Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 12/09/06№ 37 (397) Вибивання боргів за комунальні послуги — не компетенція міської влади

Ще наприкінці березня цього року ВАТ “Закарпаття-обленерго” заявило керівництву КП “Ужгородтеплоко-муненерго”, що в останнього перед енергетиками чималі борги, та попередило про можливе знеструмлення його котелень. Тепловики свої обіцянки найближчим часом розрахуватися за електроенергію не виконували, тому Ужгород періодично залишався без гарячої води.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Міська влада тоді неодноразово сприяла КП “Ужгородтеплокомуненерго”, домовляючись із обленерго про відстрочку платежів тощо. На жаль, основний негатив від усіх наслідків відключення мешканці Ужгорода переносять на міську владу. Зважаючи на ці обставини, необхідно роз’яснити: ситуація, що виникла в “тепловій” сфері міста, є суто наслідком бездіяльності теплового підприємства у питаннях роботи із населенням. І ніхто, окрім “Ужгородтеплокомуненерго”, не є відповідальним за наявний стан справ. До слова, це підприємство має 59 мільйонів боргу перед постачальниками за енергоносії.

Останніми днями ситуація почала загострюватися. Наближається холодна пора року, і деякі місцеві засоби масової інформації повідомили, що Ужгород абсолютно не готовий до опалювального сезону. Нібито жодна із 49 котелень міста не підключена до електропостачання, що, у свою чергу, не дозволяє провести працівникам “Ужгородтеплокомуненерго” поточні профілактичні ремонтні роботи, не кажучи вже про вчасний початок опалювального сезону.

Виникає просте питання: а до чого тут міська влада? Невже це вона припинила електропостачання “Ужгородтеплокомуненерго”? Це питання можна поставити дирекції ВАТ “Закарпаттяобленерго”, яке в черговий раз відключило тепловиків. І зробило це цілком справедливо, бо останні чимало боргують. Обласних енергетиків можна зрозуміти: вони відпускають товар, за який не отримують гроші. Мало того, цей товар і надалі продовжують від них вимагати. Зі свого боку (і це природно) енергетики припиняють подавати струм, а тепловики на них ображаються, замість того, щоб стягувати кошти зі своїх боржників і нормально розраховуватися. Ця історія вже тягнеться багато років, але вона не може тривати вічно, і врешті-решт треба поставити крапку. Хтось таки має відповісти за ситуацію, яка склалася в енергетичній сфері міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада, Новини)  -  12/09/06, 10:29


№ 37 (397) Суд по “зеленому” ринку затягується

Конфлiкт, що розгорiвся у серпнi навколо спроби мiської влади навести нарештi лад на вул. Фединця, яку повнiстю окупували торговi намети “зеленого” ринку, схоже, перейшов у судову тяганину. За задумом, ця вулиця мала стати проїжджою, чим розвантажився би вiд автомобiльного потоку центр мiста, бо постiйнi пробки вже добряче набридли ужгородцям. Та не так сталося, як гадалося.

Пiдприємцi проiгнорували розпорядження мiського голови з проханням до 8.08.2006 р. демонтувати свої тимчасовi об’єкти торгiвлi, а коли пiсля зазначеного термiну було вирiшено зробити це силами комунальних служб, почалося серйозне протистояння. Зрештою 10 серпня вийшла ухвала про вiдкриття виконавчого провадження в адмiнiстративнiй справi за позовом восьми приватних пiдприємцiв до Ужгородської мiської ради. Попереднє судове засiдання призначили на 23 серпня, однак на нього не з’явилися 4 позивачi та КП “Ри-нок-1”. Не отримавши письмової згоди осiб, а також без участi всiх тих, хто брав участь у справi, суд того ж дня провiв розгляд справи, чим грубо порушив ч. 2 ст. 111, ч. 3 ст. 121 КАС України. Були й iншi порушення, проте наразi не вдаватимемося до з’ясування таких юридичних тонкощiв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  12/09/06, 10:27


№ 37 (397) Кожен хоче купувати хліб дешево, однак нещодавно він таки подорожчав

Напевно, жоден продукт ми не споживаємо в такій кількості й не купуємо так часто, як хліб. Бо, як каже народна мудрість, “сливка — слинка, грушка — минушка, риба — вода, хліб — голова”. Тому, звичайно, найбільш чутливо реагуємо на зміну саме його вартості. Нині по всій Україні триває процес здорожчання цього продукту. Спочатку вартість хліба з 1 серпня підняли в Києві, де, за твердженням міської влади, ціни не переглядалися з 2004 року і давно не відповідали реальним затратам на його виготовлення. А з кінця серпня платити за хліб більше доводиться і ужгородцям.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Як сказав заступник начальника міського управління економіки і підприємництва Анатолій Ульянець, підняття цін на хліб в Ужгороді спостерігається з 22 серпня, відколи приватні підприємці, котрі працюють на місцевому хлібопекарському ринку, збільшили вартість своєї продукції. З 1 вересня це саме вимушені були зробити і на ВАТ “Ужгородхліб”. Виробники мали всі підстави для такого кроку, оскільки востаннє ціни змінювалися в листопаді минулого року. За цей час зросли мінімальна заробітна плата (від 310 до 375 грн., на 21%) і податки, відчутно подорожчали енергоносії та бензин. Зваживши на це, а також урахувавши інші складові собівартості (вона залежить від таких показників, як: ціни на хлібопекарські борошно, жир, дріжджі, маргарин, сіль, цукор, котрі також зазнали змін, плюс тарифи на енергоносії й транспортні витрати на доставку продукції в торговельну мережу), пекарі підняли ціну одного буханця на 10—15 копійок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  12/09/06, 10:24
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS