Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2008№ 23 (489) Датчани знову нам допомогли, за що їм дякували на сесії міськради

42-ге пленарне засідання IV сесії Ужгородської міськради V скликання розпочалося з приємної події: Сергій Ратушняк від імені всього депутатського корпусу подякував присутнім у залі громадянам Данії за привезену в черговий раз допомогу для медичної галузі та привітав голову благочинної організації “Датська допомога Сходу” і заодно члена Ордена Святого Лазаря Зігфрида Нілсена з 70-літтям. Окрім букета, датчанину вручили грамоту Ужгородської міської ради і картину. Мер побажав гостям, щоб вони й надалі мали можливість підтримувати тих, хто цього потребує, проте собі — щоб Ужгород якомога скоріше перестав потребувати допомоги.

Орден Святого Ла-заря та Датська допомога Сходу співпрацюють із нашим містом уже близько 17 років, і за цей час устигли привезти обладнання на 10 млн. грн., у т. ч. 3 комп’ютерні томографи, магнітно-ядерний резонатор, нову електростанцію для УЦМКЛ, ендоскопічний, дихальний та УЗД-апарати, моніторингову апаратуру тощо. Цього разу, як розповів головний лікар УЦМКЛ Іван Курах, датчани доставили нам трубку фірми “Філіпс” до подарованого ними же раніше томографа, який успішно пропрацював 5 років, а потім вийшов із ладу. Ця трубка дуже дорога, четвертину її вартості — 10800 євро — сплатили з ужгородської казни, решту — вказані благочинні організації. Іван Ілліч каже, що в Україні її можна купити за 200 тис. грн., але це буде не оригінал, а привезена нам — від заводу-виробника. Крім того, гості презентували нашій міській лікарні ультразвуковий апарат, хірургічний інструментарій та захисне обладнання для рентгенологічного кабінету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  26/05/08, 09:25


№ 23 (489) Реанімаційне відділення запрацювало після капітального ремонту

Нинішнього понеділка в присутності міського голови Сергія Ратушняка, його заступників Миколи Адамовського та Володимира Симулика відбулося відкриття капітально відремонтованих приміщень реанімаційного відділення УЦМКЛ.

Як розповів його завідувач Іван Калабіга, ремонт зініціювало керівництво медзакладу на чолі з головним лікарем Іваном Курахом, а підтримав фінансово міський депутатський корпус. Попередній кошторис було складено в межах 200 з лишком тисяч гривень. Проте в ході робіт виникла потреба в більшій сумі, й необхідні кошти з міського бюджету було довиділено — 480 тисяч гривень освоєні повністю. Тож після 4-місячного ремонту цей життєво важливий підрозділ лікарні набув сучасного, на рівні європейських стандартів, вигляду. Тут повністю замінено вікна, двері, сантехніку, оновлено системи водо- й теплопостачання, вентиляційні споруди, каналізацію, викладено кахлі, встановлено кондиціонери. А вже в свіжовідремонтованих приміщеннях установлено медичне обладнання й апаратуру, стан забезпечення якою нині суттєво покращився: зокрема лише за останні півроку відділення отримало 3 дихальні апарати, відсмоктувачі, апаратуру для моніторингу захворювань.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/05/08, 09:24


№ 23 (489) На роботу ЖРЕРів можна поскаржитися

З 6 по 19 травня комісія міськвиконкому обстежувала прибудинкові території та житловий фонд, закріплений за ЖРЕРами, та робила з побаченого відповідні висновки.

Виявилося, що КП “ЖРЕР-8”, ТОВ “Житло-сервіс” та КШЕП (у межах колишнього ЖРЕРу №3) покладені на них функції виконують якісно. Натомість керівництву ТОВ “Підзамок” (В. Молодцова) та КП “ЖРЕР-4” (М. Мойсюк) вказали на недоліки в утриманні будинків і прилеглих до них територій, а начальників ТОВ “Оір-сервіс” (В.Левко) і “Добробут” (Н. Рубіш) взагалі попередили про можливість розірвання з ними угод, якщо якість послуг суттєво не покращиться. Незадовільною визнали роботу 5-го та 6-го ЖРЕРів, за що їх очільникам Н. Петрішці та О. Костенчук оголосили догани.

Відтепер ЖРЕРи триматиме на контролі перший заступник міського голови Володимир Бобков, і на всі недоліки в їхній роботі ужгородці можуть поскаржитися безпосередньо йому за телефоном 61-44-07. Винних у недбалому виконанні своїх обов’язків комунальників обіцяють суворо карати — аж до звільнення з роботи.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  26/05/08, 09:23


№ 23 (489) Донорів має стати більше. В Ужгороді розпочалась акція “Краплини життя”

Минулої п’ятниці з легкої руки Петра Ренжина в місті стартувала акція “Краплини життя”, що має на меті популяризувати донорство бодай в окремо взятому Ужгороді. Її проводять громадські організації “Асоціація молодіжних ініціатив краю (АМІК)”, “Спілка козацьких організацій Ужгорода”, Федерація регіональних ініціатив та обласна станція переливання крові. Зважаючи, що за даними Міністерства охорони здоров’я за роки незалежності кількість донорів в Україні зменшилася більш ніж удвічі, питання це дійсно актуальне. Отож конкретніше розпитати про хід акції ми вирішили безпосередньо в її ініціатора Петра Ренжина, котрий, до речі, навіть заручився підтримкою гурту “Скрябін”.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Пане Петре, чому саме у вас, людини відомої скоріше в галузі місцевого шоу-бізнесу, виникла ідея популяризувати донорство?

— Медицина мені не така чужа, як вам здається — я за фахом лікар. А думка організувати акцію прийшла після того, як сидячи за кавою з друзями-медиками, черговий раз слухав їхні бідкання про нестачу крові, про те, як після роботи доводиться затримуватися і видзвонювати “штатних” донорів (у картотеці їхні домашні телефони — вдень люди самі працюють). Але ж їх не так багато, як хотілося б, та й здавати кров дозволено не більше 5 разів на рік. Отак спонтанно я і запропонував друзям допомогти підняти народ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/05/08, 09:23


№ 23 (489) Чи маємо ми ресурси, щоб стати центром європейського туризму?

Закон України “Про туризм” визначає загальні правові та соціально-економічні засади реалізації державної політики України в галузі туризму та спрямований на забезпечення закріплених Конституцією України прав громадян на відпочинок, свободу пересування, охорону здоров’я, безпечне для здоров’я довкілля, задоволення духовних потреб та інших прав при здійсненні туристичних подорожей. Він встановлює засади раціонального використання туристичних ресурсів та регулює відносини, пов’язані з організацією і здійсненням туризму на території України.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Туристична галузь на Закарпатті

Існують три види туризму: внутрішній, в’їзний та виїзний. Усіма ними активно займаються закарпатські туроператори, яких нараховується близько 23, та 41 агенція. Саме вони створюють і продають туристичний продукт. Основними для нас є в’їзний та внутрішній види туризму, які забезпечують найбільші надходження до бюджетів усіх рівнів. Зі слів начальника управління з питань євроінтеграціїї та туризму й курортів Олександра Марченка, під час сезону за один день турист витрачає приблизно 100 євро і більше, тому в цій сфері йде конкуренція за туриста як у нашій державі, так і за кордоном. Виграє той, у кого ціна і якість відповідають реаліям.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  26/05/08, 09:23


№ 23 (489) На Ужгород очікує туристичний бум

Те, що відбувалося на вулицях Ужгорода в період пасхально-першотравневих вихідних, дотепер із приємністю згадують власники готелів, закладів громадського харчування, а також ужгородські кав’ярні, які не встигали подавати порцію за порцією запашної закарпатської кави. Такої кількості туристів не очікував ніхто, навіть представники туристичного бізнесу. Заселеними виявилися всі готелі, окрім цього, гості міста винайняли всі подобові квартири, а дехто жив навіть у недобудованих мотелях. Ці 9 днів принесли бюджету добрячий прибуток, а також показали неабиякий туристичний потенціал нашого міста. Про готовність Ужгорода до літнього туристичного сезону-2008 ми поцікавилися в завідуючого кафедрою туризму УжНУ доцента Федора Шандора.

— Чи можна зробити які-небудь висновки після нещодавнього туристичного буму?

— Так, і вони приємні мовою цифр. Протягом цього часу Ужгород заробив лише на поселенні гостей два з половиною мільйони гривень. Якщо брати до уваги суто туристів, то на харчування одного виходило не менше 50 гривень на день. Математика проста, і це без урахування відвідин музеїв, атракціонів, придбання сувенірів тощо. А скільки фотозгадок про наше місто роз’їхалося в різні куточки світу!

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  26/05/08, 09:22


№ 23 (489) Ужгород має свій об’єкт національного надбання — електронний прискорювач, мікротрон М-30

Реєстр об’єктів національного надбання було засновано урядовою постановою у 2002 році з метою збереження унікальних комплексів та установок з урахуванням пріоритетів держави в гуманітарній і науково-технічній сферах. Потрапити до цього Реєстру дуже престижно, оскільки, окрім підтвердження значущості таких об’єктів, це передбачає й цільове фінансування на підтримку та розвиток їхньої інфраструктури. Проект Інституту електронної фізики НАН України витримав непростий конкурс пропозицій із різних регіонів держави, і прискорювач електронів мікротрон М-30 було внесено до Реєстру об’єктів національного надбання. Детальніше розповісти про це ми попросили у завідувача відділу фотоядерних процесів ІЕФ Володимира Маслюка.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Чим знаменита ця установка?

— Базова ядерно-фізична установка Інституту електронної фізики НАН України, що знаходиться у відділі фотоядерних процесів, — мікротрон М-30 — являє собою циклічний електронний прискорювач, який було змонтовано в Ужгороді на початку 70-х років із використанням елементів та вузлів, отриманих нами з Об’єднаного інституту ядерних досліджень у місті Дубна Московської області. Він дозволяє створювати пучки прискорених електронів майже однакової енергії, розганяючи їх до швидкості, яку вони б мали в електричному полі до 30 мільйонів вольт. Цими властивостями наш мікротрон і відрізняється від інших подібних установок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  26/05/08, 09:21


№ 27 (488) ВИПУСКНІ ВЕЧОРИ не мають бути помпезними

Напередодні завершення навчального року і проведення випускних вечорів начальник управління освіти Ужгородської міської ради Володимир Огар вітає випускників, педагогів і батьків із наближенням урочистої події, що підсумовує багаторічну навчальну і виховну роботу педагогічних колективів, — із завершенням 2007/2008 навчального року.

Водночас наголошує: закінчення школи є важливою подією у житті випускників та їхніх батьків, яка має залишити лише приємні спогади. Тому батьківські комітети повинні подбати про те, аби випускні вечори і пов’язані з ними витрати не стали непосильним фінансовим тягарем для родин. На нараді керівників навчальних закладів було розглянуто питання про заборону збирання грошей з батьків випускників працівниками освітніх установ для проведення випускних вечорів, а також внесено пропозиції рекомендувати батьківським комітетам утриматися від проведення випускних вечорів у закладах громадського харчування. Крім того, В. Огар підкреслив, що саме батьки випускників чи особи, котрі їх замінюють, нестимуть відповідальність за збереження життя та здоров’я своїх дітей під час проведення випускних балів за межами навчальних закладів.

Управління освіти доручає керівникам навчальних закладів, їхнім педагогічним колективам забезпечити необхідні умови для організованого вручення документів про освіту, проведення випускних вечорів як урочистої події.

Таким чином управління освіти Ужгородської міської ради відмежовується від практики незаконного збирання коштів для проведення випускних вечорів.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  19/05/08, 09:51


№ 22 (488) ТРИ МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА ЗАМІНУ ВІКОН отримали освітні заклади

Ополудні у п’ятницю депутатів Ужгородської міськради зібрали на екстрене засідання сесії. Як пояснила секретар ради Юліанна Бедь, поспішність викликана необхідністю терміново виділити гроші на заміну вікон у загальноосвітніх закладах, бо в ЗОШ №6, наприклад, роботи майже завершені, і час за них розрахуватися.

Депутати швидко й злагоджено прого-лосували за 2 питання порядку денного: “Про зміни до бюджету міста на 2008 рік” та пов’язане з ним “Про зміни до програми економічного і соціального розвитку міста на 2008 рік”. Відповідно до прийнятих рішень управління освіти отримало 3 млн. грн. для заміни вікон на вакуумні склопакети, понад 150 тис. грн. виділили “Уж-теплу”, 250 тис. — Боздоському парку, по 150 тис. — КП “Міськсвітло” та “Уж”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  19/05/08, 09:50


№ 22 (488) “На старт” із Закарпаття!

“7 чудес України” — всеукраїнська акція, у ході якої було обрано сім кращих історичних, культурних та архітектурних об’єктів країни, а “7 природних чудес” — це другий етап цієї акції, організованої Фондом відомого політичного діяча Миколи Томенка “Справедлива країна”. Метою запровадження конкурсу природних чудес є пропагування унікальності природного світу України, який може стати вдалою візиткою нашої держави.

Наразі розпочався перший етап акції, під час якої Україна представляє 100 природних чудес. На свято Івана Купала буде названо 21 об’єкт, після чого фінал акції з оголошенням 7 природних чудес України відбудеться 26 серпня.

Закарпаття вже провело серед населення свій конкурс з визначення природних чудес краю. Найбільшу підтримку здобули озеро Синевир та Долина нарцисів. Тож оскільки Долина нарцисів квітує тільки цієї пори року, то Закарпаття першим виявило ініціативу і запросило Миколу Томенка та українських журналістів приїхати й описати чудеса нашої області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  19/05/08, 09:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS