Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2007№ 16 (429) Двадцять одна ужгородська багатоповерхiвка не буде опалюватися централiзовано

Так вирiшив виконавчий комiтет Ужгородської мiської ради на своєму засiданнi у вiвторок, затвердивши перелiк будинкiв на вiдключення вiд централiзованого опалення i гарячого водопостачання.

Вiдповiдно у цих багатоповерхiвках (на вул. Панькевича, 77, 79, 81; Кармелюка, 12а; Столєтова, 4; Старицького, 25/27; Залiзничнiй, 42; Володимирськiй, 11, 28; Л. Толстого, 4; Квiтiв, 61; наб. Незалежностi, 17, 18, 20; вул. Гарайди, 1; Джамбула, 47; в пров. Унiверситетському, 7, на Загорськiй, 20; П. Мирного, 2, 4; Пiдгiрнiй, 50) дозволять встановлювати автономне опалення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/04/07, 09:34


№ 16 (429) Базар на вулицi Фединця заважає всiм, визнав начальник Ужгородського МВ УМВС

Прес-конференцiя головного мiлiцiонера Ужгорода Василя Понзеля була присвячена пiдсумкам роботи мiськвiддiлу за I квартал 2007 р. Стан злочинностi, за словами Василя Йосиповича, залишається приблизно на рiвнi минулорiчного, хоча вiдсоток розкриття дещо покращився.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  30/04/07, 09:34


№ 16 (429) Квартплата таки дорожчатиме

Четвергове спiлкування першого заступника мiського голови Ужгорода з журналiстами стає вже потроху традицiйним. Цього тижня Володимир Бобков не виносив на прес-конференцiю якоїсь своєї теми, а прокоментував усi проблеми, порушенi присутнiми.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Комунальна сфера

Розпочали розмову з пiдготовки до наступного опалювального сезону, оскiльки це питання напередоднi розглядалося на засiданнi виконкому. Виявляється, тут усе не так гладко, бо задекларована державою допомога у 6—9 млн. грн. так i не видiляється. Цiлком очевидно, що це пов’язано з полiтичною ситуацiєю в країнi — всi чекають, чим же обернуться уже 2 президентськi укази щодо розпуску парламенту та дострокових виборiв. А тим часом Україну, на думку Володимира Олександровича, знову вiдкинуто на 2 мiсяцi назад. Щоб оптимiзувати в нашому мiстi процес пiдготовки до зими, виконком вирiшив дозволити встановлення автономного опалення у багатоповерхiвках, де 80 i бiльше вiдсоткiв квартир уже вiдокремилися вiд централiзованого теплопостачання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/04/07, 09:33(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/04/07, 09:32


№ 16 (429) Визначено найоблаштованiшу школу

Пiдсумки конкурсу серед освiтнiх закладiв на найоблаштованiшу територiю нарештi пiдбито. Наприкiнцi минулого тижня комiсiя у складi заступника начальника управлiння мiського господарства Георгiя Марущака, методиста методкабiнету Ужгородського управлiння освiти Антонія Гуцула та власника i директора супермаркету “Будсвiт” Павла Миговича, котрий виступив спонсором акцiї, об’їздила 15 шкiл i садочкiв, однак вiдразу визначити переможця так i не змогла — претендентiв було кiлька.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  30/04/07, 09:32


№ 16 (429) “пряма лінія”. Василь Петричко: “Щодня фіксується по 4—5 випадків укусів собаками”

Цього тижня для спілкування у режимі “прямої лінії” ми запросили головного державного санітарного лікаря м. Ужгорода Василя Петричка. Він розповів, що в міській санепідемстанції зараз працює 68 чоловік, котрі задіяні в бактеріологічних та санітарно-гігієнічних лабораторіях, у санпункті на кордоні та епідвідділі, який реєструє й відстежує випадки захворювань та розробляє заходи з їх зменшення.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

— Які важкі інфекційні хвороби, окрім туберкульозу, зараз зафіксовано в Ужгороді?

— Цього року маємо відчутне зниження захворюваності на туберкульоз. Проблемою номер два можу назвати вірусний гепатит, який є циклічним, тобто повторюється через 5—6 років. В основному гепатит А (В та С не зафіксовано) передається контактно-побутовим шляхом. Водного фактору, на відміну від минулих років, коли в руслі Ужа було виявлено цей вірус, зараз нема. Щоб проблема не повторилася, треба в належному стані тримати берег річки, поставити всюди корзини для сміття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/04/07, 09:31


№ 16 (429) Олександр Богданов: “Ми завжди хочемо бачити задоволення на обличчі наших клієнтів”

Із самого початку “Суботні зустрічі” декларувалися як зустрічі із зрілими, відомими та поважними людьми міста. Цього разу ми не дотримаємося лише слова “зрілий”, хоча днями нашому гостю виповнилося 11111 років у бінарній системі числення. Пропонуємо вашій увазі розмову з директором та головним веб-дизайнером відомої на Закарпатті веб-студії Олександром Богдановим.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Чому ти обрав саме цю професію? Що таке веб-дизайнер і де можна отримати таку освіту?

— Веб-дизайнер — це людина, котра займається дизайном інтернетівських сторінок. Освіта ж у мене не веб-дизайнерська, а математична. Чому математична? На це за-питання я завжди відповідаю друзям з певною долею гумору. Бо під час вступу до УжДУ в приміщенні приймальної комісії став не в ту чергу… Поясню. Хотів вступати на фізичний факультет, але двічі помилився чергою. Спочатку став у “ланцюжок” на інженерно-технічний, але в розмові з абітурієнтами зрозумів, що мені не туди. Перейшов у сусідню чергу, і коли здав документи у віконечко й отримав на руки екзаменаційний листок, побачив, що помилився вдруге, бо на листку було написано: “математичний факультет, перший іспит — математика”. Змінювати щось уже було запізно…

Насправді ж пішов на матфак, щоб отримати додаткові знання в галузі інформатики та програмування. Цим наукам до веб-дизайнерства я віддав понад 10 років. Програмістом став у 12 років, коли написав перший серйозний комерційний продукт для комп’ютера із платформою ZX-Spectrum. Ця програма свого часу успішно заробляла гроші для її власників. Якщо пам’ятаєте, тоді на вокзалах було встановлено тоталізатори: великі телевізори плюс маленька приставка-комп’ютер. Система гри була на кшталт бінго-лото чи лотереї. Всі, хто бажав, могли в адміністратора придбати жетони, він же натис-кав кнопку, телевізор кілька секунд пищав-миготів і видавав результат: який номер жетона виграв. У 13 років я писав уже трохи серйозніші ігри, із використанням штучного інтелекту (а насправді вони керувалися власником за допомогою джойстика з-під столу, і шеф клубу завжди знав, що треба натиснути, щоб залишитися у виграші). У 14 років розпочав серйозну офіційну роботу в Інституті проблем реєстрації інформації, де виконував замовлення для Міністерства оборони. Тоді ж спецрішенням Академії наук, незважаючи на вік, мене прийняли на роботу із посадою 0,3 ставки програміста 1-ї категорії. Там я пропрацював приблизно 10 років до “провідного програміста відділу”. Моє життя змінили друзі, які познайомили мене з, мабуть, єдиним на той час інтернет-вузлом в університеті. І я одразу закохався в Інтернет.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  30/04/07, 09:30


№ 15 (428) Сесія. Проїжджа частина ряду ужгородських вулиць стане державною власністю

У четвер відбулося п’ятнадцяте пленарне засідання IV сесії Ужгородської міської ради V скликання. Усі 15 питань порядку денного депутати розглянули.

Народні обранці доповнили чи внесли зміни до ряду прийнятих раніше рішень, погодили місце розташування земе-льних ділянок для торгово-розважального та спортивного комплексів, надали земельні ділянки, розглянули протест прокурора Ужгорода та постанову господарського суду Закарпатської області, якою скасовано п. 5.14 рішення L сесії IV скликання Ужгородської міської ради від 28.02.2006 р. № 846 “Про надання, відмову в наданні та приватизацію земельних ділянок” і зобов’язано Ужгородську міську раду надати приватному підприємцю, котрий звернувся до суду, земельну ділянку для його діяльності. Депутатам було запропоновано проект рішення, що відповідав постанові суду, проте вони за нього не проголосували. Більше того — вирішили звернутися до Вищої ради юстиції щодо правової оцінки постанови, оскільки, на їхнє переконання, вона суперечить засадам Закону України “Про місцеве самоврядування”: не може зобов’язувати міську раду надавати чи відмовляти комусь у виділенні земельної ділянки. Це є виключно компетенцією депутатів.

У зв’язку з перевиконанням податку з власників транспортних засобів за І квартал ц.р. на сесії вирішено збільшити бюджетні призначення управлінню міського господарства на 453 тис. грн. для виконання робіт з капітального ремонту та утримання автомобільних доріг міста. Іншим рішенням передано із власності територіальної громади Ужгорода в державну власність, до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України, проїжджу частину автодоріг протяжністю 14,58 км по вулицях Гагаріна, Минайській, Другетів, Доманинській, Підгірній, Собранецькій, Оноківській.

Ухвалене також рішення, яким затверджено Програму внутрішнього епідеміологічного контролю закладів бюджетної сфери міста на 2007—2011 роки. Вона передбачає цілеспрямоване направлення коштів з міського бюджету на закупівлю реактивів та поживних середовищ для баклабораторії УЦМКЛ на проведення бактеріологічних досліджень з метою профілактики поширення інфекційних хвороб серед ужгородців.

Питання про відкриття на базі Ужгородської ДЮСШ № 1 відділення з водних видів спорту” відправлено на довивчення.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/04/07, 09:23


№ 15 (428) Презентація проекту. У Боздоському парку буде “Водний свiт”

Якщо, звiсно, не завадять якiсь непередбаченi обставини. Принаймнi протокол намiрiв з iнвестором (а це нiмецько-словенське ТОВ “SАFF”) уже пiдписано: 17 квiтня вiдбулася зустрiч мера Ужгорода Сергiя Ратушняка з виконавчим директором фiрми, на якiй було репрезентовано проект рекреацiйного комплексу “Водний свiт”. А журналiстам про нього у четвер на прес-конференцiї розповiв перший заступник мiського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

За словами Володимира Олександро-вича, перемовини щодо створення аквапарку в Боздоському парку велися з потенцiйним iнвестором ще з кiнця лiта минулого року. Привiв його до нашого мiста депутат обласної ради Юрiй Бережник, фiрма котрого успiшно спiвпрацює iз “SАFFом” уже тривалий час. Iноземцi ретельно вивчали реалiї Ужгорода (навiть сфотографували його з космосу), купiвельну спроможнiсть громадян, ринок розважальних закладiв та їх затребуванiсть i в лютому приїхали на першу робочу зустрiч: подивилися запропоновану дiлянку, отримали необхiднi картографiчнi матерiали. А зараз привезли вже розроблений проект. Вiн передбачає не лише створення водного парку, а й реконструкцiю Боздоського загалом. Але про все по порядку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/04/07, 09:21


№ 15 (428) Трибуна депутата. Олександр Шпеник: “Найбільшу увагу ми концентруємо на наведенні ладу в житлово-комунальному господарстві”

Сьогодні ми познайомимо наших читачів із де-путатом найбільшої в Ужгородській міській раді фракції — БЮТ, членом комісії з питань землеко-ристування, оренди та приватизації землі, архі-тектури і містобудування Олександром Шпеником.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Які завдання в Ужгородській міськраді ставить перед собою ваша фракція?

— Фракція БЮТ — найбільша в міськраді. І основним її завданням є виконання на місцях того, що декларувалося у передвиборній програмі партії. Найбільшу увагу ми концентруємо на наведенні ладу в житлово-комунальному господарстві, створенні умов для того, щоб місто стало чистішим та охайнішим. Вагоме місце в нашій роботі також займає залучення до Ужгорода серйозних інвесторів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  23/04/07, 09:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS