Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2007№ 36 (449) Сергiй Ратушняк зустрiвся з Вiктором Черномирдiним

Мiський голова Ужгорода Сергiй Ратушняк цього четверга зустрiвся з Надзвичайним i Повноважним Послом Росiї в Українi Вiктором Черномирдiним та Генеральним консулом Росiйської Федерацiї у Львовi паном Гудзєєвим.

Спiлкування вийшло дуже невимушеним, бо, як зазначив мер, у нього з Вiктором Степановичем давно налагодилися тiснi стосунки. Зокрема й тепловий пункт, пологове вiддiлення та гiмназiю пiд час його першої каденцiї було зведено завдяки росiйському газу.

Оскiльки i нас, i Росiю очiкують вибори, Сергiй Миколайович досить жорстко, без рожевих окулярiв, описав нинiшню ситуацiю в Українi загалом та на Закарпаттi зокрема. Згадав вiн i про узурпування влади в нашому краї одним кланом, i про несправедливий розподiл державних субвенцiй, i про можливiсть фальсифiкацiї результатiв виборiв. Утiм, що стосується мовного питання, то з цим у нас проблем нема — iсторично так склалося, що це космополiтично-iнтернацiональна територiя, де нi до росiйської, нi до якоїсь iншої з численних мов нацменшин антагонiзму нема.

Йшлося на зустрiчi i про русинство. Тут Сергiй Ратушняк так розхвалив колоритнiсть русинської мови у пiснях та жартах-анекдотах, навiвши соковитi приклади, що Вiктор Черномирдiн розсмiявся i сказав: “Это обязательно надо сохранить”. А iз серйозних намiрiв Надзвичайний i Повноважний Посол РФ озвучив бажання органiзувати наявнiсть Почесного консула Росiї в Ужгородi. Цю iдею керiвництво мiста цiлком пiдтримує.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  17/09/07, 10:03


Програма культурно-масових та спортивних заходів до Дня міста

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  17/09/07, 10:01


№ 36 (449) доброчинність. Подвійне свято “Дороги життя”

Нинішнього вівторка церемонією вручення ключів від спецавтобуса для дітей з особливими потребами з медико-соціального реабілітаційного центру “Дорога життя” фінішував доброчинний проект, ініційований Фундацією допомоги в Східній Європі та Фондом Генрі Ноувен Стічтінг із Голландії.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Задум придбати такий автобус з’явився торішньої осені, коли голландські доброчинці з Найкерка привезли до Ужгорода на адресу міської організації Товариства Червоного Хреста України гуманітарний вантаж для медико-соціальних закладів міста. Відвідавши “Дорогу життя” і побачивши, якою серйозною проблемою тут є перевезення дітей із вадами розвитку, вони взялися за її розв’язання. До того ж їм зімпонувало те, як турботливо в центрі переймаються долями своїх підопічних.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  17/09/07, 09:58


№ 36 (449) Виставка європейського туризму

Цього тижня у спорткомплексі “Юність” гостинно відчинив свої двері щорічний міжнародний форум “Тур’євроцентр-Закарпаття”, який уже вшосте зібрав усіх, хто цікавиться та займається туризмом, а також готовий репрезентувати свій продукт на ринку та розширити рекреаційно-туристичні можливості Закарпаття.

Із року в рік формат виставки стає дедалі більшим. Її мета — зблизити в Ужгороді туристознавців та підприємців із сусідніх до нас регіонів задля обміну досвідом, своєю продукцією чи послугами, залучити до Закарпаття інвесторів для розвитку цієї пріоритетної галузі тощо.

Цього разу на “Тур’євроцентр-Закарпаття-2007” приїхали представники 13 областей України та зарубіжні гості з прилеглих до нашої держави країн. Нині мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних і готельних закладів області нараховує кілька сотень об’єктів. Багато хто з них, ряд туроператорів, різноманітних установ та підприємств різних регіонів України й близького зарубіжжя мають змогу представити себе та свій продукт на триденній виставці-ярмарку, яку урочисто відкрили запрошені на неї високопосадовці. Із гостей на виставці був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін, котрий після оглядин експозиції зустрівся з міським головою Ужгорода Сергієм Ратушняком.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  17/09/07, 09:57


№ 36 (449) Михайло Фатула: “Найтяжче, коли знаєш, що з людиною і як їй допомогти, але не можеш цього зробити”

Професора Михайла Фатулу особливо представляти нема потреби — чудовий лікар-кардіолог, доктор медичних наук, професор, він 22 роки очолював кафедру факультетської терапії УжДУ, де викладає і нині, багато зробив для організації кардіологічної служби Закарпаття, його професійні заслуги не раз відзначалися на державному рівні. Якраз 15 вересня Михайло Іванович відзначає ювілей, отож маємо чудову нагоду порозмовляти з ним про життя загалом і медицину зокрема.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Михайле Івановичу, чому вирішили стати саме лікарем?

— Ви знаєте, якогось усвідомленого обґрунтування у мене не було. Просто відразу по закінченні школи подав документи на медичний факультет Ужгородського університету і вступив. Уже навчаючись, планував стати окулістом: на 6-му курсі півроку займався офтальмологією, навіть пройшов підготовку в знаменитому інституті Філатова в Одесі, та й підробляв студентом в очному відділенні обласної лікарні. Але при розподілі мене направили дільничним терапевтом у сільську амбулаторію на Мукачівщині. Там пропрацював 3 роки, а потім поїхав на піврічні курси до Києва, після яких став завідуючим терапевтичним відділенням у Хусті. Отак мимоволі змінив спеціалізацію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  17/09/07, 09:57


№ 35 (448) Тібор Зомбор: “Не треба робити Ужгород європейським містом — потрібно повернути йому цей статус”

Нинішнім гостем “Трибуни депутата” є один із найактивніших народних обранців, депутат двох скликань, заступник голови постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту і депутатської етики, член фракції “Народна” в міській раді Тібор Зомбор.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  10/09/07, 09:16


№ 35 (448) На вул. Керченській відреставровано та впорядковано дитячий майданчик

Усі ми любимо своє древнє місто і хочемо, щоб воно з кожним днем ставало кращим для життя та привабливішим для гостей. При цьому не кожен усвідомлює, що одна справа любити Ужгород і зовсім інша — любити й прикладати для цього зусилля.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  10/09/07, 09:15


№ 35 (448) Дмитро Свирид: “Щоб потім не вистоювати в чергах, про субсидії на компослуги слід подбати вже сьогодні”

На початку цього року до роботи на посаді нового начальника відділу соціальних допомог Ужгородської міськради приступив Дмитро Свирид. Відтоді минуло вже приблизно півроку, тому про здобутки відділу, його статистику виплат та плани на майбутнє — наша сьогоднішня розмова із Дмитром Володимировичем.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Дмитре Володимировичу, на вашу думку, чи збільшиться за нинішніх тарифів на комунальні послуги категорія тих ужгородців, котрі отримають право на субсидію?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  10/09/07, 09:13


№ 35 (448) Ужгород фізкультурно-спортивний

Обласний центр Закарпаття – місто стародавнє, місто самобутніх культурних пам’яток і цікавих народних традицій. А ще Ужгород – місто спортивне, про що особливо приємно згадати з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

Володимир ТАРАСЮК, “Ужгород”

Фізкультурно-спортивною галуззю в обласному центрі опікується управління в справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, яке, зокрема, 2007 року спільно з федераціями з видів спорту, громадськими спортивними організаціями та державними установами проводило послідовну роботу з розвитку фізичної культури і спорту серед різних верств населення, підготовки спортсменів та їхньої участі в змаганнях різних рівнів. Чимало подібних заходів відбулося власне в Ужгороді. Так, за словами начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Ужгородської міської ради Ярослава Безушка, за 9 місяців 2007 р. організовано понад 100 таких змагань.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  10/09/07, 09:11


№ 34 (447) 20 кращих підприємців отримали грамоти Ужгородської міської ради

Напередодні Дня підприємця кращих представників бізнесу зібрали в малому залі Ужгородської міської ради, аби привітати їх зі святом. Першим це зробив заступник міського голови, куратор сектору економіки Володимир Химинець.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  06/09/07, 08:57
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS