Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/01/08№ 2 (468) Про нові соціальні стандарти-2008 та підсумки минулого року в соціальній сфері

Під новорічну ялинку новообраний парламент поклав українцям затверджений Держбюджет на 2008 рік. І нехай він далеко не досконалий (прем’єр-міністр Юлія Тимошенко сама заявила, що до березня-квітня в нього внесуть суттєві поправки), все ж там є цілий ряд нововведень, які підвищують соціальні стандарти. Розповісти про них зокрема та реалізацію програми соціального захисту ужгородців загалом ми попросили заступника міського голови, начальника управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Галину Гецко.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Галино Михайлівно, ви задоволені тим, як спрацювало управління соціального захисту за минулий рік?

— Дуже задоволена і хочу подякувати всім працівникам управління та його структурних підрозділів за те, що вони доклали максимум зусиль, аби не втратити кошти Держбюджету. Більше того, нам було призначено понад 37 млн. грн., а освоїли ми майже 40 мільйонів. Тільки пільг на житлово-комунальні послуги в 2007-му ми нарахували 8 млн. 760 тис. грн., що на 1 млн. 122 тис. більше, ніж у 2006 році. Загалом же пільговиків минулоріч ми мали 21503 чоловік — на 3261 більше, ніж перед тим. А ще ж 8978 ужгородським сім’ям призначено соціальні допомоги на 24 млн. 988,5 тис. грн., 1969 особам — одноразові допомоги при народженні дитини на загальну суму 2 млн. 298,4 тис. грн., 6952 родини отримали субсидії на 3 млн. 494 тис. грн. Говорячи про субсидії, хочу підкреслити: працівники управління, Територіального центру обслуговування пенсіонерів, соціальні працівники ходили по гуртожитках, до одиноких літніх людей, оформляючи необхідні документи безпосередньо в їхніх помешканнях, трудилися по 17—18 годин у робочі дні (часом і до третьої ночі), в суботу — до обіду, та ще й на неділю кожен брав додому по 20—30 справ. Робота була організована так, щоб ужгородцям не доводилося стояти в чергах, але на наш персонал, звичайно, навантаження було колосальне. Зате й результат маємо чудовий: уперше за останні 8 років станом на 1 січня не залишилося жодної ненарахованої справи (мається на увазі, що документи, які подаються, відразу оформляються), тоді як у попередні роки їх залишалося по 2—3 тисячі. Вважаю, ми зробили все від нас залежне, аби полегшити комунальний тягар для ужгородців і максимально залучити для цього кошти Держбюджету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  22/01/08, 11:53


№ 2 (468) Не плюй у колодязь…

Свого часу джерелом питної води для ужгородців був лише 5-кілометровий канал, що починається поблизу Невицького і впадає в Уж після турбін міської електростанції. Згодом з’явився і Минайський водозабір, який подає воду більшій частині лівобережжя. З ним якраз проблем і немає. А ось канал… Цього тижня керівництво ужгородського Водоканалу запросило журналістів, аби останні на власні очі побачили, що твориться у водозабірному каналі та на його берегах. І хто насправді винен у цьому?

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Чесно сказати, картина не порадувала. Прямо на березі каналу власник мив свій чорний “Пежо”, вище трьох водозабірних труб насосно-фільтрувального комплексу (НФС) на вул. Насипній у воді плавали розірвані мішки зі сміттям та ялинки, вздовж дороги насипано гірки побутового та будівельного сміття, з яких шкідливі для людей речовини потрапляють саме до каналу. Проблема існує вже давно, але, на превеликий жаль, ситуація ускладнилася саме останніми роками. Відповідно все це створює серйозну проблему питному водозабору частини міста. Директор КП “Водоканал м. Ужгорода” Юрій Омельяненко розповідає:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  22/01/08, 11:51


№ 2 (468) Маємо ким пишатися. У Падіюні нагороджували переможців міських олімпіад та конкурсу Яцика

405 переможців другого етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та 27 — VIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика цього четверга в урочистій обстановці були відзначені грамотами міського управління освіти.

Досі подібні нагороди кращі учні отримували на шкільних святах останнього дзвоника. Цьогоріч міське управління освіти й Громадська рада при управлінні вирішили вшанувати їх на загальноміському рівні, бо, на переконання Володимира Огара, начальника управління, таких дітей місто повинно знати, це та категорія учнів, котра заслуговує на подібну увагу. А на церемонію нагородження запросили представників міської влади, Громадської ради на чолі з Анатолієм Синишиним, керівників шкіл, учителів, котрі підготували переможців, батьків.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Нагородженню передували два етапи учнівських олімпіад. У першому, так званому шкільному, взяли участь 8594 учні, а в другому, міському, мірялися знаннями 1630 школярів із 13 загальноосвітніх шкіл, 3 гімназій, 2 ліцеїв, 3 НВК й Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату. Прикметно, що цьогоріч до них уперше долучився й один представник НВК „Горяни”.

За словами Валентини Кирик, головного спеціаліста відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради, на ІІ етапі школярі виявили високий рівень знань. На міських олімпіадах із 18 базових дисциплін журі, до якого входили найдосвідченіші вчителі міста, визначило 71 першого призера, 136 других та 198 третіх.

Найбільшу кількість переможців забезпечили: гімназія — 69; лінгвістична гімназія — 40; ЗОШ № 6 — 35; ЗОШ № 8 та угорськомовна гімназія — по 26. А якщо простежити динаміку зростання кількості призерів у розрізі шкіл, то ЗОШ № 6 та угорськомовна гімназія мають їх нинішнього року на 8 більше, АНВК — на 6. Стабільними залишаються показники ліцею „Лідер”, лінгвістичної гімназії та економічного ліцею (колишня 9-та школа).

Проте найбільшу повагу й захоплення викликають особисті досягнення окремих переможців. Так, десятикласниця ЗОШ № 6 Юлі Солієнко стала шестикратною призеркою, здобувши перемогу з математики, фізики, української мови та літератури, географії, хімії та біології. Дев’ятикласник цієї ж школи Павло Соколов був кращим на 5 олімпіадах: з історії, основ правознавства, географії, біології та англійської мови. (На жаль, на зібранні цих учнів не було, бо обоє в той час брали участь в обласній олімпіаді з географії). Чотирикратну перемогу святкували Юрій Стегура (ЗОШ № 8) , Людмила Гринь (ЗОШ № 19) та Томаш Сабов (угорськомовна гімназія). 10 юних ужгородців відзначилися тричі й 47 — двічі.

Саме зараз проходить ІІІ (обласний) етап учнівських олімпіад, в яких ужгородці завжди передували, демонструючи ґрунтовні знання. Зокрема торік 126 наших учнів здобули призові місця на обласних олімпіадах і 4 — на всеукраїнських. Тож ужгородські освітяни сподіваються на високі результати й цьогоріч. „Ці діти мають знання, які виходять далеко за межі навчальної програми, і такий рівень дає їм можливість здобувати перемогу”, — зазначив головний освітянин міста.

Що ж до конкурсу ім. Петра Яцика, то й тут чималі очікування. З 27-ми цьогорічних призерів міського етапу п’ятеро стали першими й двоє другими на обласному змаганні. Саме вони — Анастасія Лукач (ЗОШ № 5), Катерина Шевчук (НВК „Ялинка”), Крістіна Баркасі й Богдана Сегеда (гімназія), Юрій Онисько (лінгвістична гімназія), Яна Андрійцьо та Іванна Ситар (УСШІ) — представлятимуть Закарпаття на IV етапі, який відбудеться 26 січня. Як сказала Марія Сабадош, методист міського методкабінету управління освіти, діти налаштовані по-бойовому і прагнуть перемоги.

Нам же залишається тримати за всіх кулаки.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/01/08, 11:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS