Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 30/01/07№ 3 (416) Нацбанку таки дали ділянку на площі Народній

Після чи не піврічного відкладання із одного пленарного засідання на інше цієї п’ятниці на сесії депутати неспо-дівано виділили під будівництво Нацбанку 0,3 га землі на площі Народній. Нагадаємо, що дозвіл на збір відповідних документів Нацбанку дали ще обран-ці громади попереднього скликання, а для нового депкорпусу каменем спотикання стала необхідність переміщення пам’ятника Тарасу Шевченку.

Зараз якимось чином компроміс таки було знайдено, і за це рішення набралося 30 голосів. Пам’ятник Кобзарю перенесуть на центральну вісь площі, Нацбанк зможе зводити собі нову споруду (стара не відповідає чинним нормам сховищ та касових відділів), а місто отримає вкрай потрібні 4 млн. грн у бюджет розвитку. До речі, згідно з прийнятою поправкою, ці гроші мають надійти протягом 30 днів.

Розглядалися на 8-му пленарному засіданні IV сесії й інші цікаві питання, хоча вони й були затьмарені вищеназваним рішенням, яке ставилося на голосування першим. Так, депутати розділили 200 тис. грн залишкових коштів: 100 тис. грн дали комунальному стадіону, працівникам якого у бюджет-2007 не заклали кошти на зарплату, 50 тис. грн — для підключення Інтернету в усіх школах Ужгорода іще 50 тис. грн — для закупки ліків відділу охорони здоров’я. Також було прийнято рішення про створення комунального підприємства “Інспекція з благоустрою “Муніципальна поліція” замість раніше затвердженого управління. Цікавий момент є і в рішенні Про видачу дозволу на проведення земельних робіт. Тепер, перш ніж отримати його, доведеться зробити передоплату за відновлення асфальтового покриття, бо ті, хто розрив землю, частенько “забували” потім приводити в належний стан тротуари і вулиці.

Внісши зміни до рішення IV сесії V скликання від 29.12.2006 р., депутати виділили 100 тис. грн. на індивідуальне опалення для малозебезпечених ужгородців, котрі залишилися єдиними користувачами централізованого теплопостачання у своєму під’їзді чи будинку. На одну квартиру розраховують по 5 тис. грн., причому необхідність виділення цих грошей перевіряє спеціальна комісія, яка виїжджає на місця.

А ще депутати затвердили Програму розвитку топографо-геодезичної діяльності та картографування у м. Ужгороді на 2007-2008 рр., надавали чи відмовляли у видачі земельних ділянок, словом, у досить стислий термін розглянули понад 30 винесених на засідання питань.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/01/07, 12:25


№ 3 (416) Однакової оплати за газ не буде. Закарпатгазівці про ціни на голубе паливо, його споживання і порядок розрахунків

Керівництво ВАТ “Закарпатгаз” зініціювало нинішнього четверга зустріч із медійниками, аби нарешті розставити крапки над “і” в питанні оплати за спожитий газ.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Насамперед Василь Фізер, перший заступник голови правління ВАТ “Закарпатгаз”, сказав, що хоч постанова НКРЕ “Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення” була прийнята 19 грудня 2006 року й зареєстрована в Мін’юсті 20-го, вичерпну інформацію по ній навіть у перших числах січня ніхто не міг дати. Питань документ породив більш ніж достатньо. І лише отримавши на майже всі з них відповіді від вищих органів, газовики можуть говорити про механізм розрахунків за новими цінами.

Згідно зі згаданою постановою, за спожитий газ населення з 1 січня цього року сплачуватиме диференційовано. Введення градації в тарифах, на думку уряду, повинне, по-перше, знизити навантаження на соціально незахищені верстви населення, по-друге, спонукати споживачів до більш ефективного використання дорогого природного газу, запровадження енергозберігаючих технологій.

Нещодавно на сторінках нашого часопису ми вже розповідали, хто і як платитиме за газ, проте є сенс повторитися. Отже, ті споживачі, котрі протягом року використали не більше 2500 куб. м газу, за наявності лічильника платитимуть 31,5 коп. за 1 куб. м, за відсутності лічильника — 34,5 коп./куб. м. Якщо обсяг споживання не перевищив 6000 куб. м — 47,8 коп. й 52,6 коп. відповідно; до 1200 куб. м — 98,0 та 107,8; понад 1200 куб. м — 117,3 і 129,0 коп./куб. м.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  30/01/07, 12:25


№ 3 (416) трибуна депутата. Павло Федака: “По 100 доларів з кожного ужгородця — і енергетична проблема в місті була б вирішена”

Продовжуємо знайомити читачів з обранцями громади в органах місцевого самоврядування. Нині фракцію БЮТ в Ужгородській міській раді представляє один із її депутатів, голова міської організації ВО “Батьківщина” Павло Федака.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Розкажіть трохи про найбільшу фракцію міської ради, Павле Павловичу.

— До фракції БЮТ входить 17 чоловік, її очолює Василь Цірик. До речі, для багатьох наша першість була шоком: ще за 2 тижні до виборів соцопитування на всіх рівнях виводило в лідери “Нашу Україну”, і вона була абсолютно впевнена у своїй перемозі. Власне, по області так воно й сталося, а ось ужгородці з великим відривом віддали свої симпатії БЮТу. І в підсумку ми отримали в міській раді не просто найбільшу фракцію, а й найбільш потужну інтелектуально: у нас ви-йшов дуже вдалий сплав молодості й досвіду. Так, № 1 у списку — заслужений художник України Степан Шолтес, і в той же час у рядах БЮТівців — наймолодший депутат міської ради Андрій Риба. Маємо багато професіоналів своєї справи: Марію Бадиду, котра керує ДПІ в м. Ужгороді і є однією з найвпливовіших у місті й області жінок, Василя Цірика — директора СП “Влад”, який минулоріч переміг у Всеукраїнському конкурсі в номінації “Кращий роботодавець”. Є у нас і кілька кандидатів наук. Словом, потужна фракція й оптимальний склад, який тільки можна було отримати на виборах. Наші депутати працюють у 4-х постійних комісіях: Степан Шолтес очолює комісію з питань землекористування, оренди та приватизації землі, архітектури й містобудування, Марія Бадида — бюджетну. Я в комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики, а Олег Лукша — з економічного розвитку міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/01/07, 12:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS