Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/08/07№ 30 (443) Iзраїльська фiрма хоче облаштувати нашi платнi автостоянки

У понедiлок мiський голова Ужгорода Сергiй Ратушняк представив депутатам, членам виконавчого комiтету, начальникам управлiнь i вiддiлiв мiськвиконкому новий пiлотний проект вiд iзраїльської фiрми “Мельдпарк-Україна” (вона зареєстрована в нашiй країнi як пiдструктура “Мельдпарк-Iзраїлю”). Згiдно з ним, iноземнi iнвестори готовi повнiстю облаштувати нашi платнi автостоянки за свiй рахунок, та ще й вiддавати у бюджет мiста 25 вiдсоткiв валових надходжень.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Про деталi розрахованого поки що на 4 мiсяцi проекту розповiв представник “Мельдпарк-України” Валерiй Штракс, котрий вiльно володiє росiйською (на зустрiчi був присутнiй i сам генеральний директор фiрми, правда, участi в обговореннi вiн не брав, бо розмовляє тiльки англiйською й iвритом). Насамперед гiсть напiвжартома-напiвсерйозно заявив: машин в Ужгородi так багато, що навiть в Iзраїлi це може викликати здивування i заздрiсть. А потiм перейшов до конкретики.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  06/08/07, 09:18


№ 30 (443) Дитячі будинки сімейного типу як альтернатива інтернату

На жаль, за останнє десятиріччя кількість дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування в Україні удвічі зросла. Це при тому, що населення дедалі зменшується і у нас нема військових конфліктів! Маса юнаків і дівчат — майбутніх татусів та мам — росте в інтернатах, де вони просто не можуть навчитися будувати нормальні сімейні стосунки: нема живого прикладу. В дорослому житті це обертається гострими непорозуміннями в їхніх власних родинах і, зрештою, за твердженням психологів, нащадки вихованців інтернатних закладів мають набагато більше шансів вирости на казенних харчах, аніж “домашні” діти. Так і збільшується лавина неповних сімей та сиріт при живих батьках.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  06/08/07, 09:17


В Ужгороді зафіксовано випадок розбещення неповнолітніх

На жаль, тема статевих злочинів проти неповнолітніх і нині залишається актуальною. Зрозуміло, що вони становлять підвищену суспільну небезпеку, а положення про те, що дитина внаслідок її фізичної та розумової незрілості потребує посиленої охорони й піклування, уже давно отримало загальне визнання. Внаслідок учинення наруги нерідко порушується подальший нормальний і психічний розвиток неповнолітніх, у них можуть формуватися неправильні, з моральної точки зору, уявлення про статеві стосунки, а згодом не виключена й деформація особистості.

Слід мати на увазі, що статевим злочинам властива висока латентність, тому зареєстровані випадки цієї категорії не відображають реальної картини: фактично їх набагато більше.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  06/08/07, 09:16


№ 30 (443) Клара Балог: „Я прикипіла до рідної землі, де родиться хліб. бо з асфальту ідей для своїх танців не візьму”

На зустріч із Кларою Балог наважувалася довго — було лячно від її відомості, ба навіть легендарності. До того ж про неї стільки написано… Та всі мої побоювання виявилися марними. “Зірковості” в Кларі Федорівні не відчула анітрохи, хоча, напевно, в її випадку вона була б виправданою. Слава про цю, без перебільшення, видатну танцюристку вийшла далеко за межі колишнього Радянського Союзу. Їй аплодували в США й Канаді, Франції, Голландії й Португалії, Словаччині та Угорщині. Вона навчала українських танців, у т. ч. закарпатських, у Франції, Канаді та США. За 62 роки незмінної роботи в заслуженому Закарпатському народному хорі, куди прийшла 17-річною дівчиною, Клара Балог поставила 30 танців; а ще були постановки для ансамблю танцю Павла Вірського, з котрим її пов’язувала багаторічна творча співпраця, в Національному театрі опери і балету, Пряшівському театрі. А чого вартий перелік її справді заслужених нагород і звань! Спочатку заслужена, а згодом і народна (до речі, перша на Закарпатті) артистка УРСР. Її плідна багаторічна діяльність на мистецькій ниві відзначена орденами “Знак Пошани”, Трудового червоного прапора, княгині Ольги ІІІ ступеню, Почесною відзнакою Президента України. У 1999 році ужгородці назвали її Почесним громадянином міста. Ім’я Клари Балог — в переліку видатних діячів культури Закарпаття. А метри Ерделі й Коцка увічнили її у своїх полотнах.

Клара Федорівна мирно уживається з такою славою і, як і багато років досі, переймається турботами про свого улюбленця — заслу-жений Закарпатський народний хор, що переживає нині непрості часи. А розраду знаходить у великому й дружному родинному колі.

Олена МАКАРА, „Ужгород”

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  06/08/07, 09:14
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS