Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2008№ 8 (474) КШЕП “кинула” Міжвідомча комісія з питань держзакупівель?

Цієї середи в Ужгородській міськраді відбулося засідання виконкому, яке очолив мер Сергій Ратушняк. Основне питання, що розглядалося, — черговий “сюрприз” від Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель, котрий коштував КШЕПу 240 тисяч гривень.

Про суть справи. Ще 21 грудня минулого року наш виконком направив до цієї комісії (суворо витримавши всі норми закону) заяву про погодження застосування процедури закупівлі в одного учасника для закупівлі послуг з утримання доріг. Вибір тендерного комітету впав на КШЕП — технічно потужне підприємство, яке має вакуумні машини для підмітання та миття доріг і кваліфікованих спеціалістів, котрі можуть підтримувати вулиці в належному стані. Логічно, що для щоденних цілорічних робіт не запросиш якесь підприємство з іншого міста. Оскільки за новими правилами, що набрали чинності з початку 2008-го, учасникам торгів необхідно попередньо сплатити за інформаційні послуги, КШЕП перерахував згідно з виставленим 22.01.2008 р. ТОВ “Європейське консалтингове агентство” рахунком 240 тис. грн. Ця сума була вирахувана як 4% вартості закупівлі (вона становить 6 млн. грн.). 31 січня виконком сумлінно надсилає до Києва копії платіжних документів разом із супровідним листом, а вже 18 лютого отримує висновок Міжвідомчої комісії про… неможливість застосування процедури закупівлі в одного учасника, датований 15 січня 2008 року! Виходить, рахунок на таку солідну суму виставили, уже знаючи, що платити ні за що?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  27/02/08, 10:08


№ 8 (474) Реєстрацію учасників тестування продовжено до 1 березня

Узявши до уваги те, що цьогоріч вступ до вищих навчальних закладів України здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також з метою забезпечення права всіх бажаючих на отримання вищої освіти Міністерство освіти і науки прийняло рішення продовжити термін реєстрації тих, хто бажає взяти участь у тестуванні, до 1 березня.

При цьому реєстрація відбуватиметься на базі регіональних центрів оцінювання якості освіти, а не в пунктах реєстрації за місцем постійного навчання цьогорічних випускників чи при міському управлінні освіти для випускників попередніх років, як це було до 20 лютого.

Отже, всі, хто ще не встиг зареєструватися, проте бажає поточного року позмагатися за місце у виші, мають звернутися до Івано-Франківського РЦОЯО, який відповідає за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Чернівецькій, Закарпатській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Центр знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Розумовського, 9. Його телефон: 8-034-255-31-55; e-mail: rc.if@testportal.com.ua , bohdan@my.if.ua; web- сторінка: www.test.if.ua

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  27/02/08, 10:07


№ 8 (474) Чудо-сад на ужгородській дачі вирощує Василь Цугорка

Той, хто по-справжньому любить землю, знайде можливість працювати на ній за будь-яких обставин. Принаймні такий висновок можна зробити, послухавши розповідь ужгородця Василя Цугорки, заповзятого садовода-городника, котрий і на Сахаліні примудрявся вирощувати у відкритому ґрунті теплолюбні абрикоси, а зараз у себе на дачі успішно культивує японську чудо-ягоду ґумі. Якраз цього четверга Василь Іванович відсвяткував 70-річчя, причому до ювілею сам собі підготував оригінальний подарунок: яблуню і грушу-рекордсменів, на яких зроблено відповідно 67 та 33 прищепи! І всі вони прийнялися.

Потяг до роботи на землі у Василя Цугорки, напевно, закладений у генах: народився у с. Рокосово на Хустщині і вже змалечку допомагав батькові, чим міг — то прибрати щось на городі, то посадити. Втім, після 9 класу вступив до лісотехнічного технікуму, який у 1956 році закінчив як технік-будівельник лісовозних доріг і споруд. За направленням їде працювати на Сахалін, де й залишається на 36 років аж до 1992-го. Пройшов шлях від лісоруба до секретної посади начальника ІІ відділу в Сахалінській області. Одружився на місцевій дівчині (до речі, побралися на так званому “полюсі холоду”, де температура найнижча на острові) і вирішив: продукти для сім’ї вирощуватиме сам. На цій ниві Василь Іванович розгорнув таку бурхливу діяльність, що його дачу двічі показували по центральному телебаченню Радянського Союзу. Вирощував у відкритому ґрунті абрикоси, вишні, груші, яблуні, сливи, у теплицях — баклажани, огірки, помідори. Справа в тому, що сам острів розтягнутий на 950 км з півночі на південь, і в південній смузі більш-менш тепло, хоча й у серпні бувають заморозки. Загалом природа там відмінна від закарпатської, рослини удвічі вищі, ніж у нас: лопухи такі, що дорослу людину в них не видно, а картоплі з одного гектара збирали по 60 тонн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/08, 10:06


№ 8 (474) Павло Чучка: “За 55 років роботи в університеті на лікарняному я був 2 дні”

Доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, засновник кафедри словацької філології УжНУ, активний громадський діяч, багаторічний учасник університетської капели “Боян”, невтомний жартівник і в той же час вимогливий викладач — це все про Павла Чучку-старшого. Перелік титулів і заслуг можна б продовжити, але все одно ризикуємо щось випустити, настільки широке коло його зацікавлень.

Цієї п’ятниці Павло Павлович відзначив 80-літній ювілей, та обертів не збавляє — й надалі плідно працює на науковій ниві, очолює кафедру української мови в Хустському філіалі Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, не пориває зв’язків з УжНУ. Нині професор Чучка — гість наших “Суботніх зустрічей”. Поспілкувавшись із ним, розумієш, що неможливо охопити неосяжне, втиснувши в газетну сторінку життєвий досвід яскравої особистості. Отож спробуємо вихопити хоча б окремі моменти нашої 4-годинної розмови.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Павле Павловичу, якби чорним по білому не прочитала, що ви 1928 року народження, нізащо б не повірила. У чому секрет енергійності?

— Що ж, дякую за комплімент. Мабуть, це в мене спадкове: батько дожив до 90 років, мама — до 73, і все життя вони трудилися. Я ж із простої селянської родини. В сім’ї народилося 10 дітей, правда, до дорослого віку дожили лише п’ятеро, і всі здобули освіту. Я починав навчання в руській, але не русинській школі в рідних Баранинцях, а коли в 1939-му мадяри її закрили, перейшов до україномовної Ужгородської гімназії. 5 класів був гімназистом, а в 1946-му її реорганізували в середню школу № 1, яку й закінчив, після чого вступив на філологічний факультет УжДУ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  27/02/08, 10:05


№ 7 (473) Сергій Ратушняк: “Балоги хочуть володіти всією землею в Ужгороді, а я цього не дозволю”

Повернувшись із Києва, у п’ятницю міський голова Сергій Ратушняк зібрав журналістів, аби викласти своє бачення причин конфлікту навколо міської ради, який цього понеділка вилився у пікетування закарпатцями Секретаріату Президента України в столиці. Основні тези мера звучали так:

“Те, що відбулося в Ужгороді з 6 по 10 лютого — яскравий приклад незахищеності як юридичних, так і фізичних осіб від свавілля силовиків, чиновників тощо. Інсинуація під замінування є провокацією і за формою, і за суттю, — вважає Сергій Миколайович. — Зверніть увагу: я сиджу в своєму кабінеті, приміщення вже оточується сотнями озброєних людей, а мені не повідомляють, що мій кабінет заміновано. Далі. Ціле управління казначейства, яке знаходиться у мерії, а це 32 чоловік, спокійно працюють далі. Хтось знав, що бомба буде спрямованої дії і їх не зачепить? Наступне. За 12 метрів від нашого приміщення — обласне управління СБУ, за 25 — “Укрпошта”, яким, по ідеї, теж загрожував вибух, але там нікого не виселяли. Тобто все шито білими нитками, замовник — Балога, виконавець — генерал Чепак.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  18/02/08, 10:23


№ 7 (473) Виклик прийнято

Заступник міського голови Володимир Химинець прийняв виклик заступника голови ОДА Івана Балоги, озвучений ним на прес-конференції минулої п’ятниці, на відкриті дебати з будь-яких соціально-економічних питань, що стосуються Ужгорода. Місце і час їх проведення Володимир Васильович пропонує узгодити. На публічні дебати, якщо Іван Іванович від них не відмовиться, запрошуються представники усіх ЗМІ.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/02/08, 10:22


№ 7 (473) Боздоський парк стане окрасою міста, якщо йому не заважатимуть “доброзичливці”

Останнім часом в обласній пресі з’явилося кілька публікацій, що стосувалися ужгородського Боздоського парку. Вони, чесно кажучи, досить суб’єктивні. Аби розібратися, де правда, а де домисли, ми звернулися до директора КП “Боздоський парк” Олександра Чорняка, котрий займає цю посаду з 10 вересня минулого року.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

У першу чергу, Олександр Гаврилович наголосив, що його досить сильно зачепили ці статті, де журналісти, не розібравшись цілком у питаннях навколо Боздоського парку, наводять завідомо неправдиві дані та вводять в оману своїх читачів. Дійсно, донедавна парк був, якщо можна так сказати, в аварійному стані. Але за останні півроку ситуація змінилася на краще. Із боку міської влади пішло непогане фінансування, хоча донедавна не виділялося жодної гривні. Не секрет, що парк раніше помирав, у ньому практично не було працівників, які доглядали б за цим улюбленим місцем відпочинку тисяч ужгородців. Додамо сюди ями, хащі, суцільну багнюку та сміття — виходила вельми невесела картина.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  18/02/08, 10:22


№ 7 (473) Сміттєзвалище поблизу центрального ринку

Цього тижня до редакції звернулися представники муніципальної поліції Ужгорода з приводу жахливої санітарно-екологічної ситуації навколо ринку на вул. Краснодонців та поруч об’єкта “Каслекс”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто)  -  18/02/08, 10:20


№ 7 (473) Чим не догодив Ужгород? Позалаштункові ігри вилилися у блокування роботи міськради

Минулого тижня найобговорюванішою темою в місті були події навколо Ужгородської міської ради, яка з вівторка стала закритою зоною не тільки для відвідувачів, а й для її працівників, у тому числі мера. У начебто “замінованому” приміщенні, втім, цілком безпечно аж до п’ятниці почувалися міліціонери та представники прокуратури, котрі, кажуть, похазяйнували в деяких кабінетах і вилучили там якісь документи. Що стало причиною такого “кіно”, журналістам пояснювали в прес-клубі “Нове Закарпаття” заступники міського голови Володимир Симулик та Володимир Химинець.

Правовий нігілізм — породження безкарності?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/02/08, 10:20


№ 7 (473) Юрій Беляков: “В Афганістані у людей вироблялося загострене почуття справедливості”

15 лютого 19 років тому Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану. Значення цієї події важко переоцінити: величезна країна зітхнула з полегшенням, батьки перестали жити під гнітом того, що їхні сини можуть стати жертвами чужої війни. Але якщо для більшості радянських громадян цей день був просто святом звільнення від страху, то для тих, хто відслужив в Афганістані, він назавжди залишився частинкою їхнього життя, докорінно перевернув їхнє уявлення про світ і нерідко поламав майбутнє. У тисяч наших хлопців ця війна забрала життя, а для тих, хто вижив, вона була своєрідним чистилищем, яке виявляло сутність кожного. Серед людей, які знають про Афганістан не з чужих розповідей, — депутат Ужгородської міськради Юрій Беляков, і ми попросили його поділитися спогадами про ті часи.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Юрію Володимировичу, як ви потрапили в Афганістан?

— Досить цікаво, бо після Бакинського загальновійськового училища мені запропонували залишитися там офіцером. А я відмовився: хотів розпочати службу у військах, а не в санаторних умовах, де все чітко й зрозуміло. Попросився на Далекий Схід, подалі від дому. Та замість цього мене одразу після випуску відправили в Афганістан. У принципі, я не заперечував, і так у вересні 1982 року опинився там.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  18/02/08, 10:19
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS