Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/02/07№ 6 (419) Кому потрiбна дезiнформацiя?

Повiдомлення про те, що прем’єр-мiнiстр України Вiктор Янукович на засiданнi Кабмiну пiддав нищiвнiй критицi тарифи на житлово-комунальнi послуги, в тому числi й ужгородськi, миттю облетiло засоби масової iнформацiї. Реакцiя мера Ужгорода не забарилася.

Цiєї п’ятницi Сергiй Ратушняк вiдправив до Києва телеграму, де просить уряд вивчити джерело “компетентної iнформацiї” з цього приводу i вимагає притягнути до вiдповiдальностi винних у доведеннi неправдивих даних прем’єру. Річ у тім, що основна претензiя до наших тарифiв полягає в закладеннi у цiни на воду й водовiдведення “органiзацiйних та представницьких затрат”. Але ж на момент, коли формувалися тарифи, включення в них цiєї статтi витрат було цiлком законним! (Утiм i зараз у жодному нормативному актi прямо не вказано на протиправнiсть такого кроку). Як Ужгородський мiськвиконком, затвердивши цiни на воду 26 липня 2006 р., мiг урахувати новий Порядок формування тарифiв на зазначенi послуги, опублiкований в “Офiцiйному вiснику” якраз того дня? (А головне управлiння економiки Закарпатської ОДА повiдомлення щодо прийнятої постанови Кабмiну надiслало в мiську раду аж 7 серпня).

Важливо також наголосити, i наша газета про це вже писала, що питома вага представницьких та iнших органiзацiйних витрат у собiвартостi послуг водопостачання становить 0,01%, а водовiдведення — 0,02%. Загалом це 0,0005 грн. у вартостi кубометра води та водовiдведення. При цьому електроенергiя, котра “з’ї-дає” понад 40% тарифу, з часу його прийняття уже подорожчала з 34,5 коп./кВт до 41 коп.

До речi, до грудня 2006 року КП “Водоканал м.Ужгорода” з приводу правильностi встановлення тарифiв на його послуги перевiряли КРУ в Закарпатськiй областi, обласна Державна iнспекцiя з контролю за цiнами, Закарпатське обласне територiальне вiддiлення Антимонопольного комiтету України та робоча група Закарпатської облдержадмiнiстрацiї. Тодi нiяких порушень нiхто не виявив. А зараз раптом знайшли…

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  22/02/07, 12:33


№ 6 (419) «Серце» Закарпаття запрацювало

На день Святого Валентина в Ужгороді в кардіологічному диспансері відкрили рентген-хірургічне відділення. Багато закарпатців, котрі страждають на серцево-судинні захворюванн, матимуть змогу діагностуватися та лікуватися в області.

У Закарпатській області протягом 2006 року зареєстровано 238776 хворих на ішемічну хворобу серця, а це кожен четвертий житель області, та 899 хворих на гострий інфаркт. Актуальним залишається питання попередження та зниження інвалідизації та смертності від цих хвороб.

Головний лікар Закарпатського обласного кардіодиспансеру Роман Соскида повідомив, що відтепер у рентген-хірургічному відділенні лікуватимуть ішемію, гострий інфаркт міокарда. І найголовнішим є те, що хворий після спеціалізованої допомоги не стає інвалідом.

“Маса проблем із міокардом виникає, перш за все, через судини та проблеми з кровообігом. У цьому плані досі ми не мали змоги виявляти такі порушення”, — сказав на урочистому відкритті начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Турянчик.

У диспансері розгорнуто 5 відділень. Серед них інфарктне, загально-кардіологічне, диспансерно-поліклінічне та інші. Диспансерно-поліклінічне відділення розраховане на 180 відвідувань за добу.

Зокрема у поліклінічному відділені функціонують клінічна, біохімічна та рентгенкатетеризаційна лабораторії; кабінет УЗД та функціональної діганостики; відділення реанімації та порішення риьтмів, такі спеціалісти, як гінеколог, окуліст, ЛОР, відділення реанімації та порушення ритмів. У цих службах задіяно 116 медичних працівників. Закуплено витратні матеріали для проведення коронографій на 20 тисяч гривень, автоматичний ін’єктор вартістю 240 тисяч гривень, ангіографічний стіл вартістю 200 тисяч гривень.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  22/02/07, 12:32


№ 6 (419) Вулицю Фединця таки роблять проїзною

Минулого четверга відбулося засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради, на якому було прийнято рішення про відкриття вулиці Фединця для проїзду автомобільного транспорту.

На виконання рішення господарського суду Закарпатської області від 26.12.2006 р. у справі № 11/271 та керуючись, зокрема, рішеннями сесії Ужгородської міської ради від 12.09.2006 р. № 36 “Про ліквідацію комунального підприємства “Ринок-1” та № 313 від 4.06.2004 р. “Про генеральний план міста”, підприємців, котрі займають територію вулиці Фединця, зобов’язали самостійно звільнити її в строк до 19 лютого 2007 року включно.

15 лютого на ринку по вул. Фединця було зроблено радіоповідомлення про припинення торгівлі. Представники ліквідаційної комісії та юристи зустрілися з підприємцями, щоб ознайомити їх із відповідними рішеннями та актами.

Як повідомив в.о. директора КП “Ринок-1” Олександр Черняк, 226 особам, які займалися тут торговельною діяльністю, попередньо були надіслані письмові попередження про припинення діяльності ринку. “Зараз навколо цього питання такого галасу, як був раніше, нема. Мабуть, люди усвідомили, що потрібно це зробити, але це не означає що вони залишаються без роботи, на вулиці. Підприємці мають з чого вибирати: базар біля цегельного заводу, “Мрія”, новий ринок у мікрорайоні Шахта або й зовсім поряд із ліквідованим — у критому ринку, який продовжує функціонувати. Більшість — а це понад 100 чоловік — обрала Шахту. До речі, станом на 17.00 14 лютого карта майбутнього базару була повністю заповнена. Територія у півгектара вже огороджена, і як тільки сформуються торгові ряди, заасфальтують проходи та тротуари — вже й бетон підготовлено. Одразу ж буде підключено комунікації, здійснено офіційну реєстрацію, відповідно легалізовано торгівлю. Додатково введуть маршрути до самого ринку. Ті бабусі, які зараз пропонують сир та сметану, розкладені на картонних коробках серед калюж, зможуть спокійно торгувати в закритому ринку, з пристойного прилавка, а не під дощем чи пекучим сонцем”.

На сьогодні свої торгові будки перевезли 20 підприємців. У цьому їм сприяє адміністрація: відповідні служби надають потрібні для цього крани; за домовленістю з власником, за часткову оплату, може здійснюватися транспортування туди, де підприємець бажає продовжити свою діяльність. Тим, хто торгує квітами, пропонують місця у спеціалізованих магазинах по всьому місту, а також на критому ринку. Адже для квітів потрібні відповідні умови: клейонкові намети з газовими балонами та калориферами для підтримання температури, коли надворі мороз, — далеко не ідеал.

Вулицю Фединця планується звільнити з багатьох причин. Зокрема буде розв’язана проблема з паркуванням автомобілів, на яких покупці приїжджатимуть на ринок для великих і малих закупівель. Їм буде зручно залишати авто поблизу, і не ходити далеко з сумками та пакетами. Окрім того, найближчим часом бруківку планується демонтувати, щоб підремонтувати комунікації підземного русла річки Уж. Виявляється, що ця ділянка в будь-який час може просісти. Одночасно буде завезено каміння для укріплення ґрунтової частини під бруком. І основне, що найбільше муляє очі людям, котрі проходять тут, — це сміттєві контейнери. Їх приберуть, завдяки чому зміниться не лише вигляд тротуару, а й зникнуть неприємні запахи та бродячі пси.

Звичайно, важко міняти “напрацьовану” точку, але треба враховувати й інтереси міста, і створення нормальних умов, і повну легалізацію торгівлі. А клієнти — вони були, є, і будуть.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/02/07, 12:32


№ 6 (419) ЗА САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО ДОВЕДЕТЬСЯ ВІДПОВІДАТИ

Питання несанкціонованого перепланування, будівництва тощо останнім часом набуло в Ужгороді великої актуальності. Це свідчить в першу чергу про необізнаність власників про порядок проведення цих робіт.

Усім зацікавленим особам слід знати, що дозволи на будівництво, капітальне перепланування тощо видаються міською владою. Сюди треба звертатись із заявою, яку розглянуть відповідні служби та відділи. Необхідно подати документи на власність, на земельну ділянку, відповідні проектні пропозиції, акт обстеження. Далі готуються документи на міськвиконком. Питання вирішується, звісно, не відразу: слід виконати комплекс проектних робіт, узгодити цей проект. І лише в разі, якщо буде прийняте позитивне рішення, видається розпорядження про надання дозволу.

А якщо, скажімо, людина самовільно розпочала будівництво? Всі роботи, які проводяться без вищезазначених дозволів, вважаються самовільним будівництвом і згідно зі ст. 326 Цивільного кодексу України, забудовники притягаються до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу для фізичної особи становить 170 гривень. Власник несанкціонованого будівництва повинен його призупинити й оформити всі документи. Трапляються випадки, коли підприємці порушують державно-архітектурні норми, самовільно захоплюють земельні ділянки. Буває, що роботи проведені некваліфіковано, з грубим порушенням нормативних вимог. Звичайно, за такі порушення доведеться відповідати.

На жаль, часто люди не поінформовані належним чином про механізм дозволів та правову реєстрацію будівництва. Але є в Ужгороді й такі злісні порушники, які прекрасно знаються на законодавстві, проте продовжують його порушувати. Зі сторони здається, що їм подобається таке робити.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/02/07, 12:31
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS