Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2006№ 21 (381) Водоканал у пастці боргів. Без підтримки ужгородців він із неї не вибереться

15 травня Ужгородському водоканалу ледве вдалося уникнути відключення електроенергії, внаслідок якого все місто автоматично залишилося б без води. Однак того ж дня підприємство отримало нове попередження про відключення — вже на 18 травня. І так триватиме доти, доки водоканал не розрахується з боргами. Зробити ж це він може лише за умови, що населення перерахує 730 тис. грн., які винне за воду з початку року, і справно оплачуватиме поточні рахунки.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Ситуація на водо-каналі справді загрозлива. Його директор Юрій Омеляненко каже, що відсотків 30 ужгородців звикли отримувати воду “на шару”, а Ужгородський МРЕМ вимагає стовідсоткової оплати цьогорічних боргів і поточних платежів місяця. До того ж нинішні тарифи на воду не покривають навіть її собівартості. Щоб не бути голослівним, Юрій Віталійович оперує цифрами. На місяць нарахування Водоканалу за електроенергію сягає 700 тис. грн., на зарплату працівникам іде до 550 тисяч, мінімум 50 тисяч — на паливно-мастильні матеріали, 100 тис. грн. — на податки, 150 тисяч через велику замортизованість основних засобів потрібно направляти на підтримання їх у більш-менш нормальному технічному стані. А ще ж є витрати на послуги зв’язку, банківське обслуговування, канцелярію і т. ін. Навіть за грубими підрахунками набігає півтора мільйона гривень. А за воду водоканал нараховує 1 млн. 300 тис. грн. на місяць. Тобто навіть за умови гіпотетичної стовідсоткової проплати підприємство залишається в мінусах. Ось і виходить, що підприємство у боргах, як у шовках: 420 тис. грн. винні електроенергетикам за цей рік (а ще ж є 23 млн. грн. боргу за попередні роки), не сплачені податкові нарахування та прибутковий пода-ток із зарплати у місцевий бюджет, боргують за паливно-мастильні матеріали. Ланцюгова реакція: не платять їм — не платять вони.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  22/05/06, 09:24


№ 21 (381) Перейти на автономне опаленнязапропонувало ужгородцям ДП “Газ-тепло”

Минулої осені дочірнє підприємство НАК “Нафтогаз України” прийняло на баланс збиткове підприємство “Ужгородтеплокомуненерго”, пообіцявши в максимально короткий термін вивести його з банкрутства. Та борги ужгородських тепловиків продовжуть зростати, проплата населення не покращується, а ціни на газ у країні невпинно зростають. Тож генеральний директор ДП “Газ-тепло” Дмитро Бублик знову навідався до Ужгорода, цього разу для того, аби представити міській владі та журналістам нову програму під назвою “Рідний дім”.

Програма передбачає співпрацю між підприємством “Газ-тепло” та міською владою в наданні ужгородцям безвідсоткового кредиту для проведення автономного опалення у своїх помешканнях чи встановлення у районах міста міні-котелень, завдяки чому покращиться ситуація з теплопостачанням. Міський голова Сергій Ратушняк зізнався, що 90% обладнання (котельні, мережі) зносилося, тому ситуація навколо теплопостачання стала кризовою. Запропонована “Газ-теплом” програма, додав він, розрахована на п’ять років, але не варто вводити в оману людей стосовно того, що в цей період вони сплачуватимуть за комунальні послуги менше. Навпаки — для того, аби у вашій квартирі встановили нову систему опалення, необхідно буде погасити всі попередні борги за тепло і поступово виплачувати наданий вам безвідсотковий кредит. Затрати чималі, однак навряд чи вони перевищуватимуть кошти, які ужгородці нині витрачають на сплату за неякісне теплопостачання і ремонти труб, що постійно протікають.

Якщо не вжити термінових заходів, уже у жовтні середньостатистична ужгородська сім’я сплачуватиме за комунальні послуги не 200 грн., як зараз, а всі 500. Дмитро Бублик наголосив на тому, що незабаром українцям слід очікувати на нове подорожчання газу, і не виключено, що з наступного року блакитне паливо населенню подаватимуть лише за умови стовідсоткової проплати за нього.

Тож міській владі не залишається нічого іншого, як обдумати ретельний план запровадження програми “Рідний дім” в Ужгороді. Для цього фахівці спершу вирахують кількість квартир, в яких уже є автономне опалення, та кількість так званих “кризових” будинків (у яких наразі найбільші проблеми з теплопостачанням і оплатою за нього). Потім визначаться райони, де першочергово слід запроваджувати нововведення та з яких, власне, і почнеться теплове перетворення Ужгорода на місто європейського зразка.

• • •

На четверговiй зустрiчi з журналiстами в.о. першого заступника ужгородського мiського голови Володимир Бобков внiс роз’яснення з приводу запровадження програми “Рiдний дiм”. Вiн наголосив, що не всi бажаючi вiдразу отримають “автономки” в кредит. До понедiлка ЖРЕРи нададуть свої пропозицiї з цього приводу, але вже зараз вiдомо, що 101 квартира на правобережжi ще цього року перейде на iндивiдуальне опалення. Ми маємо 44 будинки, де бiльше половини квартир обладнано “автономкою”, i саме їх економiчно доцiльно в першу чергу вiдрiзати вiд “Теплокомуненерго” та перевести на iндивiдуальний режим опалення. Преференцiї матимуть i будинки, якi з технiчних причин отримували вкрай незадовiльнi послуги теплопостачання. Володимир Олександрович також повiдомив, що вдалося домовитися з генеральним директором ДП “Газ-тепло” про сприяння у встановленнi автономного опалення в бюджетних установах, отож є надiя, що 10—15 шкiл i дитсадкiв будуть виведенi зi сфери “Теплокомуненерго”. На все це з мiської казни треба 6—8 млн. грн., а близько 20 млн. влада сподiвається залучити вiд ДП “Газ-тепло”.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини, Країна)  -  22/05/06, 09:23


№ 21 (381) Хочете отримати якісні послуги — вимагайте їх!

Мабуть, у житті кожного з нас були моменти, коли від якості проданого нам на ринках (і магазинах теж) товару плакати хотілося. Навіть, якщо ви належите до надміру уважних покупців і завжди ретельно перевіряєте термін придатності продукту харчування, вам, напевне, хоча б раз траплявся зіпсований товар. А кому невідома ситуація, коли ті ж продавці, котрі щойно клялися вам у свіжості проданого продукту, відмовляються його замінити? Аби такого не сталося, потрібно завжди вимагати від торговців чек, який зможе засвідчити факт купівлі товару, — радить начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів Віталій Танчинець.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Управління захисту прав споживачів — спеціально уповноважений орган виконавчої влади, що покликаний захищати права громадян у торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг, — провів цього тижня зустріч із журналістами. Зокрема начальник управління Віталій Танчинець розповів, що спеціалісти установи постійно проводять перевірки суб’єктів господарювання, та основну долю таких перевірок становлять відгуки на скарги громадян. Незважаючи на те, що наші співвітчизники не дуже люблять скаржитися в такого роду інстанції, мовляв, прав у споживачів як не було, так і не буде ніколи, кількість звернень з року в рік зростає. Так, лише з початку поточного до обласного управління звернулося близько 70 незадоволених громадян. Найбільше вони скаржилися на якість продуктів харчування та незадовільне теплопостачання. У відповідь на таку заяву журналісти поцікавилися, чи зможе обласне управління захистити права ужгородців, котрих останнім часом постійно лякають відключенням води. Відповідь пана Танчинця була негативною, але натомість він пообіцяв, що зможе допомогти тим громадянам, котрі скаржаться на неякісну подачу електроенергії. Тож якщо ви помітили, що у ваших домівках напруга є нижчою за 220 Вт, можете сміливо звертатися зі скаргою до управління у справах захисту прав споживачів — у вашому будинку проведуть перевірку і обов’язково вживатимуть відповідних заходів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  22/05/06, 09:22


№ 20 (380) Володимир Химинець: “I вiд смiття теж можна мати зиск”

На останнiй позачерговiй сесiї новообраної мiської ради було прийнято рiшення про створення КП “Уж”, яке займатиметься наведенням порядку й чистоти у мiстi. Як вiдомо, цi функцiї досi виконувало комунальне автотранспортне пiдприємство (КАТП). Ми попросили заступника ужгородського мiського голови Володимира Химинця прокоментувати це рiшення.

Людмила ОРТУТАЙ, “Ужгород”

— Поясню, чому виникла така необхiднiсть. Багатолiтня дiяльнiсть КАТП призвела до повної його руйнацiї, адже роками пiдприємство не отримувало нiякого прибутку. Як наслiдок — не оновлювалися його зношенi фонди. Крiм цього, чиннi тарифи на послуги пiдприємства вже давно не вiдповiдають дiйсностi, бо норми накопичення смiття неухильно зростають. КАТП постiйно перебувало у станi застою. Дефiцит коштiв на рахунку пiдприємства призвiв до того, що воно не здатне було сплачувати податки, зокрема до Держбюджету. Це викликало певнi санкцiї з боку податкової служби — нарахування пенi, яка збiльшується в геометричнiй прогресiї. На майно пiдприємства було накладено арешт. Аби вийти з цiєї ситуацiї, поновити автопарк та контейнери — а їх мiсто потребує як мiнiмум 250 одиниць, — потрiбно 2,5 млн. грн. У мiському бюджетi можна вiднайти хiба що 35 вiдсоткiв вiд цiєї суми, а на решту є можливiсть узяти кредит. КАТП, яке перебуває пiд арештом, цього здiйснити не в змозi. Саме тому i було прийняте рiшення про створення нового пiдприємства.

КП “Уж” не є правонаступником КАТП, це цiлком нова юридична одиниця, яка виконуватиме аналогiчнi функцiї. Сюди переходить весь штат КАТП, i воно починає працювати з чистого аркуша.

— А як же з боргами старого пiдприємства?

— Воно домовлятиметься з податковою iнспекцiєю про реструктуризацiю боргу, примiром на 5 рокiв. КП “Уж”, у свою чергу, вiзьме в оренду майно, контейнери та технiку КАТП за таку суму, яка дозволить йому розрахуватися з боргами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Новини)  -  15/05/06, 09:36


№ 20 (380) “Ужгородтеплокомуненерго” змушене підвищити тарифи на тепло. Щоправда, точна дата подорожчання ще не визначена

Загострення газової ситуації в країні призвело до справжньої паніки серед населення. Щодня наші співвітчизники чекають обіцяного підвищення тарифів на тепло, а підприємства теплових мереж тим часом підраховують численні збитки, адже газ, який вони купують, коштує набагато більше, ніж сплачують за нього люди. Чи планують збільшити тарифи на тепло для ужгородців, ми поцікавилися в начальника планово-економічного відділу “Ужгородтеплокомуненерго” Юдіти Соскиди.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Спеціалісти міського підприємства теплових мереж занепокоєні: через збільшення витрат на виробництво, в тому числі у статті „паливо”, збитки КП “Ужгородтеплокомуненерго” з початку року перевищують 2,7 млн.грн. Якщо залишити тарифи на теплопостачання і надалі незмінними, до кінця року розмір збитків по підприємству перевищить 9 млн. гривень. Цей факт вимагає ще більшої уваги до проблем теплопостачання в місті.

Юдіта Соскида розповіла “Ужгороду”, що за ініціативою міського відділу ціноутворення розроблена формула оперативної зміни тарифів на комунальні послуги, що в майбутньому дозволить не витрачати на зміни від двох до п’яти місяців (як це відбувалося попередніми роками), а запроваджувати їх у найкоротший термін, щойно в цьому виникне нагальна потреба. “Своєчасно фіксувати належним чином реальну ціну на послуги необхідно для того, щоб визначити в бюджеті реальну суму для дотування видатків підприємства”, — зазначає Юдіта Стефанівна. В разі відсутності коштів в бюджеті розроблена формула дозволить скоротити час на процедуру перезатвердження тарифів на послуги теплопостачання.

Згідно з попередніми розрахунками, узгодженими міським відділом ціноутворення, нині неможливо уникнути подорожчання послуг опалення та підігріву води. За опрацьованими 27 квітня тарифами на теплопостачання необхідно підвищити ціну для населення на 40%, для бюджетних установ — на 34,5%, а для інших споживачів — на 124,5%. Та буквально кілька днів тому підприємство “Газ-тепло”, з яким у серпні минулого року “Ужгородтеплокомуненерго” підписало угоду про співпрацю, надіслало нові ціни на газ, затверджені наказом НАК “Нафтогаз України”. Тож якщо 1 травня 2005 року вартість газу становила 210,75 грн. за 1000 куб.м, то нова ціна є вищою на 29,2 %, тобто становить 272,10 грн. (не враховуючи додаткових витрат на транспортування природного газу). Міському підприємству теплових мереж довелося перевірити формулу швидкого підрахунку зміни тарифів, за якою вийшло, що населенню незабаром потрібно буде сплачувати за тепло на 55% більше.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум)  -  15/05/06, 09:35


№ 18 (378) Мiсто-букет. Чутки про загрозу ужгородським сакурам дещо перебiльшенi

Цього тижня Ужгород розквiтнув величезними деревами-букетами сакур. Рожеве мереживо їхнього цвiту стало вiзиткою нашого мiста, i багато туристiв-романтикiв зараз спецiально приїздить звiдусiль, аби побачити це, на жаль, дуже короткочасне, диво.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Тому, що сакури з 1923 року прописалися в обласному центрi Закарпаття, завдячуємо чехословацьким бiологам. Довгий час цi дерева були для України, та й колишнього Союзу загалом, справжньою дивовижею, i лише Ужгород мiг похвалитися такою екзотикою. Зараз вони є в багатьох мiстах, щоправда, в планi масовостi насаджень японських красунь наше конкурентiв не має. Та й сакури, котрi розбрелися по країнi, — родом переважно звiдси. Ось i цього мiсяця 150 саджанцiв “Агромiкс” вiдправив до Києва. Втiм, каже директор ДКП “Агромiкс” Петро Харевич, сакури, до яких ми звикли, — лише один iз її рiзновидiв. У Японiї, виявляється, поширений зовсiм iнший вид — iз бiлими квiтами, i саме його цвiтiння святкують щороку в Країнi Вранiшнього Сонця.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  03/05/06, 10:10


№ 18 (378) Продукти на ринках Ужгорода продаватимуться тільки з холодильників

Останнiм часом багато говорять про небезпеку виникнення кишкових iнфекцiй внаслiдок продажу на ринках м’ясомолочних, рибних та кондитерських виробiв iз порушенням санiтарних правил. Та й ми самi щодня можемо спостерiгати розкладенi пiд палючим сонцем копченостi, м’яснi й молочнi вироби. Нещодавно мiська санiтарно-епiдемiологiчна служба провела перевiрки об’єктiв торгiвлi та здiйснення реалiзацiї продуктiв харчування в дрiбно-роздрiбнiй мережi і на ринках мiста. Було встановлено, що на цих об’єктах грубо порушуються вимоги дiючих санiтарних правил та норм щодо реалiзацiї продовольчих товарiв. Зафiксовано численнi порушення реалiзацiї нефасованих товарiв бакалiйної групи, зберiгання продуктiв, що швидко псуються, i т.iн.

Тому з метою запобiгання виникненню та розповсюдженню гострих кишкових iнфекцiй і харчових отруєнь серед населення мiста, а також керуючись ст. 17 Закону України “Про забезпечення санiтарного та епiдемiологiчного благополуччя населення”, ст.ст. 8, 18 Закону України “Про захист населення вiд iнцекцiйних хвороб”, “Про безпеку харчових продуктiв” та рiшенням Ужгородської мiської ради “Про правила торгiвлi на ринках Ужгорода”, було прийнято постанову головного державного санiтарного лiкаря м. Ужгорода Василя Петричка вiд 21 квiтня 2006 року за № 04, згiдно з якою:

1. Керiвникам пiдприємств, установ, органiзацiй, приватним пiдприємцям ЗАБОРОНЕНО в дрiбно-роздрiбнiй торговiй мережi та на ринках мiста (лотки, торговi намети, ларьки, павiльйони, кiоски) РЕАЛIЗАЦIЮ:

— м’яса та м’ясопродуктiв (ковбаснi вироби, копченостi, напiвфабрикати, кулiнарнi вироби, консерви, топленi жири, птахопродукти);

— молока та молокопродуктiв (сметана, йогурти, ряжанка, кефiр, сири);

— риби та рибопродуктiв;

— кондитерських виробiв з кремом

без забезпечення умов зберiгання, реалiзацiї та дотримання температурного режиму (не вище +6оС).

2. Термiн виконання постанови: з 25 квiтня до 15 жовтня 2006 року.

3. Вiдповiдальнiсть за виконання постанови покладається на керiвникiв указаних пiдприємств, установ, органiзацiй та приватних пiдприємцiв.

4. Ця постанова може бути оскаржена вищестоящим головним державним санiтарним лiкарем та судом. Оскарження постанови не припиняє її дiї та не звiльняє вiд обов’язку виконання.

5. Невиконання постанови тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  03/05/06, 10:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS