Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2007№ 29 (442) Сергій Ратушняк: “Іноземці хочуть розташувати сміттєпереробний завод в Ужгороді”

У зв’язку з минулотижневою пожежею на сміттєзвалищі актуальними є витяги з коментарів міського голови Сергія Ратушняка стосовно ситуації в країні й місті, які він дав днями газеті “Ріо”.

Серед іншого мер зауважив: ужгородці тільки на 25% сплачують за вивезення сміття, тим часом законодавець не передбачає в бюджеті на утримання звалища жодної гривні. Більше того, ми перевиконали за І півріччя надходження до місцевої казни на 10 млн. грн., але замість спрямувати їх на вирішення проблеми сміття та доріг, мусили кинути ці гроші на підвищення заробітної плати бюджетникам, яке уряд зробив … за рахунок місцевих бюджетів. “Хоча ми таки змогли придбати для міста нову прибиральну техніку, а невдовзі група бізнесменів, яку я зібрав, купить нові контейнери вартістю близько 400 євро кожен. У нашому бюджеті коштів на це немає”, — каже Сергій Ратушняк. А щодо сміттєпереробної галузі — він вивчав у цьому плані досвід 4-х країн, нині є пропозиції від кількох світових компаній-монополістів. Маючи гранди на 32 млн. євро для України, іноземці схильні розташувати підприємство з переробки сміття в Ужгороді (подібні заводи є в Будапешті, Відні). На жаль, районне й обласне керівництво, замість допомагати в реалізації таких проектів, готове встромляти палиці в колеса…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/07/07, 10:32


№ 29 (442) “ДАІшні” нововведення не забарилися: той, хто має автівку, мусить чітко дотримуватися всіх вимог закону

Днями на українсько-словацькому кордоні сталася справжня НП: водії на кілька годин перекрили під’їзди до кордону і в такий спосіб протестували проти введення нових правил виїзду з країни. Зараз замість звичного доручення на право керування автомобілем митники вимагають від водіїв новий документ про реєстрацію машини, і при цьому вони посилаються на постанову Кабміну від 7 вересня 1998 року. До слова, цей документ обходиться водіям у 170 гривень, а виїхати за кордон по ньому можна тільки раз. Після повернення додому це тимчасове посвідчення за 10 днів обов’язково потрібно повернути в ДАІ. За роз’ясненнями ми звернулися до прес-служби УДАІ в Закарпатській області.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Як нам повідомили, нововведень ніяких не сталося, просто працівники митниці та ДАІ почали старанніше виконувати постанови владних інстанцій. Офіційна інформація звучить так: “Згідно пунктів 54-55 “Правил дорожньої реєстрації та обліку автомобілів, автобусів та самохідних машин, причепів, мотоциклів”, затверджених постановою КМ 7 вересня 1998 за № 1388, встановлено, що до поїздки за кордон допускаються такі транспортні засоби, на які видано реєстраційні документи відповідно до Конвенції про дорожній рух, та номерні знаки, серіям яких присвоєно літери латинського алфавіту. Документи на транспортні засоби для поїздки за кордон будуть оформлятися на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку. При цьому особі, яка здійснює поїздку на загальних підставах та має таку довіреність, на період поїздки видається окреме свідоцтво про реєстрацію на її ім’я, а свідоцтво про реєстрацію, яке виписане на власника транспортного засобу, та довіреність зберігаються у відповідному підрозділі ДАІ. Пропуск за такою схемою транспортних засобів, зареєстрованих за громадянином України, при виїзді за кордон починає здійснюватися з 8.00 23.07.2007 р. відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  30/07/07, 10:31


№ 29 (442) Щоб “тихе полювання” не обернулося бідою

Коли на ринках міста з’являються кошики з різноманітними грибами, чимало городян і собі за першої ж можливості тягнуться до лісу на “тихе полювання”. Це якраз той випадок, коли збігаються приємне і корисне: можна прогулятися, подихати свіжим повітрям, а заодно забезпечити собі до столу смачний делікатес. Але щоб релаксуючий процес збирання грибів не затьмарився потім харчовим отруєнням, варто бути дуже обережним і дослухатися до порад спеціалістів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Випадок)  -  30/07/07, 10:30


№ 29 (442) Реакція. Няні потребують захисту?

На статтю “Батьки відпочивають, або Чи можливо знайти в Ужгороді кваліфікованого домашнього виховатея для малюка?”, опубліковану в нашій газеті минулого тижня, до редакції надійшло кілька відгуків, які ми не могли залишити без уваги. Телефонували няні, котрі вважають, що ми дещо однобоко висвітлили проблему виховання дітей найманими працівниками, не написавши про те, якою важкою є ця робота і скільки вона забирає сил в жінки, котра фактично піклується про дві сім’ї: власну і “робочу”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Виявляється, станом відносин між домашніми вихователями і батьками в Ужгороді не задоволені не тільки батьки, котрим рідко вдається знайти кваліфікованих нянь, а й самі няні! Оскільки в місті не працює жодного агентства з підбору домашнього персоналу, ужгородські няні переходять, так би мовити, “з рук у руки”, не укладаючи з новими роботодавцями жодних котрактів. Професія нянечки в нас є свого роду новинкою, тому батьки ще не звикли поважати тих, хто взявся їм допомогти у найголовнішому — виростити здорову й розумну дитину. Нянечки розповіли нам кілька історій, суть яких одна: батьки наймають вихователя для свого малятка, а згодом, вважаючи, що і так платять няні “ні за що” великі гроші, вимагають, аби та готувала їжу для всієї родини, прибирала, прала й прасувала тощо. Дійсно, у великих містах існує практика поєднання обов’язків хатньої робітниці й няні, але, зауважимо, за таку роботу найманому працівнику платять набагато більше. Саме тому наша газета від імені юристів радить усім ужгородським няням не полінитися й укласти з роботодавцями трудовий договір, в якому, зокрема, слід обов’язково чітко розписати термін дії договору, оплату няні, графік роботи, права й обов’язки сторін, причини розірвання договору та інші умови, наприклад, такі як “випробувальний день”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  30/07/07, 10:29


№ 28 (441) Бензин для “швидкої” знову під загрозою

Цього четверга перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков у прямому ефірі телеканалу “Тиса” відповідав на запитання глядачів та ведучого. І найгарячішою темою програми була тендерна проблема, бо, виявляється, стараннями Тендерної палати України наші “швидкі” таки можуть залишитися без бензину.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Володимир Олександрович нагадав, що ця громадська (!) організація ввійшла в конфлікт з Асоціацією міст України, котра справедливо вказувала на негативні наслідки нововведень у тендерному законодавстві і як попереджувальний захід закликала навесні всі місцеві фінуправління один день не здійснювати ніяких перерахувань коштів. Замість посприяти виправленню ситуації, ТПУ сприйняла це в штики (про що ми детально писали), і зараз, використовуючи свої важелі впливу, “допомагає” місцевому самоврядуванню, як може. Так, нещодавно, причепившись до чисто формальних моментів, Тендерна палата подала в суд на Ужгородську міську раду, аби визнати недійсним тендер на закупку бензину для автомобілів “швидкої допомоги”, який і так за новими умовами було проведено з величезними труднощами. Посадовець упевнений, що суд влада однозначно виграє, однак якщо доти суддя повважає за потрібне тимчасово призупинити виконання цих угод — проблем не уникнути. “Будемо сподіватися, що суд в усьому розбереться,” — підсумував Володимир Бобков.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Випадок)  -  23/07/07, 12:53


№ 28 (441) На Ужгородському вокзалі встановлений скульптурний ансамбль пам’яті Георгія Кірпи

На сороковий день після смерті колишнього міністра транспорту і зв’язку Георгія Кірпи співробітники покійного дали собі слово до 61-ї річниці з дня народження — 20 липня — встановити на Ужгородському вокзалі меморіальну дошку та погруддя Георгія Миколайовича. І слова дотримали.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Очолив цю справу голова Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці Ярослав Афтанас. До збору коштів долучилися не лише міські, а й іногородні організації та окремі громадяни.

Півмільйона гривень вартували роботи київських скульпторів, авторів надмогильного пам’ятника Кірпі. Сергій Демчук, Анатолій Валієв, Костянтин Синицький та Олександр Кузьмін зваяли бюст та барельєф колишньому міністру.

Урочистості почалися з богослужіння у храмі Кирила і Мефодія, після чого сотні працівників залізниці та гостей подалися до площі, яка носить ім’я Георгія Кірпи, — до будівлі вокзалу.

Після вступних слів депутатів, колишніх підлеглих та колег, родичів і представників керівництва Укрзалізниці відбулося освячення меморіальної дошки, що встановлена біля центрального входу до вокзалу. Від імені дружини — Жанни Кірпи — була зачитана подяка ужгородцям за увічнення імені її чоловіка.

У самому приміщенні вокзалу встановлене мармурове погруддя, а за склом — форма та деякі особисті речі Героя України.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/07/07, 12:52


№ 28 (441) Батьки відпочивають! Чи можливо знайти в Ужгороді кваліфікованого домашнього вихователя для малюка?

Нянечка, котра доглядає за дитиною в той час, як її справжня мама заробляє гроші, для мене завжди була сценою із закордонного фільму. У нас — наївно думала я собі — так не буває, бо ж скільки повинна заробляти та матуся, аби коштів вистачало і на зарплатню няні, і на власний прожиток? І тільки тоді, як сама стала матір’ю, з неабияким подивом помітила, що майже за половиною тих діток, котрі гуляють ужгородськими набережними або бавляться на дитячих майданчиках, наглядають не мами з татами (бабусі з дідусями), а саме нянечки! Виявляється, домашні вихователі в Україні та Росії нині користуються неабиякою популярністю, от тільки новизна професії зумовлює дефіцит справжніх професіоналів цієї нелегкої справи. Чи можна в Ужгороді знайти няню, котрій можна було б довірити догляд і виховання своєї дитини, та які вимоги до домашніх вихователів ставлять ужгородські батьки?

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Колись, за Радянського Союзу, за дітьми доглядали виключно в державних дитсадках. Кого цей варіант не влаштовував, той мусив сам займатися вихованням свого чада або ж міг попросити допомогти бабусю, сусідку чи подругу. Нині — особливо це популярно у великих містах — добра половина батьків про жоден з цих варінтів і чути не бажає: в садочках їхні діти постійно хворіють, а сусідки не володіють кількома іноземними мовами і віртуозною грою на музичних інструментах, а також жодного уявлення не мають про сучані методики раннього розвитку дитини. З одного боку, таке піклування заслуговує на найвищі похвали, та з другого, деякі психологи зазначають, що надмірне бажання батьків зробити зі своїх дітей вундеркіндів з пелюшок призводить до протилежного результату — малята стають нервовими, неуважними, вони ніби відчувають, що втрачають прекрасні миті свого безтурботного дитинства.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/07/07, 12:51


№ 28 (441) “Непотрiбний” Українi винахiд ужгородця реалiзовуватимуть у Росiї

Петро Бобонич працює в Ужгородському унiверситетi ось уже 30 рокiв, i рiвно 30 рокiв тому зробив свiй перший винахiд. Починав дослiдження в галузi фiзики та технологiй, має 22 авторськi свiдоцтва ще за часiв СРСР i 6 патентiв Росiї та 23 — України вже опiсля. Одна з останнiх iдей Петра Петровича — “безкровний” прилад для вимiрювання рiвня цукру. Вiн простий, зручний i набагато ефективнiший за традицiйнi, однак виробляти його в Українi, незважаючи на довготерпiння автора, так i не зiбралися. А зараз уже не зможуть i за бажання: до 2016 року включно право на промислове виготовлення таких глюкометрiв в ужгородського вченого викупила Росiя.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

У науково-рацiоналiзаторському свiтi пан Петро знана людина: кандидат фiзико-математичних наук, має понад 90 друкованих статей, не кажучи вже про численнi винаходи. У 1990 роцi отримав золоту медаль та диплом I ступеня на Виставцi досягнень народного господарства в Києвi, а минулорiч посiв третє мiсце у двох номiнацiях у конкурсi “Винахiд-2006” — якраз за глюкометр, про який iшлося вище. Його створив, практично, на замовлення дружини. А передiсторiя була така: вона у 2003 роцi мала їхати до санаторiю i, звичайно, мусила пройти медобстеження, яке виявило насторожуючу концентрацiю цукру в кровi. “Жiнка попросила дiзнатися, як вимiрюється глюкоза, — розповiдає Петро Петрович, — i, порившись в Iнтернетi, я довiдався: всi глюкометри у нас iнвазiйнi (iнвазiя — “втручання”), тобто працюють тiльки “на кровi”, а значить, щоразу, роблячи аналiз, потрiбно проколювати палець. Багато пацiєнтiв важко переносять це, трапляється, навiть непритомнiють (особливо цим грiшать чоловiки). А якщо взяти до уваги, що серед дiабетикiв чимало дiтей та немовлят, то стає зрозумiлим: iнвазiйнi апарати — далеко не iдеал. До речi, окрiм того, що вони “дарують” больовi вiдчуття, ще й добряче б’ють по кишенi: сам прилад коштує 100 доларiв, а смужки з реактивами, на якi наноситься кров, ще дорожче. При цьому похибка в точностi аналiзу може сягати 25%”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/07/07, 12:50


№ 28 (441) Олександр Суханов: “На жаль, водії в нас ще не вміють правильно ставитися до мотоциклістів”

Минулого тижня в Ужгороді відбувся триденний зліт байкерів, у форматі якого пройшов і масштабний фестиваль байкерської музики “Musiс. Bike. Ukraine”. Без сумніву, ця подія гідно репрезентувала наше місто на українському та міжнародному рівнях, зважаючи на чималу кількість учасників. За словами представника міжнародного байкерського клубу “Падонкі”, одного з організаторів зльоту, до Ужгорода на три дні з’їхалося понад 700 людей із багатьох країн Європи, десяток музичних колективів із країн СНД, серед яких були й імениті гості — гурти “DVS” та “Арія”. Починаючи з цього року фестиваль заплановано як щорічний. Про це та багато іншого — наші сьогоднішні “Суботні зустрічі” з відомим в Ужгороді бізнесменом та байкером Олександром Сухановим.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Розкажи трохи про себе. Якщо не зраджує пам’ять, у середині 90-х ваша піцерія була одним із перших в місті приватних закладів такого рівня.

— Народився 1968-го року в Ужгороді, у 1986-му закінчив школу №1 та не вступив до УжДУ на факультет романо-германської філології, бо отримав на іспиті “двійку” за твір. Тоді ж пішов навчатися до училища № 5, наступна життєва школа — армія в Москві. Після строкової служби провчився в університеті три роки, але був змушений кинути вуз, бо зайнявся бізнесом. Спочатку із напарником продавали на ринку гарячі бутерброди, згодом придбали невелике приміщення на Капушанській. Поїхали по досвід до Угорщини, щоб дізнатися про рецепти піци, “виросли”, згодом відкрили другу піцерію в “новому” районі, а з часом — бар-ресторан для байкерів, бо хотілося зробити в Ужгороді щось таке, чого ніколи не було. А до якого рівня виросли разом із компаньйонами — всі можуть побачити.

— Що спонукало тебе купити мотоцикл і стати байкером?

— Шанувати мотоцикл та їздити на ньому почав із дитинства. Потім був тривалий часовий проміжок без байку, за який, чесно кажучи, багато чого призабув та змушений був відновлювати досвід. Мотоцикл — моя давня мрія. Але, щоб купити солідний байк, необхідно було міцно стати на ноги у фінансовому плані. Тож активно байкерством займаюся п’ять років.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/07/07, 12:50


№ 27 (440) “Водний світ” почнуть будувати в листопаді

Про це журналісти дізналися від першого заступника міського голови Володимира Бобкова. Він повідомив, що 11 липня відбулася чергова зустріч представників Ужгородської міської ради та німецько-словенської фірми “САФФ”, наслідком якої стало підписання договору про початок робіт з будівництва “Водного світу”.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Цей документ буквально по кроках передбачає види та обсяги необхідних робіт. Зокрема: до кінця поточного місяця має бути створене спільне підприємство між “САФФ” і Ужгородом; наступного — надано земельну ділянку під новостворену фірму; протягом серпня—жовтня — проведено всі узгоджувальні роботи, пов’язані з проектуванням, наданням дозволів тощо. І в разі сприятливого перебігу обставин у листопаді розпочнеться власне будівництво лікувально-спортивно-розважального комплексу “Водний світ”, завершення якого заплановане на травень 2009-го.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  16/07/07, 09:27
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS