Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Листопад 2007№ 47 (460) СЕСІЯ: ГУБЕРНАТОР МАЄ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ПРОТИПРАВНІ ДІЇ ГОЛОВИ УЖГОРОДСЬКОЇ РДА

На розгляд 27 пленарного засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання виносилося 31 питання.

Зокрема депутати прийняли доповнення до рішення своїх попередників, згідно з яким власники всіх приміщень на перших поверхах, виведених із житлового фонду, мусять брати участь в утриманні будинків. І це справедливо, бо численні магазини й салони краси так само послуговуються внутрішніми комунікаціями, як і мешканці розташованих вище квартир. Також вирішено надавати в оренду земельні ділянки для тимчасового розміщення будівельних майданчиків: досі прилеглі території загального користування займали самовільно й безкоштовно.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  28/11/07, 11:06


№ 47 (460) Найдавніша пам’ятка паркової культури міста: чи має вона майбутнє?

Підзамковий парк, або як його називає більшість ужгородців — парк Горького, нині не привертає увагу відпочиваючих. Але колись — і це добре пам’ятає старше покоління нашого міста — сюди у вихідні стікалося багато городян відпочити чи поблукати в тіні розлогих дерев.

Юрій ТУРЯНИЦЯ, Ужгород

Із книжки Й. Кобаля “Ужгород відомий і невідомий” дізнаємося, що “перші будинки по вул. Підградській (таку назву вона носила із самого початку) були зведені у 50—60-х роках ХІХ ст. Та найцікавішим об’єктом, вартим уваги, є великий парк… Це найдавніша пам’ятка паркової культури Ужгорода”. На місці нинішнього парку в ХV—ХVІ ст.ст. був звіринець, тобто обгороджений ліс, в якому полювали господарі Ужгородського замку. Тоді він мав набагато більшу площу. З часом потроху звіринець Другетів утратив своє значення: тварин не стало, натомість тут заготовляли сіно і вирощували горіхи, яблука та груші для потреб замку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  28/11/07, 11:05


№ 47 (460) “ГЕСТАПО” ДЛЯ ЖІНОК СЕКСУАЛЬНОГО МАНЬЯКА

Коли гортав матеріали кримінальної справи В. Скотнова (з етичних міркувань прізвище зловмисника та імена поретпілих у публікації змінено), на душі ставало моторошно. Невже такі звірячі знущання можуть скоювати ті, кого ми звикли називати людьми. Поки що важко сказати, скільки насправді жертв на рахунку цього нелюда: дві, що проходили у судовому процесі, чи значно більше. Адже не виключено, що інші потерпілі побоялися звернутися із заявами до правоохоронців. А розпочалася ця жахлива історія ще навесні минулого року вечірньої пори…

Іван ЛАДЖУН, Ужгород

…Саме тоді 46-річна Василина однією з ужгородських вулиць поверталася додому. Раптом жінка почула, як її навздоганяє автомобіль. Відійти вбік не встигла. Під час обгону автівка зачепила Василину, і та розпласталася на асфальті. З салону легковика ви-йшов водій, підняв потерпілу, помістив її в салон свого “джипа” і швидко поїхав з місця пригоди. Трохи оговтавшись, та завважила, що невідомий привіз її не в медичний заклад, а до якогось двору. Жінка попросила, щоб краще доправив її до лікарні, але у відповідь почула відмову. Через деякий час опинилася в будинку. Те, що трапилося далі, стало для неї, наче сон жахів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  28/11/07, 11:04


№ 47 (460) Cуботні зустрічі. Валентин Кришталевич: “У роки голодомору нас, першокласників, до розташованої поруч школи водили за руку: боялися, що вкрадуть і з’їдять”

До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій ми для “Суботніх зустрічей” підшуковували людину, котра пережила це страхіття і могла б поділитися спогадами. В управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради, яке зараз укладає відповідні списки, підказали: це може бути Валентин Кришталевич, голова обласної ради інвалідів війни та Збройних Сил. За цю кандидатуру ми вхопилися відразу, бо Валентину Миколайовичу є що розповісти не тільки про голодомор.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Валентине Миколайовичу, в часи голодомору ви, напевно, були ще зовсім малим…

— Так, але ті роки врізалися в пам’ять. До війни ми взагалі дуже бідували, а в 1932 році почали відчувати гостру нестачу у всьому. Це при тому, що жили в місті, Кременчузі, а села просто вимирали. Казали, що там від людей забирали весь урожай до останньої зернини, а якщо в хаті знайшли якусь кашу, то й ту висипали. І, зауважте, свої так робили! Думаю, таке цілеспрямоване знищення селянства як класу пояснювалося тим, що на Полтавщині воно було переважно заможне: на чорноземах тикни в землю палицю — і наступного року можна груші збирати. Ні про які нітрати, добрива там і не йшлося — все саме родило, і, звичайно, багато хто висловлював невдоволення розкуркуленням. Особливо страшно стало навесні і влітку 1933-го. У нас в Глобинському, Семенівському районах траплялися села, що повністю спорожніли. Хто міг, тікав до міста, але виїжджати селянам суворо заборонялося, їх ловили. В Кременчугу люди теж помирали. Ми жили в центрі, у великому дворі — 32 родини, і цей двір закривався залізними воротами. Раніше їх не замикали, а тоді мусили — боялися. Так от, виводять нас дорослі на вулицю, а під воротами двоє людей лежить — як виявилося, вже холодні… Шукали щось їстівне, та так і не знайшли… До речі, якраз тоді я пішов у перший клас, і нас, чотирьох першачків нашого двору, до школи, розташованої за 300 м, водили за руку. Відпускати самих боялися — було дуже поширене канібальство, дітей крали і з’їдали. Люди просто дуріли з голоду.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  28/11/07, 11:04


№ 46 (459) Монополія газових котелень буде порушена

Як іде доведення до ладу теплопостачання у місті, які зміни чекають на нас у цьому плані, чому подекуди виникають проблеми з електроенергією та чи стане темної пори світліше на наших вулицях — про це та інше говорив з журналістами на четверговій прес-конференції перший заступник міського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Тепло є, але проблеми — теж

Уже майже за традицією головною темою стало теплопостачання. Бо хоч усі котельні запрацювали (останню, на Щедріна, всього з 20-ма споживачами, мали запустити якраз того дня), проблем залишається чимало. Наразі комунальники займаються ліквідацією проривів, що виникають то тут, то там. Володимир Бобков зізнається: ті роботи, які виконуються зараз, мали бути проведені ще у вересні, під час 72-годинного пробного запуску. Виявлені недоліки в такому випадку можна було б спокійно усунути до старту опалювального сезону. Але ось уже багато років цього не дозволяє зробити одна об’єктивна причина — відсутність лімітів на газ. Їх доводиться вибивати і випрошувати — через горезвісні борги. Хоча в ідеалі котельні мали б працювати і влітку, на гаряче водопостачання, тоді взагалі ніяких авралів не виникало б. А вже звична для нас “рвана” підготовка призвела до того, що деякі об’єкти доводилося запускати і зупиняти до десятка разів! Так, серйозні прориви були на найбільших ужгородських котельнях — по вул. Заньковецької і Минайській, та й на інших. До речі, по місту було чимало випадків, коли неполадки в системі ЦТП спричинили неякісно виконані роботи зі встановлення автономного опалення. Кілька квартир навіть залило, у багатоповерхівках доводилося зупиняти теплопостачання для усунення проблем. У таких випадках відповідальність перед “затопленими” сусідами несуть власники квартир, котрі найняли “лівих” майстрів для від’єднання від ЦТП. Втім, Володимир Олександрович вважає, що в найближчі 2—3 дні ситуацію вдасться стабілізувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  21/11/07, 10:04


№ 46 (459) Сергій Матушкін: “УЖГОРОДСЬКІ ХЛОПЦІ ЗАРЕКОМЕНДУВАЛИ СЕБЕ ДОБРЕ”

Днями до обласного центру за новобранцями-строковиками для служби у Військово-морських силах України приїздив із Севастополя командир корвета “Ужгород”, капітан ІІІ рангу Сергій Матушкін. Принагідно він зустрівся із заступником міського голови Володимиром Химинцем, котрий запевнив гостя у подальшій співпраці, і, незважаючи на обмеженість у часі, знайшов можливість дати невеличке інтерв’ю нашій газеті.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Сергію Васильовичу, ви задоволені тим, як служать ужгородські хлопці?

— Так, ваші призовники загалом дуже порядні, зарекомендували себе добре. У березні 2005 року, коли мене призначили командиром корвета “Ужгород”, там було 30 строковиків із Ужгорода, Мукачева та інших закарпатських населених пунктів. Минулоріч, правда, корабель став резервним, штат зменшився, і маємо всього одного ужгородця — Едуарда Ребрея з цьогорічного весняного призову. Але зараз доберемо ще.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/11/07, 10:03


№ 46 (459) Про що мовчимо і чи завжди мовчання — золото

Про педикульоз ми говоримо пошепки або ж воліємо не говорити зовсім, намагаючись упоратися із проблемою самотужки. Так уже повелося, що в нашій свідомості міцно укоренилося переконання, що це соромно, бо воші є супутниками неохайних та занедбаних, а їхня поява в нас спричиняє шок і небажання, аби про це хтось дізнався. Проте нинішні реалії доводять хибність таких суджень — у всьому світі відзначається неухильне розповсюдження вошивості, причому вражає вона не тільки неблагополучних.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Точних статистичних даних щодо поширення захворювання немає. Зокрема в Україні реєструється близько 100 тисяч випадків на рік. В Ужгороді, за офіційною статистикою, за 10 місяців 2006 року було виявлено 236 завошивлених, з яких 141 дитина до 14 років, 2007-го — 145 (58). Проте це ті випадки, що потрапили в поле зору медиків. Бо можливість “виловити” заражених у них є лише під час проведення оглядів та рейдів в організованих дитячих колективах, при оформленні в лікувальні установи, при профооглядах та на всіх етепах надання медичної допомоги, і завдяки цьому певним чином ситуація перебуває під контролем. Здебільшого ж люди до санепідемстанцій чи інших медустанов не звертаються, а купують в аптеках протипедикульозні препарати і лікуються самотужки — знову ж таки через небажання, аби хтось дізнався про проблему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  21/11/07, 10:02


№ 46 (459) 75 років Ужгородському поштамту

Цього тижня ужгородські зв’язківці відзначали одразу два свята — всеукраїнський День радіо, телебачення та зв’язку і ювілей Ужгородського поштамту, якому 15 листопада виповнилося 75 років (його приміщення було збудовано у 1932 році за чехословацької доби). Урочистості з нагоди річниці пройшли в ляльковому театрі, на них були присутні працівники та керівництво місцевої пошти, високопосадовці, зокрема, заступники міського голови Володимир Симулик та Галина Гецко. Цього ж дня у приміщенні оновленого Ужгородського поштамту проходило і спецпогашення кореспонденції, яка згодом, безумовно, стане цінністю для філателістів.

До гостей зі вступним словом звернулися директор Закарпатської дирекції українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” Микола Ростов та директор Ужгородського поштамту Василь Коваль. З нагоди свята було оголошено наказ генеральної дирекції “Укрпошти” та відзначено почесними грамотами й нагрудними знаками найсумлінніших працівників цієї галузі. Робота поштамту тісно пов’язана із історією Ужгорода. Пошта унікальна безперервністю своєї роботи, і в цьому її особливість: вона допомагає людям спілкуватися, а ті, хто там працює, віддають значну частину свого життя цій нелегкій та почесній роботі. 75 — поважний вік, за ці роки змінилося декілька поколінь та навіть сімейних династій поштарів. До того ж Ужгородський поштамт останнім часом почав змінювати своє обличчя та підвищувати ефективність роботи. У ньому зараз проводиться суттєвий ремонт, оновився операційний зал, хол, розпочинається реставрація фасаду. До ювілею зробили все можливе, щоб поштамт зустрів свій день народження урочисто, а клієнтам у ньому завжди було приємно отримати необхідні послуги.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  21/11/07, 10:01


№ 45 (458) Котельні запрацювали — боржники залишилися

Спецвипуск газети “Ужгород” зі списками боржників теплопостачальних організацій, виданий 20-тисячним накладом на замовлення КП “Уж-тепло”, викликав у місті чималий резонанс.

Не обійшлося й без телефонних дзвінків та візитів із претензіями. Комусь просто не сподобалося, що його прізвище в такому контексті стало предметом розмов сусідів і знайомих, хтось стверджував, що давно відрізався від централізованого теплопостачання, а тут йому виставили “хвости”, когось дратувало, що борги збанкрутілого “Ужгородтеплокомуненерго” подали разом із боргами “Уж-тепла”. Були дзвінки й від cумлінних платників, котрі мерзнуть через недобросовісних. Вони радили: “Ви не друкуйте їх, а відрізайте їм тепло і подавайте в суд!” Потім, зрозумівши, що редакція — це не та інстанція, яка має цим займатися, погоджувалися: і моральний вплив чогось вартий. Аби не залишати ці закиди без уваги, ми попросили прокоментувати їх директора КП “Уж-тепло” Дмитра Петрину і заодно поцікавилися в нього останніми новинами на “тепловому фронті”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  12/11/07, 10:23


№ 45 (458) Репресоване духовенство увічнене в граніті

Свою вівторкову зустріч із медійниками Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік розпочав із представлення меморіалу “Репресоване духовенство”, освячення якого поблизу Кафедрального собору відбулося в поминальний день 1 листопада.

На 8-ми гранітних плитах, розміщених по обидва боки від хреста у формі відкритої книжки, викарбувано імена 128 священиків і монахині сестри Теофіли, котрі постраждали за радянських часів за віру і, як сказав владика Мілан, разом були засуджені до 2482 років позбавлення волі. Увінчує меморіал старовинний хрест, датований 1877 роком, що був знайдений на піддашші Кафедрального собору, — символ віри, а під ним як символ молитви — фрагменти сходів, по яких вірники ходили до Хресто-Воздвиженського собору.

Меморіал ще не завершений, попереду й роботи з облаштування підходу до нього. “Усе звучатиме урочистіше”, — сказав скульптор Василь Роман, котрий разом із дизайнером Рудольфом Фенциком та отцем Петром Берешем утілювали проект у життя. Їхню роботу відзначено архієрейськими грамотами.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  12/11/07, 10:22
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS