Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2008№ 14 (480) Володимир Химинець: “Усі проблеми поступово вирішуватимемо”

Деякі обласні видання останнім часом номер за номером методично подають репортажі та інтерв’ю, в яких розповідається, яка погана ужгородська влада і як вона занедбала місто. Проблеми в Ужгороді, як і в деякому іншому населеному пункті, без сумніву, є, але їх висвітлення у виконанні цих ЗМІ виглядає щонайменше тенденційним. Утім, залишаючи за кожним право на власну думку, ми попросили заступника міського голови Володимира Химинця розповісти про реальний стан справ у “найгарячіших” питаннях життєдіяльності обласного центру.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Володимире Васильовичу, давайте розпочнемо з теми сміття як найчастіше згадуваної…

— Проблема твердих побутових відходів є дуже гострою не тільки для Ужгорода, а й загалом у всьому світі. Щорічно кількість сміття, яке продукують ужгородці, зростає на 15—20 відсотків, і все це треба прибирати, вивозити. Ми закупили три сучасні машини-пиловсмоктувачі, два нові сміттєвози, ще два плануємо придбати цьогоріч. Уже втретє за нашої каденції закупили контейнери: цьогоріч комунальне підприємство отримало 500 маленьких, які починають роздавати приватному сектору, і поки що 70 великих. Але цей процес триватиме далі, контейнери оновлюватимуться, ми збільшимо їхню кількість до 1000 штук. Уже прийнято, але ще документально не оформлено рішення, що сесія міськради виділятиме кошти на облаштування контейнерних майданчиків: бетонування, обгородження і т. д. Загалом у місті їх близько 100, а в 2008-му плануємо зробити десь 30 із тих, що обслуговує КШЕП. Причому сміттєбаків на таких майданчиках буде значно більше, ніж досі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  31/03/08, 09:53


№ 14 (480) Прокурор Ужгорода спілкувався із депутатами

Новий ужгородський прокурор прийняв запрошення міських депутатів поспілкуватися і цієї п’ятниці зустрівся з ними у великому залі міськвиконкому. Двогодинну розмову важко назвати безхмарною, жодна зі сторін не уникала гострих кутів, хоча зрештою, здається, кожен залишився при власній думці. Але слід віддати належне всім учасникам: дискусія не вийшла за рамки толерантності і навіть дала можливість досягти певних компромісів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  31/03/08, 09:52


№ 14 (480) “Маршрутки” з 1 квітня ще не подорожчають

Містом пішли чутки, що з 1 квітня вартість проїзду в маршрутних таксі зросте і становитиме 1,20 грн. Деякі водії вже зараз попереджають про це пасажирів. Чи мають перевізники законне право на такий крок або ж просто видають бажане за дійсне, ми поцікавилися у керівника відділу промисловості, транспорту та зв’язку Володимира Талісмана.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  31/03/08, 09:51


№ 14 (480) Правосуддя. 11 млн. грн. збитків, завданих довкіллю, — це міф

Рішенням господарського суду Закарпатської області відмовлено у задоволенні адміністративного позову до виконкому Ужгородської міськради в частині оскарження рішення виконкому щодо підготових робіт будівництва аквапарку.

Отже, широко розрекламована кримінальна справа про 11 млн. грн. збитків, завданих довкіллю через засипання ями на Слов’янській набережній біля Боздоського парку, луснула в суді.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  31/03/08, 09:50


№ 14 (480) На трьох котельнях “Уж-тепла” відключили газ

Інформація про те, що комунальним підприємствам “Уж-тепло”, “Мукачівтепло” та “Закарпаттятеплокомуненерго” за борги й порушення правил ВАТ “Закарпатгаз” відключить (саме в майбутньому часі — авт.) газ, з’явилася в Інтернеті 27 березня опівдні, а тим часом уже напередодні вранці в трьох ужгородських котельнях газовики припинили подачу газу шляхом простого перекриття засувки — без дотримання необхідних технологічних норм.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Прес-служба “Закарпатгазу” посила-ється на те. що зазначені підприємства споживають газ безлімітно та понадлімітно і мають великі борги за газопостачання (“Уж-тепло”, наприклад, 6 млн. грн., “Мукачівтепло” — 4 млн. грн.), отож ДК “Газ України” зобов’язав ВАТ “Закарпатгаз” припинити несанкціонований відбір блакитного палива. Звісно, платити за спожиті енергоносії необхідно, й ужгородська влада про це неодноразово нагадувала мешканцям. Але з іншого боку, статтю 6 Закону про теплопостачання, за якою в опалювальний період заборонено відключати електро-, водо- та газопостачання, ніхто не відміняв. А відключати в такий спосіб, як це було зроблено в середу в Ужгороді, взагалі небезпечно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  31/03/08, 09:49


№ 14 (480) Кожний 70-й мешканець України перебуває на обліку в протитуберкульозних диспансерах

І щороку до них додається ще 40 тисяч інфікованих. Щогодини від туберкульозу помирає один українець, а ще четверо заражаються ним. На жаль, це факти. Як і те, що з 1995 року ми говоримо про епідемію туберкульозу в Україні. За цей час середній рівень захворюваності збільшився майже вдвічі, а смертність — в 1,5 раза. І хоч протягом останніх двох років відзначається незначне покращення ситуації, про швидку перемогу над недугою говорити не слід — щоразу вона підносить людству все нові й нові сюрпризи у вигляді стійких до протитуберкульозних препаратів форм, а віднедавна й сполучення з ВІЛ/СНІДом. Тож проблема боротьби з туберкульозом не втрачатиме актуальності й надалі.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Ворога слід знати в обличчя

Туберкульоз — небезпечне та дуже важке захворювання. Про те, що він заразний, знали ще в глибоку давнину. Але збудник його довго не був відомий. Лише в 1882 році німецький учений Роберт Кох, розглядаючи під мікроскопом мокротиння хворих на туберкульоз, виявив тонку, нерухливу, злегка зігнуту паличку. Її назвали бацилою Коха. Тепер вона відома як “мікобактерія туберкульозу”. Збудник туберкульозу відзначається високою стійкістю. Особливо високостійкі мікобактерії у висохлому мокротинні хворого на туберкульоз. У вуличному пилу вони зберегіються близько 2 тижнів, на сторінках книжок і предметах — до 3 місяців. У річковій воді живуть до 5 місяців, у ґрунті — 1—2 місяці, у фекаліях і на пасовищах — більше року. При температурі мінус 23 градуси не гинуть 7 років. Нагрівання до плюс 85 градусів витримують півгодини. Проте сонячне світло вбиває їх за 1—2 години, а опромінення ультрафіолетовими променями (кварцовою лампою) — за декілька хвилин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  31/03/08, 09:48


№ 14 (480) Трибуна депутата. Андрій Риба: „164 кілометри ужгородських доріг потребують капітального ремонту”

Ми знову розпочинаємо дещо призабуту рубрику “Трибуна депутата” і запрошуємо до неї всіх охочих міських народних обранців. Цього разу слово надаємо представнику фракції БЮТ, члену бюджетної комісії.

— Пане Андрію, ви є наймолодшим депутатом Ужгородської міської ради, яке коло ваших депутатських зацікавлень?

— Безперечно, зважаючи на мій вік, мене цікавлять усі питання, пов’язані з діяльністю молодіжних організацій, соціальні проблеми молодих сімей, розвиток спорту і дозвілля в нашому місті. Все це потребує бюджетного фінансування, тому, коли переді мною постав вибір комісії для роботи, я обрав бюджетну.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  31/03/08, 09:48


№ 14 (480) Ціни кусаються, а Погорєлов у всіх проблемах звинувачує уряд Тимошенко

Що, власне, й не дивно, адже Закарпатська ОДА чітко тримає лінію секретаріату Президента. І раз його очільник, м’яко кажучи, недолюблює прем’єра, значить, вірні чиновники з будинку на площі Народній теж демонструватимуть це за будь-якої зручної нагоди.

Так, Віктор Погорєлов, начальник головного управління економіки ОДА, кількома словами окресливши позитивну динаміку в розвитку області, взявся зачитувати довгий перелік недоробок уряду Тимошенко: і макроекономічні показники, мовляв, погіршилися, і за цінами на пально-мастильні матеріали не змогли встежити, і газове питання заполітизували. Словом, “Хто винен? Невістка!”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  31/03/08, 09:47


№ 14 (480) Йожеф Рущак: “… жити у злагоді із самим собою та навколишнім світом”

“Роки навчання та становлення митця припали на “хрущовську відлигу”. Мабуть, тому сам художник вважає себе внутрішньо вільною людиною в мистецтві й творчих пошуках. Величезний вплив на формування його естетичних уподобань мали знані закарпатські майстри — Федір Манайло, Ернест Контратович, Антон Кашшай, Володимир Микита. У своєму живописі Йосип Рущак завжди щирий, глибоко ліричний, має притаманні тільки йому індивідуальний стиль і манеру. Його твори чисті, прозорі, наповнені світлом та радістю буття. Чудові краєвиди рідної землі назавжди стали провідною темою мистецтва художника”. (Галина Рижова, мистецтвознавець).

Володимир МИШАНИЧ, Ужгород

— Як живеться панові художникові нині?

— … Я ніколи не кажу, що погано, навіть тоді, коли справді погано. Завжди відповідаю: “Добре”. А якщо відверто, то були й кращі часи. Але я не звик жалітися на долю. Загалом, усе нормально. Останнім часом разом із Йосипом Бабинцем працюємо над організацією Міжнародного симпозіуму “Мистецтво об’єднує”, що проводиться в Словаччині в Ліпанах уже кілька років поспіль. Там будуть митці зі Словаччини, України та Польщі. Цьогоріч захід відбудеться у червні. 2 квітня ми з Й. Бабинцем матимемо виставку в Ліпанах, а згодом — у Кошице. Симпозіум для мене важливий тому, що там буде багато художників із Хуста. Зокрема Ян Пашко, Олександр Певс, Мар’ян Багній та учні Хустської дитячої художньої школи. Мені приємно в міру своїх сил і можливостей прислужитися своїм землякам. До речі, подібна акція відбудеться й у нас, у Хусті, в жовтні. В ній братимуть участь митці як з України, так і зі Словаччини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  31/03/08, 09:46


№ 13 (479) Сергій Ратушняк: “Платити 11 мільйонів невідомо кому місто не буде”

Прокоментувати основні тези прес-конференції міжрайонного природоохоронного прокурора і висвітлити позицію ужгородської влади в цьому питанні ми попросили міського голову Сергія Ратушняка. Ось що він сказав:

— Цей прокурор, як і низка інших, уже довгий час демонструє свою принципову бездіяльність, зловживання владою і виконання дій тільки замовного характеру. При в’їзді в Ужгород з району за всіма напрямками — Невицьке, Лази, Дравці, Баранинці, Сторожниця, Коритняни — утворено близько 30 стихійних сміттєзвалищ. Де реакція, адже ми постійно надсилаємо запити щодо цього? Кого цей прокурор притягнув до відповідальності? Я вважаю, що вже час порушити кримінальну справу за бездіяльність низки прокурорів. За перекриту вулицю Фединця, самозахоплену і самовільно забудовані вулиці Тимірязєва, Тельмана, Бородіна тощо. Якби це стосувалося Ратушняка, а не тих, хто прихильний до “Барви”, кримінальна справа була б порушена того ж дня.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  24/03/08, 10:53
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS