Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 05/11/07№ 44 (457) До вузів — через зовнішнє незалежне оцінювання потраплятимуть абітурієнти. Наразі ж вони повинні зареєструватися

2008 року, згідно із наказом Міністерства науки й освіти, вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів здійснюватиметься виключно через систему зовнішнього незалежного оцінювання. Тож його учасниками стануть усі, хто прагнутиме здобувати вищу освіту, — як нові випускники, так і ті, хто закінчив навчальні заклади раніше. А першим кроком до цього має стати їхня реєстрація, яка розпочалася нинішнього четверга й триватиме до 20 лютого 2008 року.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  05/11/07, 10:30


№ 44 (457) Сесія. Теплопостачальні організації отримали підтримку з міського бюджету

Двадцять четверте пленарне засідання IV сесії Ужгородської міськради V скликання зібрали для екстреного вирішення проблем теплопостачання в місті.

Оскільки населення своїх боргів так і не сплатило, щоб отримати ліміти газу для котелень від ДК “Газ України”, довелося, перерозподіливши бюджетні призначення, відшукати кошти для фінансової підтримки КП “Уж-тепло” та “Енергетичні системи м. Ужгорода”. Першому підприємству депутати виділили 3 млн. грн., другому — 400 тис. грн. Ці гроші відразу ж перерахують до Києва для погашення газових боргів. Сергій Ратушняк у черговий раз підкреслив: 86 міських бюджетних організацій за тепло нічого не винні, більше того, за них зроблена певна передоплата. Те, що КП отримали бюджетні вливання, аж ніяк не означає, що ужгородцям вибачили їхні борги (до речі, як не парадоксально, третина боржників так і не скористалася своїм правом оформити субсидію).

А щоб зменшити залежність тих, хто вчасно розраховується, від несумлінних людей, мер обіцяє наступного року повне сприяння бажаючим установити автономне опалення. Нерентабельні ж котельні чекає ліквідація, вони надто дорого обходяться бюджету. Сергій Миколайович навіть запропонував продавати їх з аукціону, а виручені кошти спрямовувати на запровадження енергозберігаючих технологій.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/11/07, 10:30


№ 44 (457) За комунальні борги можна позбутися майна і навіть житла

Що це цілком реально, журналісти могли переконатися у середу, поспостерігавши за роботою працівників міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міжрайонного управління юстиції.

Аліна ПОЛЯНСЬКА, Ужгород

На руках у виконавчої групи товстий стос судових рішень, і вибравши одне з них, їдемо до багатоповерхівки на вулиці Заньковецької. Боржники живуть на першому поверсі. Чоловік уже кілька років ніде не працює, дружина буквально 3 тижні тому народила дитину (звісно, коли суд розглядав справу, ця обставина ще не додалася). На запитання, чому не зверталися по субсидію, відповідають: ніколи було.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/11/07, 10:29


№ 44 (457) З наступного року — курс на “автономізацію”

Очевидно, поки батареї в помешканнях ужгородців не стануть гарячими, теплова тема буде домінуючою при спілкуванні журналістів із представниками ужгородської влади. Принаймні в першого заступника міського голови Володимира Бобкова черговий раз розпитували про зміни, нові нюанси і тенденції у цьому питанні.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Соціально незахищеним — безкоштовну “автономку”

Перш за все мас-медійники повідомили: є сигнали, що окремі соціально незахищені мешканці у багатоповерхівках, де в більшості квартир встановлено автономне опалення, залишилися без тепла. Володимир Олександрович запевнив: ця інформація викривлена, у квартирах холодно, бо централізованого теплопостачання поки що немає ніде. Доки в будинку буде хоч одна “неіндивідуалізована” квартира, його не відріжуть від магістралі. Деякі ЖРЕРи, правда, з власної ініціативи робили такі кроки, але 3 місяці тому отримали чіткі вказівки з цього приводу. Інша річ, що гнати тепло до багатоповерхівки з двома-трьома споживачами нерентабельно, і міська влада шукатиме вихід із ситуації. У тих нечисленних будинках, які повністю відключені від котельні (на вул. Панаса Мирного, Гарайди, Панькевича і Столєтова), всім надали дозволи на автономне опалення, а літнім власникам десяти квартир, які не можуть його встановити самостійно (що підтверджено управлінням соціального захисту населення), допоможе міський бюджет. Правда, це буде необхідний мінімум: двотарифний лічильник, ввідний кабель, розводка по квартирі і панельне електричне опалення в одній житловій кімнаті. Мабуть, за такою схемою діятимуть і в тих багатоповерхівках, які опалювати централізовано просто збитково.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/11/07, 10:27
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS