Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 04/09/06№ 36 (396) Фестиваль “Sziget-2006”: цьогорічні враження

Нинішнє літо було для угорської столиці Будапешта багатим на події. Один за одним у цьому напрочуд гарному місті проходили свята, що привертали увагу численних туристів з усього світу: це і чемпіонат Європи з плавання, і традиційна вже “Формула-1”, ну і, нарешті, чотирнадцятий за рахунком фестиваль “Sziget”. Мабуть, не варто розповідати читачам нашої газети, що це за дійство — бодай раз, але ви про нього обов’язково чули. Не втримаємося і ми. Отже, чому варто було поїхати на цьогорічний “Sziget” і що нового можна було там побачити — читайте далі.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Дмитро ТАБАШОВ, Будапешт (фото)

Розпочнемо з нового: цьогоріч організатори фестивалю вирішили остаточно заплутати відвідувачів, запропонувавши для продажу два види тижневих вхідних квитків: 120 євро коштував квиток, що давав право проживати на острові цілий тиждень (розмістити в кемпінгу палатку, користуватися душовими тощо), а трохи дешевше — 99 — для місцевих жителів чи туристів, що на ніч покидали територію “Szigeta”. Одноденний квиток мав фіксовану ціну — 6 тис. форинтів (24 євро). По закінченні фестивалю організатори зізналися журналістам, що нововведення не виправдало покладених на нього сподівань, адже за рахунок того, що більшість придбала собі тижневий квиток без права проживання на острові (що було для них значно вигідніше), різко скоротилася кількість проданих одноденних квитків (не більше 20 тисяч на добу).

Взагалі-то, з власних спостережень та зі слів організаторів скажемо, що на “Szigetі” все з кожним роком збільшується. Ростуть ціни: угорське пиво не найкращої якості продавалося цьогоріч уже за 350 форинтів — це 8,5 гривень за банку, звичайний гірос коштував близько 600 форинтів (14,5 гривень), одяг, взуття та різноманітні сувеніри й прикраси також були далеко не дешевими). Але це зрозуміло, бо росте й кількість іноземців (переважно німців, голландців, австрійців, багато цьогоріч було й росіян з українцями), котрі не шкодують грошей для хорошого, а для переважної більшості тамтешньої молоді ще й досить дешевого, відпочинку. До речі, про молодь. Багато хто відзначає, що виріс і середній вік відвідувачів фестивалю. Як це для нас не дивно, але “Sziget” перестав бути місцем тусовки неповнолітніх: зараз значна кількість відвідувачів острову — це люди, котрим далеко за 30. Мабуть, саме це є запорукою своєрідного, але дуже толерантного настрою фестивалю, де жодного разу ще не доводилося бачити бійок, тотальної пиятики чи вияву агресії, які так притаманні нашим масовим заходам. А можливо, річ у музиці. Тій, яку дорослі пам’ятають ще з років своєї “зеленої” юності і яку нарешті може послухати наживо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Новини)  -  04/09/06, 09:56


№ 36 (396) Зросла цiна — зросте i якiсть. На це сподiваються мешканцi мiста

Управлiння економiки та пiдприємництва Ужгородської мiської ради переглянуло тарифи на послуги з вивезення та знешкодження твердих побутових вiдходiв. Таким чином, цiна на послуги з вивезення смiття, яка ранiше входила до квартирної плати у розмiрi 0,03 гривнi за 1 кв. м загальної площi, з 1 серпня зросла у 3,5 раза.

Алiна КОМАРНИЦЬКА,Ужгород

Заступник начальника управ-лiння економiки та пiдприємництва Ужгородської мiської ради Анатолiй Ульянець каже, що пiдвищення цiн на вивезення та знешкодження смiття спричинили пiдняття вартостi пально-мастильних матерiалiв та рiвня мiнiмальної заробiтної плати. Збiльшилася i кiлькiсть вiдходiв, якi доводиться вивозити комунальним службам. Якщо за 2005 рiк їх було 179 кубiчних метрiв, то за 2006-й передбачається зростання вже до 208 кубiчних метрiв. Тому збитки за 2005 рiк вiд наданих послуг становлять 605,5 тисячi гривень, а за перше пiврiччя 2006-го — 307 тисяч гривень. З цих причин та з урахуванням досвiду iнших обласних центрiв було затверджено пропозицiю щодо виведення зi складу квартирної плати послуги за вивезення смiття. Вiдповiдно, зросла i цiна. Для мешканцiв упорядкованих та неупорядкованих будинкiв — вiд 1,41 до 4,99 гривнi на одну особу на мiсяць та вiд 1,92 грн. до 5,23 — для жителiв приватного сектору.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  04/09/06, 09:54
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS