Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/11/07№ 46 (459) Монополія газових котелень буде порушена

Як іде доведення до ладу теплопостачання у місті, які зміни чекають на нас у цьому плані, чому подекуди виникають проблеми з електроенергією та чи стане темної пори світліше на наших вулицях — про це та інше говорив з журналістами на четверговій прес-конференції перший заступник міського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Тепло є, але проблеми — теж

Уже майже за традицією головною темою стало теплопостачання. Бо хоч усі котельні запрацювали (останню, на Щедріна, всього з 20-ма споживачами, мали запустити якраз того дня), проблем залишається чимало. Наразі комунальники займаються ліквідацією проривів, що виникають то тут, то там. Володимир Бобков зізнається: ті роботи, які виконуються зараз, мали бути проведені ще у вересні, під час 72-годинного пробного запуску. Виявлені недоліки в такому випадку можна було б спокійно усунути до старту опалювального сезону. Але ось уже багато років цього не дозволяє зробити одна об’єктивна причина — відсутність лімітів на газ. Їх доводиться вибивати і випрошувати — через горезвісні борги. Хоча в ідеалі котельні мали б працювати і влітку, на гаряче водопостачання, тоді взагалі ніяких авралів не виникало б. А вже звична для нас “рвана” підготовка призвела до того, що деякі об’єкти доводилося запускати і зупиняти до десятка разів! Так, серйозні прориви були на найбільших ужгородських котельнях — по вул. Заньковецької і Минайській, та й на інших. До речі, по місту було чимало випадків, коли неполадки в системі ЦТП спричинили неякісно виконані роботи зі встановлення автономного опалення. Кілька квартир навіть залило, у багатоповерхівках доводилося зупиняти теплопостачання для усунення проблем. У таких випадках відповідальність перед “затопленими” сусідами несуть власники квартир, котрі найняли “лівих” майстрів для від’єднання від ЦТП. Втім, Володимир Олександрович вважає, що в найближчі 2—3 дні ситуацію вдасться стабілізувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  21/11/07, 10:04


№ 46 (459) Сергій Матушкін: “УЖГОРОДСЬКІ ХЛОПЦІ ЗАРЕКОМЕНДУВАЛИ СЕБЕ ДОБРЕ”

Днями до обласного центру за новобранцями-строковиками для служби у Військово-морських силах України приїздив із Севастополя командир корвета “Ужгород”, капітан ІІІ рангу Сергій Матушкін. Принагідно він зустрівся із заступником міського голови Володимиром Химинцем, котрий запевнив гостя у подальшій співпраці, і, незважаючи на обмеженість у часі, знайшов можливість дати невеличке інтерв’ю нашій газеті.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Сергію Васильовичу, ви задоволені тим, як служать ужгородські хлопці?

— Так, ваші призовники загалом дуже порядні, зарекомендували себе добре. У березні 2005 року, коли мене призначили командиром корвета “Ужгород”, там було 30 строковиків із Ужгорода, Мукачева та інших закарпатських населених пунктів. Минулоріч, правда, корабель став резервним, штат зменшився, і маємо всього одного ужгородця — Едуарда Ребрея з цьогорічного весняного призову. Але зараз доберемо ще.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/11/07, 10:03


№ 46 (459) Про що мовчимо і чи завжди мовчання — золото

Про педикульоз ми говоримо пошепки або ж воліємо не говорити зовсім, намагаючись упоратися із проблемою самотужки. Так уже повелося, що в нашій свідомості міцно укоренилося переконання, що це соромно, бо воші є супутниками неохайних та занедбаних, а їхня поява в нас спричиняє шок і небажання, аби про це хтось дізнався. Проте нинішні реалії доводять хибність таких суджень — у всьому світі відзначається неухильне розповсюдження вошивості, причому вражає вона не тільки неблагополучних.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Точних статистичних даних щодо поширення захворювання немає. Зокрема в Україні реєструється близько 100 тисяч випадків на рік. В Ужгороді, за офіційною статистикою, за 10 місяців 2006 року було виявлено 236 завошивлених, з яких 141 дитина до 14 років, 2007-го — 145 (58). Проте це ті випадки, що потрапили в поле зору медиків. Бо можливість “виловити” заражених у них є лише під час проведення оглядів та рейдів в організованих дитячих колективах, при оформленні в лікувальні установи, при профооглядах та на всіх етепах надання медичної допомоги, і завдяки цьому певним чином ситуація перебуває під контролем. Здебільшого ж люди до санепідемстанцій чи інших медустанов не звертаються, а купують в аптеках протипедикульозні препарати і лікуються самотужки — знову ж таки через небажання, аби хтось дізнався про проблему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  21/11/07, 10:02


№ 46 (459) 75 років Ужгородському поштамту

Цього тижня ужгородські зв’язківці відзначали одразу два свята — всеукраїнський День радіо, телебачення та зв’язку і ювілей Ужгородського поштамту, якому 15 листопада виповнилося 75 років (його приміщення було збудовано у 1932 році за чехословацької доби). Урочистості з нагоди річниці пройшли в ляльковому театрі, на них були присутні працівники та керівництво місцевої пошти, високопосадовці, зокрема, заступники міського голови Володимир Симулик та Галина Гецко. Цього ж дня у приміщенні оновленого Ужгородського поштамту проходило і спецпогашення кореспонденції, яка згодом, безумовно, стане цінністю для філателістів.

До гостей зі вступним словом звернулися директор Закарпатської дирекції українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” Микола Ростов та директор Ужгородського поштамту Василь Коваль. З нагоди свята було оголошено наказ генеральної дирекції “Укрпошти” та відзначено почесними грамотами й нагрудними знаками найсумлінніших працівників цієї галузі. Робота поштамту тісно пов’язана із історією Ужгорода. Пошта унікальна безперервністю своєї роботи, і в цьому її особливість: вона допомагає людям спілкуватися, а ті, хто там працює, віддають значну частину свого життя цій нелегкій та почесній роботі. 75 — поважний вік, за ці роки змінилося декілька поколінь та навіть сімейних династій поштарів. До того ж Ужгородський поштамт останнім часом почав змінювати своє обличчя та підвищувати ефективність роботи. У ньому зараз проводиться суттєвий ремонт, оновився операційний зал, хол, розпочинається реставрація фасаду. До ювілею зробили все можливе, щоб поштамт зустрів свій день народження урочисто, а клієнтам у ньому завжди було приємно отримати необхідні послуги.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/11/07, 10:01
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS