Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 28/01/08№ 3 (469) Виконком. У місті облаштують 17 стоянок таксі

На черговому засіданні цієї середи члени виконкому Ужгородської міської ради розглянули ряд питань поточного життя міста.

Щоб надалі уникнути заторів у центрі Ужгорода, які спричиняють чимало незручностей і, на жаль, уже стали звичним явищем, вирішено протягом місяця запровадити кільцевий рух, урахувавши й уживши всіх необхідних заходів.

Наступне рішення — теж із транспортного питання — спрямоване на формування в місті мережі стоянок таксі. Їх планується створити 17: біля магазинів “Веселка”, “Осетія”, “Оскар”, “Кантрі”, “Кооператор”, “Океан”, гастроному на вул. Закарпатській, дитячої поліклініки, залізничного вокзалу, ринків на вул. Краснодонців та Гагаріна, хімфаку, медфаку; АЗС на вул. Тимірязєва; перед басейном “Буревісник”; напроти УЦМКЛ (вул. Грибоєдова), ресторану “Нікіта”.

Аби забезпечити якісне харчування дітей в освітніх закладах міста за зростання цін на продукти, члени виконкому збільшили грошові норми на столування. Таким чином, харчування одного учня у школах тепер обходитиметься в 3,3 грн., вихованця дитсадка загального розвитку — 6 грн., санаторного садка № 18 — 7 грн.

Інші рішення стосувалися заходів із профілактики захворюваності на сказ у місті; тарифів на послуги теплопостачання та ритуальні послуги.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  28/01/08, 10:31


№ 3 (469) 21 мікроавтобус знято з ужгородських маршрутів

В Ужгороді цього тижня заборонили експлуатацію 21 пасажирського автобуса із 324 наявних загалом. Таке рішення одноголосно прийняли на спільному засіданні комісії з безпеки дорожнього руху і міського комітету з підготовки та проведення конкурсів на право перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах.

Як розповів завідуючий відділом промисловості, транспорту та зв’язку Ужгородської міськради Володимир Талісман, з 18 по 26 грудня минулого року разом з УДАІ на території її діагностичного центру вони вперше проводили комісійний огляд пасажирських автобусів на предмет відповідності технічного стану, виконання вимог безпеки дорожнього руху та навіть дотримання етичних і санітарних норм їхніми водіями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  28/01/08, 10:30


№ 3 (469) Через сказ в Ужгороді відстрілюватимуть бродячих псів. Тож бережіть своїх домашніх улюбленців

Надзвичайна подія в Ужгороді почалася із дуже типового і буденного випадку: хлопчик підібрав на вулиці нічийну, схоже загублену, німецьку вівчарку і приніс додому. Але вже за кілька днів пес став кволим, з пащі в нього потекла слина. Втім ніхто з родини не запідозрив тяжкого захворювання, аж поки 12 січня собака вранці не покусав 33-річну маму дитини.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Рана на передпліччі вия-вилася значною, жінка звернулася у травмопункт міської лікарні, де її госпіталізували, призначивши лікування та антирабічну вакцину. А собака буквально за кілька годин загинув. Його труп доставили у ветеринарну амбулаторію для дослідження і згодом отримали шокуючий висновок: пес хворів на сказ. Звичайно, всім, хто перебував у контакті з чотирилапим другом, відразу призначили курс антирабічних щеплень, адже це єдиний порятунок від смертельної інфекції.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/01/08, 10:29


№ 3 (469) Сесія. Централізоване теплопостачання забезпечуватиме лише “Уж-тепло”

За це проголосували депутати на 32 пленарному засіданні чергової IV сесії Ужгородської міськради. Вони припинили діяльність КП “Енергетичні системи м. Ужгорода”, приєднавши їх до КП “Уж-тепло”.

Мер пояснив необхідність цього кроку усуненням нерівномірного розподілу коштів, адже “Енергетичні системи” обслуговували переважно бюджетні заклади, для котрих установлено набагато вищі, ніж для населення, тарифи, а “Уж-тепло” — навпаки. Втім, на етапі зведення міні-котелень для шкіл і садків таке невелике комунальне підприємство було потрібним, вважає Сергій Ратушняк і запевняє, що персонал ліквідованого КП роботу не втратить — він просто перейде під юрисдикцію “Уж-тепла”. І це логічно, адже котельні внаслідок реорганізації не зникнуть.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/01/08, 10:28


№ 3 (469) Не поважають самих себе…

Цього тижня представники ужгородської муніципальної поліції зробили журналістам таку собі екскурсію центром міста. Серед усіх “експонатів” особливо цікавим виявився один із прибудинкових дворів на вул. Волошина неподалік римо-католицької церкви. До відома: на території знаходяться кілька фірм та приватні помешкання ужгородців.

Щоб не вдаватися до зайвої лірики, зупинимося лише на сухих фактах. Свого часу власниця однієї з квартир цього сектору (до речі, працівниця санепідемстанції Ужгорода) розпочала у своєму житлі ремонт, а будівельне сміття від нього виносилося прямо в двір. Згодом, коли кілька тижнів гори невивезеної відбитої штукатурки та зламаних цеглин “милували” око сусідів, останні почали викидати на територію й побутові відходи. За словами працівників муніципальної поліції, бували випадки, коли жителі прилеглих квартир прямо на очах у правоохоронців нахабно жбурляли з балконів у двір мішки зі сміттям. А як можна назвати людей, які виливають та висипають непотріб зразу ж біля власної оселі? Немовби весь простір там, за вікном, є для них одним великим смітником. Навряд чи розумна людина, яка поважає себе та оточуючих, може свідомо залишити великий смердючий мішок із сміттям просто посеред свого двору. До того ж більша частина підприємців та жителів цього внутрішнього дворику в центральній частині міста не уклала договір на вивіз відходів. Мало того, дехто з жителів згаданого будинку періодично ходить скаржитися до міської ради, де нарікає владі на відсутність у дворі дитячого майданчика чи належного озеленення. Коментувати не будемо…

Сміття там накопичилося стільки, що за скромними підрахунками відповідних комунальних служб на його вивезення потрібно щонайменше дві тисячі гривень (візьмемо до уваги, що у вузеньку арку вантажівка не заїде, тому ці кубометри доведеться вивозити тачками за кількадесят метрів).

Муніципальна поліція Ужгорода обіцяє в подальшому суворо карати подібних порушників.

А проблема всього навсього в тому, що більшість вважає спільний двір лише громадською власністю, а не екстер’єром власного помешкання.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/01/08, 10:27


№ 3 (469) Ганна Сухар: “Переважна більшість ужгородських пенсіонерів має пенсію в межах 500—700 гривень”

Для працівників управління Пенсійного фонду в м. Ужгороді, як і загалом для всіх “пенсійників”, січень видався спекотним — з 1 числа в Україні зросли пенсії. Тож слід було в якнайкоротші терміни перерахувати їх і забезпечити їхню виплату. А водночас вести роз’яснювальну роботу щодо змін у пенсійному забезпеченні.

Майже місяць у цілотижневому режимі, з 8-ї до 20-ї, працювали всі підрозділи управління, в громадській приймальні одночасно вели прийом відвідувачів шестеро спеціалістів, не змовкала “гаряча” телефонна лінія; інформування населення здійснювалося й через ЗМІ. І нині, коли вже завершено останні виплати збільшених пенсій, Ганна Сухар, начальник управління, із відчутною часткою гордості каже, що вчасно, без ексцесів і на належному рівні виконати завдання, поставлене урядом, удалося завдяки злагодженій роботі колективу управління, за що вона вдячна колегам.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Отже, січневий перерахунок, який проводився в автоматизованому режимі за даними пенсійних справ, торкнувся 20 527 пенсіонерів (загалом їх у місті 25 тисяч). Це ті, хто отримує пенсії згідно із законами України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, а також ветерани війни, звільнені з військової служби й деякі інші особи, “діти війни”, донори. Суттєве підвищення цього тижня отримали 105 матерів, котрі народили п’ятьох і більше дітей. Тим пенсіонерам, в яких розмір пенсії менший за прожитковий мінімум, установлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” (з 1.01.2008 р. це 470 грн.), за наявності стажу 20 років у жінок та 25 — у чоловіків, здійснюється доплата до цієї межі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  28/01/08, 10:26


№ 3 (469) Особливості національного тестування-2008

Підписаний міністром Іваном Вакарчуком напередодні нового року і зареєстрований у Мін’юсті 10 січня цього року наказ Міністерства освіти України „Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2008 році” розставив крапки над „і” в питанні випуску та вступу-2008. Отже, всі, хто планує цьогоріч позмагатися за місце у виші, повинні пройти тестування.
І хоч зовнішнє незалежне оцінювання має як прихильників, так і противників, наразі ламати списи навколо нього не варто — однозначно (в усякому разі цьогоріч) йому бути. Тож усім причетним до ЗНО слід зосередитися на підготовці до нього й успішному здійсненні: центрам незалежного оцінювання та управлінням освіти забезпечити його організаційно, а учасникам, ретельно підготувавшись, — змістовно.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Що воно таке?

Зовнішнє незалежне оцінювання не є новинкою, зокрема, для ужгородських школярів (Ужгород має 2-річний досвід його проведення та участі в ньому), проте цього року тестування суттєво відрізнятиметься від попередніх.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  28/01/08, 10:26


№ 3 (469) Асоціація міст України б’є на сполох, але сподівається на краще

З прийняттям Держбюджету-2008 знову загострилася проблема формування місцевих бюджетів. Саме цьому питанню в контексті Закарпаття присвячувалася вівторкова прес-конференція виконавчого директора ЗРВ АМУ Олега Лукші, міського голови Рахова Ярослава Думина та начальника фінуправління Чопської міськради Миколи Рябця у прес-центрі “Нове Закарпаття”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Країна)  -  28/01/08, 10:25
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS