Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 07/02/07№ 4 (417) Тарифна війна? Територіальне відділення Антимонопольного комітету вважає ужгородські ціни на житлово-комунальні послуги необґрунтованими

Цього тижня звичайна прес-конференція про підсумки роботи Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за минулий рік обернулася мало не інформаційною бомбою. А все тому, що на фоні рядового звіту, скільки і яких порушень законодавства про захист економічної конкуренції виявили та кого оштрафували, з уст голови відділення Дмитра Іванова прозвучало сенсаційне повідомлення про те, що всі тарифи житлово-комінальної сфери в Ужгороді, мовляв, є незаконними.

Антимонопольний комітет подав свої рекомендації міськвиконкому з цього приводу, а оскільки той не про-реагував, ще цього тижня Дмитро Петрович обіцяв порушити справу в суді. Втім, до самих цін перевіряючі претензій не мають, їм не подобається, як формувалися тарифи. Основні порушення, за словами п. Іванова, полягали в тому, що розрахунки проводилися на базі старих підприємств, а нині на їх місці діють інші: замість “Ужгородтеплокомуненерго” — “Уж-Тепло” та “Енергетичні системи м. Ужгорода”, замість КАТП, яке прибирало сміття, — КП “Уж”, “Еко-1” та КШЕП. Водоканал, щоправда, як був, так і залишився, однак і до нього знайшлися претензії: норми споживання води не переглядалися з 2001 року, в тариф було включено представницькі витрати: “аж” 1800 грн., котрі в тарифі дають якусь долю копійки і за всіма законами математики все одно мають бути округлені.

І хоча Водоканал належним чином відповів на рекомендації Антимонопольного комітету, все одно його тарифи оскаржуватимуться в суді.

У час, коли житлово-комунальна сфера і так ледь животіє через неплатежі, обіцянки Дмитра Івановича вимагати скасувати тарифи та, “можливо, порушити питання про їх перерахунок” є далеко не безневинними. Тим більше, що кожній більш-менш обізнаній з економікою людині зрозуміло: ті ж централізовані теплопостачальні організації масово втрачають ринок збуту (“індивідуалки” населенню набагато вигідніші), дорожчають газ і електроенергія, а значить, собівартість їхніх послуг постійно зростає. Втім, аби картина була повною, ми попросили прокоментувати цю ситуацію компетентних посадовців.

На їхній лист від 6.12.2006 р. щодо тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення вже 19.12.2006 було направлене роз’яснення за підписом заступника міського голови, керуючого справами виконкому Лариси Алєнтьєвої. А до тарифів за теплопостачання та вивіз твердих побутових відходів зауваження надійшли тільки всередині січня, отож місячний термін, відведений на реагування, ще не закінчився.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/02/07, 10:20


№ 4 (417) З понеділка школи закриються на карантин

Так вирішили на засіданні міської надзвичайної протиепідемічної та протиепізоотичної комісії (НППК), яке відбулося в п’ятницю.

Спричинило таке рішення різке зростання захворюваності на грип та ГРВІ протягом останнього тижня січня. За даними епідеміологів міської СЕС, з 25 січня по 1 лютого вона підвищилася проти попереднього тижня на 41 % і майже досягла епідпорогу (98,1 %). Причому з-поміж тих, хто захворів, відсоток дітей від 7 до 14 років — 28 %, з них 2,7 % госпіталізовано; школу через хворобу не відвідувало 2068 учнів, або 17,7 %.

Отже, взявши до уваги епід-ситуацію та складні погодні умови (мокрий сніг, відлига, дощ), а також з метою попередження епідемії, НППК як один із ефективних захо-дів, що за-безпечить розрив механізму пе-редачі вірусних крапельних ін-фекцій, повважала за доцільне тимчасово — з 5 по 16 лютого — припинити навчальний процес у загальноосвітніх школах та НВК (1—4 класи). У дитячих дошкільних закладах, вузах, ПТУ, технікумах вводяться карантинні (обмежувальні) заходи. В лікувально-профілактичних закладах — “масочний” режим, заборонено вільне відвідання хворих. Рекомендовано на період епедемії грипу та ГРВІ обмежити проведення масових заходів, у кінотеатрах збільшити перерву між сеансами до 30 хвилин. Обмежувальні заходи, за Постановою головного державного санітарного лікаря від 2 лютого 2007 року, поширюються і на підприємства, установи й організації всіх форм власності.

Згідно із введеним у дію планом профілактичних та протиепідемічних заходів відділ охорони здоров’я, головні лікарі закладів охорони здоров’я, управління освіти й у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, керівники установ та організацій різних форм власності — кожен у межах своєї компетенції — повинні забезпечити комплекс неодхідних заходів на епідемічний період.

Для довідки. За минулий тиждень до вірусологічної лабораторії обласної СЕС доставлено 45 носоглоткових змивів. З 9-ти позитивних у 5 випадках висіяно риносинтиціальний вірус, у 3 — вірус парагрипу та в одному — вірус грипу А1А3.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  07/02/07, 10:20


№ 4 (417) Резонанс. Чому “Наша Україна” голосувала за погодження розташування будівлі НБУ

Затверджений на останньому пленарному засідання сесії проект рішення “Про погодження місця розташування та будівництва адмінбудівлі Управління НБУ в Закарпатській області на пл. Народній в м. Ужгороді”, за який проголосувала “Наша Україна” і не проголосував БЮТ, активно обговорювався на шпальтах газет, в Інтернеті та прямому ефірі на місцевому телебаченні. Оскільки навколо цієї теми виникло чимало інсинуацій, голова фракції “Наша Україна” в Ужгородській міській раді Ярослава Гасинець попросила подати її коментар з цього приводу.

Проблеми по пам’ятнику Тарасу Шевченку сьогодні не існує. Ми розцінюємо це питання не інакше, як політичний піар-хід фракції БЮТу в міській раді, зважаючи на те, що голова міської організації ВО “Батьківщина” Павло Федака озвучив у газеті “Ужгород” від 27.01.2007 року (№ 3 (416) таке (цитую): “готуємося до нових виборів (як відомо, БЮТ у Верховній Раді добивається перевиборів на всіх рівнях). Коли проект уперше було запропоновано на розгляд депутатів на сесії міської ради, фракція “Наша Україна” пропонувала провести громадські слухання з цього приводу. Тоді фракція БЮТу не відгукнулася на цю ініціативу, крім того, на минулій сесії міської ради жодних критичних зауважень від земельної та бюджетної постій-них комісій, які очолюють відповідно п. Шолтес та п. Бадида, озвучено не було, жодного виступу від представників цієї фракції ми теж не почули з цього приводу. Якщо говорити про “Нашу Україну”, то принципова умова нашої політичної сили щодо неприйнятності перенесення пам’ятника Шевченку з площі Народної була вперше, після четвертої негативної спроби голосування з цього питання, гарантована й озвучена мером міста Сергієм Ратушняком і включена окремим пунктом в проект рішення. Крім того, необхідно поінформувати ужгородців, що на попередній сесії прийнято рішення лише про розробку проектної документації, яка не передбачає виділення жодної земельної ділянки для Національного банку на площі Народній, а проекту, яким би передбачалося перене-сення пам’ятника Тарасу Шевченку, не існує. Тобто фракція “Наша Україна” з проекції порожніх балачок та політичних спекуляцій із цього питання винесла його на всебічне обговорення та дискусію як громадськості міста, так і фахівців, і вже вдруге пропонує провести громадські слухання.

Франкція “Наша Україна” заявляє, що ніколи не спекулювала і не буде спекулювати пам’яттю Кобзаря, оскільки люди, які входять до неї, безпосередньо брали участь у реалізації рішень зі встановлення пам’ятника і рішень виконкому про виділення місця під нього.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  07/02/07, 10:19
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS