Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Жовтень 2007№ 42 (455) Опалювальний сезон стартував, але тепло подорожчало

Теплопостачання й надалі залишається в місті топ-темою. Тож не дивно, що на четверговій прес-конференції у першого заступника міського голови Володи-мира Бобкова журналісти в черговий раз розпитували в основному про нього, тим більше, що напередодні це питання розглядалося на засіданні виконкому міськради.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Тарифи ростуть, і все ж бюджет дотує населення

Що ж нового на “тепловому фронті”? Приємна новина — згідно з рішенням виконкому в Ужгороді стартував опалювальний сезон, і “Закарпатгаз” зобов’язано зняти пломби в котельнях. А неприємна — затверджено нові, підвищені тарифи на теплопостачання для КП “Уж-тепло” (наступного тижня будуть і по “Енергетичних системах м. Ужгорода”). Втім, цього слід було чекати, бо порівняно з минулим роком суттєво зросли мінімальна зарплата, вартість газу й електроенергії; та й все менша кількість споживачів послуг централізованого теплопостачання, котрі активно переходять на “автономки”, думається, сприяє його здорожчанню. Відтак для населення обігрів 1 кв. м площі обходитиметься в 5,91 грн., а для бюджетних організацій — в 20 грн. 11 коп. Ці тарифи визнало економічно обґрунтованими навіть управління по цінах Закарпатської ОДА, яку важко запідозрити в симпатіях до ужгородської влади, отож сумніватися в їх прозорості не варто. Більше того, Володимир Бобков підкреслив: розцінки для населення встановлені з нульовою рентабельністю, “Уж-тепло” не заробляє на людях ні копійки, а щоб воно хоч якось могло існувати, тарифи для бюджетних організацій зробили такими високими. Простіше кажучи, бюджет опосередковано дотує обігрів квартир ужгородців. А ті не поспішають розраховуватися за борги — за тиждень вони зменшилися на якихось 200—300 тис. грн., що на фоні кількамільйонної “бороди” — мізер. А отже, “Уж-тепло” продовжує боргувати газовикам близько 7 млн. грн., і ті не хочуть подавати блакитне паливо. Заручниками ситуації стали сумлінні платники — бюджетні організації і добросовісні ужгородці, що гріються, чи пак не гріються, централізовано.

Боротьба за тепло

Міська влада робить усе можливе, щоб виправити стан справ. Сергій Ратушняк як громадянин подав позов на газопостачальні організації про примусову подачу газу на наші об’єкти теплопостачання і на “Уж-тепло”, яке в примусовому порядку має подати тепло. Суд задовольнив цей позов (рішення див. праворуч), але містом ходять чутки: служителям Феміди за це інкримінують сприяння тим, хто не платить за газ. Хоча йдеться лише про бюджетну сферу, котра якраз справно розраховується.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  29/10/07, 11:02


№ 42 (455) Надходження до Пенсійного фонду в ІІІ кварталі перевищили завдання по всіх показниках

Щоразу в жовтні установи й організації звітують про роботу за підсумками 9 місяців року. Проаналізувало свою діяльність за три квартали 2007 року й управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді. Тож про зроблене і плани на перспективу говоримо з начальником управління Ганною Сухар.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Робота управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді спрямована на виконання завдань із надходження коштів, погашення заборгованості для своєчасного та в повному обсязі фінансування витрат на виплату пенсій та грошової допомоги, — розповідає Ганна Михалівна. – При плані по надходженнях 239 млн. грн. за 9 місяців поточного року зібрано 259,3 млн. грн. Перевиконано й завдання із надходження власних коштів – на 19,4 млн. грн. та коштів за додатковими ставками – на 936,4 тис. грн.

Таким чином, стовідсотково профінансовано виплату пенсій та допомог 24384 ужгородцям-пенсіонерам, до котрих за звітний період додалася 1251 особа. До речі, 40% із них отримують виплати через вкладні рахунки в банківських установах.

З початку року робота відділу пенсійного забезпечення була надзвичайно складною. Це відобразилося в ряді проведених глобальних перерахунків пенсій. Унаслідок чого середній розмір пенсії складає 630,52 грн.

Під постійною увагою перебуває процес сплати внесків та зборів до ПФ 16841 плат-ником, узятим на облік в управлінні (порівняно з відповідним періодом минулого року їх стало більше – юридичних осіб на 281, фізичних – на 982). І тут проблемним питанням є борг до Пенсійного фонду. Станом на 1 жовтня він становить 396,4 тис. грн., що на 500,2 тис. грн. менше, ніж на початок року. Серед найбільших боржників – КАТП-072801;ТОВ “Ковосервіс”; Кооператив “Заря” – вони постійно нарощують борги. Спеціалісти управління проводять планові та позапланові перевірки, щомісяця надсилають вимоги боржникам та у Державну виконавчу службу. Протягом 9 місяців до ДВС передано боргу на 1013,7 тис. грн., від виконання надійшло 729,2 тис. грн., або 56 %. На порушників накладено 865 штрафних санкцій на суму 551 тис. грн. Щодо 98 посадових осіб застосовано адміністративні стягнення на суму 14314 грн. На двох керівників підприємств-боржників подано матеріали на розірвання контракту. Найбільших та безнадійних боржників подано до суду по ст. 52 на банкрутство.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  29/10/07, 11:00


№ 41 (454) Коли будемо з теплом

Питання подачі тепла не втрачало актуальності й цього тижня. Тож і вже традиційна четвергова зустріч першого заступника міського голови Володимира Бобкова із журналістами була при-свячена навколоопалювальним питанням. Усіх присутніх цікавило, коли ж зрештою в місті розпочнеться опалювальний сезон і що міська влада робить, щоб пришвидшити подачу тепла.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Володимир Олександрович повідомив, що наразі з середи запрацювали 16 автономних котелень у закладах освіти. Всі інші, згідно з розпорядженням міського голови про початок опалювального сезону, повинні були з понеділка подавати тепло. Однак вони не запущені через те, що НАК “Нафтогаз України”, зокрема його дочірня компанія “Газ України”, не надала ліміти газу нашим теплопостачальним організаціям. Пов’язано це з тим, що за „Уж-теплом” та „Енергетичними системами м. Ужгорода” рахується борг близько 7 млн. гривень, і доки він не буде погашений, про поставки газу не йтиметься. При цьому пан Бобков зазначив, що бюджетні установи не боргують жодної копійки. Причиною всьому неплатежі певної частини ужгородців за тепло і гарячу воду в останньому опалювальному сезоні. Міська влада завчасно попередила городян про можливі проблеми і їхні наслідки, та нести гроші за отримані послуги вони не поспішають. Стосовно ж погашення заборгованості за рахунок міського бюджету перший заступник сказав, що таке неможливо ні в моральному (це буде несправедливо щодо сумлінних платників), ні в юридичному (нема таких статей видатків) аспектах.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  25/10/07, 08:56


№ 40 (453) Хеві-метал — iз кожної хати

В обласному центрі почастішали випадки крадіжок металу — як кольорового, так і чорного. Свого часу, у 90-х роках минулого століття, бум на цей “бізнес” був очевидним. Хтось збирав чи крав, щоб прогодуватися у важкі часи, а в когось це стало професією. До слова, згадаю курйозний випадок, який трапився в 1995 році в одному із сіл Закарпаття під час футбольних поєдинків між сусідніми селами. У перерві між матчами футболісти та вболівальники відлучилися на годину з поля, щоб відпочити та випити кухоль соку чи пива. Коли повернулися, то не побачили футбольних воріт: вони були акуратно зрізані і зникли в невідомому напрямку.

За останні роки ажіотаж начебто стих через об’єктивні причини: життя відносно покращилося, та й “резерви” металу потрохи вичерпуються. Але зараз крадіжки каналізаційних люків, залізничних рейок, чавунних труб чи електричних дротів стали в Ужгороді ледь не щоденними. Люди збирають брухт у найнестандартніший спосіб, у тому числі й досить ризикований. Цілі групи, до яких часто входять і діти, нишпорять повсюди: на смітниках, у скверах та дворах. Вони викопують, відрізають, виймають із землі та здають видобутий метал на приймальні пункти.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Економічний бік питання

Чорний метал знову подорожчав, і спеціалісти прогнозують подальше зростання цін на металобрухт. А зниження попиту не передбачається. Свого часу (відтоді майже нічого й не змінилося) Міністерство внутрішніх справ України на верхах фактично визнало своє безсилля перед криміналізацією у галузі збирання, переробки та реалізації металобрухту. Щороку в країні порушуються десятки тисяч кримінальних справ проти викрадачів кольорових та чорних металів, при крадіжках дротів з ліній електропередач гинуть сотні українців, у тому числі й підлітки. МВС запропонувало як панацею від усіх бід ввести у цій галузі державну монополію у зв’язку із невпинним зростанням кількості злочинів, пов’язаних iз крадіжкою металів. Щоб подолати злочинність, років десять тому намагалися надати право проведення операцій із металобрухтом лише спеціалізованим та ліцензованим підприємствам. Деякий час закон брав верх, але все повернулося на круги своя…

Для довідки. В Україні тільки чорного брухту збирається щороку близько 11 млн. тонн. На думку експертів, треба усього лише забезпечити виконання чинного закону, який обмежує участь фізичних осіб у збиранні металу побутовим брухтом. Але реалії показують, що так само можуть порушувати закон, приймаючи крадений метал, і державні підприємства. Бо що їм заважає? Фактично нічого. За вищезгаданим законом, приймальні пункти будь-якої форми власності не мають права приймати брухт явно злочинного походження: люки, сотні метрів дротів, пам’ятні знаки чи плити, надмогильні хрести тощо. А чи спрацьовує закон на місцях, довідатися неможливо… Правда, в пунктах прийому металу непобутовий брухт уже не приймають у незміненому вигляді. Каналізаційні чи зливневі люки, алюмінієві та мідні дроти, хрести чи бронзові плити розбиваються ділками на шматки, ріжуться флексом чи ножівкою та здаються в пункти як не визначений у часі та просторі металічний непотріб, який можна кваліфікувати так: знайдений на смітнику шматок заліза. Нічого не бачили, нічого не знаємо… А це вже на совісті добувачів та приймачів. Не треба далеко ходити: кілька років тому із пам’ятника загиблим міліціонерам на Православній набережній в Ужгороді зникла бронзова дошка. За декілька днів її, розрізану на декілька шматків, правоохоронці знайшли в одному з місцевих приймальних пунктів. У пошуках металу злодії вже не гребують нічим: крадуть ворота з будинків; на аварійно-небезпечних ділянках шляху неподалік міста зникають хрести, які родичі встановили в пам’ять загиблим… Коментарі зайві.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  15/10/07, 09:21


№ 40 (453) Сергій Олеоленко: “На жаль, усіх пауерліфтингерів Ужгорода можна на пальцях перерахувати”

Переможець цьогорічного змагання силачів “Карпатський ведмідь” (це такий собі місцевий відповідник популярних в Україні “Богатирських ігор”) 29-річний Сергій Олеоленко — професійний пауерліфтингер, котрий цьогоріч виграв Кубок України, а в 2005 році виборов чемпіонат Європи з цього (у прямому розумінні слова) нелегкого виду спорту. Зрозуміло, “Ужгород” не міг оминути увагою постать, мабуть, найсильнішої людини на Закарпатті, тож довелося порушити напружений розпорядок дня спортсмена, який щодня “розривається” між основною роботою, спортзалом та родиною, і попросити його розповісти нам про своє спортивне й особисте життя.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

— Сергію, важко було здобути звання найсильнішого на “Карпатському ведмеді”?

— Важко в першу чергу через нестерпну спеку (змагання проходили в обідню пору на “відкритій” Театральній площі). Долоні здер до крові, адже потрібно було на швидкість носити важезні стокілограмові “валізи”, якорі, камені. В попередні роки мені не вдавалося виграти “Карпатського ведмедя” (посідав лише другі-треті місця), але так ставалося лише тому, що змагання на зразок “богатирських ігор” мають свою специфіку і, зрозуміло, дуже відрізняються від традиційного пауерліфтингу. Цьогоріч же я вирішив, що виграю цей турнір будь-що, і почав багато займатися із “богатирським” спортивним інвентарем: тягати “валізи”, піднімати камені.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/10/07, 09:20


№ 40 (453) Новосілля. Професійне свято в новому приміщенні зустріли санепідеміологи

Працівники адмінапарату санітарно-епідеміологічної служби переселилися у відремонтовані просторі й світлі кабінети на третьому поверсі колишнього пологового будинку УЦМКЛ.

На другому поверсі теж проведено капітальний ремонт, і тут розмістилася дезінфекційна служба. Силами підрядних будівельних організацій “Тисабудінвест” та “Приватексперт” за два місяці, окрім ремонтних робіт, реконструйовано опалення й облаштовано боковий вхід та сходові клітки, на що міськвиконком виділив 700 тисяч гривень. Найближчим часом сюди планується перенести й лабораторні приміщення.

В урочистій обстановці заступники міського голови Володимир Бобков та Володимир Симулик привітали господарів і побажали їм плідної праці на новому місці. Від керівництва санепідемстанції за багаторічну та сумлінну працю було вручено грамоти окремим працівникам.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  15/10/07, 09:19


№ 39 (452) ТІЛЬКИ ТВОРЧИЙ УЧИТЕЛЬ МОЖЕ ВИХОВАТИ ТВОРЧОГО УЧНЯ

Цього тижня у переддень професійного свята освітян у великому залі філармонії зібралися працівники установ освіти Ужгорода, представники міської влади та почесні гості.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Завдяки 1243 вчителям загальноосвітніх шкіл Ужгорода та 495 педагогам дитячих навчальних закладів 13915 учнів та 4532 дошкільнят у ДНЗ мають можливість щодня здобувати знання. Начальник управління освіти Ужгородської міської ради Володимир Огар у вступному слові звернувся до присутніх учителів, котрі завжди несуть дітям розумне, вічне, вчать писати перші літери, найдорожчі в житті кожної людини слова “мама” та “Батьківщина”. Вони навчають молодих громадян патріотизму, відданості, мужності та справедливості. Володимир Іванович також назвав кращих із кращих педагогів Ужгорода. До речі, в місті є 21 відмінник освіти, а на вседержавному конкурсі “100 кращих керівників навчально-виховних закладів України” переможцями стали й ужгородці: Наталія Макара, Світлана Ващук та лауреат — Золтан Жофчак. Багато керівників шкіл та садочків нагороджені відзнаками Міністерства освіти України, управління освіти і науки ЗОДА, виконкому Ужгородської міської ради. Завдяки натхненній творчій праці наших педагогів на Всеукраїнських предметних олімпіадах із базових дисциплін учні міста традиційно показують найвищі результати, які є найкращими в Закарпатській області. Відкриваючи свято, Володимир Іванович зазначив: “Тільки творчий учитель може виховати творчого учня”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  08/10/07, 09:28


“У вас життя спокійніше, а в нас — цікавіше”, — заявив Сергій Ратушняк гостям із Корвалліса

Ціла делегація американців на чолі з мером м. Корвалліса Чарльзом Томлінсоном та його дружиною Марією перебувала протягом цього тижня в Ужгороді. По приїзді гості зустрілися з нашим міським головою та його 1-м заступником Володимиром Бобковим. Сергій Ратушняк презентував візитерам із міста-побратима сувенірну пушку, побажавши, аби “наші народи воювали тільки на такому рівні”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  08/10/07, 09:27


№ 39 (452) ГАЗ КОТЕЛЬНЯМ МОЖУТЬ НЕ ПОДАТИ, ЯКЩО НАСЕЛЕННЯ НЕ СПЛАТИТЬ БОРГИ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИКАМ

Після тривалої перерви перший заступник міського голови Володимир Бобков поновив свої четвергові прес-конференції. Основною темою розмови стала підготовка до зими. І проблема № 1 у цьому плані — борги теплопостачальних організацій перед газовиками, спричинені, у свою чергу, несплатою населенням за надані “Уж-теплом” та “Енергетичними системами м. Ужгорода” послуги.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

НАШІ РЕАЛІЇ

У світлі того, що Росія починає наполегливо нагадувати Україні про газові борги, “Нафтогаз України”, припускає Володимир Олександрович, тиснутиме на органи місцевого самоврядування з тим, аби вони в повному обсязі розрахувалися за спожитий газ. Як найважливіший аргумент газовики уже задекларували: не подаватимуть блакитне паливо боржникам, поки ті не сплатять хоча б 95% належних сум. Утім, в Ужгороді гроші винне населення, а не бюджетні організації, тому регулювати ситуацію міській владі вкрай важко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  08/10/07, 09:24


№ 39 (452) Усі ми різні — усі ми рівні! Ми такі, як усі! (8 років “Дорогою життя”)

Цього тижня медико-соціальний реабілітаційний центр “Дорога життя” відзначав 8-річчя. Існує він з жовтня 1999 року. Тут займаються комплексною реабілітацією й соціальним захистом дітей та молоді з обмеженими можливостями.

53 молодих осіб з особливими потребами, віком до 35 років, складають 5 груп. Працюють також групи післяшкільної адаптації та соціально-трудової реабілітації, які відвідують молоді люди з інтелектуальними та фізичними обмеженнями. З ними займаються педагоги, психологи, логопеди, фізіотерапевти, спеціалісти з фізичної реабілітації, рефлексотерапевт, масажисти та медичні сестри. Крім того, в центрі проходять курсову реабілітацію діти з вадами опорно-рухової системи, а також надається методична допомога батькам таких дітей. Дуже важливим є і те, що доставка вихованців здійснюється централізовано.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  08/10/07, 09:22
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS