Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/07/08№ 28 (494) Найближчим часом усі “маршрутки” знову мають пройти техогляд

Ініціатором цього став відділ промисловості, транспорту та зв’язку Ужгородської міськради. Як пояснив його завідуючий Володимир Талісман, раніше техогляд автомобілів проводився раз на рік, але враховуючи сумний досвід інших міст, де почастішали серйозні аварії за участю громадського транспорту, 13 червня на комісії було прийнято рішення провести ще один комплексний огляд (останній проводився у грудні минулого року). На відміну від попередніх, до нього вперше залучено й головного санітарного лікаря Ужгорода.

Огляд цього тижня вже розпочали на території УДАІ, де для цього є всі необхідні умови, і триватиме він орієнтовно до 14 липня. Начальник сектору державної автомобільно-технічної інспекції УДАІ Василь Філіп каже, що машини, до яких виникнуть зауваження, зможуть після усунення недоліків прийти на повторний техогляд. До речі, за підсумками минулорічної акції 40 мікроавтобусів мали відхилення від ГОСТУ (в них встановлювали додаткові сидіння, розвертали їх у протилежний бік і т.п.), а 12 через незадовільний стан так і не повернулися на маршрути — замість них перевізникам порекомен- дували придбати габаритніші “БАЗи”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  01/07/08, 09:27


№ 28 (494) Олена Стричик: “Боротися з архітектурним свавіллям штрафами нині нереально. Залишається апелювати до свідомості ужгородців”

Нещодавно під час громадського обговорення Cтратегії розвитку Ужгорода виник цілий ряд питань з приводу розширення і розвитку міста, відповісти на які найкомпетентніше може начальник управління архітектури й містобудування Ужгородської міськради Олена Стричик. До неї й звернулися по роз’яснення, тим більше, що з’явився зручний привід — 1 липня вона з колегами відзначатиме професійне свято.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Олено Георгіївно, так чи має все-таки місто можливість “розповзатися” вшир і чому не затверджені його межі?

— Межі Ужгорода затверджені в 1978 році — коли були приєднані мікрорайони Дравці й Горяни. Після цього вони не мінялися, і останнє коригування Генплану, яке відбулося 2004 року, не передбачало ні розширення меж, ні зростання населення понад 115 тисяч чоловік аж до 2026 року — саме на такий розрахунковий період розроблено проект київським “Діпромістом”. Утім, він виходив із тодішніх реалій, а зараз народжуваність усе-таки трохи підвищилася. Нині у складі відповідної структури ОДА працює комісія із залученням підрозділів міськради з урегулювання спірних питань щодо меж Ужгорода. А такі є з кількома селами, зокрема з Великими Лазами щодо ринку на вул. Краснодонців, з Горянами. Саме ця комісія зробить висновок, чи варто вносити подання у Верховну Раду щодо стосовно змін меж міста. Бо слід розуміти: приєднання нового мікрорайону — це необхідність забезпечити його інфраструктурою, всіма комунікаціями, а чи отримаємо якісь плюси — велике питання. Резерв вільної території навряд чи з’явиться, бо сільські ради й РДА давно вже пороздавали всі землі, а просто приростити таким чином кількість населення означає знайти собі купу проблем, яких у нас і без того вистачає. Наприклад, маємо дуже загрозливу ситуацію з цвинтарем: у Барвінку місця вистачить хіба на півроку, та й то йдеться вже про підзахоронення й ущільнення. Території, що під час проектування кладовища планувалися на його розширення, вже розпайовані, з іншого боку — дачі, територія “Лісгоспу”. Викуповувати ці території — надто великі затрати, тому зараз розробляємо пропозиції щодо розміщення нового цвинтаря. Я бачу єдиний варіант, передбачений Генпланом, — міждамбовий простір між об’їзною дорогою та продовженням вул. Гранітної. Звісно,він не всім подобається, але ж тільки тут можуть бути витримані необхідні норми: віддаленість від житла, наявний транспортний зв’язок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  01/07/08, 09:27


№ 28 (494) Підлітки бешкетували, а міліція не реагувала

У вівторок увечері кілька десятків 12—16-літніх підлітків не на жарт розгулялися на площі Поштовій: кричали, ломилися до зачиненої міськради, погрожували побити вікна й обкладали нецензурною лайкою охоронця.

Той о 22-й годині викликав міліцію, наряд якої прибув аж через 70 хвилин. Але правоохоронці нічого поганого у діях дітей напідпитку не побачили, покрутилися на місці події й поїхали, нікого не затримавши. Юні хулігани ж бешкетували до півночі, наслідком чого стали знесений шлагбаум і перекинута та розламана півторатонна (!) брила, які загороджували виїзд на набережну Незалежності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  01/07/08, 09:26


№ 28 (494) Захищаючи Синевир, люди готові перекрити трасу. Рішення облради щодо створення КП на базі Синевирського озера оскаржено в Ужгородському міжрайонному суді

У вівторок у Карпатському регіональному інформаційному агентстві обговорювали стан розробки планів дій і операційних програм для Регіональної стратегії розвитку Закарпаття до 2015 року та напряму пов’язане з цим резонансне питання щодо рішення сесії облради про передачу із державної в обласну комунальну власність стратегічних туристичних і природних об’єктів у районі озера Синевир та Музею лісу і сплаву.

З приводу першого виконавчий директор ЗРВ АМУ Олег Лукша повідомив: 23 червня відбулися загальні збори коаліції громадських організацій “За майбутнє Закарпаття”, до якої входить 37 ГО краю, котрі брали участь у розробці проекту Регіональної стратегії. Остання була затверджена сесією облради наприкінці грудня 2006 року, але представлено тільки аналіз поточної ситуації розвитку Закарпаття і сформульовано 5 основних пріоритетів розвитку, а зараз іде до завершення формування операційних програм Стратегії (ідеться про конкретні кроки її реалізації), і у зв’язку з цим коаліція активізувала свою діяльність.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада, Країна)  -  01/07/08, 09:26


№ 28 (494) “Астрея” йде у народ

Пікетування-протест біля стін Закарпатської облдержадміністрації проти правового безправ’я у краї, зініційоване громадською правозахисною організацією “Астрея”, триває четвертий тиждень.

23 червня нарешті відбулася зустріч пікетувальників з представниками ОДА, УМВС та прокуратури області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  01/07/08, 09:25


№ 28 (494) Факт

У вівторок заступник міського голови Микола Адамовський мав протокольну зустріч із російськими гостями — начальником відділу України ІІ департаменту країн СНД Міністерства закордонних справ РФ В’ячеславом Єлакіним та консулом-радником Генерального консульства Росії у Львові Аврамом Вранчану. На відміну від Аврама Івановича, пан В’ячеслав уперше відвідав Західну Україну й вирішив ознайомитися і з Закарпаттям, а заодно подивитися, як працюють тутешні російські товариства. Фактично, поїздка мала приватний характер, але гості не могли не зайти до міськради і навіть відповіли на запитання журналістів, відзначивши при цьому: вони не уповноважені визначати якісь перспективи економічної співпраці, хоча російський бізнес загалом готовий вкладати гроші в Західний регіон — була б тільки зацікавленість української влади.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  01/07/08, 09:24


№ 28 (494) Євген Брежинський: “Тепер, коли комп’ютер і телевізор замінили нам фізичні навантаження, просто необхідно вміти танцювати”

Відомий телевізійний проект “Танці з зірками” зробив в Україні своєрідний переворот — тепер усі, від малят до людей старшого віку, хочуть навчитися танцювати, бо це гарно, спортивно і модно. Та є в нашому місті людина, котра любила танцювати завжди: і в “закриті” від різноманіття стилів радянські часи, і у важкі роки становлення країни, коли людям узагалі було не до танців, і тим паче зараз, коли інтерес до танців у суспільстві зростає доволі стрімко. Це Євген Брежинський, керівник ансамблю “Танцювальна корпорація друзів”, колективу, який уже понад 30 років виховує в дітях і молоді любов до дуже гарного, але й надзвичайно складного мистецтва танцю.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— Євгене Івановичу, коли ви почали танцювати?

— Це було ще в садочку. А от серйозно став займатися, коли пішов у перший клас ужгородської школи № 11. Якось до нас прийшов, на жаль, уже покійний нині Анатолій Петрович Свіщов і запросив увесь без відбору клас до молодшої групи заслуженого ансамблю танцю “Юність Закарпаття”. Так я там і займався все дитинство: спочатку в молодшій групі, а потім і в основному складі.

— Так і танцювали всім класом?

— Звичайно, ні. Однокласники поступово закинули заняття в ансамблі, лишилися лише я та одна дівчинка, з котрою ми танцювали в одному складі аж до закінчення школи і котра (оце так тісний світ!) нині працює в “Корпорації…” педагогом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  01/07/08, 09:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS