Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 26/09/06№ 39 (399) Місто готується до зими із новими тарифами на опалення та гаряче водопостачання

Із початком зимового сезону кожного жителя міста хвилює практично одне питання: чи буде в його квартирі тепло? У попередніх номерах “Ужгород” уже детально розповідав про ситуацію стосовно готовності міста до опалювального сезону. Але, здається, в “тепловій” сфері проблем залишилося таки чимало. Тому продовжити розмову про стан підготовки “Ужгородтеплокомуненерго” до опалювального сезону погодилася керівник економічного відділу підприємства Юдіта Соскида.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Не секрет, що проблеми, переважно фінансові, на підприємстві були і є. До того ж протягом останніх років вони різко загострилися. Але, за словами пані Юдіти, колектив “Ужгородтеплокомуненерго” робить усе можливе, щоб початок опалювального сезону не було зірвано. Щотижня складається план обов’язкових робіт, якого працівники підприємства неухильно дотримуються; при головному інженерові створено технічну раду, мета якої — розв’язувати поточні проблеми. Отже, загальна ситуація, в принципі, є контрольованою.

І це незважаючи на те, що об’єкти тепловиків на сьогодні практично знеструмлені. Причина відома: велика заборгованість перед ВАТ “Закарпаттяобленерго”. Правда, енергетики час від часу по-дають струм на котельні, що хоч якось дозволяє провести відповідні налагоджувальні та профілактичні роботи на коте-льнях, настроїти автоматику тощо. У повному режимі працює цех із ремонту устаткування “Ужгородтеплокомуненерго”, в якому своєї черги че-кає близько 200 насосів.

Щоб розпочати опалювальний сезон в Ужгороді, підприємству потрібно мінімум 3 мільйони гривень. Тому минулого тижня відповідним рішенням сесії Ужгородської міської ради для підготовки до сезону “Ужгородтеплокомуненерго” виділено додаткові кошти. Ці гроші частково підуть на погашення боргів, решту керівники-санатори розподілять за пріоритетами. Зрозуміло, що для вчасного початку сезону в першу чергу потрібно буде заплатити за електроенергію. По-друге, розрахуватися із газовиками. Відомо, що газопостачальні організації погоджуються подавати блакитне паливо лише за умови передоплати. В ситуації, яка зараз склалася на “Ужгородтеплокомуненерго”, підприємству необхідно найближчими днями погасити 1,5 мільйона боргів, які накопичилися раніше, а в листопаді ще внести газовикам приблизно 30 відсотків передоплати від загальної суми запланованого використання газу. А це близько
2 мільйонів. Вирішення цих питань цілком залежить від свідомості населення. Бо якщо розрахунки ужгородців за отримані від тепловиків послуги здійснюватимуться вчасно, то й проблем в опалювальний період не передбачається. Газовиків теж можна зрозуміти — підприємства теплокомуненерго практично по всій Україні останніми роками “про-валюють” розрахунки за газ. Тому попереду — складна робота з “витягування” цих заборгованостей. Нині в ужгородському тепловому підприємстві при юридичному відділі на тендерній основі планується створення нової структури, яка займатиметься, грубо кажучи, виключно “вибиванням” боргів із населення. Причина такої рішучості “Ужгородтеплокомуненерго” взятися за цю проблему — безвихідь. Бо населення боргує підприємству понад 20 мільйонів, а для того, щоб внести початковий аванс за газ, потрібно 2 мільйони…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/09/06, 10:11


№ 39 (399) Кількість отримувачів субсидій у місті може зрости на 35—40 відсотків

Такий прогноз роблять у відділі соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Збільшення кількості тих, хто потребує допомоги держави, пов’язане з черговим підвищенням цін і тарифів на всі види комунальних послуг, яке відчутно позначається на бюджеті кожної сім’ї. Так, наприклад, в опалювальний період за однокімнатну квартиру потрібно буде викласти близько 170 грн., двокімнатну — 260—270 грн., трикімнатну — 360, чотирикімнатну — 500 (виходячи з існуючих цін за тепло, які навряд чи залишаться на такому ж рівні). Тому оформлення житлової субсидії є актуальним для більшості ужгородських сімей, особливо тих, які мають низькі доходи.

За словами начальника відділу Іллі Машкаринця, з початку року таким видом допомоги скористалося 9,1 тисячі ужгородських родин. Незабаром їх може стати 12—13 тисяч. Грошей на виплату субсидій вистачить, запевняє Ілля Ілліч. Бо з Держбюджету на ці цілі на 2006 рік ужгородцям виділено 3,5 млн. грн., на сьогодні витрачено 0,9 млн. Причому гроші надходять без затримки. Тому Ілля Ілліч просить ужгородців звертатися за призначенням субсидій.

Для цього необхідно подати у відділ соціальних допомог, який знаходиться на пл. Ш. Петефі, 26 (тел.: 61-25-14, 3-22-00, 3-53-79), такі документи: довідку про склад сім’ї, довідку про доходи за останні 6 місяців усіх прецездатних членів родини, які зареєстровані в даному житловому приміщенні, довідку про наявність комунальних послуг (холодна вода, газ, тепло, електроенергія, ліфт, вивезення твердих побутових відходів), угоду про погашення боргів, якщо такі є.

Принагідно пан Машкаринець зазначає, що довідки слід оформити повністю, бо змінилися ціни і тарифи, особові рахунки, призначені пільги дітям війни.

Згідно з чинним законодаством, продовжує Ілля Ілліч, є лише дві причини, з яких однозначно не може бути призначена субсидія: відсутність реєстрації в Ужгороді або якщо обов’язкова плата (20% місячного сукупного доходу сім’ї) перевищує загальну суму нарахованих комунальних платежів. У всіх інших випадках — відсутність доходу в кого-небудь із працездатних членів сім’ї, наявність автомобіля до 10 років з дня випуску, придбання житла менше року перед зверненням тощо — питання про призначення субсидії розглядає комісія, створена при міськвиконкомі.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/09/06, 10:11
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS