Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/01/07№ 2 (415) Сiм’ї непрацездатних громадян сплачуватимуть за житлово-комунальнi послуги лише 15% свого сукупного доходу

Тарифи на житлово-комунальнi послуги по всiй країнi стрiмко зростають, i уряд намагається якось полегшити фiнансове становище хоча б найменш захищених у соцiальному планi громадян.

Саме з цiєю метою, як розповiла заступник мiського голови, начальник управлiння працi та соцiального захисту населення Галина Гецко, Кабiнет Мiнiстрiв України прийняв постанову, згiдно з якою з 1 сiчня 2007 року для сiмей, котрі складаються лише з непрацездатних осiб (а це пенсiонери, iнвалiди та дiти вiком до 18 рокiв), за умови призначення житлової субсидiї розмiр плати за житлово-комунальнi послуги в межах норми володiння чи користування загальною площею житла та нормативiв користування зазначеними послугами становить 15 вiдсоткiв їхнього середньомiсячного сукупного доходу.

Подiбна норма для цiєї категорiї громадян iснувала i ранiше, але тiльки за умови, що сукупний дохiд на одну зареєстровану в квартирi людину не перевищував 50% середнього прожиткового мiнiмуму (з сiчня 2007 р. — 246 грн. на мiсяць). Зараз це обмеження знято, таким чином, при призначеннi субсидiї обов’язкова частка платежiв для них становитиме 15% незалежно вiд доходiв. Однак якщо в сiм’ї наряду з непрацездатними членами є i працездатнi, 15% за компослуги родина сплачуватиме лише за умови неперевищення 50% середнього прожиткового мiнiмуму на людину. До речi, постанова передбачає i дотацiї на придбання скрапленого газу, твердого та рiдкого пiчного побутового палива. Якщо в житловому примiщеннi зареєстрованi i проживають тiльки непрацездатнi громадяни, вони витрачатимуть на нього не бiльше 15% свого рiчного сукупного доходу.

Галина Михайлiвна також нагадала, що, як i ранiше, розрахунок субсидiй за новими вiдсотками сукупного доходу проводиться лише у разi звернення громадян за їх призначенням або пiдтвердження права на отримання субсидiї на новий термiн. Зауважимо, що для отримання субсидiї зараз слiд надати тiльки довiдки про доходи членiв сiм’ї за 6 мiсяцiв, що передували зверненню за дотацiєю, та вiдомостей про розмiри плати за житлово-комунальнi послуги. Тим, хто вже оформив субсидiї, хвилюватися не слiд: незалежно вiд того, як зростають тарифи, сiм’ї сплачуватимуть свої обов’язковi 15 чи 20 вiдсоткiв, а розмiр дотацiї за потреби збiльшуватиметься вже без їхньої участi.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Чутки про вбивство на БАМi дуже перебiльшенi

Ужгородом ходять страшнi чутки про нiбито скоєне в мiкрорайонi БАМу вбивство. Там, на кiнцевiй зупинцi бiля унiверситету, водiї маршруток запримiтили автомобiль, котрий довго стояв посеред дороги, а в ньому — сплячих людей на задньому сидiннi та кров — на передньому. Вони зателефонували на “02”, i на мiсце пригоди виїхали працiвники мiлiцiї.

Як з’ясувалося, насправдi нiякого вбивства не було. За iнформацiєю Людмили Талабiшки з Ужгородського МВ УМВС, троє друзiв добряче заправилися спиртним, вiдзначаючи якусь подiю, i один iз них ненароком порiзався. Саме його кров була на сидiннi автомобiля. Товаришi вiдвезли потерпiлого до лiкарнi, а самi поїхали на зупинку бiля унiверситету i там… заснули. Викликанi мiлiцiонери, щоправда, знайшли в машинi газовий пiстолет, але вiн був законно оформлений, i коли з’ясувалося, що, на щастя, нiякого злочину не скоєно, горе-гуляк вiдпустили.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Епідситуація. Рік Свині приніс свинку

Кінець минулого та початок нинішнього року позначилися ускладененням епідемічної ситуації по захворюванню на паротит, що викликає занепокоєння міських медиків. Якщо в попередні 2004 і 2005 роки було зафіксовано по 8 випадків захворювання на свинку, то лише в грудні торік — 22. Серед тих, хто захворів, 2 дітей. А протягом січня нинішнього року — 12, повідомила Лариса Зарембо, лікар-епідеміолог міської СЕС. Ця хвиля прийшла до нас із Перечинського району, де підвищення захворюваності на епідемічний паротит розпочалося в листопаді, як і по Україні загалом, особливо в Західному регіоні.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Нагадаємо, що епідемічний паротит (свинка, завушниця) — гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням слинних залоз (навколовушних чи рідше підщелепних та під’язикових). Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом; не виключається можливість зараження через предмети побуту чи іграшки хворого. Хворий найбільш заразний протягом перших 3—8 днів захворювання. Свинка, як правило, має епідемічний характер, особливо холодної пори року (січень-березень). На неї хворіють здебільшого діти від 5 до 15 років, рідше — діти раннього віку й дорослі. Після перенесеного захворювання виробляється стійкий імунітет. Випадки повторного захворювання вкрай рідкісні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Трибуна депутата. Ярослава Гасинець: “Ми маємо принципову позицію, але завжди готові до компромісу, якщо він — на благо Ужгорода”

Продовжуємо знайомити читачів із представницькою гілкою влади Ужгорода. Нині в “Трибуні депутата” слово має керівник фракції “нашоукраїнців” у міській раді
Ярослава Гасинець.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Ярославо Степанівно, кілька слів про вашу фракцію, будь ласка.

— У нас друга за чисельністю фракція в міськраді. До неї входить 12 чоловік, а саме — сім членів партії “Народний Союз Наша Україна”, двоє представників Партії промисловців і підприємців України, один — Конгресу українських націоналістів, двоє позапартійних. Наразі семеро депутатів входять до постійної комісії з питань землекористування, оренди та приватизації землі, архітектури і містобудування, п’ятеро – до комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики й спорту, туризму та міжнародного співробітництва, міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Оскільки троє представників нашої фракції мають безпосередній стосунок до УжНУ (помічник ректора УжНУ Володимир Басараб, доцент історичного факультету Юрій Остапець і я), отож, знаючи проблеми освітянської галузі, вважаємо, що можемо допомогти в її розвитку.

— Останні злагоджені голосування на сесії свідчать, що “нашоукраїнці” знайшли спільну мову з мером?

— Із самого початку роботи ради цього скликання ми погоджувалися з конструктивними та позитивними для міста пропозиціями Сергія Ратушняка. Скажу відверто: через те, що до керівництва містом прийшла нова команда і більша частина депутатського корпусу вперше стали депутатами, спочатку на сесіях нерідко виникали непорозуміння. Наприклад, деякі проекти рішень видавалися депутатам безпосередньо перед сесією і, оскільки вони не пройшли процедуру обговорення в постійних комісіях, ми не були ознайомлені з ними. В таких випадках від голосування ми утримувались або навіть — наголошуючи на принципах — виймали свої картки. Тепер ці проблеми зняті, тому що проекти рішень, перш ніж потрапити в сесійний зал, обов’язково розглядаються на комісіях і ретельно вивчаються там. У цьому, на мою думку, значна заслуга “нашоукраїнців”. Таким чином сама сесія проходить продуктивно і в рамках закону.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/01/07, 11:19
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS