Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2006№ 39 (399) Місто готується до зими із новими тарифами на опалення та гаряче водопостачання

Із початком зимового сезону кожного жителя міста хвилює практично одне питання: чи буде в його квартирі тепло? У попередніх номерах “Ужгород” уже детально розповідав про ситуацію стосовно готовності міста до опалювального сезону. Але, здається, в “тепловій” сфері проблем залишилося таки чимало. Тому продовжити розмову про стан підготовки “Ужгородтеплокомуненерго” до опалювального сезону погодилася керівник економічного відділу підприємства Юдіта Соскида.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Не секрет, що проблеми, переважно фінансові, на підприємстві були і є. До того ж протягом останніх років вони різко загострилися. Але, за словами пані Юдіти, колектив “Ужгородтеплокомуненерго” робить усе можливе, щоб початок опалювального сезону не було зірвано. Щотижня складається план обов’язкових робіт, якого працівники підприємства неухильно дотримуються; при головному інженерові створено технічну раду, мета якої — розв’язувати поточні проблеми. Отже, загальна ситуація, в принципі, є контрольованою.

І це незважаючи на те, що об’єкти тепловиків на сьогодні практично знеструмлені. Причина відома: велика заборгованість перед ВАТ “Закарпаттяобленерго”. Правда, енергетики час від часу по-дають струм на котельні, що хоч якось дозволяє провести відповідні налагоджувальні та профілактичні роботи на коте-льнях, настроїти автоматику тощо. У повному режимі працює цех із ремонту устаткування “Ужгородтеплокомуненерго”, в якому своєї черги че-кає близько 200 насосів.

Щоб розпочати опалювальний сезон в Ужгороді, підприємству потрібно мінімум 3 мільйони гривень. Тому минулого тижня відповідним рішенням сесії Ужгородської міської ради для підготовки до сезону “Ужгородтеплокомуненерго” виділено додаткові кошти. Ці гроші частково підуть на погашення боргів, решту керівники-санатори розподілять за пріоритетами. Зрозуміло, що для вчасного початку сезону в першу чергу потрібно буде заплатити за електроенергію. По-друге, розрахуватися із газовиками. Відомо, що газопостачальні організації погоджуються подавати блакитне паливо лише за умови передоплати. В ситуації, яка зараз склалася на “Ужгородтеплокомуненерго”, підприємству необхідно найближчими днями погасити 1,5 мільйона боргів, які накопичилися раніше, а в листопаді ще внести газовикам приблизно 30 відсотків передоплати від загальної суми запланованого використання газу. А це близько
2 мільйонів. Вирішення цих питань цілком залежить від свідомості населення. Бо якщо розрахунки ужгородців за отримані від тепловиків послуги здійснюватимуться вчасно, то й проблем в опалювальний період не передбачається. Газовиків теж можна зрозуміти — підприємства теплокомуненерго практично по всій Україні останніми роками “про-валюють” розрахунки за газ. Тому попереду — складна робота з “витягування” цих заборгованостей. Нині в ужгородському тепловому підприємстві при юридичному відділі на тендерній основі планується створення нової структури, яка займатиметься, грубо кажучи, виключно “вибиванням” боргів із населення. Причина такої рішучості “Ужгородтеплокомуненерго” взятися за цю проблему — безвихідь. Бо населення боргує підприємству понад 20 мільйонів, а для того, щоб внести початковий аванс за газ, потрібно 2 мільйони…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/09/06, 10:11


№ 39 (399) Кількість отримувачів субсидій у місті може зрости на 35—40 відсотків

Такий прогноз роблять у відділі соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Збільшення кількості тих, хто потребує допомоги держави, пов’язане з черговим підвищенням цін і тарифів на всі види комунальних послуг, яке відчутно позначається на бюджеті кожної сім’ї. Так, наприклад, в опалювальний період за однокімнатну квартиру потрібно буде викласти близько 170 грн., двокімнатну — 260—270 грн., трикімнатну — 360, чотирикімнатну — 500 (виходячи з існуючих цін за тепло, які навряд чи залишаться на такому ж рівні). Тому оформлення житлової субсидії є актуальним для більшості ужгородських сімей, особливо тих, які мають низькі доходи.

За словами начальника відділу Іллі Машкаринця, з початку року таким видом допомоги скористалося 9,1 тисячі ужгородських родин. Незабаром їх може стати 12—13 тисяч. Грошей на виплату субсидій вистачить, запевняє Ілля Ілліч. Бо з Держбюджету на ці цілі на 2006 рік ужгородцям виділено 3,5 млн. грн., на сьогодні витрачено 0,9 млн. Причому гроші надходять без затримки. Тому Ілля Ілліч просить ужгородців звертатися за призначенням субсидій.

Для цього необхідно подати у відділ соціальних допомог, який знаходиться на пл. Ш. Петефі, 26 (тел.: 61-25-14, 3-22-00, 3-53-79), такі документи: довідку про склад сім’ї, довідку про доходи за останні 6 місяців усіх прецездатних членів родини, які зареєстровані в даному житловому приміщенні, довідку про наявність комунальних послуг (холодна вода, газ, тепло, електроенергія, ліфт, вивезення твердих побутових відходів), угоду про погашення боргів, якщо такі є.

Принагідно пан Машкаринець зазначає, що довідки слід оформити повністю, бо змінилися ціни і тарифи, особові рахунки, призначені пільги дітям війни.

Згідно з чинним законодаством, продовжує Ілля Ілліч, є лише дві причини, з яких однозначно не може бути призначена субсидія: відсутність реєстрації в Ужгороді або якщо обов’язкова плата (20% місячного сукупного доходу сім’ї) перевищує загальну суму нарахованих комунальних платежів. У всіх інших випадках — відсутність доходу в кого-небудь із працездатних членів сім’ї, наявність автомобіля до 10 років з дня випуску, придбання житла менше року перед зверненням тощо — питання про призначення субсидії розглядає комісія, створена при міськвиконкомі.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  26/09/06, 10:11


№ 38 (398) Приватизація житла цьогоріч завершується. Про продовження її терміну наразі не повідомлялося

Загалом старт приватизації в Україні дав Закон “Про приватизацію державного житлового фонду”, який вступив у дію 19 червня 1992 року. Потім у 2002-му постановою Верховної Ради був продовжений термін використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду до 31 грудня 2006 р. До кінця року залишилося якихось три з половиною місяці, про відтермінування поки не повідомлялося, отож може статися так, що ми знаходимося на завершальному етапі процесу приватизації житла.

Мирослава Галас, “Ужгород”

У нашому обласному центрі цей процес розпочався з березня 1993-го. Як розповіла завідуюча відділом обліку, розподілу та приватизації житла управління майном міста Ужгородської міської ради Марія Папай, відтоді і до нинішнього дня свідоцтва про право власності на помешкання отримали 23146 чоловік, тобто наразі 88,1% державних квартир, які знаходяться чи знаходилися на балансі міста, уже приватизовані. Ще 3 тисячі чекають своєї черги.

Чому ж їхні господарі зволікають із цим процесом? По-перше, каже Марія Бейлівна, у декого ще жевріє надія покращити свої житлові умови за рахунок держави (хоч і рідко, але такі прецеденти трапляються і в наш час), а в подібних випадках стару квартиру потрібно здати державі. По-друге, розширення на таких самих умовах ще вряди-годи роблять для своїх працівників деякі підприємства. І, зрештою, дехто просто байдуже ставиться до цих, на його думку, формальностей (тим паче, що в нашій країні люблять відстрочувати крайні терміни, як це було при заміні радянських паспортів, отож аргумент “іще встигну” теж залишається сильним). Виселити людину з неприватизованої квартири все одно не можна, а після смерті того, на кого було зареєстроване житло, документи переоформляються на когось із інших зареєстрованих тут домочадців. Щоправда, самотня людина передати у спадок неприватизоване житло не може.

Тим часом приватизоване житло має чимало плюсів, основний з яких — таку нерухомість можна вільно продавати, дарувати, передавати у спадок, закладати під заставу для отримання кредитів тощо. Так, приватизовані квартири на перших поверхах у будинках на пожвавлених магістралях не такі вже й комфортні для проживання, тому господарі “на ура” й за вигідною ціною розпродують їх під різноманітні магазини, салони краси, офіси тощо. За умови нинішніх дуже “кусючих” цін на компослуги у виграші й ті одинокі громадяни, котрі, приватизувавши свої великі квартири, продають їх і купують взамін менші. Економія на оплаті за тепло суттєва, та й виручені за рахунок різниці в площі гроші — добра підмога до скромних пенсій. З іншого ж боку, ті, у кого виникає потреба покращити житлові умови, маючи приватизовану квартиру, теж можуть вирішити це питання самостійно, не чекаючи десятиліттями (та й то найчастіше марно) допомоги від держави.

Втім, люди самі бачать ці вигоди і йдуть приватизовувати житло. Скажімо, минулого року це зробили 933 громадян, за 8 місяців нинішнього — 475. І останнім часом процес дещо активізується. Марія Бейлівна розповідає, що хоч у них прийомними за графіком є лише вівторок і четвер, відвідувачі приходять щодня. Слід підкреслити: приватизація не вимагає якихось особливих коштів. Цілком безоплатно громадянам передається загальна площа в межах санітарної норми — 21 м2 на наймача і кожного члена його родини (звісно, лише тих, котрі мешкають тут) плюс 10 квадратних метрів на сім’ю. За надлишкову площу слід сплатити … 18 коп. за 1 м2. Таку аж надто символічну суму (враховуючи, що по місту ціна продажу сягає навіть 1200 доларів за квадрат) Марія Папай пояснює тим, що індексація житлових чеків так і не пройшла, вони не були випущені на ринок, тому їх вартість залишилася “законсервованою”. До того ж є цілий ряд пільговиків — від інвалідів та учасників війни, багатодітних сімей до людей із трудовим стажем понад 25 років для жінок і понад 30 для чоловіків, — яких держава звільнила навіть від цієї мізерної плати за надлишкову площу. Отож гроші їм доведеться викладати лише за оформлення документації на зразок технічного паспорта квартири (його після проведення необхідних вимірювань видають працівники БТІ) та за деякі довідки. Навіть для громадян із непільгових категорій на все про все, при найбільшій площі квартири, піде максимум сотня гривень.

Однак, є ряд приміщень, які взагалі не підлягають приватизації. Це, зокрема, службові квартири, ті, що перебувають в аварійному стані, а також кімнати в гуртожитках. Усі інші наймачі державного житлового фонду до кінця року ще можуть оформити право власності на свої помешкання. Якщо ж усе-таки вийде чергова постанова Верховної Ради про продовження терміну приватизації, “Ужгород” обов’язково повідомить про це читачів.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/09/06, 10:03


№ 38 (398) Сесiя. Депутати лiквiдували КП “Ринок-1” i видiлили додатковi кошти “Теплокомуненерго”

Цього вiвторка вiдбулося V пленарне засiдання III сесiї мiської ради V скликання. На нього виносилося 15 питань, бiльшiсть iз яких депутати вирiшили позитивно.

Найгострiше iз прийнятих рiшень — про лiквiдацiю КП “Ринок-1”. Присутнi на сесiї представники з базару зустрiли його кiлькахвилинними криками й погрозами, однак бiльшiсть ужгородцiв розумiє: пiдприємцi будуть працевлаштованi на iнших ринках, люди у сумi купуватимуть не менше, а центр мiста так чи iнакше має набути цивiлiзованiшого вигляду — це давно назрiла проблема.

Також депутати прийняли деякi змiни до Програми соцiально-економiчного розвитку мiста та до бюджету поточного року. Вони переважно мали на метi забезпечити нормальну пiдготовку до осiнньо-зимового перiоду. Зокрема додатковi кошти отримали “Теплокомуненерго” i “Мiськсвiтло”.

Вiдтепер в Ужгородi має бути впорядковано i розмiщення граль-них автоматiв. Вiдповiдно до прийнятого рiшення, вони можуть знаходитися лише у спецiально вiдведених для цього примiщеннях iз касами, i аж нiяк не на ринках чи зупинках.

Мiсцезнаходження таких закладiв контролюватиме спецiально створена депутатська комiсiя (мова йде в першу чергу про те, щоб гральнi автомати не виявлялися десь поблизу нвчальних закладiв).

Крiм того, сесiя затвердила перелiк робiт по створенню iнфраструктури iнженерних мереж, дорiг та благоустрою мiста у рамках реалiзацiї проекту “Боздош-елiт”. Договiр та доповнення до нього, згiдно з якими 1,5 млн. грн. заорендовану пiд будiвництво землю Ужгород отримав грошима, а iншi 1,5 млн. має отримати послугами, свого часу затвердили ще депутати попереднього скликання.

Iнший проект, котрий мiг принести 4 млн. грн. у спецiальний фонд соцiально-економiчного розвитку мiста, депутати поки що вiдхилили. Iдеться про погодження мiсцерозташування адмiнбудiвлi управлiння Нацiонального банку України на пл. Народнiй. Дозвiл на збiр матерiалiв поперднього погодження земельної дiлянки площею 0,30 га для будiвництва у цьому мiсцi, знов-таки, дали ще депутати попереднього скликання. А у нинiшнiх народних обранцiв виникли сумнiви щодо того, як новобудова впишеться у iснуючий архiтектурний ансамбль. I хоч споруда НБУ мала б стати дзеркальним вiдображенням будинку облпрофради та фактично завершила б задуманий за Масарика, але не втiлений повнiстю у життя комплекс, у разi її зведення доведеться переставляти пам’ятник Тарасу Шевченку. Саме через це в основному й виникла така гаряча дискусiя пiд час обговорення проблеми, i депутати вирiшили додатково вивчити її у своїх комiсiях.

Наостанок додамо, що нашоукраїнцi на цьому засiданнi органiзовано не брали участь у голосуваннi. Наступна ж сесiя призначена на 26 вересня.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  18/09/06, 10:02


№ 37 (397) Вибивання боргів за комунальні послуги — не компетенція міської влади

Ще наприкінці березня цього року ВАТ “Закарпаття-обленерго” заявило керівництву КП “Ужгородтеплоко-муненерго”, що в останнього перед енергетиками чималі борги, та попередило про можливе знеструмлення його котелень. Тепловики свої обіцянки найближчим часом розрахуватися за електроенергію не виконували, тому Ужгород періодично залишався без гарячої води.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Міська влада тоді неодноразово сприяла КП “Ужгородтеплокомуненерго”, домовляючись із обленерго про відстрочку платежів тощо. На жаль, основний негатив від усіх наслідків відключення мешканці Ужгорода переносять на міську владу. Зважаючи на ці обставини, необхідно роз’яснити: ситуація, що виникла в “тепловій” сфері міста, є суто наслідком бездіяльності теплового підприємства у питаннях роботи із населенням. І ніхто, окрім “Ужгородтеплокомуненерго”, не є відповідальним за наявний стан справ. До слова, це підприємство має 59 мільйонів боргу перед постачальниками за енергоносії.

Останніми днями ситуація почала загострюватися. Наближається холодна пора року, і деякі місцеві засоби масової інформації повідомили, що Ужгород абсолютно не готовий до опалювального сезону. Нібито жодна із 49 котелень міста не підключена до електропостачання, що, у свою чергу, не дозволяє провести працівникам “Ужгородтеплокомуненерго” поточні профілактичні ремонтні роботи, не кажучи вже про вчасний початок опалювального сезону.

Виникає просте питання: а до чого тут міська влада? Невже це вона припинила електропостачання “Ужгородтеплокомуненерго”? Це питання можна поставити дирекції ВАТ “Закарпаттяобленерго”, яке в черговий раз відключило тепловиків. І зробило це цілком справедливо, бо останні чимало боргують. Обласних енергетиків можна зрозуміти: вони відпускають товар, за який не отримують гроші. Мало того, цей товар і надалі продовжують від них вимагати. Зі свого боку (і це природно) енергетики припиняють подавати струм, а тепловики на них ображаються, замість того, щоб стягувати кошти зі своїх боржників і нормально розраховуватися. Ця історія вже тягнеться багато років, але вона не може тривати вічно, і врешті-решт треба поставити крапку. Хтось таки має відповісти за ситуацію, яка склалася в енергетичній сфері міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Влада, Новини)  -  12/09/06, 10:29


№ 37 (397) Суд по “зеленому” ринку затягується

Конфлiкт, що розгорiвся у серпнi навколо спроби мiської влади навести нарештi лад на вул. Фединця, яку повнiстю окупували торговi намети “зеленого” ринку, схоже, перейшов у судову тяганину. За задумом, ця вулиця мала стати проїжджою, чим розвантажився би вiд автомобiльного потоку центр мiста, бо постiйнi пробки вже добряче набридли ужгородцям. Та не так сталося, як гадалося.

Пiдприємцi проiгнорували розпорядження мiського голови з проханням до 8.08.2006 р. демонтувати свої тимчасовi об’єкти торгiвлi, а коли пiсля зазначеного термiну було вирiшено зробити це силами комунальних служб, почалося серйозне протистояння. Зрештою 10 серпня вийшла ухвала про вiдкриття виконавчого провадження в адмiнiстративнiй справi за позовом восьми приватних пiдприємцiв до Ужгородської мiської ради. Попереднє судове засiдання призначили на 23 серпня, однак на нього не з’явилися 4 позивачi та КП “Ри-нок-1”. Не отримавши письмової згоди осiб, а також без участi всiх тих, хто брав участь у справi, суд того ж дня провiв розгляд справи, чим грубо порушив ч. 2 ст. 111, ч. 3 ст. 121 КАС України. Були й iншi порушення, проте наразi не вдаватимемося до з’ясування таких юридичних тонкощiв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  12/09/06, 10:27


№ 37 (397) Кожен хоче купувати хліб дешево, однак нещодавно він таки подорожчав

Напевно, жоден продукт ми не споживаємо в такій кількості й не купуємо так часто, як хліб. Бо, як каже народна мудрість, “сливка — слинка, грушка — минушка, риба — вода, хліб — голова”. Тому, звичайно, найбільш чутливо реагуємо на зміну саме його вартості. Нині по всій Україні триває процес здорожчання цього продукту. Спочатку вартість хліба з 1 серпня підняли в Києві, де, за твердженням міської влади, ціни не переглядалися з 2004 року і давно не відповідали реальним затратам на його виготовлення. А з кінця серпня платити за хліб більше доводиться і ужгородцям.

Олена МАКАРА, “Ужгород”

Як сказав заступник начальника міського управління економіки і підприємництва Анатолій Ульянець, підняття цін на хліб в Ужгороді спостерігається з 22 серпня, відколи приватні підприємці, котрі працюють на місцевому хлібопекарському ринку, збільшили вартість своєї продукції. З 1 вересня це саме вимушені були зробити і на ВАТ “Ужгородхліб”. Виробники мали всі підстави для такого кроку, оскільки востаннє ціни змінювалися в листопаді минулого року. За цей час зросли мінімальна заробітна плата (від 310 до 375 грн., на 21%) і податки, відчутно подорожчали енергоносії та бензин. Зваживши на це, а також урахувавши інші складові собівартості (вона залежить від таких показників, як: ціни на хлібопекарські борошно, жир, дріжджі, маргарин, сіль, цукор, котрі також зазнали змін, плюс тарифи на енергоносії й транспортні витрати на доставку продукції в торговельну мережу), пекарі підняли ціну одного буханця на 10—15 копійок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  12/09/06, 10:24


№ 36 (396) Фестиваль “Sziget-2006”: цьогорічні враження

Нинішнє літо було для угорської столиці Будапешта багатим на події. Один за одним у цьому напрочуд гарному місті проходили свята, що привертали увагу численних туристів з усього світу: це і чемпіонат Європи з плавання, і традиційна вже “Формула-1”, ну і, нарешті, чотирнадцятий за рахунком фестиваль “Sziget”. Мабуть, не варто розповідати читачам нашої газети, що це за дійство — бодай раз, але ви про нього обов’язково чули. Не втримаємося і ми. Отже, чому варто було поїхати на цьогорічний “Sziget” і що нового можна було там побачити — читайте далі.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Дмитро ТАБАШОВ, Будапешт (фото)

Розпочнемо з нового: цьогоріч організатори фестивалю вирішили остаточно заплутати відвідувачів, запропонувавши для продажу два види тижневих вхідних квитків: 120 євро коштував квиток, що давав право проживати на острові цілий тиждень (розмістити в кемпінгу палатку, користуватися душовими тощо), а трохи дешевше — 99 — для місцевих жителів чи туристів, що на ніч покидали територію “Szigeta”. Одноденний квиток мав фіксовану ціну — 6 тис. форинтів (24 євро). По закінченні фестивалю організатори зізналися журналістам, що нововведення не виправдало покладених на нього сподівань, адже за рахунок того, що більшість придбала собі тижневий квиток без права проживання на острові (що було для них значно вигідніше), різко скоротилася кількість проданих одноденних квитків (не більше 20 тисяч на добу).

Взагалі-то, з власних спостережень та зі слів організаторів скажемо, що на “Szigetі” все з кожним роком збільшується. Ростуть ціни: угорське пиво не найкращої якості продавалося цьогоріч уже за 350 форинтів — це 8,5 гривень за банку, звичайний гірос коштував близько 600 форинтів (14,5 гривень), одяг, взуття та різноманітні сувеніри й прикраси також були далеко не дешевими). Але це зрозуміло, бо росте й кількість іноземців (переважно німців, голландців, австрійців, багато цьогоріч було й росіян з українцями), котрі не шкодують грошей для хорошого, а для переважної більшості тамтешньої молоді ще й досить дешевого, відпочинку. До речі, про молодь. Багато хто відзначає, що виріс і середній вік відвідувачів фестивалю. Як це для нас не дивно, але “Sziget” перестав бути місцем тусовки неповнолітніх: зараз значна кількість відвідувачів острову — це люди, котрим далеко за 30. Мабуть, саме це є запорукою своєрідного, але дуже толерантного настрою фестивалю, де жодного разу ще не доводилося бачити бійок, тотальної пиятики чи вияву агресії, які так притаманні нашим масовим заходам. А можливо, річ у музиці. Тій, яку дорослі пам’ятають ще з років своєї “зеленої” юності і яку нарешті може послухати наживо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Новини)  -  04/09/06, 09:56


№ 36 (396) Зросла цiна — зросте i якiсть. На це сподiваються мешканцi мiста

Управлiння економiки та пiдприємництва Ужгородської мiської ради переглянуло тарифи на послуги з вивезення та знешкодження твердих побутових вiдходiв. Таким чином, цiна на послуги з вивезення смiття, яка ранiше входила до квартирної плати у розмiрi 0,03 гривнi за 1 кв. м загальної площi, з 1 серпня зросла у 3,5 раза.

Алiна КОМАРНИЦЬКА,Ужгород

Заступник начальника управ-лiння економiки та пiдприємництва Ужгородської мiської ради Анатолiй Ульянець каже, що пiдвищення цiн на вивезення та знешкодження смiття спричинили пiдняття вартостi пально-мастильних матерiалiв та рiвня мiнiмальної заробiтної плати. Збiльшилася i кiлькiсть вiдходiв, якi доводиться вивозити комунальним службам. Якщо за 2005 рiк їх було 179 кубiчних метрiв, то за 2006-й передбачається зростання вже до 208 кубiчних метрiв. Тому збитки за 2005 рiк вiд наданих послуг становлять 605,5 тисячi гривень, а за перше пiврiччя 2006-го — 307 тисяч гривень. З цих причин та з урахуванням досвiду iнших обласних центрiв було затверджено пропозицiю щодо виведення зi складу квартирної плати послуги за вивезення смiття. Вiдповiдно, зросла i цiна. Для мешканцiв упорядкованих та неупорядкованих будинкiв — вiд 1,41 до 4,99 гривнi на одну особу на мiсяць та вiд 1,92 грн. до 5,23 — для жителiв приватного сектору.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  04/09/06, 09:54
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS