Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2008№ 32 (498) Паркуємося цивілізовано або платимо 60 гривень штрафу

Тижні два тому на платних парковках міста почали блокувати колеса машин тих автовласників, які порушують правила стоянки. Правда, цей процес ще не набув масового характеру, але певні результати вже дає. Цікава історія трапилася днями: цього вівторка до Ужгорода завітала офіційна делегація зі Словаччини, яка в Ужгородській міській раді мала зустріч із високопосадовцями. Залишили словаки своє авто на парковці поруч із міськрадою, а коли вийшли до нього, то виявили, що машину заблоковано. До честі іноземців, вони не почали телефонувати впливовим людям міста, а спокійно заплатили штраф та поїхали додому.

Як насправді просуваються справи із платним паркуванням у місті, ми поцікавилися у представника “Медпарку”.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Як блокуються в Ужгороді машини тих власників, котрі не хочуть жити по-европейськи, можна спостерігати щодня. Наприклад, минулого тижня таким чином було заблоковано понад 60 машин. Безумовно, організація платних парковок трохи розвантажила основні транспортні магістралі міста. По пл. Ш. Петефі ходити пішоходам стало спокійніше, бо машини стоять згідно з розміткою, та й у районі пл. Корятовича стало вільніше. Правда, там ситуація дещо складніша, бо площі як такої не існує, а є лише вулиця Корятовича, над розв’язками і напрямками руху транспорту якої потрібно чимало попрацювати. На мою думку, без організації одностороннього руху цю проблему не вирішити. А по-друге, слід обов’язково поставити крапку на функціонуванні стихійного базару вулиці Фединця.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/07/08, 09:23


№ 32 (498) 4 додаткові мільйони на енергоносії — результат їх здорожчання

У минулому номері газети ми повідомляли, що на оствнній сесії Ужгородської міськради розподілялися кошти, котрі надійшли до міського бюджету як перевиконання плану І півріччя.

З -понад 4,5 млн. грн. чотири довелося спрямувати на енергоносії. Наші читачі цікавляться, чому так багато, адже влада постійно декларує, що боргів за комунальні послуги міські бюджетні організації не мають. Ми, у свою чергу, переадресували це запитання начальнику фінуправління Тетяні Метеньканич.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  28/07/08, 09:23


№ 32 (498) Виконком. Дозволи на цілодобову торгівлю видаватимуть за погодженням із міськвідділом міліції

Цьоготижневе засідання виконкому вирізнялося з-поміж інших тим, що вперше за останні два роки на ньому був присутній начальник міськвідділу міліції. Нагадаємо: попереднього очільника МВ Василя Понзеля свого часу виключили зі складу виконкому за бездіяльність, а нинішнього, Віталія Глуховерю, — включили.

На засіданні серед іншого були прийняті рішення заборонити будівництво гаражів на прибудинкових територіях багатоповерхівок, аби не відбирати місця для ігрових майданчиків, а також дозволи на цілодобову торгівлю видавати лише за узгодженням із міськвідділом міліції, який контролюватиме ці точки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/07/08, 09:22


№ 32 (498) Плани. Область обіцяє Ужгороду сміттєпереробний завод?

200 млн. доларів інвестицій планує залучити Закарпаття за допомогою 7 розроблених інфраструктурних проектів. Про це в понеділок, 21 липня, на презентації повідомив заступник голови Закарпатської облдержадміністрації В. Гоблик.

Зокрема, серед згаданих проектів оберуть два, котрі й будуть незабаром представлятись у Києві. У їхньому розгляді братимуть участь представники Міністерства економіки, Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/07/08, 09:21


№ 32 (498) Компетентно. Про пенсії по-новому

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” з 1 липня ц.р. проведено перерахунок пенсій. Докладніше про нього розповідає Вікторія Максимів, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді — начальник відділу з призначення пенсій:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  28/07/08, 09:21


№ 32 (498) В Ужгороді запроваджується роздільне сортування побутових відходів

В Ужгороді у 2008 році за підтримки Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України розпочинається реалізація проекту “Запровадження інноваційних механізмів роздільного збирання, вивезення та переробки твердих побутових відходів в обласному центрі Закарпатської області — місті Ужгород”.

Проект, підготовлений міською радою, було визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування 2007 року. Постановою КМ України від 9 квітня 2008 року № 344 затверджено співфінансування заходів проекту з Держбюджету України на суму 497 тис. грн. З бюджету міста на реалізацію проекту буде виділено 625 тис. грн.

Проектом передбачено встановлення на пілотних контейнерних майданчиках спеціальних контейнерів для роздільного збирання відходів, придбання спецтехніки, проведення інформаційно-роз’яснювальної та навчальної кампанії в освітніх, медичних закладах, серед населення щодо напрацювання нових навичок у поводженні з побутовими відходами, а саме — започаткування його розділення за окремими компонентами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/07/08, 09:20


№ 32 (498) Факт

Ужгородці, мабуть, вже запримітили, що по всій центральній частині міста з’явилися нові смітники.

Як розповів прес-секретар Ужгородської міськради Олег Подебрій, за них із бюджету не сплачено ні копійки — усі витрати (і то немалі) взяла на себе фірма загальноукраїнського масштабу, яка займається рекламою. Відповідно вона розміщуватиме на цих урнах різноманітну рекламу, в тому числі й соціальну. До речі, аналогічні смітники є у Києві на Хрещатику, у Львові та інших великих містах.

Урни зроблені так, що запхати у них кульок з “домашніми” побутовими відходами неможливо, а відтак вони не заповнюватимуться миттєво. Очищати їх та тримати в належному стані будуть наші профільні комунальні підприємства — укладено відповідні договори, фірма оплачуватиме ці послуги.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/07/08, 09:19


№ 32 (498) “Сприяння”. Обласна влада не хоче, щоб ужгородцям дали землю?

Списки людей, котрі роками стоять на земельному обліку в місті, ми друкували в газеті “Ужгород”.

Тим, хто чекає на ділянку найдовше, міська рада вже виділила масив на міських землях, що перебували в користуванні радгоспу-заводу “Ужгородський”, але той довго не використовував їх за призначенням. Ужгородці на сесії отримали дозвіл на підготовку проектів відведення земельних ділянок, однак обласна влада, здається, зовсім не хоче, щоб прості городяни отримали землю.під індивідуальну забудову. Спершу рішення сесії про її відведення опротестовує прокурор міста, а зараз, як повідомив прес-секретар міськради Олег Подебрій, на вказівку з ОДА території, призначені під індивідуальну забудову, мали терміново розорати, щоб показати столичній комісії, котра приїхала розбиратися в цьому питанні, які вони родючі. Правда, на заваді став дощ…

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/07/08, 09:19


№ 32 (498) Нам загрожує формальдегід у повітрі

Ми — те, що ми їмо, казали древні ескулапи. Але за нинішніх умов варто б додати: і те, чим дихаємо. Уцьому плані ужгородцям не позаздриш: з одного боку, географічне положення міста таке, що 65—70 % днів у році у нас повний штиль, себто швидкість вітру до 3 м/с ( у Львові, для порівняння, з точністю до навпаки), і повітряні маси крутяться тут, як у котлі, не маючи виходу, а з другого — скупчення автомобілів найбільше в області. Відтак лабораторія спостереження за забрудненням атмосферного повітря Закарпатського центру гідрометеорології фіксує невтішні показники: концентрація формальдегіду часом перевищує гранично допустиму в 5 разів, диоксиду азоту — у півтора раза.

При цьому начальник лабораторії Василь Лобко (він же очолює Закарпатську обласну організацію Всеукраїнської екологічної ліги) зауважує: згідно з затвердженою методикою, заміри проводять у віддалених від дороги місцях, а якби робили це безпосередньо на тротуарах, де ходять люди, забруднення виявилося б у 2—3 рази вищим, адже основне його джерело — автотранспорт. Наразі в Ужгороді є два стаціонарні базові пости для спостережень, визначені ще в 1990 році: на проспекті Свободи в районі 16-поверхівки, який контролює адміністративно-житлову зону, та на вулиці Паризької Комуни — нині вже з натяжкою промислову. Заміри проводять 4 рази на день за 16 показниками, визначаючи вміст пилу, диоксиду сірки, сірчаної кислоти та розчинних сульфатів, оксиду вуглецю, оксиду й диоксиду азоту, формальдегіду. Крім того, іде відбір проб для аналізів на радіоактивне забруднення, бензапірен та 8 важких металів, які проводяться в спеціалізованих лабораторіях Києва та Донецька.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  28/07/08, 09:18


№ 32 (498) Євген Бобров: “До мене діти приходили не стільки вчитися грати, скільки просто спілкуватися, бо знали, що дяді Жені можна розповісти все”

Минулого року Євген Бобров був нагороджений почесною відзнакою міської ради за багаторічну творчу роботу з дітьми та підлітками. Зі своїх 41 року він дійсно половину віддав роботі в ПАДІЮНі, де керував театральним гуртком і міським шкільним клубом КВН. Діти, з котрими він займався ще зовсім юним, давно виросли і стали приводити до ПАДІЮНу своїх дітей, а побачивши там все такого ж молодого “дядю Женю”, не можуть надивуватися з його енергійності та молодецького запалу. Не так давно Євген Бобров покинув роботу в Палаці й тепер працює директором одного з міських нічних клубів. За своє життя він перепробував стільки різноманітних творчих амплуа, що інакше, як шоу-меном, його тепер і не назвеш. Отже, в нас у гостях клоун, тамада, режисер, Дід Мороз, фокусник, актор, педагог, організатор культурних заходів Євген Бобров.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— З усіх вищеперерахованих професій яка для вас є найважчою?

— Найважче в усіх цих іпостасях залишатися людиною. Роботи я не боюся, бо вона приносить мені лише задоволення, але в цій роботі можна дуже легко втратити обличчя. Я маю на увазі ситуації, коли актор (тамада, клоун тощо) думає, що він популярний і буде потрібен завжди, внаслідок чого починає зазнаватися, працювати абияк, вживати на роботі алкоголь чи наркотики, впадає у депресію… Я таке бачив не раз, тож вважаю, що найважче бути не хорошим актором, а хорошою людиною.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  28/07/08, 09:18
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS