Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Червень 2007№ 23 (436) “Видiлення землi — компетенцiя мiської ради, область не має у це втручатися”

Так прокоментував у четвер перший заступник мiського голови Володимир Бобков одну iз заяв до керiвництва держави, прийнятих напередоднi сесiєю Ужгородської мiської ради. Те, що голова ОДА своїм розпорядженням вiд 20.09.2005 р. створив своєрiдне сито, через яке мають пройти всi видiлення земель в Ужгородi, нiяк не узгоджується iз законом про мiсцеве самоврядування. Минулого року особливих проблем через це не виникало, але цього документи затримуються в ОДА по 3, 4, 5 мiсяцiв, i це викликає справедливе обурення громадян. Парадокс у тому, що вiдмiнити рiшення мiськради обласна влада юридично не може, отож до чого ця зайва бюрократична тяганина — незрозумiло. Хоча Володимир Олександрович подiлився неперевiреною iнформацiєю про якiсь “плюси” i “мiнуси”, якi в “бiлому домi” ставлять навпроти прiзвищ, i це наводить на певнi роздуми…

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

ОДА нехтує потребами Ужгорода

Щодо другої заяви (про несправедливий розподiл державної субвенцiї), прийнятої депутатами, пан Бобков був категоричним: ОДА нехтує потребами Ужгорода. Склавши минулого року кошториси на фiнансування купи першочергово необхiдних об’єктiв, мiсто у пiдсумку не отримало грошей на жоден iз них! Iз понад 26,5 млн. грн. субвенцiї, видiленої на область, Ужгороду перепало 1,5 млн. на будiвництво котельнi мiської лiкарнi, яка попередньо навiть не включалася до заявки. Зате для Мукачева знайшлося мало не 9 млн. грн. У цьому планi дивною здається Володимиру Олександровичу i позицiя обласних депутатiв, бiльшiсть яких живе саме в нашому мiстi i ставить тут пiд загрозу пiдготовку до зимового сезону.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/06/07, 10:24


№ 23 (436) Мiськi зони вiдпочинку будуть у межах Ботанiчної та Студентської набережних

Цьогорiчне лiто, судячи з того, як воно розпочалося, обiцяє бути спекотним, а в таку погоду i дорослi, i малi зазвичай шукають прохолоди бiля води. Хтось гайне до моря, а комусь випадає купатися хiба в рiдному Ужi. Щоб дозвiлля не обернулося неприємностями, виконком Ужгородської мiської ради ще наприкiнцi травня ухвалив рiшення “Про органiзацiю мiських зон вiдпочинку та заходи щодо попередження загибелi людей на водних об’єктах мiста”.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Згiдно з ним, мiськими зонами вiдпочинку вважаються правий берег Ужа в межах Ботанiчної набережної бiля дитячої залiзницi та вiд транспортного мосту (Студентська наб.) до Падiюну, i тiльки тут дозволено купатися. У деривацiйному каналi, водоймах по вул. Загорськiй, Чурговича, в парку “Перемоги” (озеро бiля ЗОШ
№ 15), на радванському кар’єрi й на iнших дiлянках рiчки в межах мiста, окрiм окреслених, робити це заборонено. А ось визначенi виконкомом зони вiдпочинку мають стати безпечними й комфортними для ужгородцiв. Для цього, як повiдомили в управлiннi мiського господарства, ретельно обстежено дно рiчки у зазначених межах та очищено його вiд стороннiх предметiв, КАТП облаштувало роздягальнi й туалети, КШЕП установив контейнери для смiття у визначених мiсцях. Щоб вiдпочиваючi могли втамувати спрагу, на пляжах буде органiзована виносна торгiвля прохолоджувальнми напоями й морозивом. У вiддiлi з питань торгiвлi та захисту прав споживачiв кажуть, що пiдприємцiв, якi хотiли б цим зайнятися, вистачає. I, звiсно, мiська СЕС упродовж усього лiтнього сезону постiйно контролюватиме санiтарний стан зон вiдпочинку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/06/07, 10:23


№ 23 (436) Із настанням літа активізувалися комахи. В основному — комарі

Комахи — найчисленніша група живих організмів на Землі. Людині доводиться постійно з ними стикатися. Один із видів такого контакту — неприємний укус бджоли, оси, джмеля, шершня, мурашки чи комара, внаслідок якого виникає місцева та загальна токсична або ж алергічна реакція. Про цю сезонну проблему наша сьогоднішня розмова із Юрієм Ухалем, головним лікарем Ужгородської дезінфекційної станції.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Місцева реакція проявляється болем, свербінням, почервонінням чи набряком у ділянці укусу. Коли надається перша медична допомога, перш за все потрібно видалити жало. І робити це слід дуже обережно, щоб не розчавити “отруйний” мішечок. Місце укусу необхідно протерти тампоном, змоченим перекисом водню. Щоб запобігти швидкому всмоктуванню отрути, на місце набряку треба прикласти “холод” — лід або грілку з холодною водою. Токсична реакція виникає, коли ужалять одночасно 4—5 або більше комах, а укус декількох десятків чи сотень комах для декого смертельний. При цьому підвищується температура тіла, виникає сильний головний біль, інколи — нудота. В окремих випадках можуть бути і судоми. В цьому разі хворому треба дати 20—25 крапель кардіоміну.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  18/06/07, 10:22


№ 23 (436) Проблеми ромів обговорювали за “круглим столом” у малому залі міськвиконкому

Заступник начальника управління освіти Богдан Кіштулинець підкреслив, що законодавство не передбачає ведення обліку національностей. І освітяни ставлять однакові вимоги до всіх учнів, незалежно від кольору шкіри та соціального стану. На сьогодні в ужгородських школах навчається 131 ромська дітина і вони, як і інші школярі, отримують однакові знання. Найпроблемнішим є те, що саме вони, не маючи належного виховання, є недисциплінованими, а це тягне за собою пропуски уроків та інші прояви безвідповідальності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/06/07, 10:21


№ 23 (436) “Світ очима дітей” визначив переможців

До Дня захисту дітей оператор мобільного зв’язку Beeline спільно із газетою “Ужгород” організували конкурс дитячого малюнка “Світ очима дітей”.

Конкурс тривав з 26 травня до 9 червня. За цей час до редакції газети надійшло понад 50 малюнків на різну тематику від дітей 7—14 років. Тому серед усього розмаїття робіт організаторам було надзвичайно важко визначити найкращих.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/06/07, 10:21


№ 23 (436) Тарас Соханич: “80—90 відсоткам ужгородців на дільниці я вручив свої візитки”

18 червня в Україні відзначають День дільничного міліціонера. Чому його виокремили із загального Дня міліції – невідомо, але специфіка у роботі дійсно є. Із усієї когорти силовиків саме дільничні знаходяться найближче до людей, саме їх городяни знають в обличчя і звертаються зі своїми численними проблемами. У переддень професійного свята ми вирішили поспілкуватися не з керівництвом, а з рядовим, але перспективним працівником цієї служби. Тарас Соханич працює тут менше двох років, проте за цей час устиг пройти шлях від помічника до офіцера. І саме в нього розпитуємо про будні дільничного міліціонера.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”
— Пане Тарасе, що завдає найбільше клопотів дільничному міліціонеру?

— Як на мене, то розважальні заклади. Я працюю на четвертій дільниці у квадраті непарних сторін вул. Швабської та пр. Свободи, а також усієї Станційної та Мукачівської й особливу увагу приділяю “Трьом горбам”, кафе “Радість”, “Під горіхом”. Там тусуються якісь підозрілі особи, раніше судимі, яких мушу тримати в полі зору. Всього таких на нашій дільниці 62-є, і з ними щотижня проводиться профілактична бесіда. Але окрім скупчення підозрілих осіб, розважальні заклади “грішать” ще й порушенням тиші в нічні години, особливо якщо бар, ресторан чи гральні автомати розташовані на першому поверсі житлового будинку. Втім, у цьому сенсі всі рекорди в Ужгороді, мабуть, побив “Джин” — туди міліцію викликають щонайменше двічі на тиждень. На щастя, він не в моєму секторі (сміється — авт.). Та якщо серйозно, цілодобових розважальних закладів у місті до 150, і далеко не всі їхні власники дбають про належну шумоізоляцію, вимикають гучну музику після 22-ї години.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/06/07, 10:20


№ 23 (436) Доступність меддопомоги в Ужгороді — найвища в області

Професійне свято є слушним приводом для того, аби об’єктивно поглянути на зроблене й оцінити його. Що і зробили до Дня медичного працівника в міському відділі охорони здоров’я, який очолює Ігор Рошко.

Отже, нині, за даними згаданого відділу, міська медицина представлена 476 лікарями, 793 середніми та 447 молодшими медпрацівниками, які працюють у 5 медзакладах: центральній міській клінічній лікарні (головний лікар І. Курах), міській дитячій клінічній лікарні (О. Передрій), станції швидкої медичної допомоги (В. Цірик), міському перинатальному центрі (В.Панаіт), міській поліклініці (В. Качанова). На території міста 48 терапевтичних дільниць, 31 педіатрична і 12 сімейних. Надання невідкладної допомоги за викликом забезпечують 10 виїзних бригад, з яких 5 спеціалізованих, 4 загальнопрофільні й 1 фельдшерська.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/06/07, 10:19


№ 23 (436) Суботні зустрічі. Катерина Ількович: „Якби все починала спочатку, пішла б тим же шляхом”

На наші вже традиційні „Суботні зустрічі” у переддень професійного свята — Дня медичного працівника — ми запросили головну медичну сестру Ужгородської міської поліклініки Катерину Іванівну Ількович. Вибір припав на неї не випадково. Нашу гостю без перебільшення можна назвати метром сестринської справи. До того ж нинішній рік для неї — ювілейний. 45 років тому серпневого дня 17-річна випускниця Хустського медичного училища Катерина Напуда переступила поріг Керецьківської амбулаторії, що на Свалявщині. Це був початок її професійного шляху. А 35 років тому, в червні 1972-го, вона стала старшою медичною сестрою міської поліклініки.

Надзвичайно відповідальна та вимоглива до себе й підлеглих, Катерина Іванівна вміло скеровує роботу ввіреного їй підрозділу, забезпечуючи тим самим чіткість і злагодженість у багатопрофільній діяльності медичного колективу.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

— Катерино Іванівно, позаду 45 років трудової діяльності. Ви — відмінник охорони здоров’я, ветеран праці, у вашій трудовій книжці з 1962-го по 1982-й роки 12 подяк за сумлінну роботу, маєте грамоту Міністерства охорони здоров’я України. А як усе починалося?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  18/06/07, 10:19


№ 22 (435) Як легалізувати доходи громадян, радилися податківці з керівництвом міста та депутатами

“Круглий стіл”, що відбувся в четвер за участю керівництва ДПІ в м. Ужгороді, заступників міського голови і депутатів міськради, мав на меті спільними зусиллями присутніх шукати шляхи виведення з “тіні” підприємницької діяльності та найманої робочої сили. Для Ужгорода, за словами начальника ДПІ Марії Бадиди, ця проблема є особливо гострою, бо тут зосереджено більшість малого і середнього бізнесу області (нині у нас зареєстровано 11942 суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні особи і близько 5 тис. юридичних).

План надходжень до місцевого бюджету виконується і перевиконується (втім, не виключено, що наступного року через це нам із Києва доведуть значно вищий план), але це не означає, що абсолютно всі чесно сплачують належні відрахування. А оскільки основним наповнювачем місцевої казни є податок із доходів фізичних осіб, то зусилля фіскальних органів насамперед спрямовуються на боротьбу із зарплатами “у конвертах”. Тільки з початку року в ході перевірок виявлено 147 випадків задіяння офіційно не оформлених робітників. “Грішать” переважно ті, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування. Загалом найпоширенішим це явище є на будівництві. Причому йдеться не про фізичних осіб, на котрих працюють нелегали (там власнику легко “відгребтися”, мовляв, це мій сват-брат-дядько), а про юридичних. Подібна ситуація спостерігається і на ринках. Щоправда, в останньому кварталі їх почали жорсткіше контролювати, і надходження зросли. Марія Петрівна також зазначила, що важливо, аби вся готівка у нас проходила через контрольно-касові апарати — це теж чималий резерв податкових надходжень.

Висловив свою точку зору і перший заступник міського голови Володимир Бобков. Він переконаний: поки держава не буде зацікавлена у відсутності тіньових доходів — вони існуватимуть. А розв’язання проблеми вбачає у введенні податку на власність. У цьому випадку відрахування робитимуться, по суті, з витрат, а не задекларованих доходів. Такий вид податку є в проекті Податкового кодексу, і якщо його затвердять, то він стане чинним з 2009 року. Тоді, напевно, надходження суттєво зростуть. А поки що міського бюджету ледве вистачає на першочергові потреби: тільки освіта очікує 3 млн. грн. на ремонти, ще 3—4 млн. необхідні комунальному господарству, аби нормально пережити наступну зиму.

Присутні звертали увагу і на інші потенційні джерела наповнення бюджету. Зокрема заступник міського голови Володимир Химинець зазначив: 46 філій банків, які працюють в Ужгороді, платять податок з прибутку не у нас, а за місцем реєстрації, переважно в столиці. А оскільки така несправедливість ніяк не суперечить законодавству, акцентувати увагу слід усе-таки на виведенні з тіні робочої сили. Як приклад він навів перевізників вантажів: трапляється, підприємець має 9 фур, і… одного найманого працівника.

Депутати теж активно включилися в дискусію. Таміла Омельченко, Тібор Зомбор, Віктор Феєр, Олексій Химинець та Олександр Шпеник висловлювали пропозиції про необхідність застосування непрямих методів впливу, інвентаризацію місць здійснення будівництва, координацію дій з муніципальною поліцією та іншими владними структурами, проведення активної роз’яснювальної роботи з “новоспеченими” підприємцями. Ну а що стосується сплати податків на прибуток підприємств за місцем проведення діяльності, введення податку за корис-тування інфраструктурою міста, то ці питання може врегулювати тільки Верховна Рада.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/06/07, 12:02


№ 22 (435) Щоб діти вулиці не стали жертвами, не підтримуйте злочинний бізнес

“Мафія жебраків” або злочинні групи псевдобідних, які використовують куплених, викрадених, “взятих напрокат” у батьків-алкоголіків дітей, заробляють на цьому величезні гроші. Тож, не давайте милостиню таким “матерям”, бо ж таким чином ви стаєте співучасниками нелюдського злочину.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Сьогодні жебракування перетворилося на вид діяльності, що має свою організацію. Збирання милостині стало бізнесом, а діти — його інструментом. Звичайно, коли ви бачите сплячу дитину на руках “промисловця-жебрачки”, не здогадуєтеся, що малюк спить увесь день тому, що його спеціально напоюють снодійним, алкоголем чи наркотичними речовинами, щоб не заважав заробляти гроші. І він має шанс вижити лише в тому випадку, якщо потрапить до лікарні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  11/06/07, 12:02
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS