Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2006№ 30 (330) Наближається комунальна революція. В Ужгороді планується масштабне реформування водо- та теплопостачання

Цього тижня відбулася зустріч першого заступника міського голови Ужгорода Володимира Бобкова з журналістами. На ній було окреслено пріоритетні напрями роботи міської влади, поінформовано про плани на найближчий період. Після виборів пройшов певний час, тому вже є можливість підсумувати, що вдалося і що не вдалося зробити новій команді.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Найважливішими питаннями, вирішення яких є першочерговим, однозначно залишаються водо- та теплозабезпечення, а також підтримка належного санітарного стану міста. Це ті глобальні проблеми, які влада за два—чотири роки планує розв’язати в повному обсязі.

Якісне водопостачання — показник нормальної життєдіяльності міста. Аналіз ситуації, яка склалася в нас у цьому плані, дозволив сформулювати основні проблеми надання цих послуг з точки зору споживачів: досить низька якість питної води; перебої в її подачі, низький тиск на верхніх поверхах; аварії на колекторах. Зрозуміло, що всі вони тісно пов’язані з фінансовими, технічними та організаційними проблемами самого Водоканалу, з яким споживачі, зі свого боку, не надто вчасно і не в повному обсязі розраховуються. Виходить замкнуте коло.

Затверджена на виконкомі стратегія дозволить за декілька років максимально наблизити цей вид послуг до належних стандартів. У першу чергу потрібно, щоб Водоканал якісно і цілодобово постачав ужгородцям воду. З цією метою влада розробила концепцію так званої локалізації водопостачання та заходи із заміни обладнання й транспортних магістралей-водогонів. На території міста буде підготовлено та введено в експлуатацію певну кількість нових свердловин, які, у свою чергу, прикріплять до вже існуючих насосних станцій для водопостачання окремих мікрорайонів Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  26/07/06, 09:17


№ 30 (390) Бережiться сальмонельозу. Протягом тижня в Ужгородi зафiксовано 4 випадки захворювання

Усi принади лiта — а це гаряче сонечко, вiдпочинок на берегах рiчок i озер, розмаїття овочiв-фруктiв — мають i свої негативнi сторони, про якi ми частенько легковажно забуваємо. Зокрема йдеться про сезонну активiзацiю кишкових iнфекцiй. Їй сприяють продукти харчування, що цiлими днями “загорають” на наших базарах, спокусливi абрикоси, якi не терпиться скуштувати вже по дорозi додому, або ж, скажiмо, помiдори, помитi просто в озерi на пiкнiку.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

А поберегтися варто, бо останнiм часом лише за один тиждень в Ужгородi зафiксовано 4 випадки захворювання на сальмонельоз. Вiдразу зауважмо, що всi постраждалi — з рiзних сiмей, мiж собою навiть не знайомi, отож про спалах не йдеться. Як розповiла завiдуюча епiдемiологiчним вiддiленям Ужгородської мiської санепiдемстанцiї Людмила Пономарьова, причиною iнфiкування трьох чоловік виявилися яйця, купленi на ринках, котрi споживали у виглядi “глазуні”, тобто вони не пройшли достатню термiчну обробку. Ще одна людина захворiла, посмакувавши сметаною у заводській упаковцi, яка, втiм, теж була придбана на базарi. Звiсно, холодильники там є, але, каже Людмила Володимирiвна, їх ефективнiсть гарантувати не можна: на нiч технiку, скорiш за все, вiдключають, тому набрати необхiдний температурний режим вона не завжди встигає.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Випадок)  -  26/07/06, 09:16


№ 30 (330) Хто контролює ковбаси? Улiтку за якiстю цього продукту слiд стежити особливо ретельно

Ковбасу люблять усi, i коли пiсля “радянського” дефiциту на наших прилавках у вiльному продажу з’явилися “сервiлат”, “московська”, “дрогобицька”, то всi iз задоволенням кинулися їх купувати. Однак невдовзi виявилося: частенько цi вiдомi сорти — зовсiм не те, що ми звикли смакувати колись. I дiйсно, якщо уважно придивитися, то пiд великими буквами назви ковбаси можна помiтити дописане дрiбненьким шрифтом “нова”, “бобовищанська”, “мукачiвська” тощо. Ми спробували з’ясувати, хто ж вiдповiдає за якiсть нинiшнiх ковбас.

Ганна КIШТУЛИНЕЦЬ, “Ужгород”

Загалом переробна промисловiсть є дуже проблемною галуззю, бо не вистачає людей, котрi б хотiли в нiй працювати, а вислiв “кадри вирiшують усе” залишився актуальним i нинi. Незважаючи на те, що в Ужгородi є два навчальнi заклади, якi готують технологiв (20-те училище та комерцiйний технiкум), їхнi випускники не поспiшають улаштовуватися за спецiальнiстю. Набагато охочiше вони йдуть на роботу в бари, кафе, ресторани. Звичайно, це легше та цiкавiше, анiж проводити по 8 годин у цеху. У пiдсумку на виробництво набирають учнiв, з яких готують спецiалiстiв, виплачуючи їм мiнiмальну зарплатню. Однак упевненостi в тому, що вони залишаться працювати, нема. Адже виробництво — це велика вiдповiдальнiсть. Потрiбно зберегти сировину, яка надiйшла, виготовити якiсний продукт, потiм його донести до покупця, знов-таки не втративши якiсть. На Закарпаттi є достатньо сировини — яловичини, свинини, сала —для виготовлення ковбас та ковбасних виробiв. Найбiльш складним є питання їх реалiзацiї. Не варто виготовляти продукцiю на повну потужнiсть. Краще, з’ясувавши попит, виробляти стiльки, скiльки можна продати одразу. Наприклад, в одному з цехiв мiста виготовляється до 50 найменувань ковбасних виробiв: дорогi, розрахованi на споживача середнього достатку, та досить дешевi. Цiни вiдрiзняються залежно вiд того, з якої категорiї м’яса виготовляється продукцiя. Якщо виробник зацiкавлений у реалiзацiї, то вiн не повинен завищувати норми домiшок, якi закладенi в технологiчних умовах, iнакше вироби втрачають у якостi i реалiзацiя знижується. Можливо, ви будете здивованi, коли на ваше прохання показати ковбасу на розрiз продавець вiдмовлятиметься, кажучи: “Цю ковбасу ми не розрiзаємо”. Звiсно, купувати “кота в мiшку” не хочеться, але, виявляється, це пов’язано з тим, що оболонка деяких ковбас герметична i розрiзану ви повиннi спожити протягом 24 годин. I це за умови, що вiдразу покладете її в холодильник. Трохи дивує, що виробники, збiльшуючи термiн реалiзацiї своєї продукцiї, не подбали про те, щоб випускати її в розфасованому виглядi по 200—300 г. Зараз з’явилися невеликi упаковки, в яких є до 10-ти ковбасок або сосисок. Це завдяки тому, що в Ужгородi в одному з цехiв з’явився вакуумний апарат. Такi упаковки зручнi для подорожей, пiкнiкiв i т. iн., i в той же час вони вигiднi виробникам, бо товар у такiй упаковцi зберiгає свою вагу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  26/07/06, 09:15


№ 29 (389) Оплата за воду підстрибнула до 200—300%, відколи за боржників узялися полтавські спеціалісти

Те, про що останнім часом так багато писала преса і говорило телебачення, цього тижня стало реальністю: з вівторка по п’ятницю в Ужгороді працювали дві бригади спеціалістів “Полтававодоканалу”, які почали точкове відключення боржників від водовідведення та водопостачання.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Поки що це була не масова акція, а, скоріше, показова. Неплатникам хотіли довести, що 9 тисяч повідомлень, розісланих абонентам, котрі мають понад 300 грн. боргу, — не пусте залякування, вони можуть мати дієве продовження. Станом на 9-ту годину п’ятниці, як повідомила начальник управління збуту ужгородського Водоканалу Наталія Третякова, в місті відключили 20 боржників у різних мікрорайонах — на вулицях Легоцького, Годинки, Чорновола, Грушевського, Челюскінців, на пр. Свободи. Двоє з них після цього відразу погасили необхідні суми і були знову під’єднані до мереж (до речі, коштує це недешево: за розблокування каналізації доводиться викласти понад 315 грн., а водопроводу — понад 400 грн. за точку). Зауважимо, що соціально незахищені верстви населення за борги не карали: працівники Водоканалу вже на місцях розбиралися з платоспроможністю громадян, бо, на жаль, від ЖРЕРів такої інформації наперед не отримали.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/07/06, 11:25


№ 29 (389) Тарифи на основні телекомунікаційні послуги таки зміняться

Нові граничні тарифи на послуги телефонного зв’язку почнуть діяти не 10 липня, як про це заявили кілька засобів масової інформації, а з 15-го, повідомив цього тижня під час прес-конференції директор Закарпатської філії ВАТ “Укртелеком” Олексій Крупкін.

Таке рішення прийняла Національна комісія з регулювання зв’язку України (НКРЗ) ще 5 травня поточного року. Згідно з цим рішенням, у країні відтепер знизяться тарифи на міжнародний зв’язок і підвищаться на місцевий. Це значить, що за користування послугами міського телефонного зв’язку доведеться платити в середньому на 35% більше, ніж раніше, а для тих, хто проживає в сільській місцевості, телефонні розмови стануть дорожчим на 30%. Під час першого етапу впровадження нових тарифів “Укртелеком” також планує збільшити кількість хвилин, що не тарифікуються (тобто входять до абонплати) для населення з 175 до 200 та зменшити кількість хвилин, на які надається знижка 30%, з 1800 до 840 хвилин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/07/06, 11:25


№ 29 (389) Понад 13 чоловік на місце претендує на одному з факультетів УжНУ

Цьогорічна вступна кампанія в УжНУ суттєво відрізняється від попередньої. На черговій прес-конференції, яка відбулася минулої суботи, ректор УжНУ Микола Вегеш ознайомив журналістів з інноваціями вступних іспитів.

Анастасія МАКАРА, Ужгород
Отже, в УжНУ відкрито новий факультет — стоматологічний. Серед екзаменаційних предметів з’явилися “зарубіжна література”, “людина і суспільство” та “географія”. Крім того, на кожному факультеті при вступі складатимуть ще по одній дисципліні. Здавалося, це призведе до зменшення кількості абітурієнтів, та, на диво, цьогоріч заяв на 1000 більше, ніж торік. Найвищий конкурс УжНУ-2006 — на спеціальність “туризм” географічного факультету — 13,8 чоловіка на місце.

Придбання найновітнішої техніки набагато полегшує процес опрацювання екзаменаційних робіт, вважає ректор УжНУ. Талони з відповідями скануються, і результат одразу висвічується на екранах, установлених при вході в корпус. Тож вступники мають змогу швидко дізнатися про результат іспиту. Як і в попередні роки, цьогоріч законодавством передбачені певні пільги, більшість з яких стосуються дітей-сиріт, інвалідів та дітей військовослужбовців. Для постраждалих під час аварії на Чорнобильській АС — попередня співбесіда. Поза конкурсом — лише призери олімпіад. Перевага при вступі надається й абітурієнтам із гірських місцевостей та представникам нацменшин. Усього на державне замовлення виділено 1006 місць на денну і 190 — на заочну форми навчання.

Щодо оплати за навчання, найдорожчим факультетом УжНУ-2006 є юридичний — 7600 грн. на рік, а найдешевшим — філологічний (3350 грн.). Для порівняння: у ЗакДУ за юридичний, який також є найдорожчим, слід викласти 5900 грн. на рік.

Вступна кампанія розпочалася. Шанс пер-шими випробувати нововведену систему випав абітурієнтам інженерно-технічного, географічного, філологічного, математичного та факультету фізичного виховання. Та нещодавно стався прикрий випадок — під час іспиту вимкнули світло: внаслідок земляних робіт поблизу поліклініки УМВС трактором було пошкоджено електричний кабель. Комісія не встигла опрацювати всі роботи, і тому процес сповільнився. Такі обставини викликали обурення з боку керівництва УжНУ, та, крім трактора, звинуватити нікого…

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  18/07/06, 11:24


№ 29 (389) Як Установити автономне опалення? Про це та інше розповідає керівництво ужгородського управління ВАТ “Закарпатгаз”

Газове управління міста — складна й динамічна господарська структура. Колектив ВАТ “Закарпатгаз” протягом останніх років забезпечує безперебійне газопостачання споживачів, які своєчасно розраховуються за природний газ, а обсяги роботи та рівень обслуговування, відповідальність за безпеку постійно зростають. Контроль розгалуженої системи трубопроводів, будівництво нових підводів, установлення та заміна лічильників газу — все це складові напруженої виробничої програми колективу. На жаль, у її виконанні виникають певні проблеми та труднощі. Про сьогодення Ужгородського управління ВАТ “Закарпатгаз” розповідають його начальник Віталій Стусяк та заступник Ігор Шершун.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  18/07/06, 11:23


№ 28 (388) Справа “21 мільйона” триває. Основна частина грошей так і не повернулася в міський бюджет

Насамперед, нагадаємо читачам, що скандал навколо зниклих мільйонів розгорівся на початку минулого року, коли генпідрядник ЗАТ “Західхімпроммонтаж” зірвав роботи з реконструкції ряду стратегічних об’єктів міста (водопровідної мережі, каналізаційно-очисних споруд, підземного водозабору “Минай”, стадіону “Авангард” та ін.), унаслідок чого поповзли чутки про крадіжку державних субвенцій тодішнім міським керівництвом. На одній із прес-конференцій, присвяченій цій темі, колишній мер Ужгорода Віктор Погорєлов пообіцяв, що до 1 квітня 2005 року генпідрядник стовідсоткововиконає всі роботи. Він навіть продемонстрував присутнім журналістам гарантійний лист, наданий виконавцем робіт, який, абияк завершивши реконструкцію “Авангарду” (там досі не підключена дорога система освітлення) і навіть не приступаючи до більшості інших об’єктів, зник разом із отриманими за роботу грошима.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Наразі по справі зникнення 21 мільйона гривень державних субвенцій досі триває суд. Уже рік за цим фактом порушена кримінальна справа, а над замовником реконструкційних робіт — керівником міського відділу капітального будівництва Олександром Лелекачем — “висить” загроза на 8 років опинитися за ґратами. Оскільки суд, за твердженням пана Лелекача, не надто переймається справедливим вирішенням цієї справи (зокрема не приймає від обвинуваченого жодних доказів своєї невинності), тимчасово усунений від роботи керівник ВКБ зустрівся з журналістами в Ужгородському прес-клубі реформ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Випадок)  -  11/07/06, 10:06


№ 28 (388) Каналізаційні споруди міста працюють за межею потужності

Серію репортажів про об’єкти Водоканалу, що друкувалися в попередніх номерах нашої газети, завершуємо розповіддю про каналізаційну мережу Ужгорода. Це далеко не другорядна система у плані санітарного благополуччя міста, і обійти її увагою було б несправедливо. Тим більше, що проблем тут — хоч відбавляй.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Багато хто уявляє собі каналізаційну мережу виключно як велетенські труби (у фільмах герої по таких полюбляють тікати з в’язниць), що тягнуться під містом і десь за його межами виходять прямо в річку. Насправді, розповідає директор “Водоканалу” Юрій Омельяненко, це складний механізм, який включає191 км труб водовідведення,9 насосно-каналізаційних станцій та очисні споруди. 60 відсотків мереж — це загальна сплавна каналізація, і щоб дощові стоки не несли з собою під землю всякий непотріб, зливові прийомники мають бути обладнані решіткою, що затримує гілки, листя й велике сміття, та сифоном, який вловлює дрібніші фракції й запобігає поширенню неприємних запахів. На превеликий жаль, залізні решітки та люки безбожно крадуть, а це, з одного боку, створює небезпечні ситуації для машин і пішоходів, а з другого, замулює колектор, бо все сміття потрапляє прямо до нього. Та ще й окремі городяни плутають такі відкриті ями з контейнерами для сміття, і чого тільки потім не доводиться витягати звідти! Якось навіть міні-холодильник знайшли. Взагалі ужгородці примудряються спускати в каналізацію памперси, ганчірки, пластикові пляшки, розбиті склянки. А на якомусь черговому повороті труби це може призвести до затору, і через чиєсь недбальство та лінощі Водоканал має купу додаткових проблем.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  11/07/06, 10:06


№ 28 (388) Чи існують “безкоштовні” газові лічильники для населення?

До редакції “Ужгорода” зателефонувала читачка Марія Федорівна Софілканич. Вона днями звернулася до “Закарпатгазу” з приводу безкоштовного встановлення їй газового лічильника. Як нам пояснила Марія Федорівна, нещодавно в пресі та по телебаченню пройшло повідомлення, згідно з яким усім споживачам природного газу у зв’язку із цьогорічними підвищеннями тарифів на газ облгази України зобов’язані безкоштовно встановлювати лічильники. А від неї у ВАТ “Закарпатгаз” за цю послугу просять 300 грн.

Відомо, що Мін’юст узаконив підвищення з 1 липня цін на блакитне паливо для населення на 85 відсотків. Залежно від наявності або відсутності лічильника кубометр газу зараз коштує відповідно 40 і 44 копійки. А у своєму коментарі журналістам на початку червня голова Національної комісії регулювання електроенергетики Валерій Кальченко зазначив, що в Україні у тарифі облгазів передбачено кошти на встановлення лічильників. Таким чином, новий тариф “перекладає” ці витрати на плечі облгазів, і, засловами п. Кальченка, будь-який споживач може звернутися з приводу безкоштовної установки лічильника. Тоді ж у прес-службі “Нафтогазу України” повідомили, що поточного року в рамках програми створення єдиної системи обліку природного газу компанія планує профінансувати встановлення певної кількості побутових лічильників газу.

Для роз’яснення ситуації ми звернулися до начальника Ужгородського управління ВАТ “Закарпатгаз” Віталія Івановича Стусяка:

— Так, програма зі встановлення безкоштовних лічильників діє. Але вона розповсюджується не на всіх без винятку споживачів, а тільки на абонентів приватного сектору, які користуються природним газом за певних умов, а саме, якщо вони:

- проживають у будинках, в яких установлена газова плита за відсутності лічильника;

- уже мають встановлений роторний лічильник, але такий, що не пройшов повірку;

- проживають у будинках із системою опалення застарілої конструкції, яка змонтована до 1996 року, за умови відсутності лічильника.

Отже, якщо абонент відповідає одній із цих умов, він може звертатися до “Закарпатгазу” з приводу встановленнябезкоштовного лічильника за програмою “Нафтогазу України”. Згідно з цією програмою та вказівкою обласного керівництва, ВАТ надає власникам будинків, які відповідають вищезазначеним умовам, безкоштовні лічильники. До речі, монтажні роботи проводяться також за рахунок ВАТ “Закарпатгаз”. Такий стан справ у нашій області. Для порівняння: у Львові перелік цих пільгових умов набагато ширший — їх там аж 12. Але в той же час чомусь на Львівщині безкоштовних лічильників установлюється набагато менше, ніж на Закарпатті. Ці умови для областей України визначаються окремо й залежать від багатьох факторів. Київ для кожного регіону, кожного облгазу через “Нафтогаз України” та ДК “Газ-тепло” розробляє свою стратегію і тактику. Але що стосується програми, згідно з якою у зв’язку із підняттям тарифів буде розширене число пільговиків і, відповідно, кількість встановлених нами безкоштовних лічильників, то такої директиви від керівництва ми офіційно не отримували. Тож говорити про впровадження безкоштовних лічильників для всіх ще рано.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  11/07/06, 10:05
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS