Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/01/08№ 1 (467) Сесія. Маємо міський бюджет, до державного мусимо віддати 12 мільйонів…

Основним питанням 31-го засідання чергової IV сесії Ужгородської міської ради V скликання цієї п’ятниці було затвердження бюджету міста на 2008 рік. Як стало зрозуміло з виступу міського голови Сергія Ратушняка, оптимізму документ не вселяє. Минулого року Ужгород спрацював добре, виконавши бюджет на 102,3%, отож цьогоріч йому… збільшили показники відрахувань до державної казни: якщо в 2007-му це було 4 млн. 600 тис. грн., то у 2008-му — понад 12 млн. грн.! (При тому Мукачеву, за словами Сергія Миколайовича, замість вилучати, додали 15 млн. грн.).

Звичайно, за такої ситуації місцевий бюджет нагадуватиме охрімову свиту: то тут не вистачає, то там. Так, навіть якщо взяти захищені статті, то на оплату праці бюджетників та нарахування на неї грошей вистачає лише виходячи з нинішніх окладів, уряд же запланував протягом року двічі підвищувати зарплати. А ось на оплату енергоносіїв є лише 63% необхідного. Так само із забезпеченням ліками, харчуванням у лікарнях: на одну людину доведено показник 4 грн. 50 коп. на день, але навіть цієї мізерної суми не вистачає. Тим часом на кожного пацієнта в обласній лікарні відводиться 15 грн. на день. Невже хворі належать до різних “ґатунків”?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  14/01/08, 11:52


№ 1 (467) Панікувати не варто: для реєстрації вкладників час не обмежений. А проте біля “Ощадбанку” в Ужгороді — справжній ажіотаж

Цього тижня, повертаючи на вулицю Корзо, вже здалеку можна було побачити десятки людей, котрі шикуються у дов-железну чергу поблизу Ощад-банку. Автор матеріалу сама стала свідком того, як біля входу у відділення мало не затоптали пенсіонера. Він, покидаючи чергу, пожалівся, що недавно переніс важку операцію, сил нема стояти, а зробити це за нього нікому. Гроші ж дуже потрібні…

Всі, хто терпляче, а частіше не дуже, чекав черги, хотіли внести своє прізвище в реєстр вкладників Ощадбанку СРСР, котрий почали формувати з 8 січня цього року. За детальним роз’ясненням процедури реє-страції ми звернулися до Сергія Пісняка, начальника Закарпат-ського облуправління Держав-ного ощадбанку України.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Перш за все Сергій Михай-лович заспокоїв: перереєстрація внесків і видача заощаджень не обмежені в часі, тому не варто панікувати й у перші ж дні штурмувати банк. Цього року планується повернути близько 20 мільярдів гривень знецінених вкладів, але на виплати “живих” грошей — до тисячі гривень на людину — піде 6 млрд. грн. Кошти на руки люди отримуватимуть вже через 3 дні після реєстрації, тобто той, хто зробив це 8 січня, 11-го міг звертатися по свою тисячу (звичайно, якщо вона була на книжці). До речі, за бажанням власник може залишити цю суму в цьому ж банку під 13,5%. А заощадження, що залишилися, як повідомила з телеекранів Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, населення зможе використовувати на погашення заборгованості й поточну оплату житлово-комунальних послуг, на розрахунки за навчання дітей і придбання товарів тривалого використання: телевізорів, холодильників, іншої побутової техніки. Уже за місяць уряд обіцяє ухвалити відповідні рішення, які регулюватимуть механізм реалізації цих варіантів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  14/01/08, 11:51


№ 1 (467) Уп’яте засуджена ужгородка таки сяде за ґрати

Те, що трапилося минулого літа серед білого дня в її власному помешканні, ужгородка Марія (ім’я з етичних міркувань змінено) ще довго згадуватиме, мов страшний сон. Пообіді до її кімнати увірвалась якась худорлява смаглявка. Не давши оговтатись ошелешеній господині, візитерка безцеремонно штовхнула її на ліжко і, схопивши руками за горло, стала вимагати гроші. Від невідомої зловмисниці тхнуло спиртним. Звісно, Марія стала чинити відчайдушний опір. Зрозумівши, що від господині нічого не отримає, смаглявка втекла.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  14/01/08, 11:49


№ 1 (467) Наразі грипу в нас немає

Спеціалісти Українського центру грипу прогнозували, що в кінці грудня — на початку січня на нас очікує грип. Проте це захворювання наразі не зафіксоване в жодному регіоні України, повідомляє Вікторія Маркусь, лікар-інфекціоніст міської поліклініки, в котрої ми поцікавилися поточною ситуацією із захворюваністю на вірусні інфекції.

Щодо ГРВІ, великої групи вірусних інфекцій, що передаються краплинним шляхом та вражають верхні дихальні шляхи, то в листопаді минулого року в місті спостерігалося їхнє зростання, і за ІV квартал на ГРВІ занедужали 1904 ужгородці. У кінці грудня захворюваність пішла на спад; ця тенденція відзначається й протягом першої декади січня 2008-го. Проте Вікторія Маркусь пов’язує такий стан швидше з тим, що недужі рідко звертаються до лікарів у період новорічно-різдвяних свят. А пік захворюваності на ГРВІ та грип, за прогнозами, на нас очікує в кінці січня — на початку лютого. І щоб не захворіти, лікарка радить дотримуватися простих правил: загартовуватися, вживати вітаміни, проводити медикаментозну профілактику (приймати противірусні препарати, як-от: арбідол, анаферон, амізон тощо), а в передепідемічний період за можливості уникати місць великого скупчення людей, при чханні або кашлі прикривати рот носовичком, користуватися окремими рушниками, кип’ятити посуд.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  14/01/08, 11:48


№ 1 (467) Cуботні зустрічі. Арпад Імре: “Наш інститут гідно представляє школу ужгородських фізиків на світовому рівні”

Закарпаття має чудову школу фізиків. Чимале значення в її розвитку відіграє Інститут електронної фізики Національної академії наук України, який виховує прекрасні кадри. Про це вже багато писалося. Нині ж маємо привід розповісти про Арпада Імре, старшого наукового співробітника відділу електронних процесів ужгородського інституту, котрому днями виповнилося 80 років.

Арпад Йосипович — доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, нагороджений медаллю до 80-річчя Національної академії наук та Почесною грамотою Закарпатської облдержадміністрації.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Розкажіть, будь ласка, про основні етапи вашого шляху в науці.

— Науково-дослідницькою роботою зацікавився ще в студентські роки. Але остаточно зрозумів, що саме це — моє покликання, коли з групою студентів поїхав до Ленінграда для виконання курсової роботи та переддипломної практики у Фізико-технічному інституті ім. А.Ф. Йоффе. У творчій атмосфері, яка завжди панувала у цьому всесвітньо відомому науковому закладі, я не тільки ознайомився з технікою фізичного експерименту, поглибив свої знання з атомної фізики, а й набув навичок самостійної роботи.

У 1962 році в Ужгороді була організована і проведена II Всесоюзна конференція з фізики електронних і атомних зіткнень. У її роботі брали участь знані спеціалісти з атомної фізики. Відвідавши наші наукові лабораторії, ознайомившись із оригінальними установками та отриманими результатами з електрон-атомних зіткнень, учасники конференції схвально відгукнулися про наші здобутки. У бесідах професора Івана Запісочного з відомими радянськими вченими, зокрема з Інституту атомної енергії ім. І. Курчатова, виникла ідея експериментів із вивчення процесів при зіткненнях повільних електронів з іонами. Такі дослідження були на той час дуже актуальними як для фізики плазми, керованого термоядерного синтезу, так і для астрофізики, космосу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  14/01/08, 11:48
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS