка задіяти в навчанні спецпідрозділ СБУ “Альфа”, все це дозволяє говорити принаймні про його психологічну готовність до силового варіанту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  16/09/08, 09:42


№ 39 (505) Виконком. “Водний світ” пропонують внести до програми державного будівництва на 2009-й

Таке рішення було прийняте цього тижня на засіданні виконкому.

Його члени ухвалили звернутися до депутатів Верховної Ради від Закарпаття з пропозицією включити проект будівництва аква-парку в Ужгороді до програми державного будівництва (на умовах співфінансування) в бюджет на 2009 рік.

Тим часом Закарпатській облраді та ОДА внесли пропозицію включити інвестиційний проект будівництва “Водного світу” на Слов’янській набережній до Плану дій та операційної програми Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року на основі рішення IV сесії V скликання Ужгородської міської ради від 27 вересня 2007 року № 483.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  16/09/08, 09:42


№ 39 (505) Злодій, примудрившись залишитися на ніч у музеї, виніс звідти 4 цінні картини

Картини відомих закарпатських художників користуються все більшим попитом. На жаль, через це вони частенько стають об’єктом підвищеної уваги злодіїв. Із сумною періодичністю їх крадуть з приватних колекцій, держустанов, мистецьких майстерень і музеїв. Останній такий випадок трапився в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї цього тижня.

Помічник начальника Ужгородського МВ УМВС по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Катерина Кийович каже, що 4 цінні полотна —”Ліс” Кашшая, “Буковий ліс” Манайла, “Водоспад Лютянка” Грабара та “Ворочівські скелі” Бокшая — зникли в період з 18.00 неділі по 10.00 вівторка (у понеділок музей вихідний, отож персонал до відділу природи, де трапилася НП, навіть не заходив, відповідно були ще там картини чи ні — не знає). Першою забила на сполох прибиральниця. Вранці вона відкрила зал і спочатку запримітила відчинене протягом вікно, а потім, насторожено оглянувши все навколо, — і порожні рами на стінах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Випадок)  -  16/09/08, 09:41


№ 39 (505) На підтримку водного господарства місто витрачає мільйони

Ужгород працює під пильним наглядом прокуратури: і міськвиконком, і мер, і міськрада регулярно отримують протести, приписи чи навіть позови до суду за підписом прокурора міста. І воно б нічого, якби робилися справді слушні зауваження, але складається враження, що іноді це просто вправляння в епістолярному жанрі, яке вимагає такої ж паперотворчості від чиновників. Із 30 протестів пана Стратюка, скажімо, основна маса відхилена депутатами, але тільки у чотирьох випадках він звернувся до суду. Отже, наполягати на решті було не варто?

Останній документ із цієї серії, що нещодавно надійшов на ім’я міського голови та виконкому — припис, котрий вимагає “негайно усунути виявлені порушення вимог Водного кодексу України та невідкладно організувати створення та винесення в натурі водоохоронної зони і прибережної захисної смуги вздовж русла річки Уж”. Ідеться в ньому і про попередження забруднення річки та внутрішніх вод, що в принципі робити дійсно треба, але… Згідно зі ст. 22 Закону України про прокуратуру, “письмовий припис вноситься у випадках, коли порушення закону має очевидний характер і може завдати істотної шкоди інтересам держави, підприємства, установи, організації, а також громадянам, якщо не буде негайно усунуто. Припис підлягає негайному виконанню, про що повідомляється прокурору”. Проте “негайно” винести в натурі водоохоронну зону і прибережну захисну смугу, очистити всі стоки завідомо неможливо — це процес дуже трудомісткий, тривалий та дорогий. І все ж письмову відповідь прокурору, як це вимагає чинне законодавство, перший заступник міського голови Володимир Бобков надав.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  16/09/08, 09:40


№ 39 (505) Майже готовий торговий центр прокуратура через суд хоче визнати незаконним

Про те, що законність зведення гіпермаркету “Нова лінія” біля Боздоського мосту поставлена під питання, його директор Олександр Галик та технічний директор будівельної фірми-підрядника Олександр Корольов дізналися із засобів масової інформації. Виявляється, прокурор Ужгорода подав до суду на Ужгородську міську раду з проханням скасувати рішення ради, яким затверджено проект відведення та надано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 5,6 га для будівництва торгового центру, як незаконне. Доводити, що в них усе в порядку, представники “Нової лінії” вирішили через прес-конференцію для журналістів.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Як не парадоксально, про суть претензій прокуратури ні пан Галик, ні Корольов нічого конкретного не знали — хоч вони в процесі фігурують як третя особа на стороні відповідача, з позовною заявою їх ніхто не ознайомлював. Отож ми зв’язалися з прокурором Ужгорода Олександром Стратюком і дізналися: основна теза звинувачень — виділена земельна ділянка знаходиться “у безпосередній близькості до протипаводкової дамби, в зоні ймовірного підтоплення та затоплення, що з урахуванням катастрофічних наслідків повені 2008 року на Західній Україні може стати причиною непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей, призведе до значних матеріальних збитків”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  16/09/08, 09:39


№ 39 (505) Ізраїльські інвестори просять допомоги в СБУ

Наприкінці червня цього року в центрі Ужгорода ізраїльська фірма “Медпарк”-Україна ЛТД встановила паркомати. Ця послуга мала б розвантажити центр та налагодити відповідні місця паркування. Від власників машин вимагається лише єдине: вкинути відповідну монету і спо-кійно залишити авто на стоянці. Та, ба…

Казуси почалися, коли за недотримання правил паркування почали блокувати колеса автомобілів, з подальшою вимогою проплатити 60-гривневий штраф. Траплялися люди, котрі відмовлялися сплачувати його, супроводжуючи це обуренням, посиланням на своє становище у місті або ж зв’язками з впливовими посадовцями. Доходило до розмахування кулаками та погроз. Дивував той факт, що це були саме ті, в гаманцях яких не кілька гривень, а купюри умовних одиниць.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  16/09/08, 09:39


№ 39 (505) Презентація Закарпаття для незакарпатців

Саме так влучно охарактеризував сутність Міжнародної виставки-ярмарку “Тур’євроцентр — Закарпаття”, що вже всьоме цими днями запрацювала в Ужгороді у спорткомплексі “Юність”, завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор.

Про те, що нині про “Тур’євроцентр…” знають далеко за межами регіону і вважають його серйозним заходом, свідчить географія учасників та гостей. Так, цьогоріч у 87 виставкових центрах представили свої туристичні та супутні послуги не лише закарпатці з усіх районів, а й іванофранківці, львів’яни, тернопільчани, волиняни, кияни, одесити, миколаївці, херсонці, полтавчани, сумчани, луганчани, черкащани, харків’яни та кримчани, а ще угорці, словаки, поляки, румуни, австрійці й уперше посланці далекої Шрі-Ланки. А гостями стали надзвичайні посли Китаю та Білорусі й 11 консулів різних країн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  16/09/08, 09:38


№ 39 (505) Гуманітарне право вивчали разом українські та польські волонтери

Нещодавно мені випала нагода бути однією з небагатьох членів офіційної делегації Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Сповнені позитивних вражень і набутого досвіду, ми повернулися із 5-денного табору-семінару “Пізнаємо гуманітарне право”, який проходив у Польщі в рамках проекту “Польща — Україна — разом до спільного майбутнього!”. Проект відбувається за програмою “Польська допомога-2008” міністерства закордонних справ Республіки Польщі в період з 1 червня до 31 жовтня. Його мета — підтримка цивільного населення в Україні через зміцнення Закарпатської обласної організації ТЧХУ у сфері організації волонтерства, пов’язаного з паліативною опікою та міжнародним гуманітарним правом. Усе це здійснюється через організацію студійного візиту, табору-семінару, а також поширення у суспільстві знань про проблеми розвитку у світі.

Анастасія МАКАРА, волонтер Товариства Червоного Хреста України

Власне про співпрацю із Малопольським Червоним Хрестом, реалізацію проекту, особисті враження від поїздки та волонтерську групу ми розмовляли з координатором проекту з України, головою Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України Валентиною Митровцій.

— Пані Валентино, як розпочалася співпраця Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України з Малопольським Червоним Хрестом?

— 2001 року після завершення робіт з ліквідації наслідків повені співробітники Орегонського університету приїхали на Закарпаття оцінити рівень ситуації в районах, де населення постраждало найбільше. Після побаченого вони вирішили реалізувати проект для жінок-лідерів під назвою “Взаємодія між сусідами при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”. До нього долучилися Закарпатська обласна організацяї ТЧХУ та Малопольський Червоний Хрест у м. Кракові. І 2008-го між організаціями була підписана угода про співпрацю, яка відбувається і на рівні реалізації проектів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Новини)  -  16/09/08, 09:37


№ 39 (505) Віктор Павлік: “На місточку вовчик спочиває” — цю пісеньку я виконав на сцені у трирічному віці”

Минулого тижня в с. Кам’яницю поблизу Ужгорода на запрошення голови сільської ради завітав з концертом заслужений артист України Віктор Павлік зі своєю групою “Шика дам”. Його виступ у черговий раз перетворився на велике свято. На радість підзамковим мешканцям співак без перерви дві години провів на сцені, зупиняючись лише на мить, щоб ковтнути води. Діти танцювали під імпровізованою сценою, а дорослі підспівували і час від часу підносили Віктору букети квітів. Уже сутеніло, і коли він виконав останню пісню, натовп аж кипів — не хотілося його відпускати. Я ж після 3-годинного чекання втратила впевненість у тому, що Павлік знайде час для інтерв’ю. Втім, одразу ж після концерту вдалося до нього підійти. Пан Віктор спершу запропонував зустрітися наступного дня або поговорити в телефонному режимі, але, трохи подумавши, вирішив: “Ну, нехай буде сьогодні”. Стоячи поруч із ним, я фізично відчула, що цей невисокого зросту чоловік має дуже сильну й добру енергетику. А ще він виявився веселим та дотепним співрозмовником.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

— Про вас майже все відомо, але для годиться — розкажіть про себе.

— Народився в м. Теребовля, що на Тернопільщині, 31 грудня 1965 року. Майже одразу після закінчення школи ”знайшов себе” і створив вокально-інструментальний колектив. Потім — служба в армії, де теж мав ВІА “Міраж-2”, що користувався великою популярністю, брав участь у різноманітних конкурсах солдатської та комсомольської пісні.

— Першу пісню на сцені пам’ятаєте?

— Звичайно. Навіть не в школі, а ще в 3-річному віці я вперше на сцені виконав свою улюблену дитячу пісеньку “На місточку вовчик спочиває”. Потім були інші, теж дитячі, але саме ця виявилася моїм стартом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Новини)  -  16/09/08, 09:36
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS