Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2008№ 36 (502) А ДАІ й надалі спить

Незважаючи на нашу минулотижневу публікацію про абсолютну безконтрольність руху (з боку Державної автоінспекції) в центральній частині Ужгорода, ситуація нині докорінно не змінилася.

Тобто як їздили ужгородці за старою схемою, так практич-но і їздять, незважаючи на нові знаки та організацію руху. Навіть мої знайомі автомобілісти ненавмисно повсякчас порушують ПДР. І всі вони апелюють лише до одного чинника: ринку на вулиці Фединця, через який проїхати або неможливо, або боязно за власне авто. Їх можна зрозуміти, оскільки потрапити до адміністративного центру міста з боку “зеленого” базару досить важко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  26/08/08, 09:54


№ 36 (502) Володимир Химинець: “Міська влада хотіла б, аби ужгород був чистим, — від цього залежить не лише наше політичне обличчя”

Цього вівторка на запрошення редакції тижневика “Неділя” в режимі прямого телефонного зв’язку з ужгородцями спілкувався Володимир Химинець, заступник ужгородського міського голови, котрий курирує економічний блок. Відведеної години виявилося явно замало, бо поспіл-куватися із паном Химинцем хотіло чимало наших городян, крім того, питання надійшли й електронною поштою. Тож “пряма лінія” вийшла дуже динамічною та насиченою, а посадовець гідно витримав заданий темп, даючи вичерпні відповіді на всі телефонні звернення.

Ми ж, у свою чергу, вирішили подати найцікавіші з них.

Чи можемо сподіватися на централізовану подачу гарячої води?

— За нинішніх реалій Ужгород обрав шлях автономізації й індивідуалізації опалення. Міська влада закликає переходити на власне тепло всіх ужгородців і дає їм у цьому зелене світло. На сьогодні, за офіційними джерелами, вже понад 50% жителів перейшли на індивідуальне опалення, за неофіційною (незареєстровані), — понад 65%. І немає сенсу в тому, щоб котельні спалювали на мільйони гривень газу, люди не сплачували за це, а в підсумку близько 30% отримували гарячу воду. Це дороге задоволення. За нашим баченням, 10 найближчих років люди користуватимуться індивідуальними котлами, а потім, коли вичерпається їхній ресурс, прийде час більш економних дахових котелень.

— Якби це все відбувалося за планом, а не хаотично…

— Стратегічне бачення використання енергії в Ужгороді для опалення й підігріву води в нас є. По-іншому не буде. Можна хотіти, аби працювали монстри з десятками кілометрів мереж по місту, але це неправильно, неекономно, нерозумно. Ми на це не підемо. Ми визначили шлях, а люди дадуть цьому оцінку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  26/08/08, 09:53


№ 36 (502) Близько половини терас у місті функціонує без відповідних дозволів

Минулого тижня на виконкомі Ужгородської міськради, окрім інших, було прийнято й рішення демонтувати самовільно встановлену терасу (близько 30 кв. м) на вулиці Грибоєдова — автобусній зупинці “Міська поліклініка”.

Цьому передувало колективне звернення працівників поліклініки до міського голови, зважаючи на те, що тераса будувалася без усіх відповідних дозволів та захоплювала землі, які належать лікувальному закладу. Окрім того, вона безпосередньо межувала з пунктом збору туберкульозного мокротиння (!). До слова, раніше, коли її ще не починали будувати, а велися лише попередні роботи, представники муніципальної поліції Ужгорода неодноразово попереджали власника тераси приписами про незаконність та заборону будівництва. Незважаючи на це, власник торгового павільйону, який розташований поруч, розпочав роботи і спорудив терасу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Випадок)  -  26/08/08, 09:52


№ 36 (502) Партнерство. В “Ужгороді” з вітерцем по Дармштадту

У німецькому Дармштадті, з яким наше місто пов’язує 15-річне побратимство, започатковане за каденції мера Еміла Ландовського, віднедавна почав курсувати трамвай “Ужгород”. А паспорт-сертифікат на нього минулої суботи вручила заступнику міського голови Миколі Адамовському представник бюро з партнерської співпраці мерії Дармштадта Зілке Денкер.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/08/08, 09:52


№ 36 (502) Німецькі інвестори переконані, що аква-парк у нас буде

Хоча застерігають: подібний об’єкт планується в Словаччині, і там не відмовляться від їхніх грошей

Минулої п’ятниці в малому залі міськради німецький інвестор — співвласник фірми “SAAF” Флоріан Морган та головний архітектор проекту ужгородського аква-парку Норберт Руге репрезентували своє дітище, причому, як самі ж наголосили, вже вдруге — перше представлення було рік тому. Але навколо “Водного світу” з подачі обласних посадовців виникло стільки інсинуацій (мовляв, це все мильна булька, проекту нема, його ніхто не бачив), що гості вирішили показати і розповісти все наново.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Для початку присутнім надали інформацію про інвестора: сама фірма “SAAF” була створена років 5 тому в Празі, а партнером пана Моргана у ній є німецька компанія із 20-річним стажем “Меллер + Майер”, котра встигла побудувати з 80 різноманітних водних об’єктів. Уже разом вони зводили такі комплекси у Німеччині, Швейцарії, Австрії, Скандинавських країнах. Зараз, наприклад, реалізують величезний проект у Кельні, де йдеться не тільки про аква-парк, а й про льодовий палац. Зображення справді чудових об’єктів через комп’ютер проектувалося на великий екран, отож у досвідченості фірми сумнівів не виникало. Принагідно Флоріан Морган заявив, що курирує ще й величезну електропродукуючу фірму з оборотом понад мільярд євро, завдяки чому може надавати електроенергію збудованим і експлуатованим ним об’єктам. У світлі постійного здорожчання енергоносіїв це дуже важливо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  26/08/08, 09:51


№ 36 (502) На “Ядзакі” — масове харчове отруєння

100 чоловік опинилися на лікарняних ліжках

На розташованому в Минаї підприємстві з японськими інвестиціями “Ядзакі” — НП: станом на обід п’ятниці 100 чоловік потрапили до лікарні зі скаргами на загальну слабкість, підвищення температури, нудоту, пронос і блювання після того, як у вівторок пообідали у заводській їдальні. Перших пацієнтів обласна інфекційна лікарня прийняла у середу пополудні, поступово їх кількість збільшувалася.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Випадок)  -  26/08/08, 09:50


№ 36 (502) Ольга Захлібна: “Лише в бібліотеках деяких інститутів під грифом “для службового користування” дозволили тримати примірники моєї наукової праці”

Нашій нинішній гості можна щиро позаздрити — бути такою активною, привабливою й мати такий інтерес до життя, коли тобі далеко за … (цю цифру оминемо, оскільки зазвичай жінці стільки, на скільки вона виглядає), напевно, хотілося б кожній із нас. Їй і досі стає бажання та снаги почерез день діставатися на “БАМ” у поліклініку, де на неї чекає улюблена робота, і їздити на дачу доглядати вирощений власними руками диво-сад. А ще вона багато спілкується з людьми, відстежує книжкові новинки, радіє дітям-правнукам і вважає, що кожен вік має свої принади. Тож у кого іншого шукати мудрості?

Знайомтеся, гостя “Суботніх зустрічей” — Ольга Захлібна, судинний хірург Ужгородської міської поліклініки, кандидат медичних наук. Крім того, дружина відомого хірурга Дезидерія Петнегазі, мати двох дітей, що пішли батьківськими стопами, бабуся й прабабуся … — одним словом, дивовижна й гідна наслідування жінка.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Ольго Григорівно, поділіться, завдяки чому вам удається бути такою активною і сповненою життя?

— Гадаю, насамперед завдяки тому, що я дуже люблю свою роботу і не уявляю себе без неї. Бо моя робота — це люди. Я спілкуюся з ними й отримую від цього задоволення. А ще мене тримає моя дача. Їжджу туди через день і радо роблю там усе: доглядаю невеличкий город (правда, не копаю) і сад (дерева от обрізати не вмію, а кущі навчилася). Захоплююся квітами, багато з яких замовляю через “Інтерфлору”. А гордістю моєю є чимала колекція різноманітних тюльпанів. Також мені до вподоби читання — окрім того, що вдома в нас величезна бібліотека, чимало книжок замовляю в “Клубі сімейного дозвілля”. Відстежую й новинки медицини — аби йти в ногу з часом. Тому в мене такого не буває, щоб я не знала, чим мені зайнятися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/08/08, 09:50


№ 35 (501) Місто після стихії: тиждень ліквідації наслідків

Здається, природа вирішила випробувати Ужгород на міцність — минулої суботи протягом 4-х годин на місто вилилася місячна норма дощів. Й оскільки каналізаційні мережі не встигали пропускати несподівано величезну кількість опадів, а засміченість стічних канав біля прибудинкових територій городян змушувала воду шукати інші шляхи, понад 30 вулиць зазнали підтоплення. Особливо потерпіли Буковинська, Горянська, Дворжака, Дєндєші, Єрмака, П. Лодія, Маркуша, Осетинська, Панькевича, Разіна, Садова, Сільвая, Слави, Стефаника, Тельмана, Томчанія, Шишкіна, Шкільна та Доманинська. Тут підтоплено 253 дворогосподарства, в 195 із них повністю затоплено підвальні приміщення, в 78-ми — індивідуальні котельні, а ще 124 колодязі, 35 гаражів, 47 літніх кухонь. Значної шкоди завдано садам та городам. У міськраду надходять звернення і з інших мікрорайонів про локальні підтоплення.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Одразу в суботу, коли припинився сильний дощ, виконувач обов’язків міського голови, перший заступник міського голови Володимир Бобков разом із головним санітарним лікарем Ужгорода Василем Петричком та відповідальними працівниками міськради об’їхали Радванку і Горяни з тим, аби визначити масштаби підтоплення й необхідні для його ліквідації заходи. А вже в неділю силами МНСників та комунальних служб міста роботи з аварійного відведення води було завершено. Водночас цього дня працівники санепідемстанції, дезстанції та міської поліклініки під час подвірних обходів почали виявляти підтоплені будинковолодіння та кількість людей, що проживають у них.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  19/08/08, 09:23


№ 35 (501) Знеструмлення частини Ужгорода — наслідок минулотижневої стихії

Уночі з середи на четвер у місті трапилася досить масштабна аварія електромережі. Без світла на довгий час залишалися частина кількох мікрорайонів Ужгорода.

Як нам повідомили в оперативній службі реагування при Ужгородському міськвиконкомі, перший сигнал про аварію надійшов о 21.30 у середу. Було знеструмлено багато будинків у районі проспекту Свободи, вулиць Капушанської, Минайської, Залізничної, Сечені, і на місце одразу виїхали ремонтні бригади ужгородського МРЕМу. Аварійні роботи тривали майже до 6-ї ранку наступного дня.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  19/08/08, 09:22


№ 35 (501) “Завдяки” автоінспекції ситуація в центрі міста не покращилася

Із початку цього тижня в центральній частині міста було офіційно введено односторонній рух, про що ужгородців завчасно попередили засоби масової інформації. Здавалося б, ситуація має покращитися, але сталося не так… Усі ці дні основна маса автомобілістів продовжує їздити “по-старому”. Лише поодинокі водії (а може, приїжджі) звертають увагу на знаки і рухаються у правильних напрямках. “Пробок” та заторів майже не поменшало, але значно збільшилася кількість криків: “Куди прешся, козел?!” та аварійних ситуацій.

Прокоментувати ситуацію ми попросили в.о. міського голови Володимира Бобкова:

— Ужгородська влада свого часу отримала попередження від Державної автоінспекції стосовно незадовільного стану міських доріг, незручних розв’язок, постійних пробок тощо. Наразі місто вклало в шляхову реконструкцію центру 360 тис. грн. За ці кошти було приведено до належного вигляду вул. Фединця, частково — Корятовича та Жупанатську, встановлено нові дорожні знаки. А головне — була розроблена нова організація руху, причому її нам погодили у ДАІ. Після завершення дорожніх робіт ужгородська влада витримала певну паузу, попередила населення та звернулася листом в автоінспекцію, в якому йшлося: “…Згідно із загальним планом, який двосторонньо погоджений як вами, так і нами, із 11 серпня в центрі міста вводиться новий рух. Тому просимо протягом 3—4 днів забезпечити цей район вашими патрулями для того, щоб привчити водіїв правильно рухатися згідно з новими схемами та розташуванням знаків…”. Це природно, оскільки в ужгородців протягом десятиріч виробився звичний стереотип пересування автомобілем у центрі міста, і вони можуть не звернути уваги на знаки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  19/08/08, 09:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS