Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Жовтень 2006№ 44 (404) З 1 листопада ціни на газ для населення, ймовірно, будуть знижені. Але не для власників індивідуального опалення?

Останнім часом багато розмов точиться навколо того, якою ж з наступного місяця буде ціна на газ для населення. Відомо, що 11 жовтня уряд України своєю постановою № 1420 рекомендував Національній комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 листопада 2006 року встановити граничний рівень гуртової ціни на природний газ для населення 339 грн. замість 414 за 1 тис. куб. м.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Відповідній комісії також було запропоновано продиференціювати роздрібні ціни на газ залежно від обсягів споживання за умови використання його для опалення житла, підігріву води та приготування їжі, починаючи з граничного рівня 339 грн. Тоді ж міністр палива й енергетики Юрій Бойко зазначив, що є відповідний світовий досвід, який передбачає збільшення ціни на газ для тих верств населення, котрі споживають більше блакитного палива.

Однак Національна комісія регулювання електроенергетики знизила тарифи для населення на газ, що використовується ВИКЛЮЧНО ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ ТА ПІДІГРІВУ ВОДИ, на 22,3—22,6%, тобто до 31,5—34,5 копійки (з лічильником та без) за кубометр з 1 листопада. А граничний рівень гуртової ціни на газ, що викорис-товується комплексно, залишився без змін — 414 гривень за тис. куб. м. Таке рішення комісія прийняла на засіданні в четвер, 19 листопада. Наступного дня ця постанова була направлена в Мін’юст для остаточного затвердження. Представник “Нафтогазу України”, який був присутній на засіданні комісії, зазначив, що в 2005 році споживачі використовували для приготування їжі та підігріву води 2,92 млрд. куб. м газу, тоді як загальне споживання газу населенням становило близько 20 млрд. куб м.

• • •

Прокоментувати ситуацію, яка виникла навколо цього, ми попросили начальника Ужгородського управління ВАТ “Закарпатгаз” Віталія Стусяка, котрий щойно повернувся з Києва з наради, де розглядалися і ці питання.

— Згiдно з постановою НКРЕ вiд 8.06.2006 року № 739, з 1 липня цiни на природний газ для побутових потреб та iндивiдуального опалення будинкiв затверджено у таких межах: за наявностi газових лiчильникiв — 40,7 коп. та 44,4 коп. за їх вiдсутностi, розповідає Віталій Іванович. Також варто зауважити, що згiдно з постановою КМУ вiд 25.12.1996 р. № 1548, саме в компетенції НКРЕ належить встановлення цiн на природний газ для населення.

Що стосується споживачів газу в Ужгороді та Ужгородському районі, то слід ще раз підкреслити: зниження цiни вiдбудеться тiльки на той газ, який використовується населенням для власних потреб (приготування та підігріву їжi тощо), окрiм опалення. Таким чином, у випадку затвердження вищезазначеної постанови ВАТ “Закарпатгаз” буде змушене проводити масовi обстеження житлових примiщень абонентiв iз метою iнвентаризацiї встановлених газових приладiв та обладнання. У квартирах, де буде виявлено iндивiдуальне опалення без необхiдних дозвiльних документiв, газопостачання та опалення буде негайно припинене шляхом пломбування котлiв. До того ж варто взяти до уваги, що у квартирах чи будинках ужгородців, де газ використовується як для приготування їжi, так i для опалення житла, цiна на блакитне паливо не змiниться i залишиться в межах, затверджених станом на 1 липня. Будь-яку довiдкову iнформацiю стосовно цих та інших питань можна отримати за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 10, 1-й або 2-й поверх; або за телефоном: 61-23-34.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  31/10/06, 11:29


№ 44 (404) Ушанування героїв “угорських подій” відбулося і в Ужгороді

Цими днями угорці відзначають 50-ту річницю Революції та Визвольної боротьби за свободу 1956 року. З цього приводу 23 жовтня в Угорській Республіці, незважаючи на політичну кризу в державі, пройшли святкові заходи.

Вшанування героїв революції відбулося і в Ужгороді, де 20 жовтня біля будинку Ужгородського слідчого ізолятора пройшов урочистий мітинг, на якому було відкрито меморіальну дошку на знак пошани і пам’яті угорських борців за свободу та незалежність своєї країни. На мітингу були присутні безпосередні учасники тих подій, керівництво Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді, угорська інтелігенція Закарпаття, представники міської та обласної влади.

П’ятдесят років тому під час народних заворушень та масових демонстрацій комуністичний уряд Угорщини звернувся за підтримкою до збройних сил Радянського Союзу. Тоді ж на території Угорщини внутрішніми органами СРСР було заарештовано та перевезено до Закарпаття 846 угорців, котрих деякий час протримали в ужгородській в’язниці, а потім більшість із них опинилася в буцегарнях Стрия та Дрогобича. Згодом усіх угорських громадян було етаповано до Угорщини та передано відповідним угорським органам. Дехто із заарештованих провів у в’язницях своєї країни понад тридцять років.

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Новини)  -  31/10/06, 11:28


№ 44 (404) На допомогу Горянськiй ротондi прийшли “народники”

Горянська ротонда, розмiщена на останньому пагорбi Карпат на околиці Ужгорода, — одна з найстарiших архiтектурних пам’яток України загальноєвропейського значення. Вченi сходяться на думцi, що її було зведено в кiнцi Х — на початку ХI ст., а пiзньоготичну наву прибудували в кiнцi ХIII — на поч. ХIV ст. (нинiшню форму вона отримала пiсля появи барокової вежi над захiдним фасадом у XVIII ст. та її реставрацiї у 1911 р.). Дослiдники не виключають: саме це мiсце могло колись слугувати серцем Ужгорода, бо поблизу видно залишки замку, а отже, ротонда могла бути замковою церквою.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Однак доля культових споруд — i пам’яток архiтектури в тому числi — в колишньому Радянському Союзi часто була сумною. Не стала винятком i Горянська ротонда. Унiкальнi фрески ХI—XIV ст., що вкривають її стiни, дiйшли до нас, м’яко кажучи, в ненайкращому станi: просто в них вбитi гвiздки, свої написи нашкрябали на стiнах “вдячнi” вiдвiдувачi. Річ у тім, що 1959 р. церкву закрили, i лише в 1966-му, пiсля розчищення та укрiплення фресок, пам’ятка стала фiлiєю Закарпатського краєзнавчого музею.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  31/10/06, 11:27


№ 44 (404) Інспекція з благоустрою Ужгородаопікуватиметься чистотою міста

За те, щоб у місті було завжди чисто, своєчасно прибиралося та щоденно вивозилося сміття, відповідають не лише місцева влада та комунальні служби, а й усі ужгородці. Конституція України (ст.13) визначає: „ Власність не повинна використовуватися на шкоду людині та суспільству”, що означає: кожен мешканець, який, для прикладу, купив їжу в упаковці чи воду в ПЕТ-пляшці, стає власником тари та харчових відходів і, відповідно, має турбуватися про те, щоб відходи його життєдіяльності не завдавали шкоди навколишньому середовищу та об’єктам благоустрою міста. Кожен повинен усвідомити, що зобов’язаний сплачувати за вивезення твердих побутових відходів і їх захоронення на полігоні. Останніми роками в Ужгороді спостерігається масова тенденція викидання побутового сміття та будівельних відходів у невстановлених для цього місцях, зокрема зелених зонах. Так виникають несанкціоновані сміттєзвалища, які створюють незручності для населення, погіршують санітарно-епідемічний стан міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  31/10/06, 11:26


№ 42 (402) Компроміс між дешевизною і рентабельністюю. Ним стануть нові розцінки на проїзд у громадському транспорті

Мені давно запам’яталося висловлювання: транспорт — не розкіш, а засіб пересування. Мимоволі напрошується висновок, що громадський транспорт має бути соціально важливою міською інфраструктурою з трьома властивостями: повсюдністю, рівномірно високою якістю та, природно, загальнодоступністю. За радянських часів громадський транспорт був досить розвиненим і задовольняв тогочасні потреби суспільства в перевезеннях. Автобусний парк утримувався й оновлювався централізовано Мінавтотрансом. У часи перебудови ця галузь, як і багато інших, колапсувала. Зараз же весь пасажирський автобусний транспорт роздержавлено, і в Ужгороді на маршрутних перевезеннях задіяна значна кількість підприємців. Зрозуміло, що ринок транспортних послуг є сферою, в якій, окрім позитивних моментів, є й певні негаразди та проблеми. Про сьогодення громадського транспорту Ужгорода нам розповів заступник міського голови Володимир Химинець.

Олексій МЕГЕЛА, «Ужгород»

Першочерговим наболілим питанням, і це не секрет, є очікування подорожчання проїзду в ужгородських автобусах. За словами Володимира Химинця, підвищення цін у громадському транспорті — проблема не лише побутова, але й загальноекономічна. Зрозуміло, що ці тарифи мусять бути реальними й відповідати витратам. Вони мають враховувати амортизацію, ремонт, заробітну плату водіям, техогляди тощо. До того ж основним джерелом для необхідного оновлення автобусного парку є саме оплата за перевезення пасажирів.

Тож у зв’язку з чим відбувається подорожчання? В першу чергу, це повсюдне зростання цін на енергоносії, зокрема на паливно-мастильні матеріали. А ту вартість проїзду, яка існує на сьогодні (85 копійок в маршрутному таксі та 75 — в автобусах більше 17 пасажиромісць), в Ужгороді було встановлено ще два роки тому. Останні півроку, коли ціна на бензин вже була в межах 5 гривень, перевізники працювали собі, так би мовити, в мінус. Саме тому та з метою приведення вартості проїзду в автобусах у відповідність із витратами наприкінці літа до міської влади звернулися із клопотанням ВАТ “Ужгородське АТП-12107”, ТОВ “Дар” та Асоціація приватних перевізників.

За останній рік суттєво зменшилася рентабельність міських перевезень, підкреслює заступник міського голови, тому перевізники надали відповідній комісії нові схеми розрахунків (витрати, заповненість автобусу, кількість пільговиків тощо). І ці цифри насправді є об’єктивними, а не взятими зі стелі. Слід підкреслити, що на зустрічі з владою перевізники пропонували встановити в межах 1,15—1,20 грн. Дискусія полягала у боротьбі двох справедливих сентенцій: «громадський транспорт має бути дешевим» та «громадський транспорт має бути самоокупним». Без аргументів фахівців вони не можуть слугувати засадами для аналізу ситуації в міському транспорті. Тому спеціалісти управління економіки міської ради грамотно проаналізували та все перерахували, і на розширеному засіданні комісії виконкому міської ради по ціноутворенню було знайдено оптимальну “золоту” середину. Нові тарифи для населення не будуть “кусючими”, а при мінімальному рівні рентабельності перевізники, принамні, не працюватимуть собі в збиток, адже для них це все-таки бізнес — надання послуг. На комісії було дотримано усіх процедур, враховано побажання та клопотання перевізників, майбутню ціну на проїзд заздалегідь опубліковано в пресі (№ 37 за 9 вересня газети “Ужгород”). Тоді ж до міської влади звернулися антимонопольний комітет та профспілки, і вони жрештою підтвердили, що нові тарифи відповідають усім законним нормативам. Таким чином запропонована міською владою вартість пасажирських перевезень становить 1 гривню для маршрутних таксі до 17 пасажиромісць і 90 коп. — для середніх та великих автобусів. Вона піднялася на 15 копійок порівняно з попередньою. На найближчому виконкомі наступного тижня нові ціни буде затверджено, і з моменту підписання рішення вступить в законну силу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/10/06, 09:19


№ 43 (403) Мiськвиконком iде до людей, щоб урятувати опалювальний сезон

Хоча погода, здається, змилостивилася над нами i надворi трохи потеплiло, питання пiдготовки Ужгорода до зими та запуску систем опалення залишаються наразi найгарячiшими. Про хiд справ у цiй галузi та деякi iншi актуальнi проблеми журналiстам розповiдав перший заступник мiського голови Володимир Бобков.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Передоплата i ще раз передоплата

Володимир Олександрович каже, що з цiєї п’ятницi розпочався опалювальний сезон для закладiв освiти, охорони здоров’я та власникiв систем iндивiдуального опалення. Останнiм iз цього ж дня почнуть нараховувати субсидiї. Що стосується подачi тепла iншим категорiям — усе упирається у вимогу газовикiв та електрикiв надати стовiдсоткову передоплату за минулорiчними обсягами споживання. Себто тiльки за газ на листопад ми маємо авансувати близько двох мiльйонiв гривень. Звiсно, у бюджет цi кошти не закладенi, розраховувати можемо тiльки на якiсь додатковi надходження, зокрема вiд продажу землi. Сподiвання на 4 млн. грн. вiд Нацбанку поки не виправдалися, бо депутати гальмують видiлення дiлянки пiд будiвництво на пл. Народнiй, хоча чудово знають, наскiльки потрiбнi мiстовi цi грошi для того, щоб нормально пережити зиму. Виходячи iз ситуацiї, що склалася, фiнуправлiння зараз концентрує кошти для передоплати за бюджетнi установи, але зробити це за населення не має нi грошей, нi юридичного права. Отож керiвництво мiста проситиме ужгородцiв, по можливостi, зробити передоплату за газ. Хоча, з iншого боку, мiська влада чудово розумiє, що зарплати бiльшостi городян, м’яко кажучи, невисокi, i для них це буде значний удар по сiмейному бюджету. Але такi умови виставляють газовики, без цього вони просто-напросто не вiдкриють кран. До речi, просити грошi за ще не наданi послуги — українське ноу-хау, нiде в свiтi таке не практикується.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  23/10/06, 09:18


№ 43 (343) І ще раз про субсидії…Оформляти їх переконливо просить міська влада

Тема субсидій — на часі. Через чергове підвищення цін на комунальні послуги можливість їх отримувати, як і прогнозували працівники відділу соціальних допомог Ужгородської міської ради, здобули близько 13 тисяч ужгородців.

І хоч, як зазначає начальник відділу Ілля Машкаринець, протягом жовтня до них звернулося близько 400 городян, котрі ніколи не отримували цієї допомоги, своїм правом скористалися далеко не всі.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Амають таке право, нагадаємо, ті родини, в яких обов’язкова плата (15 чи 20 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї) не перевищує нараховані комунальні платежі. При цьому ви повинні бути прописаними в Ужгороді. Отже, підрахуйте свої су-купні прибутки та видатки на комунальні послуги і звертайтеся за призначенням субсидій, незалежно від наявності боргів. Працівники відділу соціальних допомог, що знаходиться за адресою: пл. Ш. Петефі, 26 (колишній міськвійськкомат), готові прийняти вас із понеділка по п’ятницю в будь-який час із 8.30 до 17.00 (перерва з 12.00 до 12.30) чи надати консультацію телефонами: 61-25-14, 3-22-00, 3-53-79. Для оформлення субсидії потрібні такі документи: паспорт; свідоцтво про народження (дітям); ідентифікаційний номер; заява; довідка про склад сім’ї; довідки про доходи всіх зареєстрованих у даному помешканні членів сім’ї; довідки про наявність комунальних послуг (холодна вода, газ, електроенергія, ліфт, вивезення твердих побутових відходів (на цю послугу ви маєте укласти договір з однієї з п’яти організацій, що займаються вивезенням сміття).

Ілля Ілліч принагідно зазначає, що оскільки теплові організації “Уж-тепло” та “Енергетичні системи м. Ужгорода” довідок про наявність послуги з надання тепла поки не видають, документи в городян прийматимуть без них.

І ще пан Машкаринець акцентує: якщо ви не встигнете подати документи до 1 листопада, можете зробити це протягом листопада — грудня, допомогу ж вам усе одно призначать з початку опалювального сезону, тобто з 1 листопада.

У свою чергу, працівники відділу соціальних допомог проводять широку роз’яснювальну роботу з питань призначення субсидій. Так, нещодавно вони зустрілися з директорами освітніх закладів міста, планують такі зустрічі й на підприємствах міста. А до кінця жовтня вони разом із працівниками міськвиконкому ходитимуть по квартирах ужгородців і на місцях з’ясовуватимуть, чи можуть ті звертатися по субсидії.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  23/10/06, 09:17


№ 41 (401) Штрихи з історії Ужгорода. Сад Лаудона

Нещодавно, гортаючи підшивку газети “Закарпатська правда” за 1954 рік, натрапила випадково на таку публікацію (цитую вибірково): “Не турбуються ужгородці аніскільки про збереження рідкісних дерев. От, приміром, на території обласної лікарні знищується єдиний у Закарпатській області екземпляр чорної магнолії. А по вул.Радянській під гімалайською сосною, гінгко й екзотичними дубами жителі будинку тримають свиню. Прекрасний парк з рідкісними деревами має там неприглядний вид”. Ми не знаємо, чи допомогла ця публікація зберегти чорну магнолію, проте від дійсно чудового парку на сьогоднішніх вулицях Собранецькій та Ракоці залишилося з того часу дуже мало…

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Мова, звичайно, йде про славнозвісний сад Іштвана Лаудона (1862—1924), викладача Ужгородської гімназії. Більшість ужгородців вважають, що він був талановитим ботаніком, та насправді рослинництво було лише його хобі, адже відповідної освіти Іштван Лаудон не мав (закінчив Будапештський університет, де отримав диплом учителя грецької та латинської мов). Свого часу пан Лаудон об’їздив усю Австро-Угорщину, Італію, побував у Єгипті, звідки, до речі, привіз для музею частину руки мумії. З кожної подорожі ботанік-любитель завжди повертався з цінними й рідкісними видами рослин, частину яких висаджував у своєму саду. Колись там росли чудові магнолії, таксодіуми, закордонні види сосен і ялин (вірджинська, канадська, китайська, нормандська ялина тощо), багато інших екзотів. Надзвичайно багатий парк знаходився позаду будинку родини Іштвана Лаудона на вулиці Собранецькій (нині його можна впізнати за меморіальною таблицею римо-католицькому священнику Ласло Бемеру), який простягався схилом аж на нинішню вулицю Ф. Ракоці.

Окремі частини дендропарку Лаудона залишилися нині у дворах вулиці Собранецької, а залишки саду найкраще видно біля дитячої лікарні. Інформаційне табло, встановлене тут, вказує, що в затиснутому з усіх боків міні-парку ростуть гінгко дволопатеве, тис ягідний, сосна чорна (австрійська), бук лісовий (ряболистий), магнолія Суланжа, кипарис болотний, криптомерія японська, але це лише крихітна часточка розкішного парку, який, на жаль, не вдалося зберегти до наших днів.

Справжній патріот свого міста Іштван Лаудон помер, повертаючись з чергової подорожі Марамороськими полонинами, де він збирав рослини для свого саду. Поховали його на Кальварії, неподалік від улюбленого будинку і парку. Ця поважна людина була відома не лише як талановитий викладач і засновник ужгородського дендрарію: у 1902 році в Усть-Чорній Іштван Лаудон зробив серйозне наукове відкриття, знайшовши новий вид рослини — Elshotzia Patrini.

Шкода, та розповідь про людину, котра доклала безліч зусиль, аби зробити зі свого рідного міста екзотичний сад, мушу закінчити так само, як ця стаття починалася: і нині не турбуються ужгородці аніскільки про збереження рідкісних дерев. Хочеться вірити, лише тому, що не знають, як це зробити, і не мають відповідної змоги.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  10/10/06, 09:50


№ 41 (401) До дiтей з особливими потребами — як до рiвних, але з турботою

“Шахтарi можуть стукати касками по асфальту i зчинити хаос, домагаючись вирiшення своїх болючих питань. Дiтям з особливими потребами це не пiд силу, тому їхнi проблеми мають висвiтлювати мас-медiа, щоб звернути на них увагу суспiльства i допомогти їх розв’язати”, — так сказав Йожеф Катуш, президент ISA на зустрiчi журналiстiв з деякими учасниками мiжнародної конференцiї, присвяченої соцiальнiй iнклюзiї дiтей та молодi з обмеженими можливостями здоров’я, яка проходила в Ужгородi 2—3 жовтня. Хитромудре слово “iнклюзiя” означає “включення”. Тобто йдеться про те, щоб iнвалiди почувалися комфортно у суспiльствi i були його повноправними членами.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Зазначена конференцiя проводилася у рамках V Мiжнародної Асамблеї SOFT (ISA) — органiзацiї, що складається з голландських, фiнських, угорських, румунських, українських та молдовських недержавних органiзацiй, якi працюють iз дiтьми та молоддю з особливими потребами у Центрально-Схiднiй та Схiднiй Європi. В Ужгороді зiбралося 160 представникiв цих шести країн та США. Були присутнi президент Мiжнародної федерацiї SOFT д-р Й. Катуш, вiце-президент ISA Жужанна Векердi, головнi невропатологи України та Угорщини, вiдомi європейськi й українськi медики, представники мiнiстерств освiти, працi та соцiальної полiтики України. Учасників форуму привiтали посол США Уiльям Тейлор, мер Ужгорода Сергiй Ратушняк і Віктор Мацола, начальник управління праці та соцзахисту ОДА.

Усi цi люди зiбралися, щоб подiлитися досвiдом роботи, варiантами спiвпрацi з мiсцевими органами влади i полiтиками загалом. Їхня мета — подолати соцiальну iзоляцiю людей з особливими потребами, а без розумiння кожного з нас, що вони — такi ж повноправнi члени суспiльства, як i ми, цього не вiдбудеться. На форумi неодноразово лунала думка, що суспiльство загалом має переглянути своє ставлення до iнвалiдiв i громадською думкою тиснути на владу — тодi позитивний результат буде неодмiнно. Бо, як сказав д-р Й. Катуш, полiтики залежать вiд тих, хто за них голосує. Якщо загал про проблеми iнвалiдiв мовчить, а вiд владних мужів вимагають у першу чергу ремонту водопровiдних труб — вони цим i займатимуться, щоб не втратити електорат. Тому настiльки важливо донести до всiх цi проблеми, переломити закладене ще за радянських часiв упереджене ставлення до людей з особливими потребами у планi їхньої освiти та працевлаштування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  10/10/06, 09:48


№ 40 (400) Чому “осліпли” світлофори в районі “України” та обллікарні?

Бігом з перешкодами у вигляді автомобілів, що не збавляють ходу, доводиться уже кілька днів займатися пішоходам, які намагаються перетнути перехрестя біля універмагу “Україна” та обласної лікарні. Світлофори там не працюють вже з тиждень. Якщо водії авто ще якось пропускають один одного (хоча “поцілунки” машин тут фіксуються щодня), то “безколісним” громадянам доводиться довго і нудно очікувати, допоки хтось змилостивиться і пропустить їх. Перейти дорогу при такому пожвавленому русі і непрацюючому світлофорі дуже важко — це забирає чимало нервів. Правда, регулювальники тут таки стоять, але тільки в години пік.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Ужгородці телефонують до редакції і цікавляться причиною несправності цих далеко не другорядних світлофорів, які відповідають за безпеку руху на двох транспортних вузлах міста. За роз’ясненнями ми звернулися до керівництва Ужгородського СМЕД УМВС (установа, яка завідує роботою світлофорів) та Державтоінспекції, де нам прояснили ситуацію.

По-перше, чому не працює світлофор біля обллікарні. Минулого тижня під час землерийних робіт на приватному будівництві біля супермаркету “Вопак”, що на вул. Капушанській, було пошкоджено кабельну лінію електропередач, яка подавала напругу на світлофорний об’єкт цього перехрестя. За словами начальника Ужгородського СМЕДу Станіслава Копача та начальника відділу дорнагляду ДАІ Олександра Ковальчука, будівельники екскаватором проводили самовільне прокопування тран-шеї, прораб не проконтролював ведення робіт, і машиніст перерізав підземний силовий кабель. Але найнеприємнішим у цій ситуації є той факт, що місце обриву просто-напросто засипали і нікому не повідомили про пошкодження, хоча прораб про нього знав. Ось тому працівники СМЕД довгий час не могли визначити причину несправності світлофора. Через кілька днів місце пошкодження було знайдено, але тоді, під час обриву, коротке замикання вивело з ладу систему автоматичного управління об’єктом. Тому час від часу світлофор працює або в режимі “світломузики”, або годинами на ньому горить “червоний”: під час неполадок на АСУ одразу “вилітає” система керування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини)  -  03/10/06, 10:26
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS