Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2008№ 27 (493) сесія. на реконструкцію Минайського водозабору кошти є

На 44 пленарному засіданні IV сесії Ужгородської міськради V скликання знову вносили зміни до бюджету та, відповідно, до Програми економічного і соціального розвитку міста. Зокрема понад 4 млн. грн. додали на реконструкцію проспекту Свободи, 260 тис. грн. — КП “Парк культури та відпочинку “Боздоський”, 40 тис. — на ремонт НВК “Пролісок” і ЗОШ №12. Оскільки надійшла державна субвенція у розмірі 1,5 млн. грн. на реконструкцію Минайського водозабору, місто виділило й свою частку співфінансування — 900,5 тис. грн.

Депутати також прийняли звіт про виконання бюджету за І квартал (на 104,3%), після чого начальник фінуправління Тетяна Матеньканич повідомила присутнім цікаві факти: виявляється, в ужгородських освітніх закладах навчається 1729 школярів та 403 дошкільнят із Ужгородського району. Це фактично 2 повні школи та 1 садок, які утримує місто, отож вирішили вимагати в РДА через міжбюджетні трансферти розрахуватися за надані послуги.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/06/08, 09:34


№ 27 (493) На платних парковках штрафуватимуть за порушення із наступного тижня

Мабуть, ужгородці вже помітили, що в місті намагаються навести лад із паркуванням автотранспорту: проводиться розмітка доріг, встановлюються сучасні паркомати. Займається цим ізраїльська фірма “Мед Парк” — одна з провідних компаній у галузі високотехнологічного облаштування паркувальних місць. Її головний інвестор Валерій Штракс (сам, до речі, родом з України) у прес-клубі “Нове Закарпаття” розповідав журналістам, як просувається цей процес в Ужгороді і які нововведення чекають на нас у найближчому майбутньому.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Місто отримує 25%, нічого не вкладаючи

За словами пана Валерія, у всьому світі люди сплачують за стоянки і парковки, бо розміщені вони на муніципальних землях, а місто мусить залучати кошти для утримання своєї інфраструктури. Проте якщо за кордоном уже давно відійшли від практики готівкової оплати (занадто велика спокуса для тих, хто приймає ці гроші, залишити частину в своїй кишені), то в Ужгороді донедавна працювали “по старинці”. Осучаснити цю сферу на вигідних для міста умовах — воно не вкладає ні копійки, зате отримує 25% прибутків — узялася фірма “Мед Парк Україна”. Потужний інвестор має достатній запас міцності, аби дозволити собі вкладати мільйонні кошти, не очікуючи моментальної віддачі: за підрахунками спеціалістів, на реальні прибутки можна сподіватися років через 5 — 7. Доти ті 75% коштів, зібраних із паркоматів, що залишаються інвестору, повністю ітимуть на поточні витрати: зарплату працівникам, розмітку доріг, поступове окуплення техніки тощо, адже фірма бере на себе все — від закупки паркоматів до інкасації грошей. Це дороге задоволення, тому зазвичай “Мед Парк” вкладає в регіон десятки, а то й сотні мільйонів доларів. Вона вже освоїла ринок у Грузії, Палестинській Автономії, в Угорщині й інших європейських країнах, частково США. В Україні розпочинали з Миколаєва, мають підписаний договір намірів з Херсоном, ведуть переговори з Одесою тощо. У принципі, “Мед Парк” декларує готовність вкладати гроші без обмежень як в українські міста, так і деінде.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/06/08, 09:34


№ 27 (493) На громадське обговорення виноситься проект пам’ятника “Тисячоліття в карпатському ареалі”

Проект пам’ятника, ескіз якого зображений нижче, — ідея скульптора Михайла Беленя ще 90-х років. Тоді ж її обговорення велося у пресі, причому більшість інтелігенції поставилася до цього схвально. Але десь щось не склалося, і проект довелося сховати до кращих часів. Нині автор знову виставив його на суд громадськості.

“Кінний пам’ятник, — вважає Михайло Олексійович, — це вершина монументального мистецтва, і в області нарешті має бути хоч один такий витвір”. За його задумом, зверху на постаменту на коні буде легендарний князь Лаборець, котрий вважається засновником Ужгорода (у ретро-стилі, але в сучасній трактовці). А на цокольній частині скульптор бачить унікальний вінок із 32 видатних постатей Закарпаття за 1000 років — своєрідний літопис історії Карпатського ареалу. Причому в анфасі хотів би розмістити Кирила і Мефодія, оскільки християнство ми мали на 100 років раніше, ніж Київська Русь.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/06/08, 09:32


№ 27 (493) ДПІ. Без податків не може існувати жодна держава

Наближається День працівника податкової служби України. Напередодні свого професійного свята начальник ДПІ в м. Ужгороді Марія Бадида провела прес-конференцію, присвячену результатам роботи інспекції з мобілізації коштів до бюджету за 5 місяців поточного року, а також про проблеми реформування податкової служби та перспективи на друге півріччя. У заході взяли участь заступник начальника ДПІ в м.Ужгороді Любов Зюріна та начальник Ужгородського міжрайонного відділу податкової міліції Василь Розман.

Ужгородська податкова — одна з найбільших в області. Тут працює 165 чоловік, з яких 35 — військовозобов’язані, тобто є податковими міліціонерами. У штаті інспекції переважають жінки (102 проти 22 чоловіків). Марія Петрівна наголосила, що робота податківця є вкрай складною та відповідальною, тому нині під час прийому на роботу перевагу надають саме сильній статі, щоб хоч трохи збалансувати цей показник.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  23/06/08, 09:31


№ 27 (493) Микола Папарига: “Люблю наші гори… навіть якщо вони забрали життя мого батька”

Про Миколу Папаригу, котрому нещодавно виповнилося 85, є що писати, бо він, рано залишившись без батька, сам торував собі життєву стезю — від лісоруба аж до керівної посади у виробничому об’єднанні “Закарпатліс”. Був делегатом першого з’їзду Карпатської України, брав участь у визвольних боях сусідніх країн, де його важко поранили. Вийшовши на пенсію, він як істинний син свого краю знову працює там, де можна довести свої відданість і любов до нього: охороняє закарпатську історичну спадщину. Нині пишається тим, що завдяки його зусиллям та колег Горянська ротонда не лише отримала друге дихання, а й внесена до списку цінних пам’яток Європи.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

— Миколо Миколайовичу, вас називають сином Гуцульщини…

— Мабуть, так і є, бо народився у столиці Гуцульщини — Рахові. Окрім того, я потомственний лісоруб, і цим усе сказано. Вчився в народній школі, а коли мені виповнилося 8 років, сталося в нас велике горе: вранці тато пішов у ліс на роботу, а ввечері його привезли мертвого — блискавка влучила у величезну смереку, яка впала просто на нього. Ми всі дуже плакали, і мамка тоді дала обіцянку, що ми будемо ситі, одягнуті й доглянуті, а вона, як то кажуть, виведе всіх чотирьох дітей у люди.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/06/08, 09:30


№ 26 (492) Проект стратегії розвитку Ужгорода громадськість схвалила і вирішила підтримати міську владу в протистоянні з “доброзичливцями”

Ґрунтовний проект Стратегії розвитку Ужгорода на 82 сторінках, розроблений створеними рік тому робочою групою та дорадчим комітетом, цього четверга винесли на обговорення громадськості. Дискусія вийшла справді жвавою і конструктивною, і в підсумку до проекту внесли цілий ряд слушних зауважень та пропозицій.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Відкриваючи зібрання, заступник міського голови Володимир Симулик зазначив: Ужгород — місто-стотисячник, і це оптимальний варіант урбанізації, до якого останнім часом тяжіє вся світова спільнота. Співголова дорадчого комітету й робочої групи Олег Лукша (він же — директор Закарпатського РВ АМУ та депутат міської ради) пояснив, що Стратегія розвитку Ужгорода має вписуватися у відповідну регіональну стратегію, яка вже затверджена. І дотепно порівняв: якщо всередині матрьошки виявиться чебурашка — це неправильно. Стратегічними пріоритетами обласного центру було названо: розвиток людини та вдосконалення сфер освіти, охорони здоров’я, культури і соціального захисту; підтримка розвитку підприємництва, інноваційної та конкурентоспроможної економіки; реформування житлово-комунального господарства на засадах ринкових відносин та підвищення якості муніципальних послуг; реконструкцію і будівництво доріг та технічних інженерних мереж і систем міста; розвиток сфер туризму, рекреації й оздоровлення на основі збереження історичної архітектурної спадщини й охорони довкілля. Звичайно, у тексті Проекту ці пріоритети розписані детально. До того ж там дуже добре проаналізований нинішній стан речей у кожній окремо взятій сфері — з усіма плюсами і мінусами, що дає базу для роздумів, куди йти далі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  17/06/08, 09:41


№ 26 (492) “Туалетні” розборки у Воловці, або Папа Римський знаходиться в Ужгороді?

Про кричущі порушення конституційних прав людини в регіоні йшлося на вівторковій прес-конференції у ГО “Нове Закарпаття”. Річ у тім, що останнім часом в області відбувається маса систематичних порушень законів правоохоронними органами. Учасники конференції розповіли про діяльність та бездіяльність закарпатських прокуратури й міліції, що призвели до акцій протесту, які нині проходять перед “білим домом” на пл. Народній, а також про минулотижневе захоплення райради у Воловці.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Віктор Биркович, депутат обласної ради, нагадав: 4 червня силами спецпідрозділу “Сокіл” відбулося захоплення кабінетів Воловецької райради, а це говорить про те, що до політичних процесів було залучено озброєні загони та використано правоохоронців для тиску на органи місцевого самоврядування. За документами, які дали привід для захоплення, відкрито кримінальну справу за фактом, що мав місце у 2006 р. (свого часу КРУ та прокуратура вже неодноразово його вивчали). Цей силовий захід відбувся із грубими порушеннями законодавства і свідчить про замовлення з боку опонента — обласної виконавчої влади, якій підпорядковані міліція та прокуратура (де домінують представники “мукачівського походження”), що були ініціаторами дійства. На місце події виїжджало кілька депутатів обласної ради, вони подадуть до суду позов про порушення прав депутатів місцевих рад, перешкоджання депутатській діяльності та обмеження їхніх повноважень і таким чином, за словами Віктора Івановича, відстоюватимуть права тих, хто постраждав під час цього свавілля правоохоронців стосовно органів місцевого самоврядування, метою якого було кинути тінь та дискредитувати владні органи, що не йдуть на повідку обласних керівників. Депутати розуміють: цей процес не буде швидким та легким, але вони до нього готові. Навіть в імперських тоталітарник країнах, каже Віктор Биркович, були судді, яких вибирала громада, але, на жаль, у демократичній Україні їх не обирають, а призначають зверху. Тому вони стають непідзвітними громадянам країни і служать тим, кому завдячують своїми посадами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  17/06/08, 09:41


№ 26 (492) Зворотний зв’язок. Листи в редакцію

До редакції зателефонувала мешканка буд. № 17 на пл. Тетральній Катерина Маркуш, яка скаржиться: після кожної зливи площа перетворюється на озеро, зайти в дім, не замочивши ніг, неможливо. З місяць тому до буд. № 13 зливові стоки розчистили, але до найнижчої і найпроблематичнішої точки — навпроти пам’ятника Фенцику — так і не дійшли. Оскільки мешканці 17-го будинку неодноразово зверталися з цього приводу в управління міського господарства, але реального покращення ситуації не відчули, вирішили діяти через газету.

Ми, у свою чергу, звернулися за коментарем до відділу благоустрою управління міського господарства. Там пояснили, що прочищенням зливових стоків займається КШЕП, уже цьогоріч підприємство робило це неодноразово і востаннє, стверджують, прочищали аж до філармонії, зараз займаються Корзо. Але біда в тому, що решітки, котрі тягнуться через увесь центр, дехто “плутає” зі смітниками. В управлінні настійно просять ужгородців: не закидайте зливові стоки різним непотребом, адже це обертається незручностями для всіх мешканців міста і, звісно, особливо для тих, хто живе на Театральній.

До речі, незабаром у центральній частині буде проведено ремонт усіх комунікацій — тендерні процедури вже розпочали. Якщо на Театральній, крім сміття, проблеми спричиняє і несправність каналізації — в ході ремонтних робіт це виявлять і виправлять.

• • •

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/06/08, 09:40


№ 26 (492) Базар про базар. Ринкові реалії через призму фахівців ветмедицини

Наприкінці травня виконком Ужгородської міської ради своїм рішенням доручив контролюючим службам міста — Ужгородському РУ ГУ МНС України в Закарпатській області, міським СЕС та управлінню ветмедицини — за результатами проведених перевірок призупинити роботу ринків до усунення виявлених порушень, а міськвідділу міліції вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі навколо ринків. Наразі добігає кінця термін, відведений дирекціям ринків для виправлення недоліків. Тож редакція вирішила поцікавитися, чи справді ситуація на міських базарах була настільки неблагополучною, що довелося приймати таке жорстке рішення, і що вже зроблено для її покращення. Із цими запитаннями звернулися до Юрія Сенинця, начальника міського управління ветеринарної медицини, чия структура контролює якість продуктів, що реалізуються на ринках. Проте суто цим наше спілкування не обмежилося — принагідно Юрій Михайлович зачепив інші “гарячі” базарні питання.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

То що ж на ринках?

Історія ця не нова, каже Юрій Михайлович. Недоліки в роботі ринків, на жаль, із року в рік майже одні й ті самі: торгові місця надаються без попередніх висновків лабораторії ветсанекспертизи, що є грубим порушенням; ковбасні вироби іноземного походження продаються без відповідних документів; іде активна торгівля м’ясною продукцією власного виробництва й домашніми консервами — а це суворо заборонено; реалізатори та приватні підприємці не дотримуються норм санітарних вимог щодо товарного сусідства й температурного режиму для продуктів, що швидко псуються; нерідко відсутні холодильні камери. А якщо взяти до уваги, що жоден із 16 ринків, окрім “зеленого”, який наразі ремонтується, не відповідає нормам (базар повинен бути огороджений, забезпечений водою, розбитий на окремі зони торгівлі) і навколо них буквально на очах виросли сміттєзвалища, то цілком зрозумілим стає рішення міськвиконкому змусити дирекцію ринків нарешті навести лад.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  17/06/08, 09:39


№ 26 (492) Сімнадцятий пам’ятник Беленя йшов до ужгородців 17 років

Минулого тижня на площі Дружби народів в Ужгороді з’явився пам’ятник репресованим. Його автор — скульптор Михайло Белень — не взяв за роботу ні копійки, і це, мабуть, перший такий випадок у своєму роді. Про передісторію пам’ятника, його досить складну символіку ми попросили розповісти безпосередньо Михайла Олексійовича, адже хто може знати краще всі нюанси і тонкощі?

Виявляється, рішення виготовити пам’ятник репресованим місцева влада прийняла ще 17 років тому. Було оголошено безкоштовний тендер, до участі в якому, втім, зголосився тільки Михайло Белень. Він створив три варіанти ескізу і виставив умову, щоб скульптуру втановили навпроти будівлі КДБ, мовляв, дивіться, хлопці, що ви колись наробили. Але оскільки відповідних коштів тоді не було, то на цьому роботу зупинили. А поновилася вона, коли головою Закарпатської крайової організації політичних репресованих став Іван Коршинський, котрий знову порушив це питання. “Я почав працювати над новим проектом, бо старий мене вже не влаштовував, — розповідає Михайло Белень, — і десь через три-чотири місяці показав ескіз у збільшеному масштабі. Коли була готова модель, прийшли архітектори і дали дозвіл на розміщення. Архітектурною частиною (підготовкою фундаменту, земельними роботами тощо) займався мій колега Владислав Ганзел. До речі, хочу згадати Івана Пораду, директора кар’єру, котрий безкоштовно дав дуже хороший камінь — унікальна порода з гарним пластичним малюнком.”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  17/06/08, 09:38
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS