Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/04/07№ 15 (428) Сесія. Проїжджа частина ряду ужгородських вулиць стане державною власністю

У четвер відбулося п’ятнадцяте пленарне засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання. Усі 15 питань порядку денного депутати розглянули.

Народні обранці доповнили чи внесли зміни до ряду прийнятих раніше рішень, погодили місце розташування земе-льних ділянок для торгово-розважального та спортивного комплексів, надали земельні ділянки, розглянули протест прокурора Ужгорода та постанову господарського суду Закарпатської області, якою скасовано п. 5.14 рішення L сесії IV скликання Ужгородської міської ради від 28.02.2006 р. № 846 “Про надання, відмову в наданні та приватизацію земельних ділянок” і зобов’язано Ужгородську міську раду надати приватному підприємцю, котрий звернувся до суду, земельну ділянку для його діяльності. Депутатам було запропоновано проект рішення, що відповідав постанові суду, проте вони за нього не проголосували. Більше того — вирішили звернутися до Вищої ради юстиції щодо правової оцінки постанови, оскільки, на їхнє переконання, вона суперечить засадам Закону України “Про місцеве самоврядування”: не може зобов’язувати міську раду надавати чи відмовляти комусь у виділенні земельної ділянки. Це є виключно компетенцією депутатів.

У зв’язку з перевиконанням податку з власників транспортних засобів за І квартал ц.р. на сесії вирішено збільшити бюджетні призначення управлінню міського господарства на 453 тис. грн. для виконання робіт з капітального ремонту та утримання автомобільних доріг міста. Іншим рішенням передано із власності територіальної громади Ужгорода в державну власність, до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України, проїжджу частину автодоріг протяжністю 14,58 км по вулицях Гагаріна, Минайській, Другетів, Доманинській, Підгірній, Собранецькій, Оноківській.

Ухвалене також рішення, яким затверджено Програму внутрішнього епідеміологічного контролю закладів бюджетної сфери міста на 2007—2011 роки. Вона передбачає цілеспрямоване направлення коштів з міського бюджету на закупівлю реактивів та поживних середовищ для баклабораторії УЦМКЛ на проведення бактеріологічних досліджень з метою профілактики поширення інфекційних хвороб серед ужгородців.

Питання про відкриття на базі Ужгородської ДЮСШ № 1 відділення з водних видів спорту” відправлено на довивчення.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/04/07, 09:23


№ 15 (428) Презентація проекту. У Боздоському парку буде “Водний свiт”

Якщо, звiсно, не завадять якiсь непередбаченi обставини. Принаймнi протокол намiрiв з iнвестором (а це нiмецько-словенське ТОВ “SАFF”) уже пiдписано: 17 квiтня вiдбулася зустрiч мера Ужгорода Сергiя Ратушняка з виконавчим директором фiрми, на якiй було репрезентовано проект рекреацiйного комплексу “Водний свiт”. А журналiстам про нього у четвер на прес-конференцiї розповiв перший заступник мiського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

За словами Володимира Олександро-вича, перемовини щодо створення аквапарку в Боздоському парку велися з потенцiйним iнвестором ще з кiнця лiта минулого року. Привiв його до нашого мiста депутат обласної ради Юрiй Бережник, фiрма котрого успiшно спiвпрацює iз “SАFFом” уже тривалий час. Iноземцi ретельно вивчали реалiї Ужгорода (навiть сфотографували його з космосу), купiвельну спроможнiсть громадян, ринок розважальних закладiв та їх затребуванiсть i в лютому приїхали на першу робочу зустрiч: подивилися запропоновану дiлянку, отримали необхiднi картографiчнi матерiали. А зараз привезли вже розроблений проект. Вiн передбачає не лише створення водного парку, а й реконструкцiю Боздоського загалом. Але про все по порядку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/07, 09:21


№ 15 (428) Трибуна депутата. Олександр Шпеник: “Найбільшу увагу ми концентруємо на наведенні ладу в житлово-комунальному господарстві”

Сьогодні ми познайомимо наших читачів із де-путатом найбільшої в Ужгородській міській раді фракції — БЮТ, членом комісії з питань землеко-ристування, оренди та приватизації землі, архі-тектури і містобудування Олександром Шпеником.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Які завдання в Ужгородській міськраді ставить перед собою ваша фракція?

— Фракція БЮТ — найбільша в міськраді. І основним її завданням є виконання на місцях того, що декларувалося у передвиборній програмі партії. Найбільшу увагу ми концентруємо на наведенні ладу в житлово-комунальному господарстві, створенні умов для того, щоб місто стало чистішим та охайнішим. Вагоме місце в нашій роботі також займає залучення до Ужгорода серйозних інвесторів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  23/04/07, 09:21


№ 15 (428) “Пряма лінія”. Віталій Ерфан: “Наші “чорнобильці” дуже поінформовані й ознайомлені з нормативною базою”

Учасником чергової редакційної “прямої лінії” був Віталій Ерфан, начальник відділу з питань захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Згаданий відділ є структурним підрозділом управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради, на його обліку нині перебуває 1000 “чорнобильців”, зокрема: 461 ліквідатор, 219 переселених із Чорнобильської зони, 296 дітей і 26 вдів.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Щодня тут ведуть прийом з усіх соціальних “чорнобильських” питань. Причому найбільше звернень з приводу санаторно-курортного лікування, зубопротезування, житла, кредитів. Бо з компенсаціями та пільгами по тих програмах, якими займається відділ (а це компенсації сім’ям із дітьми; на харчування; додаткові відпустки і стипендії; оплата банківських кредитів та допомога на оздоровлення), за словами Віталія Йосиповича, проблем немає: як тільки надходять гроші із Держбюджету, одразу їх через банки розподіляють на рахунки чорнобильців. Зокрема на оплату цих статей у
І кварталі нинішнього року пішло 332 496 грн.

Це ж засвідчила й “пряма лінія”, дзвінки на яку були дуже подібними між собою. Тому наводимо найбільш типові.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/07, 09:20


№ 15 (428) З перших уст. Ужгород буде й надалі маленьким Парижем, якщо цього прагнутимуть усі

Цього тижня в Україні відзначали День пам’яток історії та культури. Це і стало приводом для зустрічі з Володимиром Цехом, головним спеціалістом інспекції держархбудконтролю, та Юрієм Джумуратом, головним спеціалістом відділу у справах забудови міського управління архітектури й містобудування, котрим за родом діяльності доводиться займатися ужгородськими пам’ятками.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Як розповів Володимир Цех, куль-турну спадщину Ужгорода скла-дають 8 пам’яток національного значення: замок-фортеця, кафедральний собор, резиденція єпископа, ратуша, шпихлір (комора) і винний льох на Ракоці, 2, садибний будинок у Радванці, Горянська ротонда, Шелестівська Михайлівська церква; 24 — місцевого і 14 пам’яток історії, внесених до Єдиного державного реєстру пам’яток історії та культури. А ще кладовища, могили видатних ужгородців, меморіальні дошки й пам’ятники. Їхнє збереження регламентується Законом про охорону культурної спадщини. Який, проте, через відсутність спеціальних органів (нині цими питаннями займаються спеціалісти, причетні до архітектури і культури) виконувати проблематично.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  23/04/07, 09:19


№ 15 (428) Суботні зустрічі. Василь Комарницький: “Особливості української преси в тому,

Василя Комарницького важко назвати гостем наших “Суботніх зустрічей” — він свій, корінний “ужгородець”, котрий стояв біля витоків “Ужгорода” і був першим його головним редактором. Утім, не тільки першим, бо ризикнув двічі увійти в одну річку і, покерувавши управлінням преси та інформації ОДА, знову очолив газету. Отож із семи з гаком років свого існування понад чотири наше видання виходило у світ за підписом Василя Мироновича. Потім раптом він вирішив реалізувати себе на новій ниві — в податковій адміністрації. Чому — так і не зізнається. Мабуть, період виборів був не найкращим для роботи. Так чи інакше, але Василь Комарницький залишився у когорті знаних журналістів краю, і з ним цікаво поспілкуватися на будь-які теми. Тим більше, що є гарний привід: днями наш колишній головний редактор відзначив 50-річчя.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Що мало такого трапитися, аби фаховий журналіст із багаторічним досвідом раптом кардинально змінив рід діяльності?

— У цей процес втрутилися обставини, а вони, в переважній більшості випадків, є найвпливовішим чинником.

— На новій ниві вже освоїлися?

— У податковій адміністрації я займаюся зв’язками із засобами масової інформації, тому для мене ця робота не є чимось абсолютно новим. Зараз мені став у пригоді й попередній досвід керівної роботи в редакції газети й управлінні преси та інформації облдержадміністрації. А головне, на мій погляд — людський фактор, адже особисто знаю майже всіх керівників засобів масової інформації області, та й представників центральних газет, телебачення, радіо. Чисто людські контакти тут відіграють не останню роль.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  23/04/07, 09:19
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS