Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 16/01/07№ 1 (414) Як і хто платитиме за газ

Здається, кількамісячні непорозуміння з цінами на газ для населення таки скінчилися. І справді: наприкінці минулого року офіційна інформація щодо цього з різних джерел була настільки суперечливою, що говорити про якусь конкретику не було сенсу. Ще в жовтні Міністерство палива і енергетики, виходячи з ухвали Кабінету Міністрів “Про подальше удосконалення механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів”, встановило роздрібні ціни для населення за спожитий газ, а про диференціацію тарифів уряд заявляв у листопаді. Нарешті в грудні вони були відкориговані та остаточно затверджені НКРЕ. Ми поцікавилися у начальника Ужгородського управління ВАТ «Закарпатгаз» Віталія Стусяка, якою ж є нова ціна на газ для ужгородців.

Отож, як повідомив Віталій Іванович, вартiсть плати за природний газ, що вiдпускається ВАТ “Закарпатгаз” споживачам областi (для населення) з 1 сiчня 2007 року (вiдповiдно до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8.12.2006 р. № 1697 та Нацiональної комiсiї регулювання електроенергетики України вiд 19.12.2006 р. №№ 1672, 1691) становить:

за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 315 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 345 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 6000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 478 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 526 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 980 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1078 грн.;

за умови, що обсяг споживання перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 1173 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1290 грн.;

за умови, що природний газ використовується комплексно, в т. ч. на опалення, в окремих квартирах, вiд’єднаних вiд центральної системи теплопостачання у багатоквартирних будинках:

за наявностi газових лiчильникiв — 686 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 754 грн.;

Слід зазначити, що цю цiну встановлено за умови вiд’єднання споживача вiд централiзованого опалення.

У разi, якщо квартири багатоповерхового будинку з початку введення в експлуатацiю оснащенi iндивiдуальними приладами опалення (а це — частина старого Ужгорода, де будинки ніколи не були під’єднані до централiзованого опалення), або якщо котельню пiдприємства, що надавало послуги з централiзованого опалення, розформовано — вартiсть газу встановлюється у ручному режимi, диференцiйовано за обсягами iндивiдуального споживання в 2006 р. (наведені вище).

Якщо ж багатоповерховий будинок вiд’єднано вiд централiзованого опалення та підключено до окремої локальної котельні для опалення квартир iз створенням товариства спiввласникiв багатоквартирного будинку, вiдповiдно до Закону України, з таким будинком укладається договiр на постачання природного газу за цiною 686 грн. за 1000 куб. м.

Для визначення категорiї абонентiв, у яких з 1.10.2006 р. з тих чи iнших причин не знято покази лiчильника (нема основного нарахування за останнi три мiсяцi), проводиться додавання одної дванадцятої рiчної кiлькостi використаного газу на кожен мiсяць (жовтень, листопад, грудень), у яких вiдсутнi показники лiчильника.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  16/01/07, 10:59


№ 1 (414) Трибуна депутата. Iван Ванджурак: “Наша фракцiя практично в повному складi перейшла з ради попереднього скликання у нинiшню”

У новому роцi “Ужгород” вiдновлює стару, але трохи призабуту рубрику “Трибуна депутата”. Виборцi мають знати, хто представляє їхнi iнтереси в Ужгородській мiськiй радi, а самi депутати матимуть можливiсть розповiсти про вже зроблене та заплановане на майбутнє. На шпальтах газети з’явиться кожен iз 50 обранцiв громади (звiсно, за їхнього бажання), однак розпочати серiю iнтерв’ю ми вирiшили iз голiв фракцiй. Отож нинi очолюваних ним “народникiв” репрезентує Iван Ванджурак.

— Що можете сказати про ужгородських “народникiв” у цiлому?

— Наша фракцiя — єдина в мiськрадi практично у повному складi пройшла на другу каденцiю, тобто всi її члени були депутатами попереднього скликання. Нас тодi було семеро: я, Юлiана Бедь, Володимир Симулик, Роберт Левицький, Тiбор Зомбор, Йосип Адам та Володимир Химинець. Останнiй, щоправда, зараз є районним депутатом, його мiсце зайняв брат — Олексiй. Маємо й 1 нову людину — Тетяну Галас. Таким чином, усього “народникiв” у теперiшнiй Ужгородськiй мiськiй радi восьмеро. Вони представленi у трьох комiсiях, причому двi з них навiть очо-люють: О. Химинець — iз законностi, правопорядку, регламенту та депутатської етики, а Р. Левицький — з економiчного розвитку мiста. Я сам є секретарем бюджетної комiсiї. Ну i перед Новим роком член нашої фракцiї Ю. Бедь була обрана секретарем мiської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  16/01/07, 10:58


№ 1 (414) Піон деревоподібний та стокротки піддалися на провокації

Цьогоріч зима видалася напрочуд теплою. Її і зимою не назвеш. Швидше — пізня осінь чи рання весна. Таку погоду синоптики обіцяють принаймні ще на два наступні тижні. Вже навіть підсніжники зацвіли, на деревах з’явилися бруньки. Щоб побачити це, не обов’язково йти до лісу: в нашому ботанічному саду також прокинулися деякі представники флори.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Ботанічний сад Ужгородського національного університету було створено згідно з рішенням УжДУ від 28 листопада 1948 року. Під нього відвели 4,5 га на правому березі Ужа біля вулиці Ольбрахта. У лютому 1946-го розпочалося формування штату й розчищення території (тут був старий фруктово-горіховий сад) та закладання наукових колекцій рослин, а згодом експозиційних і колекційних ділянок.

Протягом наступних років нала-годжується робота з іншими ботанічними садами, починається активне надходження насіннєвого та посадкового матеріалу. Згодом відкриваються лабораторії з мобілізації, інтродукції й акліматизації рослин, де було задіяно спеціалістів-біологів; укладаються договори щодо озеленення ужгородських парків, скверів та вулиць. Ботанічний сад по праву стає окрасою міста, про що свідчать численні екскурсії й окремі відвідувачі не лише з області й України, а й колишнього Радянського Союзу та зарубіжжя. Весь цей період ботсад очолюють відомі біологи та селекціонери, котрі роблять вагомий внесок у формування та становлення господарства. У 90-ті роки, коли країну охопила криза, почали занепадати всі державні структури, така ж доля не оминула й ботанічний сад: припиняється обмін насінневим та посадковим матеріалом, скорочується штат, закриваються лабораторії. Разом з політичним ударом сад переживає ще й погодні негаразди: осінній паводок 1998 року знищує колекційні ділянки багаторічників та розсадники, а сильні снігопади руйнують тепличні приміщення площею понад 300 кв.м. Та колектив працює далі й наполегливо відновлює господарство.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  16/01/07, 10:58
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS