Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2008№ 18 (484) У центральній пішохідній зоні транспорту має поменшати

Виконком Ужгородської міської ради, намагаючись розвантажити історичну частину міста від транспорту, 9 квітня прийняв рішення, згідно з яким із 1 травня

• заборонено в’їзд транспортних засобів у центральну пішохідну зону Ужгорода з вул. Духновича та Волошина;

• службовий транспорт зможе заїжджати з боку наб. Незалежності, але тільки в робочі дні й лише за наявності відповідних пере- пусток (їх видаватимуть та реєструватимуть в управлінні муніципальної поліції, причому старі перепустки втратили чинність);

• у вихідні та святкові дні в’їзд транспорту в пішохідну частину міста заборонено, виняток зроблено лише для інвалідів та прирівняних до них осіб, котрим передбачено видавати постійні перепустки;

• не мають права заїжджати до зазначеної зони автомобілі вагою понад 3,5 тонни;

• стоянку автотранспорту в пішохідній частині та на наб. Незалежності теж заборонено;

• для підприємств торгівлі, що розташовані в центрі, товари зможуть завозити тільки за графіком — з 6.00 до 8.00.

Для ефективнішого виконання цього рішення управлінню міського господарства доручено встановити загородження біля обласної стоматполіклініки на наб. Незалежності та між комерційним технікумом і торговим комплексом на вул. Волошина, а також поновити чи замінити дорожні знаки.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/04/08, 09:24


№ 18 (484) “Африканські” назви та комунальні проблеми найбільше турбують ужгородців

Принаймні такий висновок напрошується зі змісту телефонних дзвінків, що надходили цього вівторка на “гарячу лінію” до заступника міського голови Володимира Химинця.

• Перший читач, котрий зателефонував до редакції, мав, швидше, не запитання, а зауваження та пропозиції. Зокрема щодо вуличного освітлення та “африканських”, як він висловився, назв ужгородських магазинів та інших закладів. З приводу останніх радить перейняти досвід Львова, де англомовні вивіски оподатковуються за 10-кратною ставкою, та ще й поширити цю практику на всі неукраїнські чи неправильні назви загалом, до всього оприлюднивши їх у пресі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/04/08, 09:23


№ 18 (484) Частина вулиць, що обслуговувалися ТОВ “Еко”, перейшли до КШЕПу

У спецвипуску газети “Ужгород” № 17 від 12 квітня 2008 р. ми друкували розпорядження міського голови від 4.04.2008 р. № 69 “Про перезакріплення територій по вивезенню твердих побутових відходів”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/04/08, 09:23


№ 18 (484) Маївка у Боздоському парку та фестиваль “Сонячний напій” чекають на ужгородців під час тижневих канікул

Дев’ять вихідних поспіль, що випадуть українцям у зв’язку з Великоднем та Першотравнем, — хороша нагода відпочити від трудових буднів по повній програмі. Дозвілля ужгородців, відповідно з розпорядженням міського голови, урізноманітниться 1—2 травня святкуванням Дня міжнародної солідарності трудящих у Боздоському парку, а 3—4 — фестивалем-ярмарком “Сонячний напій” на Київській набережній біля облмуздрамтеатру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/04/08, 09:22


№ 18 (484) Москаль відкрив офіс “Народної самооборони” і відправив на політичне кладовище “Єдиний центр”

Народний депутат і заодно керівник Закарпатського обласного осередку “Народної самооборони” Геннадій Москаль цієї середи прилетів до Ужгорода, щоб на проспекті Свободи, 38-1 відкрити офіс очолюваного ним громадського руху. Відразу після цього він дав прес-конференцію для журналістів.

Як і в попередній свій приїзд, Геннадій Геннадійович заявив, що прихильників “самооборонці” шукатимуть серед “розлучених” — тих, хто встиг уже розчаруватися в якійсь політичній силі. А відтак, враховуючи наші реалії, електоральне поле бачить досить широке. На запитання щодо перспектив “Народної самооборони” на фоні створення “Єдиного центру” відповів без зайвих дипломатичних прийомів: “Я вважаю, що ЄЦ не має майбутнього. Він закінчить своє життя на політичному кладовищі в Павла Чучки й отримає вінок від НСО”. Таке бачення пан Москаль пояснив тим, що всі партії у нас, за винятком хіба комуністів, тримаються не на ідеології, а на певних персонах: Партія регіонів без Януковича, “Батьківщина” без Тимошенко, “Народна самооборона” без Луценка — це все нуль. ЄЦ всенародно впізнаваного лідера не має, тому цей проект мертвонароджений. Тим більше, що обіцяного в кулуарах ВР переходу до цієї партії частини регіоналів так і не відбулося: “Якщо ж організатори “Єдиного центру” сподівалися, що лівий і правий береги Дніпра об’єднає одна Раїса Богатирьова, то, вибачте, її вже не сприймають ні на Сході, ні на Заході”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  21/04/08, 09:22


№ 18 (484) Перечинські пристрасті. Іван Погоріляк скаржиться на переслідування

Цього тижня у прес-клубі ГО “Нове Закарпаття” про події, які зараз мають місце в Перечині, та про переслідування членів Народної партії в Перечинському районі журналістам розповів колишній міський голова Перечина Іван Погоріляк, повноваження котрого свого часу були достроково припинені сесією міськради.

Спочатку Іван Михайлович прокомен-тував публікацію, що днями вийшла в перечинській газеті та була продубльована в одній з ужгородських. Лейтмотив статті простий: яка чудова нинішня перечинська влада, скільки хорошого вона зробила для людей, і яким поганим був Погоріляк. Колишній мер Перечина відповів коротко: “Вихваляти самого себе — остання справа. Оцінку роботи влади дадуть самі перечинці”. До того ж, за його словами, нинішня влада присвоює собі досягнення в будівництві Хресної дороги, кладовища тощо. А це, м’яко кажучи, не відповідає дійсності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  21/04/08, 09:21


№ 18 (484) Валентин Бобрик: “Зусилля депутатів необхідно спрямувати на вирішення транспортної проблеми в місті”

Сьогодні в „Трибуні депутата” про актуальні питання життєдіяльності Ужгорода ми поведемо розмову з депутатом Ужгородської міської ради від фракції БЮТ Валентином Бобриком.

— Пане Валентине, нині в нашому місті у всіх на слуху земельні питання. Який стан справ щодо виділення земельних ділянок тим ужгородцям, котрі перебувають на обліку або ж бажають отримати землю?

— На одній з останніх сесій міської ради було затверджено списки тих громадян, які стоять у черзі з виділення земельних ділянок із 1990 по 1994 рік. Їхні прізвища були опубліковані в газеті „Ужгород”. Відразу зауважу, що правом на приватизацію земельної ділянки громадянин може скористатися тільки один раз, тому тим ужгородцям, які вже мають у своїй власності ділянки, в одержанні землі буде відмовлено. Такі відомості про всіх громадян є в базі даних земельного кадастру. В разі отримання земельної ділянки необхідно сплатити в місцевий бюджет 25 гривень з кожного квадратного метра. Від сплати цього платежу звільнені ветерани та інваліди війни, чорнобильці, афганці та прирівняні до них особи згідно з чинним законодавством.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  21/04/08, 09:21


№ 18 (484) Ольга Міхньова: “Про пов’язане з війною й досі не можу згадувати без сліз — воно болітиме завжди”

Продовжуючи ювілейну червонохрестівську тему, редакція вирішила представити ужгородцям людину, котра була організатором і 33-річним незмінним головою обласного комітету Товариства Червоного Хреста. За плідну роботу її нагороджено орденом Трудового Червоного прапора, медаллю “За доблесний труд у роки Великої Вітчизняної війни” та “галузевою” відзнакою Пирогова, видатного хірурга, котрий у часи Кримської війни вперше застосував жіночу працю сестер милосердя на полі брані, званням відмінника охорони здоров’я, численними грамотами та цінними подарунками. Нині вона вже “пенсіонер зі стажем”, проте досі переймається справами рідного товариства й — оскільки енергії їй не позичати — є активною учасницею всіх його доброчинних акцій. Отже, знайомтеся — наша гостя Ольга Тимофіївна Міхньова.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Ольго Тимофіївно, пригадайте, з чого все починалося?

— У 1947 році Центральний комітет Товариства Червоного Хреста України запропонував мені поїхати на Закарпаття і створити обласний осередок товариства. “У нас там немає організації, а ви маєте досвід роботи”. Досвід і справді був, бо доти я три роки очолювала Полтавський обком товариства.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  21/04/08, 09:20


№ 16 (482) Петро Харевич: “Ми можемо чудово озеленити місто, але проблема в тому, як зберегти ці насадження”

Весна — якраз той період, коли місто має освіжити свої зелені шати, прикраситися новими деревами й кущами, розквітнути розкішними клумбами. В Ужгороді цим усім опікується КПЗГ “Агромікс”, отож цього вівторка його директор і заодно міський депутат Петро Харевич у прес-клубі “Нове Закарпаття” розповідав журналістам, якою ціною дається підприємству озеленення, за рахунок чого воно виживає і які проблеми для нього є реальними, а які — надуманими.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Фінансовий капкан тендерів

Петро Іванович із самого початку заявив, що не збирається відповідати на минулотижневу негативну публікацію в “Закарпатській правді”, автор якої робив свої висновки, навіть не прийшовши на підприємство, щоб поцікавитися, як воно живе. А відтак поінформував журналістів про справді болючі для зеленого господарства речі і відповів на численні запитання.

Ситуація в “Агроміксі” зараз дійсно складна, і причина цього — невиважена система державних закупівель. Через тендерні процедури підприємство потрапило в фінансовий цейтнот. Сплативши за них ще в середині грудня минулого року 60 тис. грн., КП досі не має від Тендерної палати — уже розформованої — жодної вісточки. Тимчасове положення про проведення тендерних закупівель передбачає безкоштовну організацію їх через Міністерство економіки, однак цей процес знову може затягтися у часі. А зелене господарство вже й так 4 місяці не отримувало грошей за виконані роботи з благоустрою міста — казначейство ж їх без виграного тендеру не пропустить. “Тепер уявіть собі, як нам виживати в таких умовах. Адже ці кошти — і зарплата людей, і пально-мастильні матеріали, запчастини, отрутохімікати… Саджанці ж не ростуть самі по собі, щоб дерево досягло 2—2,5 м, потрібно 4—5 років догляду,” — зауважує Петро Харевич.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  14/04/08, 10:24


№ 16 (482) 19 квітня всіх закликають поліпшувати стан довкілля

19 квітня в Ужгороді проводитиметься День довкілля.

Згідно з підписаним в. о. мі-ського голови, заступником міського голови Миколою Адамовським розпорядженням, комунальні підприємства займуться ліквідацією стихійних звалищ, школярі очищатимуть від сміття береги Ужа, ЖРЕРи фарбуватимуть та ремонтуватимуть обладнання дитячих і спортивних майданчиків, мають облагородити свої об’єкти і власники об’єктів зовнішньої реклами.

Упорядкуванням парків, скверів, алей займуться працівники державних установ, а ось привести до ладу свої та прилеглі території пропонується підприємствам й організаціям найрізноманітніших форм власності та приватним особам. Так само усіх ужгородців міська влада закликає цього дня висаджувати кущі й дерева.

Не залишайтеся байдужими! За тиждень до Великодня Ужгород має причепуритися.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/04/08, 10:23
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS