Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/07/08№ 30 (496) Скандал – 2. Відсторонивши Володимира Чепака від виконання обов’язків, міністр Луценко через півгодини перекреслив усі свої правильні слова

Минулотижневий скандал із демаршем начальника обласного МУМВС Віктора Чепака, котрий публічно й різко виступив під час представлення свого нового заступника, начальника Ужгородського міськвідділу міліції Олександра Глуховері проти призначення міністерства, цього понеділка мав не менш скандальне продовження.

Спершу до нас експромтом приїхав міністр внутрішніх справ України. У Львові на прес-конференції зачепили закарпатську тему, і Юрій Луценко у відповідь раптом заявив, що їде до нас, хоч це не планувалося. Сів у машину й о п’ятій вечора був біля УМВС. Там на нього вже давно чекала купа журналістів. Юрій Віталійович призначив через годину прес-конференцію, а сам пішов спілкуватися з В. Чепаком. Як потім зізнався, розмова виявилася бурхливою, обоє наговорили один одному багато грубих слів. І все ж у домовлений час міністр виступив перед ЗМІ і говорив про логічні, аргументовані, правильні речі. Рефреном стала думка про те, що Міністерство внутрішніх справ — мабуть, останнє вертикально орієнтоване міністерство України, де діє принцип єдиноначалля, тому його керівник не має ні морального, ні фахового права допустити підрив цієї ситуації. Мовляв, достатньо того, що всі інші вертикалі по країні зруйновано: в деяких критичних ситуаціях під сумнів ставиться взагалі здатність держави керувати процесами на її території. Віктору Чепаку пропонувалися 3 варіанти на вибір:

1) визнати свою помилку, знайти можливість порозуміння в будь-яких кадрових призначеннях тепер і на майбутнє й продовжувати працювати;

2) написати рапорт про відставку і протестувати проти рішення міністра скільки завгодно, але вже як цивільна особа чи політик;

3) він буде відсторонений рішенням міністра.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Випадок, Країна)  -  14/07/08, 09:35


№ 30 (496) Сесія. Новий очільник міськвідділу міліції готовий до співпраці

45 пленарне засідання чергової IV сесії Ужгородської міської ради V скликання розпочалося зі знайомства депутатського корпусу з заступником начальника обласного УМВС, начальником Ужгородського МВ МВС Віталієм Глуховерею. Пан генерал, здається, зумів завоювати прихильність залу: без зайвих ліричних відступів заявив, що зацікавлений у тісній співпраці, депутати можуть до нього приходити на прийом будь-коли або телефонувати на мобільний (номер якого відразу й задиктував), сигналізуючи про проблеми охорони громадського порядку в місті.

Міський голова та депутати зробили крок назустріч і зі свого боку: прийняли Програму вдосконалення охорони громадського порядку в м. Ужгороді на 2008 рік (під її фінансування 50 тис. грн. виділили відразу, ще 150 — 200 тис. грн. Сергій Ратушняк пообіцяв пізніше) та затвердили Віталія Глуховерю членом виконкому міськради. Нагадаємо, що попереднього керівника міськвідділу свого часу виключили зі складу виконкому за бездіяльність.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/07/08, 09:34


№ 30 (496) Воду в Ужгороді не відключатимуть

Минулого тижня ми повідомляли, що у зв’язку з дрібними, а то й надуманими порушеннями, виявленими на Ужгородському водоканалі під час перевірки (при цьому “ревізори” навіть не оглянули всі об’єкти КП), Державна інспекція цивільного захисту та техногенної безпеки винесла припис: 11 липня опечатати насосно-фільтрувальну станцію та склад хлору і знеструмити їх.

Протягом усього тижня до редакції телефонували схвильовані ужгородці з єдиним запитанням: чи залишиться місто без води? Але до четверга включно дати чіткої відповіді читачам ми не могли — керівництво Водоканалу ще не отримало від МНС на цей рахунок ніякої інформації, хоч написало листи з роз’ясненнями не тільки до вказаної інспекції. Нарешті в п’ятницю директор Водоканалу Юрій Омельяненко заспокоїв: відключення не буде. Звернення керівництва підприємства до столичних інстанцій знайшло відгук, і дію припису було призупинено.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  14/07/08, 09:32


№ 30 (496) Виносити сміття ужгородців просять із абонкнижками про оплату цієї послуги

Перший заступник міського голови Володимир Бобков звернувся до ужгородців із проханням посприяти виявленню недобросовісних громадян, котрі звозять до нас непотріб із навколишніх сіл, або ж “доморощених” неплатників. Справа в тому, що міська влада намагається утримати чинні тарифи на вивезення твердих побутових відходів (4,99 грн. на особу), але зробити це можливо тільки наблизивши кількість абонентів, які уклали угоди з відповідними комунальними підприємствами, до 100 %.

Віктор Олександрович сподівається на розуміння з боку сумлінних городян, котрі сплачують за вивезення ТПВ і фактично дотують несумлінних, та переконливо просить їх, виносячи сміття, брати з собою абонкнижки з квитанціями про оплату цієї послуги — їх перевірятимуть уповноважені представники влади. Можливо, це трохи незручно, але в інший спосіб навести лад (і відповідно уникнути зростання тарифів) у цій сфері неможливо. На тих, кого спіймають на гарячому (себто людина викидає сміття, а пред’явити абонкнижку не може), накладатимуть адміністративний штраф у розмірі до 51 грн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  14/07/08, 09:32


№ 30 (496) За 200 метрів від дому чоловіка, який заступився за пса, забили підлітки

Минулої п’ятниці близько 11-ї вечора в новому мікрорайоні Ужгорода трапився жахливий і цинічний злочин: група підлітків до смерті забила перехожого, котрий заступився за собаку.

20-річний автослюсар Віктор пізно повертався з роботи. Дорогою вирішив перекусити і в кіоску поблизу магазину “Океан” купив собі гамбургер та пляшку пива. У цей час там проходила група п’яних хлопців та дві їхні подружки. Хтось із компанії від нічого робити став копати дворняжку, що лежала біля павільйону. Віктор зробив зауваження: мовляв, дайте спокій собаці (у нього самого нещодавно помер чотирилапий друг, котрий вірою і правдою служив 13 років). Цього було достатньо, щоб двоє хуліганів накинулися на нього. Молодий чоловік вирвався і побіг у бік м’ясокомбінату — до рідного дому залишалося всього 200 метрів. Однак п’яна компанія наздогнала його — цього разу вже п’ятеро повалили Віктора і почали дико гамселити ногами. Екзекуція тривала якихось 3 хвилини — коли перехожі зателефонували на “02”, підлітки розбіглися. Але молодий чоловік, спромігшись іще піднятися відразу, впав замертво. Як повідомила помічник начальника Ужгородського МВ по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Катерина Кийович, пізніше експертиза встановила, що причиною смерті стали забій головного мозку та крововилив у мозок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  14/07/08, 09:31


№ 30 (496) ЗВЕРНЕННЯ депутатів Ужгородської міської ради, прийняте на IV сесії V скликання 11 липня 2008 р.

Ми, депутати Ужгородської міської ради, з великим занепокоєнням констатуємо, що за останні рік-півтора проти міської ради та міського голови зорганізована і ведеться масштабна та системна кампанія дискредитації й переслідувань із використанням як формально законних, так і показово незаконних методів – від інспірування надуманих кримінальних справ до відкритого фізичного тиску із захопленням силовими структурами будівлі міської ради, злому її приміщень та масовою виїмкою документів з порушеннями всіх можливих процесуальних норм. У цьому ж ряду стоять триваюче блокування банківських рахунків виконкому, спроби через структури МНС за надуманими причинами відключити все місто від водопостачання, активне перешкоджання будівництву в місті аквапарку та оформленню сотням мешканців ділянок під індивідуальну житлову забудову, повна бездіяльність міліції за зверненнями міської ради. Подібного ще не знало жодне місто, жодна територіальна громада України! І хоча постановами судів сфабриковані справи одна за одною лопають, як мильні бульбашки, на встановлення істини і справедливості йдуть місяці, відволікаються десятки служб і сотні людей, а тисячі мешканців не можуть вчасно і якісно отримати необхідні послуги та вирішити свої життєві проблеми.

У нас уже мало сумнівів у тому, що одним із головних завдань натхненників, організаторів і виконавців цієї брудної, неоголошеної війни проти законно обраного органу місцевого самоврядування м. Ужгорода є нав’язливе формування у жителів міста незадоволення і недовіри до міської ради, дискредитація міського голови, залякування і психологічний тиск на депутатів, виконком і працівників ради та комунальних служб. Підтвердженням цьому є й організована в дусі практики КДБ цькувальна кампанія різнотемних і постійних публікацій про ужгородські проблеми і „погану” міську владу в підконтрольних обласній владі ЗМІ, формування чуток і домислів серед мешканців міста.

Нас особливо непокоїть та обставина, що до цього процесу залучається все більш широке коло державних та „одержавлених” органів – прокуратура, міліція, суди і СБУ, обласна влада та структури міністерств і відомств, а в останні тижні за „зверненням” народного депутата Петьовки В.В. і блискавичним дорученням Президента України – навіть Генеральна прокуратура, Служба безпеки України та Рада національної безпеки і оборони України! Такої „уваги” справді не удостоїлось ще жодне місто країни. Як виявилося, народного обранця з м. Мукачева дуже непокоїть, що „протягом багатьох десятиліть державне підприємство радгосп-завод „Ужгородський” було відоме далеко за межами Закарпатської області своїми винами та плодоовочевою продукцією”. Народному депутату, мабуть, не відомий той факт, що це підприємство давно ліквідоване, а створене у 2001 році державне підприємство не має жодних документів, що підтверджують право користування цією землею, а землі в районі вулиці Загорської, які десятки років не використовуються і є землями запасу міста, міська влада використовує виключно для індивідуальної житлової забудови ужгородців і ліквідації існуючого списку обліку громадян, а отже – задля інтересів мешканців територіальної громади. Про які ж вина і плодоовочеву продукцію з „плантацій” вулиці Загорської може йтися, коли вже багато років там одні пустирі, а на колишніх землях радянського господарства – заводу давно збудований мікрорайон Червениця? Ініціаторів чергової сфабрикованої „ужгородської проблеми” не зупинили не тільки ці обставини, а й те, що дану постанову про порушення кримінальної справи за цим фактом, яку ініціював міський прокурор, уже скасував Апеляційний суд як безпідставну. Що іще підготували для громади Ужгорода кризові менеджери і можновладці?

Україна ще у 1997 році ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування, в якій закріплений основоположний демократичний принцип самостійності місцевих рад і заборону втручання держави та її органів у сферу компетенції місцевої влади, який відтворений і в чинному законодавстві України. Цей принцип нехтується на Закарпатті. Більше того, саме обласна влада грубо порушує закони України і рішення Конституційного Суду України. Так, напередодні Дня Конституції України за поданням облдержадміністрації і позовом прокурора міста від 25 червня 2008 р. Ужгородський міськрайонний суд уже 27 червня 2008 року приймає постанову й ухвалу, згідно з якими дозволений міськрадою наметовий табір страйкуючих перед облдержадміністрацією проти дій і бездіяльності влади та судів забороняють, а пікетувальників розганяють. У це важко повірити, але з обґрунтуванням – на основі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 28.07.1988 року та з міркувань того, що „пікетування буде заважати проведенню ряду заходів щодо святкування Дня Незалежності та Дня Конституції” (!), що прямо суперечить рішенню Конституційного Суду України від 19 квітня 2001 року. Більшого цинізму і правового „беспредєлу” важко і придумати.

Так, незважаючи на завчасні офіційні заперечення Мінприроди України, обласна влада ініціює і приймає рішення, згідно з якими в односторонньому порядку, без погодження з будь-ким, у т.ч. з власником і територіальними громадами Міжгірщини, анексує (!) власність держави Україна в Національному природному парку „Синевір”, що має найвищий охоронний статус заповідної території. Йдеться про анексію від держави об’єктів інфраструктури на озері Синевір та Музею лісу і сплаву на Чорній річці й створення відповідних обласних комунальних підприємств. Ці рішення демонстративно прийняті з грубими порушеннями Конституції України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про природно-заповідний фонд України”, Земельного Кодексу України та ряду інших нормативних актів. За тією ж схемою прийнято рішення і щодо „комуналізації” комплексу будівель палацу графа Шенборна санаторію „Карпати”. Парадокс ситуації полягає в тому, що незаконна анексія державної власності на території Закарпаття ініціюється і підтримується тими, хто є представниками державної влади в регіоні, а правоохоронні органи відмовчуються. Тих, хто протестує, залякують. Журналістів задобрюють. Це що, початок дезінтеграції держави Україна із Закарпаття? Швидше, привід для пильної уваги Верховної Ради, Генпрокуратури, СБУ і РНБО.

Однак для оборудок обласної влади, яка будучи дотаційною, відбирає в держави власність, щоб ті самі державні гроші вкладати в „об’єкти інфраструктури” через ніким неконтрольовані комунальні підприємства, вдало обраний час політичної смути в країні.

Ужгородська міська рада, що є в числі тих, від імені кого діяла група депутатів обласної ради в інтересах „територіальних громад сіл, селищ і сіл області”, категорично не згодна з рішенням від її імені по односторонній і незаконній анексії власності держави Україна та інших законних власників як у Національному природному парку „Синевір”, у санаторії „Карпати”, так і будь-де на території Закарпаття.

Ужгородська міська рада, яка у серпні 1991 року перша серед органів влади СРСР рішуче засудила путч ГКЧП, нині глибоко стурбована як різким загостренням системної кризи в державі, так і проявами повного нехтування законності і правопорядку у взаєминах органів територіальної державної влади та правоохоронних структур з органами місцевого самоврядування.

Заявляємо, що будемо використовувати всі передбачені законами методи для захисту конституційних прав територіальної громади м. Ужгорода та її представницького органу – міської ради, у тому числі в міжнародних Європейських структурах. Закликаємо депутатів рад різних рівнів у містах, селищах і селах Закарпаття до об’єднання і координації дій у цей непростий для країни період, коли місцеве самоврядування залишається фактично єдиним оплотом держави за небезпечного розбалансування всіх гілок центральної влади.

Депутати Ужгородської міської ради

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  14/07/08, 09:29


№ 30 (496) Мода на туризм чи життєва необхідність, визначена часом?

Стрімкий розвиток туризму протягом останніх 5 років та оголошення Президентом В. Ющенком 2008-го Роком туризму і курортів України дозволили визначити його як феномен найбільш помітних проявів процесу глобалізації й один із провідних напрямів соціально-економічної діяльності Карпатського регіону. Якщо у 2006 році туристичні об’єкти Закарпаття облюбувало 247,3 тис. людей, то у 2007-му — вже 305,7 тисяч, із них санаторно-курортні заклади відвідали 47% рекреантів. Унікальне прикордонне географічне розташування Закарпатської області та багатий природно- й етнокультурно-ресурсний потенціал забезпечили їй визнання найбільш перспективної рекреаційної зони (здравниці) Європи з можливістю цілорічного (позасезонного) обслуговування туристів. Межування на західному кордоні України з чотирма центральноєвропейськими державами — Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією — сприяє розвитку недорогого (особливо зараз для мешканців країн Євросоюзу) відпочинку, а переважання сільського населення краю (70%) успішно демонструє розвиток одного із секторів розвитку туристичної галузі — сільського туризму.

Туристична індустрія Закарпаття формується на основі узгодження обсягів туристично-рекреаційного потенціалу, туристичних господарства й інфраструктури та туристичних потоків. Вона забезпечує значний внесок в економіку краю (прибуток за 2007 рік становив приблизно 4,9 млн. грн.), сприяє створенню нових робочих місць, знайомить туриста з культурними, історичними надбаннями, природним середовищем. Однак її ефективний розвиток неможливий без залучення висококваліфікованих фахівців, котрі б володіли необхідним багажем знань у цій сфері, на основі яких можна приймати справді професійні рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  14/07/08, 09:27


№ 30 (496) Cлово режисеру. На сцену Закарпатського українського театру 13 липня вийде “Слон”!

Постановку вистави “Слон” здійснив відомий закарпатський режисер Олександр Саркісьянц, який напередодні відзначив свій 60-літній ювілей. Олександр Саркісьянц — автор останніх резонансних театральних робіт “Вартівник і праля” Путніньша, “Дракон”, “Нічні трудівниці паризьких тротуарів” Алена Фуртона, “Майстер Чирняк” Івана Франка, “Дурні” Ніла Саймона.

— Олександре Олександровиче, ви в професії режисера досягли найвищої майстерності. Великій частині ваших робіт в останніх гастрольних турах аплодувала вся Україна, а після перемоги “Майстра Чирняка” на Всеукраїнському театральному фестивалі в Івано-Франківську всеукраїнські газети “День” та “Україна молода” написали: “…нарешті зі сцени повіяло справжнім театром”. Що ж, на вашу думку, являє собою сьогодні справжній театр?

— Досить важке питання. І справа навіть не в загальному незадовільному стані української культури. Проблема в тому, що справжній театр починається тоді, коли люди живуть у ньому майже в прямому значенні цього слова. А це часто стає неможливим з огляду на різні об’єктивні та суб’єктивні обставини. Адже в тих, хто працює в театрі, є родини, друзі й сотні інших побутових проблем. Однак час від часу все ж таки відбуваються мистецькі “катаклізми”, подібні до тих, що згадуються потім журналістами. Частіше за все це трапляється, коли в театрі починають “закипати” молоді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  14/07/08, 09:26


№ 30 (496) Єлизавета Лях: “Саме тут, у кабінетах педіатрів, починається майбутнє здоров’я нації”

Єлизавета Йосипівна Лях відома ужгородцям не лише успішною роботою заступником головного лікаря міської дитячої лікарні, а й своєю політичною діяльністю депутата міської ради. Енергійна й завжди усміхнена — ну хто повірить, що ця чарівна жінка минулого тижня відсвяткувала своє 60-ліття? “Ужгород”, зрозуміло, не міг оминути увагою цю подію, тому і запросив пані Єлизавету стати гостею традиційних “Суботніх зустрічей”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— Єлизавето Йосипівно, ви угорка, котра чудово розмовляє російською мовою. А з українською дружите?

— Знаєте, з появою в родині невістки Наталії ми всі потроху почали вчитися розмовляти й українською. А російську мову знаю добре завдяки батькам, котрі були настільки свідомими громадянами, що завжди повторювали: “Коли хочеш реалізувати себе, вчи російську мову!”. Вони дуже хотіли, аби ми з братом навчалися, тому зі школи наполягали на знанні мови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/07/08, 09:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS