Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/09/08№ 37 (503) Перший день календаря

Він уже зовсім близько — він настане всього за два дні. І до міста прийде свято. Як би його не називали — День знань, Свято першого дзвоника, а чи просто 1 вересня, — з ним стартує багатомісячний похід за знаннями, в який під проводом учителів, вихователів та викладачів вирушать як дошкільнята, так і школярі й студенти.

На довгому, але такому цікавому й сповненому відкриттів шкільному шляху будуть і радощі перемог, і прикрощі поразок, бо дорога до скарбниці мудрості ніколи не буває легкою. Проте як радісно усвідомлювати, що черговий рубіж успішно подолано!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  01/09/08, 10:09


№ 37 (503) Хресний хід на благословення ужгородців

Обідньої пори у четвер ужгородці спостерігали колону вірників, попереду якої йшли патріарх Київський Мойсей, єпископ Ужгородський і закарпатський Василій, вікарій Київський, єпископ Харківський владика Олександр та інші духовнослужителі української автокефальної канонічної церкви. З молитовним супроводом вони несли плащаницю успіння пресвятої Богородиці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/09/08, 10:09


№ 37 (503) Напередодні Дня міста

Першими вихідними жовтня Ужгород святкуватиме День міста. Як готується обласний центр до відзначення 1115-ї річниці, розповів перший заступник міського голови Володимир Бобков.

Розпорядженнями мера Ужгорода Сергія Ратушняка цьогоріч визначено дати дня народження міста — 4 та 5 жовтня, а відповідним комунальним службам дано вказівку розпочати підготовку для належного проведення святкувань. Це, в першу чергу, організація осіннього місячника з благоустрою та покращення санітарного стану Ужгорода. Як наголосив Володимир Олександрович, незабаром згідно із затвердженим графіком мікрорайонами міста курсуватиме відповідна спецтехніка, яка допоможе городянам безкоштовно утилізувати негабаритне побутове та будівельне сміття, що залишається після капітальних ремонтів помешкань ужгородців. Таким чином у місті суттєво знизиться кількість несанкціонованих сміттєзвалищ та зменшиться пере- повненість контейнерних майданчиків. Міська влада просить мешканців узяти в цьому активну участь.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  01/09/08, 10:08


№ 37 (503) Крок уперед ужгородських освітян у наданні якісних сучасних знань

Уже традиційно напередодні Першовересня освітяни Ужгорода на конференції педагогічних працівників підбивали підсумки попереднього навчального року й окреслювали завдання на наступний, 2008—2009-й. А оскільки на їхньому зібранні були присутні С. Ратушняк, міський голова; В. Симулик, заступник міського голови з гуманітарного напряму; Г. Сопкова, заступник начальника облуправління освіти й науки; А. Синишин, голова громадської ради при міському управлінні освіти; О. Передрій, головний лікар міської дитячої лікарні; С. Просяник, начальник служби у справах дітей; Ю. Остапець, голова освітянської депутатської комісії міської ради; В. Химинець, заступник директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; В. Міца, голова приймальної комісії УжНУ, то відбулося багатоаспектне обговорення освітянських питань. Подаємо декотрі з них.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Як зазначив Володимир Огар, начальник управління освіти, аналіз роботи навчально-виховних закладів міста у 2007—2008 навчальному році засвідчив про те, що зроблено значний крок уперед у вирішенні основного питання, яке стоїть перед освітянами: дати учням якісні сучасні знання, виховати гідних громадян України, підготувати їх до самостійного життя.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/09/08, 10:06


№ 37 (503) Любомир Баник: “Неможливе — можливо!”

Якщо добре придивитися, то все довкола складається з маленьких цяток, кольорових плям, ліній, штрихів, різноманітних геометричних фігур. А випускник Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, Львівської національної академії мистецтв і студент Українського католицького університету Любомир Баник знає й уміє зібрати та змонтувати з частинок одне ціле — колаж. Крім того, юнак працює з технікою вітражу, живопису, мозаїки, знімає короткометражні фільми, бере участь у виставках Ужгорода, Львова, Києва. Йому всього 25, а його роботи вже є у приватних колекціях у США, Норвегії, Італії, Фінляндії, Словаччині, Угорщині, Чехії, Італії, Сербії, Росії, Німеччині та Китаї.

Надія ВИШНЕВСЬКА, Ужгород

— Любомире, що необхідно, аби змонтувати колаж?

— Потрібен певний образ (зазвичай це людина, яка репрезентує якусь позитивну рису), колір, лінії, плями, блиск, фактура поверхні — матова, глянцева, шершава, об’ємна, прозора тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/09/08, 10:06


№ 37 (503) “Модний” рекорд установили в Ужгороді

100-метрова червона доріжка з площі Театральної вела до самого входу в Закарпатську обласну філармонію. Тут 23 серпня відбулися рекордний показ мод і конкурс дизайнерів “Золотий силует-2008”, котрі зібрали місцевих шанувальників моди і відомих модельєрів Ужгорода, Львова та Києва.

Красиві дівчата дефілювали подіумом, демонструючи колекції стильного одягу. Екстравагантне вбрання, ділові костюми, розкішні вечірні сукні, стильні жіночі та чоловічі сумки й аксесуари, відверті купальники… Вишукані мотиви, тканини різноманітної фактури, конструкцій, відтінків — від густих і наси-чених до блідих та напівпрозорих тонів, гарний музичний супровід… Дизайнери та салони одягу експериментували з техніками крою, грали з пропорціями і формами, комбінували тканини. “Ви тільки-но подивіться, яка краса!” — вигукували юнаки поблизу входу до філармонії. “Уперше таке бачу, — ділилася враженнями домогосподарка Тетяна. — Знаю, що одяг, котрий сьогодні репрезентують, можна придбати і в Ужгороді. Добре, що в нас відбуваються такі заходи, адже це дає змогу побачити й оцінити, якою є мода сьогодні, як вона живе, розвивається…”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/09/08, 10:05


№ 37 (503) Василь Химинець: “Я завжди відстоював ідею про перетворення Ужгорода на освітньо-науково-культурний центр європейського рівня”

Цього тижня гостем “Суботніх зустрічей” став наш відомий краянин професор Василь Химинець, котрий у День Незалежності України святкував і власне 60-річчя. Учений-фізик, освітянин, громадсько-політичний діяч — важко сказати, в якому з цих напрямів Василь Васильович відзначився найбільше.

Його шлях у науці був успішним, а науковий доробок і кількість різного роду відзнак вражають. У 37 років він захистив докторську дисертацію і став одним із наймолодших в Ужгородському університеті докторів наук. У 40 років йому присвоєно вчене звання професора і першим на Закарпатті визнано заслуженим винахідником України. У 41 рік у складі колективу науковців — уперше в історії вищої школи Закарпаття — названий лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. На його рахунку понад 500 наукових та науково-популярних праць, 58 патентів на винаходи, у тому числі 8 за кордоном. А ще відкриття ряду наукових підрозділів, участь у міжнародних конференціях і виставках, керівництво науково-дослідним сектором університету, а згодом кафедрою, членство в координаційній раді при секції фізики Президії АН СРСР … — перелік цей справді солідний.

Василь Химинець примудрився за дуже нетривалого членства в КПРС — неповних 5 років — у часи перебудови зробити блискавичну партійну кар’єру: від члена парткому університету до першого секретаря Закарпатського обкому партії та члена ЦК КП України. Його ім’я гриміло в роки Пістрялівської епопеї, і, зокрема, з ним пов’язують закриття РЛС.

За часів незалежної України досвід професора Химинця прислужився громаді Ужгорода, трьом губернаторам, у котрих був радником з економічних питань, та в передвиборних кампаніях кандидатів у Президенти України (1994 р. — Л. Кучми, 1999 р. — О. Мороза).

Нині Василь Васильович обіймає посаду заступника директора з науково-методичної роботи в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти й успішно реалізує себе на освітянській ниві.

Усе почуте під час 3-годинної розмови з Василем Васильовичем було настільки цікавим для мене, а окремі його висловлювання вражали несхожістю із тими, які на слуху, що нічого з нашої бесіди не хотілося залишити поза межами публікації.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Василю Васильовичу, ви на черговому життєвому рубежі. Озирнувшись на зроблене, задоволені тим, як склалося ваше життя?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  01/09/08, 10:05
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS