Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2007№ 52 (465) Свято Миколая в Ужгороді — єдине на всю Україну!

Щороку 19 грудня на вулицях Ужгорода з’являються маленькі “миколайчики”, які роздають усім цукерки, калатають дзвониками й співають новорічно-різдвяні пісні, а потім одним великим потоком стікаються до центру міста та збираються на площі Театральній, де височить головна ялинка міста. Таким видовищем, без перебільшення, не може похвалитися жодне інше місто України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  24/12/07, 11:07


№ 52 (465) ЧОМУ УЖГОРОДЦІ НЕ МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ на підтримку обласного бюджету?

На останній сесії обласної ради запити від фракції “Народна” щодо співфінансування актуальних соціальних програм для Ужгорода не отримали підтримки депутатів-”нашоукраїнців”. Про суть “зарубаних” програм та їхній зиск для міста, а також бачення навколозапитової ситуації говорили цього вівторка з журналістам заступник міського голови Володимир Химинець і депутат облради від фракції “Народна” Олександр Антал.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  24/12/07, 11:06


№ 52 (465) сесія. Депутати попросили, аби Водоканал уранці подавав воду на годину довше

28 пленарне засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання в день Святого Миколая пройшло оперативно.

Депутати виділили на наступний рік 300 тис. грн. медико-соціальному реабілітаційному центру “Дорога життя”, 45 тис. грн. — на оплату комунальних послуг Почесним громадянам Ужгорода та делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України (перших у нас є 12, других — 5), прийняли програми додаткових гарантій соціального захисту малозабезпечених громадян та підтримки громадських організацій міста. Освоєння вільних територій теж має стати впорядкованішим, бо здійснюватиметься за відповідною програмою, надходження від реалізації якої наступного року мають принести до місцевого бюджету 20 млн. грн.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  24/12/07, 11:05


№ 52 (465) Маємо Федерацію водних видів спорту. А в аквапарку буде басейн для водного поло

Установчі збори зі створення громадської організації “Федерація водних видів спорту” відбулися цього четверга в малому залі Ужгородської міської ради.

Присутні на ній чиновники від спорту та представники спортивної громадськості одностайно проголосували за заснування обласної федерації, котра об’єнуватиме плавання, синхронне плавання, водне поло, дайвінг і фрідайвінг, та відразу затвердили її статут. Президентом організації обрано Роберта Левицького, віце-президентом — Ісрафіла Василькіна, а секретарем — Ларису Рояк.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  24/12/07, 11:04


№ 52 (465) Мирослав Кудряшов: “Ужгород, як і Закарпаття загалом, повністю від’єднаний від енергосистеми України”

Цього тижня енергетики відзначають професійне свято. Скориставшись приводом, ми поспілкувалися з головним інженером Ужгородського міського району електричних мереж Мирославом Кудряшовим, аби з’ясувати, в якому стані перебуває електросистема обласного центру, які її особливості та як можна спробувати заощадити на електроенергії.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Мирославе Олександровичу, цікаво, а звідки Ужгород отримує електроенергію?

— Наше місто, як і вся Закарпатська область, живиться в так званому острові Буштинської теплоелектростанції. До речі, ми працюємо в паралелі з енергосистемою Європи і, як і частина Львівщини та Івано-Франківщини, від’єднані від енергосистеми України. Конкретно Ужгород живиться від підстанції “Мукачево” (колишня “Мир”) двома лініями напругою 110 кВ, котрі приходять на нашу основну підстанцію “Ужгород-1”. Потім енергія розподіляється Ужгородським кільцем, яке замикається навколо міста лініями 110 кВ. Там є ряд підстанцій, що передають струм безпосередньо на потреби обласного центру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  24/12/07, 11:03


№ 52 (465) Про цьогорічні здобутки та перспективи контрольно-ревізійного відділу в м. Ужгороді

Півроку тому в газеті “Ужгород” відбулася “гаряча телефонна лінія” із начальником Контрольно-ревізійного відділу в м. Ужгороді Василем Чуреєм. Тоді він відповів на запитання ужгородців про повноваження, які належать до компетенції органів ДКРС. Завершується 2007 рік. Тому наша сьогоднішня розмова із Василем Івановичем присвячується здобуткам за цей рік та планам на майбутнє.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  24/12/07, 11:03


№ 51 (464) ЗВЕРНЕННЯ депутатів Ужгородської міської ради та міського голови до Президента України Ющенка В.А., народних депутатів України та Голови Верховної Ради України Яценюка А.П. з приводу загрози вихолощення основ конституційного інституту народовладдя — місцевого самоврядування та на противагу цьому — невідкладного започаткування курсу на децентралізацію влади і системні реформи в Україні.

Шановний пане

Президенте України!

Шановний пане Голово Верховної Ради України!

Шановні народні депутати України!

Ми, депутати Ужгородської міської ради — ради, яка у серпні 1991 року першою серед органів влади колишнього СРСР рішуче засудила сумнозвісне ГКЧП, нині глибоко стурбовані ситуацією, що створилась не тільки внаслідок конституційної і політичної кризи в державі, але й кулуарних та непрозорих намірів реформування територіальної влади і, зокрема, посиленням загроз вихолощення основ місцевого самоврядування та нівелювання навіть тих завоювань місцевої демократії, що здобуті за роки незалежності України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  17/12/07, 10:23


№ 51 (464) Oбласні чиновники роздають карпатські гори. Визначено переможця конкурсу на кращий інвестиційний проект на полонині Боржава

Днями відбулося засідання обласної конкурсної комісії для визначення кращих інвестиційних проектів зі створення туристично-оздоровчих комплексів поблизу полонини Боржава на території Річківської, Буковецької та Ізківської сільських рад Міжгірського району. Цікаво, що буде далі, зважаючи на попередній негативний досвід інвесторів полонини Рівної, де багатомільйонний санаторно-курортний проект розбився через чиновників, які паралельно віддали всі ці гектари у приватні місцеві руки, а тому сума інвестицій (враховуючи і викуп землі) зросла в кілька разів? Тому зараз там усі дії та роботи пригальмовані.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Вищезгадані інвестиційні передпроектні ідеї майбутнього Боржави конкурсній комісії представили два кандидати: виконавчий директор ЗАТ „Джи Пі Ай — Боржава” Федір Чупа та директор із розвитку бізнесу ТОВ „Проффіт Менеджмент” Андрій Банцер. Зокрема останній настійно переконував конкурсну комісію, що Боржава має стати для України не ще одним Буковелем, а справжнім національним символом на зразок Євробачення чи Кличків (Як на мене, трохи дивно звучить — авт.). У своєму виступі він зазначив: боржавський комплекс буде на кілька порядків кращим за Буковель, бо останній під час його розростання та вирубки лісів не врахував багатьох питань, що вже зараз призводить до руйнування природних ресурсів та погіршення загального стану екології регіону.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  17/12/07, 10:22


№ 51 (464) ЗЛОЧИННІ СХЕМИ КВАРТИРНИХ “КИДАЛ”, або Як не потрапити у шахрайські тенета

З початку 2007 року в нашому краї зростають такі злочини, як шахрайство з нерухомістю: квартирами, будинками, земельними ділянками, автотранспортом. Шахраї підшукують людей похилого віку, неповнолітніх, одиноких, інвалідів, осіб, котрі ведуть антисоціальний спосіб життя, громадян із психічними вадами або ж простаків, що піддаються психологічній обробці. Під час здійснення квартирних афер зловмисники використовують підроблені документи, маскування та користуються вигаданими історіями. Якимось чином злочинці легко входять у довіру своїх жертв. Для того, щоб “приспати” пильність “клієнта”, спритники задіюють цілу мережу різних працівників: банківських установ, кредитних спілок, нотаріальних контор, ЖРЕРів, архітектури, ріелторів. Нерідко у злочинних схемах фігурують й директори гуртожиків, котрі за окремі винагороди сприяють шахраям в їхній злочинній діяльності. Бувають навіть випадки, коли в махінаціях з нерухомістю замішані представники органів місцевого самоврядування. Як це роблять?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок, Країна)  -  17/12/07, 10:21


№ 49 (462) Басейн гімназії не передають у приватні руки. Створене на його базі КП забезпечить розвиток водних видів спорту

Тільки сесія міської ради прийняла рішення про створення КП “Дельфін” на базі басейну гімназії, як Ужгородом пішли гуляти запущені кимось чутки, що його хочуть передати у приватні руки. Окремі схвильовані батьки звернулися з позовом до суду, мовляв, захистіть інтереси наших дітей. От тільки про які інтереси йдеться — незрозуміло, бо вже третій рік поспіль у гімназії не було проведено жодного уроку плавання, натомість на комерційних умовах там плавали чужі дядьки.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Яка ситуація з басейном зараз та які в нього перспективи на майбутнє, ми вирішили поцікавитися у міського депутата-“народника” Роберта Левицького, котрий якраз і курирує це питання.

Перш за все пан Роберт відкинув домисли про перехід басейну в приватні руки. “Дельфін” — комунальне підприємство, і це говорить само за себе. А що попередній власник використовував об’єкт неефективно (ма-ється на увазі неефективно в інтересах дітей) — поза сумнівом. Адже з ужгородського бюджету щорічно виділялося 400—450 тис. грн. саме на утримання басейну, і за ці гроші вже можна було побудувати не одну індивідуальну котельню, каже Роберт Левицький. А між тим дітей під благовидним приводом просто не пускали туди навіть в опалювальний період, коли є гаряче водопостачання: санітарними нормами передбачено, що температура води має бути не нижчою 26 градусів, там же виявлялося 24. Тому, звісно, учням — зась, а комерційним структурам—будь ласка. Хоч кілька років тому потрібної температури якось таки досягали…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  10/12/07, 10:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS