Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2007№ 3 (416) Нацбанку таки дали ділянку на площі Народній

Після чи не піврічного відкладання із одного пленарного засідання на інше цієї п’ятниці на сесії депутати неспо-дівано виділили під будівництво Нацбанку 0,3 га землі на площі Народній. Нагадаємо, що дозвіл на збір відповідних документів Нацбанку дали ще обран-ці громади попереднього скликання, а для нового депкорпусу каменем спотикання стала необхідність переміщення пам’ятника Тарасу Шевченку.

Зараз якимось чином компроміс таки було знайдено, і за це рішення набралося 30 голосів. Пам’ятник Кобзарю перенесуть на центральну вісь площі, Нацбанк зможе зводити собі нову споруду (стара не відповідає чинним нормам сховищ та касових відділів), а місто отримає вкрай потрібні 4 млн. грн у бюджет розвитку. До речі, згідно з прийнятою поправкою, ці гроші мають надійти протягом 30 днів.

Розглядалися на 8-му пленарному засіданні IV сесії й інші цікаві питання, хоча вони й були затьмарені вищеназваним рішенням, яке ставилося на голосування першим. Так, депутати розділили 200 тис. грн залишкових коштів: 100 тис. грн дали комунальному стадіону, працівникам якого у бюджет-2007 не заклали кошти на зарплату, 50 тис. грн — для підключення Інтернету в усіх школах Ужгорода іще 50 тис. грн — для закупки ліків відділу охорони здоров’я. Також було прийнято рішення про створення комунального підприємства “Інспекція з благоустрою “Муніципальна поліція” замість раніше затвердженого управління. Цікавий момент є і в рішенні Про видачу дозволу на проведення земельних робіт. Тепер, перш ніж отримати його, доведеться зробити передоплату за відновлення асфальтового покриття, бо ті, хто розрив землю, частенько “забували” потім приводити в належний стан тротуари і вулиці.

Внісши зміни до рішення IV сесії V скликання від 29.12.2006 р., депутати виділили 100 тис. грн. на індивідуальне опалення для малозебезпечених ужгородців, котрі залишилися єдиними користувачами централізованого теплопостачання у своєму під’їзді чи будинку. На одну квартиру розраховують по 5 тис. грн., причому необхідність виділення цих грошей перевіряє спеціальна комісія, яка виїжджає на місця.

А ще депутати затвердили Програму розвитку топографо-геодезичної діяльності та картографування у м. Ужгороді на 2007-2008 рр., надавали чи відмовляли у видачі земельних ділянок, словом, у досить стислий термін розглянули понад 30 винесених на засідання питань.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  30/01/07, 12:25


№ 3 (416) Однакової оплати за газ не буде. Закарпатгазівці про ціни на голубе паливо, його споживання і порядок розрахунків

Керівництво ВАТ “Закарпатгаз” зініціювало нинішнього четверга зустріч із медійниками, аби нарешті розставити крапки над “і” в питанні оплати за спожитий газ.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Насамперед Василь Фізер, перший заступник голови правління ВАТ “Закарпатгаз”, сказав, що хоч постанова НКРЕ “Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення” була прийнята 19 грудня 2006 року й зареєстрована в Мін’юсті 20-го, вичерпну інформацію по ній навіть у перших числах січня ніхто не міг дати. Питань документ породив більш ніж достатньо. І лише отримавши на майже всі з них відповіді від вищих органів, газовики можуть говорити про механізм розрахунків за новими цінами.

Згідно зі згаданою постановою, за спожитий газ населення з 1 січня цього року сплачуватиме диференційовано. Введення градації в тарифах, на думку уряду, повинне, по-перше, знизити навантаження на соціально незахищені верстви населення, по-друге, спонукати споживачів до більш ефективного використання дорогого природного газу, запровадження енергозберігаючих технологій.

Нещодавно на сторінках нашого часопису ми вже розповідали, хто і як платитиме за газ, проте є сенс повторитися. Отже, ті споживачі, котрі протягом року використали не більше 2500 куб. м газу, за наявності лічильника платитимуть 31,5 коп. за 1 куб. м, за відсутності лічильника — 34,5 коп./куб. м. Якщо обсяг споживання не перевищив 6000 куб. м — 47,8 коп. й 52,6 коп. відповідно; до 1200 куб. м — 98,0 та 107,8; понад 1200 куб. м — 117,3 і 129,0 коп./куб. м.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  30/01/07, 12:25


№ 3 (416) трибуна депутата. Павло Федака: “По 100 доларів з кожного ужгородця — і енергетична проблема в місті була б вирішена”

Продовжуємо знайомити читачів з обранцями громади в органах місцевого самоврядування. Нині фракцію БЮТ в Ужгородській міській раді представляє один із її депутатів, голова міської організації ВО “Батьківщина” Павло Федака.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Розкажіть трохи про найбільшу фракцію міської ради, Павле Павловичу.

— До фракції БЮТ входить 17 чоловік, її очолює Василь Цірик. До речі, для багатьох наша першість була шоком: ще за 2 тижні до виборів соцопитування на всіх рівнях виводило в лідери “Нашу Україну”, і вона була абсолютно впевнена у своїй перемозі. Власне, по області так воно й сталося, а ось ужгородці з великим відривом віддали свої симпатії БЮТу. І в підсумку ми отримали в міській раді не просто найбільшу фракцію, а й найбільш потужну інтелектуально: у нас ви-йшов дуже вдалий сплав молодості й досвіду. Так, № 1 у списку — заслужений художник України Степан Шолтес, і в той же час у рядах БЮТівців — наймолодший депутат міської ради Андрій Риба. Маємо багато професіоналів своєї справи: Марію Бадиду, котра керує ДПІ в м. Ужгороді і є однією з найвпливовіших у місті й області жінок, Василя Цірика — директора СП “Влад”, який минулоріч переміг у Всеукраїнському конкурсі в номінації “Кращий роботодавець”. Є у нас і кілька кандидатів наук. Словом, потужна фракція й оптимальний склад, який тільки можна було отримати на виборах. Наші депутати працюють у 4-х постійних комісіях: Степан Шолтес очолює комісію з питань землекористування, оренди та приватизації землі, архітектури й містобудування, Марія Бадида — бюджетну. Я в комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики, а Олег Лукша — з економічного розвитку міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  30/01/07, 12:24


№ 2 (415) Сiм’ї непрацездатних громадян сплачуватимуть за житлово-комунальнi послуги лише 15% свого сукупного доходу

Тарифи на житлово-комунальнi послуги по всiй країнi стрiмко зростають, i уряд намагається якось полегшити фiнансове становище хоча б найменш захищених у соцiальному планi громадян.

Саме з цiєю метою, як розповiла заступник мiського голови, начальник управлiння працi та соцiального захисту населення Галина Гецко, Кабiнет Мiнiстрiв України прийняв постанову, згiдно з якою з 1 сiчня 2007 року для сiмей, котрі складаються лише з непрацездатних осiб (а це пенсiонери, iнвалiди та дiти вiком до 18 рокiв), за умови призначення житлової субсидiї розмiр плати за житлово-комунальнi послуги в межах норми володiння чи користування загальною площею житла та нормативiв користування зазначеними послугами становить 15 вiдсоткiв їхнього середньомiсячного сукупного доходу.

Подiбна норма для цiєї категорiї громадян iснувала i ранiше, але тiльки за умови, що сукупний дохiд на одну зареєстровану в квартирi людину не перевищував 50% середнього прожиткового мiнiмуму (з сiчня 2007 р. — 246 грн. на мiсяць). Зараз це обмеження знято, таким чином, при призначеннi субсидiї обов’язкова частка платежiв для них становитиме 15% незалежно вiд доходiв. Однак якщо в сiм’ї наряду з непрацездатними членами є i працездатнi, 15% за компослуги родина сплачуватиме лише за умови неперевищення 50% середнього прожиткового мiнiмуму на людину. До речi, постанова передбачає i дотацiї на придбання скрапленого газу, твердого та рiдкого пiчного побутового палива. Якщо в житловому примiщеннi зареєстрованi i проживають тiльки непрацездатнi громадяни, вони витрачатимуть на нього не бiльше 15% свого рiчного сукупного доходу.

Галина Михайлiвна також нагадала, що, як i ранiше, розрахунок субсидiй за новими вiдсотками сукупного доходу проводиться лише у разi звернення громадян за їх призначенням або пiдтвердження права на отримання субсидiї на новий термiн. Зауважимо, що для отримання субсидiї зараз слiд надати тiльки довiдки про доходи членiв сiм’ї за 6 мiсяцiв, що передували зверненню за дотацiєю, та вiдомостей про розмiри плати за житлово-комунальнi послуги. Тим, хто вже оформив субсидiї, хвилюватися не слiд: незалежно вiд того, як зростають тарифи, сiм’ї сплачуватимуть свої обов’язковi 15 чи 20 вiдсоткiв, а розмiр дотацiї за потреби збiльшуватиметься вже без їхньої участi.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Чутки про вбивство на БАМi дуже перебiльшенi

Ужгородом ходять страшнi чутки про нiбито скоєне в мiкрорайонi БАМу вбивство. Там, на кiнцевiй зупинцi бiля унiверситету, водiї маршруток запримiтили автомобiль, котрий довго стояв посеред дороги, а в ньому — сплячих людей на задньому сидiннi та кров — на передньому. Вони зателефонували на “02”, i на мiсце пригоди виїхали працiвники мiлiцiї.

Як з’ясувалося, насправдi нiякого вбивства не було. За iнформацiєю Людмили Талабiшки з Ужгородського МВ УМВС, троє друзiв добряче заправилися спиртним, вiдзначаючи якусь подiю, i один iз них ненароком порiзався. Саме його кров була на сидiннi автомобiля. Товаришi вiдвезли потерпiлого до лiкарнi, а самi поїхали на зупинку бiля унiверситету i там… заснули. Викликанi мiлiцiонери, щоправда, знайшли в машинi газовий пiстолет, але вiн був законно оформлений, i коли з’ясувалося, що, на щастя, нiякого злочину не скоєно, горе-гуляк вiдпустили.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Епідситуація. Рік Свині приніс свинку

Кінець минулого та початок нинішнього року позначилися ускладененням епідемічної ситуації по захворюванню на паротит, що викликає занепокоєння міських медиків. Якщо в попередні 2004 і 2005 роки було зафіксовано по 8 випадків захворювання на свинку, то лише в грудні торік — 22. Серед тих, хто захворів, 2 дітей. А протягом січня нинішнього року — 12, повідомила Лариса Зарембо, лікар-епідеміолог міської СЕС. Ця хвиля прийшла до нас із Перечинського району, де підвищення захворюваності на епідемічний паротит розпочалося в листопаді, як і по Україні загалом, особливо в Західному регіоні.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Нагадаємо, що епідемічний паротит (свинка, завушниця) — гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням слинних залоз (навколовушних чи рідше підщелепних та під’язикових). Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом; не виключається можливість зараження через предмети побуту чи іграшки хворого. Хворий найбільш заразний протягом перших 3—8 днів захворювання. Свинка, як правило, має епідемічний характер, особливо холодної пори року (січень-березень). На неї хворіють здебільшого діти від 5 до 15 років, рідше — діти раннього віку й дорослі. Після перенесеного захворювання виробляється стійкий імунітет. Випадки повторного захворювання вкрай рідкісні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  23/01/07, 11:21


№ 2 (415) Трибуна депутата. Ярослава Гасинець: “Ми маємо принципову позицію, але завжди готові до компромісу, якщо він — на благо Ужгорода”

Продовжуємо знайомити читачів із представницькою гілкою влади Ужгорода. Нині в “Трибуні депутата” слово має керівник фракції “нашоукраїнців” у міській раді
Ярослава Гасинець.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

— Ярославо Степанівно, кілька слів про вашу фракцію, будь ласка.

— У нас друга за чисельністю фракція в міськраді. До неї входить 12 чоловік, а саме — сім членів партії “Народний Союз Наша Україна”, двоє представників Партії промисловців і підприємців України, один — Конгресу українських націоналістів, двоє позапартійних. Наразі семеро депутатів входять до постійної комісії з питань землекористування, оренди та приватизації землі, архітектури і містобудування, п’ятеро – до комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики й спорту, туризму та міжнародного співробітництва, міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Оскільки троє представників нашої фракції мають безпосередній стосунок до УжНУ (помічник ректора УжНУ Володимир Басараб, доцент історичного факультету Юрій Остапець і я), отож, знаючи проблеми освітянської галузі, вважаємо, що можемо допомогти в її розвитку.

— Останні злагоджені голосування на сесії свідчать, що “нашоукраїнці” знайшли спільну мову з мером?

— Із самого початку роботи ради цього скликання ми погоджувалися з конструктивними та позитивними для міста пропозиціями Сергія Ратушняка. Скажу відверто: через те, що до керівництва містом прийшла нова команда і більша частина депутатського корпусу вперше стали депутатами, спочатку на сесіях нерідко виникали непорозуміння. Наприклад, деякі проекти рішень видавалися депутатам безпосередньо перед сесією і, оскільки вони не пройшли процедуру обговорення в постійних комісіях, ми не були ознайомлені з ними. В таких випадках від голосування ми утримувались або навіть — наголошуючи на принципах — виймали свої картки. Тепер ці проблеми зняті, тому що проекти рішень, перш ніж потрапити в сесійний зал, обов’язково розглядаються на комісіях і ретельно вивчаються там. У цьому, на мою думку, значна заслуга “нашоукраїнців”. Таким чином сама сесія проходить продуктивно і в рамках закону.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/01/07, 11:19


№ 1 (414) Як і хто платитиме за газ

Здається, кількамісячні непорозуміння з цінами на газ для населення таки скінчилися. І справді: наприкінці минулого року офіційна інформація щодо цього з різних джерел була настільки суперечливою, що говорити про якусь конкретику не було сенсу. Ще в жовтні Міністерство палива і енергетики, виходячи з ухвали Кабінету Міністрів “Про подальше удосконалення механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів”, встановило роздрібні ціни для населення за спожитий газ, а про диференціацію тарифів уряд заявляв у листопаді. Нарешті в грудні вони були відкориговані та остаточно затверджені НКРЕ. Ми поцікавилися у начальника Ужгородського управління ВАТ «Закарпатгаз» Віталія Стусяка, якою ж є нова ціна на газ для ужгородців.

Отож, як повідомив Віталій Іванович, вартiсть плати за природний газ, що вiдпускається ВАТ “Закарпатгаз” споживачам областi (для населення) з 1 сiчня 2007 року (вiдповiдно до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8.12.2006 р. № 1697 та Нацiональної комiсiї регулювання електроенергетики України вiд 19.12.2006 р. №№ 1672, 1691) становить:

за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 315 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 345 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 6000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 478 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 526 грн.;

за умови, що обсяг споживання не перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 980 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1078 грн.;

за умови, що обсяг споживання перевищує 12000 куб. м на рiк:

за наявностi газових лiчильникiв — 1173 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 1290 грн.;

за умови, що природний газ використовується комплексно, в т. ч. на опалення, в окремих квартирах, вiд’єднаних вiд центральної системи теплопостачання у багатоквартирних будинках:

за наявностi газових лiчильникiв — 686 грн.,

за вiдсутностi газових лiчильникiв — 754 грн.;

Слід зазначити, що цю цiну встановлено за умови вiд’єднання споживача вiд централiзованого опалення.

У разi, якщо квартири багатоповерхового будинку з початку введення в експлуатацiю оснащенi iндивiдуальними приладами опалення (а це — частина старого Ужгорода, де будинки ніколи не були під’єднані до централiзованого опалення), або якщо котельню пiдприємства, що надавало послуги з централiзованого опалення, розформовано — вартiсть газу встановлюється у ручному режимi, диференцiйовано за обсягами iндивiдуального споживання в 2006 р. (наведені вище).

Якщо ж багатоповерховий будинок вiд’єднано вiд централiзованого опалення та підключено до окремої локальної котельні для опалення квартир iз створенням товариства спiввласникiв багатоквартирного будинку, вiдповiдно до Закону України, з таким будинком укладається договiр на постачання природного газу за цiною 686 грн. за 1000 куб. м.

Для визначення категорiї абонентiв, у яких з 1.10.2006 р. з тих чи iнших причин не знято покази лiчильника (нема основного нарахування за останнi три мiсяцi), проводиться додавання одної дванадцятої рiчної кiлькостi використаного газу на кожен мiсяць (жовтень, листопад, грудень), у яких вiдсутнi показники лiчильника.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  16/01/07, 10:59


№ 1 (414) Трибуна депутата. Iван Ванджурак: “Наша фракцiя практично в повному складi перейшла з ради попереднього скликання у нинiшню”

У новому роцi “Ужгород” вiдновлює стару, але трохи призабуту рубрику “Трибуна депутата”. Виборцi мають знати, хто представляє їхнi iнтереси в Ужгородській мiськiй радi, а самi депутати матимуть можливiсть розповiсти про вже зроблене та заплановане на майбутнє. На шпальтах газети з’явиться кожен iз 50 обранцiв громади (звiсно, за їхнього бажання), однак розпочати серiю iнтерв’ю ми вирiшили iз голiв фракцiй. Отож нинi очолюваних ним “народникiв” репрезентує Iван Ванджурак.

— Що можете сказати про ужгородських “народникiв” у цiлому?

— Наша фракцiя — єдина в мiськрадi практично у повному складi пройшла на другу каденцiю, тобто всi її члени були депутатами попереднього скликання. Нас тодi було семеро: я, Юлiана Бедь, Володимир Симулик, Роберт Левицький, Тiбор Зомбор, Йосип Адам та Володимир Химинець. Останнiй, щоправда, зараз є районним депутатом, його мiсце зайняв брат — Олексiй. Маємо й 1 нову людину — Тетяну Галас. Таким чином, усього “народникiв” у теперiшнiй Ужгородськiй мiськiй радi восьмеро. Вони представленi у трьох комiсiях, причому двi з них навiть очо-люють: О. Химинець — iз законностi, правопорядку, регламенту та депутатської етики, а Р. Левицький — з економiчного розвитку мiста. Я сам є секретарем бюджетної комiсiї. Ну i перед Новим роком член нашої фракцiї Ю. Бедь була обрана секретарем мiської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  16/01/07, 10:58


№ 1 (414) Піон деревоподібний та стокротки піддалися на провокації

Цьогоріч зима видалася напрочуд теплою. Її і зимою не назвеш. Швидше — пізня осінь чи рання весна. Таку погоду синоптики обіцяють принаймні ще на два наступні тижні. Вже навіть підсніжники зацвіли, на деревах з’явилися бруньки. Щоб побачити це, не обов’язково йти до лісу: в нашому ботанічному саду також прокинулися деякі представники флори.

Любов ДЕЯК, “Ужгород”

Ботанічний сад Ужгородського національного університету було створено згідно з рішенням УжДУ від 28 листопада 1948 року. Під нього відвели 4,5 га на правому березі Ужа біля вулиці Ольбрахта. У лютому 1946-го розпочалося формування штату й розчищення території (тут був старий фруктово-горіховий сад) та закладання наукових колекцій рослин, а згодом експозиційних і колекційних ділянок.

Протягом наступних років нала-годжується робота з іншими ботанічними садами, починається активне надходження насіннєвого та посадкового матеріалу. Згодом відкриваються лабораторії з мобілізації, інтродукції й акліматизації рослин, де було задіяно спеціалістів-біологів; укладаються договори щодо озеленення ужгородських парків, скверів та вулиць. Ботанічний сад по праву стає окрасою міста, про що свідчать численні екскурсії й окремі відвідувачі не лише з області й України, а й колишнього Радянського Союзу та зарубіжжя. Весь цей період ботсад очолюють відомі біологи та селекціонери, котрі роблять вагомий внесок у формування та становлення господарства. У 90-ті роки, коли країну охопила криза, почали занепадати всі державні структури, така ж доля не оминула й ботанічний сад: припиняється обмін насінневим та посадковим матеріалом, скорочується штат, закриваються лабораторії. Разом з політичним ударом сад переживає ще й погодні негаразди: осінній паводок 1998 року знищує колекційні ділянки багаторічників та розсадники, а сильні снігопади руйнують тепличні приміщення площею понад 300 кв.м. Та колектив працює далі й наполегливо відновлює господарство.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  16/01/07, 10:58
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS