Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Квітень 2006№ 17 (377) Нарешті ужгородцям включили гарячу воду. ЧИ НАДОВГО — ВИРІШУВАТИ ЇМ САМИМ

Як уже повідомлялося, несподіване відключення гарячої води в Ужгороді спричинив низький рівень розрахунків мешканців міста за тепло та гарячу воду. У свою чергу, тепловики заборгували обласним електромережам, які, відповідно, припинили постачання струму на котельні КП “Ужгородтеплокомуненерго”. Тоді ж міська влада почала працювати над тим, щоб знайти вихід із кризової ситуації.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

За словами першого заступника міського голови Володимира Бобкова, проводилися численні переговори із обленергомережами і санаторами комунального підприємства “Ужгородтеплокомуненерго”. У врегулюванні цього питання ужгородська влада виступала як третя особа, бо жодна із цих структур не має прямого підпорядкування місту. До речі, тепловики за рішенням суду давно визнані банкрутом, а їхнє підприємство перебуває в стадії санації. Тобто фактичним керівником “Ужгородтеплокомуненерго” є не його перший адміністратор, а санатор, призначений судом. У ході переговорів сторони таки домовилися і підписали договір між ВАТ “Закарпаттяобленерго” та КП “Ужгородтеплокомуненерго”, в якому закладено механізм щомісячного погашення заборгованості тепловиків перед енергетиками. І нарешті сталося те, чого так чекали мешканці ужгородських багатоповерхівок, — цього тижня “Ужгородтеплокомуненерго” таки включив гарячу воду.

Зараз борг тепловиків становить приблизно 1 млн. 600 тис. грн., вони накопичилися в основному за останні три місяці. За умовами договору їх реструктуризовано до вересня цього року, і “Ужгородтеплокомуненерго” зобов’язане сплачувати понад 300 тис. грн. щомісячно. Зрозуміло, що ця сума для КП є величезною, і вчасно її погашати майже нереально. Окрім усього, ВАТ “Закарпаттяобленерго” знову офіційно попередило тепловиків, що в разі недотримання останніми графіка погашень заборгованості 25 квітня о 10.00 енергетики опломбують усі лічильники котелень. На жаль, платіжна дисципліна ужгородців останніми тижнями кращою не стала, тож можна вважати, що ситуація залишатиметься напруженою та незадовільною.

Тому ужгородська міська рада звертається до городян із проханням вчасно розраховуватися перед постачальниками за енергоносії. Якщо цього разу правдами і неправдами це питання таки вдалося владнати, то наступного — навряд чи.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  26/04/06, 09:20


№ 17 (377) Угорсько-український кордон: черги, скарги і нахаби

Нещодавно київська газета “2000” опублікувала серію матеріалів, присвячених тому, як поводяться угорські митники і правоохоронці з громадянами України. Тема цікава, особливо для нас — тих, хто живе поблизу кордону і не з чужих слів дещо знає про особливості прикордонного бізнесу. Чому українці постійно скаржаться на умови проходження угорської митниці, а угорці відповідно лають наших співвітчизників — ось питання, на яке ми спробували знайти максимально об’єктивну відповідь.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Кілька років поспіль вищі посадові особи, відвідуючи найбільші українські “ворота” до Угорщини — КПП “Тиса” в Чопі, обіцяли журналістам, що черги на кордонах, зокрема і на цьому пункті пропуску, повинні стати меншими, і навіть давали своїм підлеглим відповідні доручення. Але, як бачимо, нині ситуація стала ще гіршою: перетнути на автомобілі кордон у Чопі — справа майже цілої доби. Українські митники стверджують, що зі свого боку роблять усе можливе для того, аби перевірка при перетині кордону займала якнайменше часу і при цьому була ефективною. Черги ж, мовляв, створюють угорські колеги, котрі запровадили в себе ретельну перевірку кожного транспортного засобу. В Угорському консульстві журналісту нашої газети сказали, що коментувати будь-які події стосовно ситуації на кордоні вони не мають права, оскільки займаються виключно візами. Але причину посиленої уваги угорських митників до тих, хто перетинає кордон, неважко зрозуміти самим. Подібні заходи є необхідними, оскільки цей відрізок кордону є межею України з Євросоюзом, тому надзвичайно важливо саме тут контролювати всіх, хто їде до Європи, та все, що подорожуючі везуть із собою.

Найбільшою популярністю для “тіньового” переміщення на кордоні й надалі користуються сигарети, алкоголь та пальне. У пошуках цих товарів “широкого вжитку” угорські митники готові кожного, хто перетинає кордон, роздягнути догола. І що гріха таїти: у більшості випадків вони таки знаходять те, що шукали, хоч іноді під їхню гарячу руку потрапляють і ні в чому не винні жертви. Так, доводилося чути від однієї жінки історію про те, як на кордоні її грубо обмацував угорський митник, у той час, як за певними моральними принципами це повинна була робити працівник-жінка.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум, Країна)  -  26/04/06, 09:18


№ 16 (376) Якість домашніх шовдарів ніхто гарантувати не може, тому реалізовувати їх на ринку заборонено

Ближче до Великодня люди починають активно скуповувати м’ясо, шинку, ковбаси, яйця та іншу сільськогосподарську продукцію. Усі побоюються, що, як це зазвичай буває, і так недешеві харчі перед самим святом можуть різко зрости в ціні. Що поробиш, продавці реагують на зрослий попит і користуються моментом. Однак при цьому ще й залишається ризик за власні гроші купити собі проблему у вигляді неякісних продуктів із усіма наслідками наслідками, що з цього випливають. І тут на сторожі інтересів споживачів мають стояти фахівці ветеринарної служби.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Як розповів журналістам начальник управління ветеринарної медицини в Закарпатській області Юрій Садварі, протягом останніх трьох тижнів вони спільно з силовиками ретельно відпрацьовують програму “Контрабанда — стоп”, аби не допустити потрапляння в Україну неякісної продукції невідомого походження. Ось і нещодавно затримали 4,5 т “лівого” м’яса. Паралельно йде робота на ринках щодо вилучення продуктів без відповідних сертифікатів і даних санітарно-ветеринарної експертизи. Після проведення лабораторних досліджень вилучені харчі утилізують або відправляють на переробку для виготовлення кормів для тварин. Правда, іноді за рішенням суду товар повертають власнику.

Щодо курячого грипу, то, на щастя, у нас наразі все благополучно, запевняє заступник начальника обласного управління ветеринарної медицини Зіновій Романович. Щоправда, у період міграції перелітних птахів ризик захворювання домашньої птиці залишається, тому варто максимально ізолювати її від контактів із дикою. Усі наші птахогосподарства давно переведені на закритий режим роботи, отож курятину та яйця їхнього виробництва можна споживати спокійно, а ввіз в Україну птахів та продукції птахівництва з неблагополучних у плані курячого грипу країн заборонено. Хоча, контрабандне м’ясо таки просочується на наші ринки, і щоб бути впевненим у якості, купуйте лише сертифіковану продукцію.

Загалом ветеринарно-санітарну експертизу продуктів харчування в краї проводять 7 державних лабораторій та 15 лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи безпосередньо на ринках, каже директор обласної державної лабораторії ветеринарної медицини Михайло Опаленик. Усе м’ясо, яке потрапляє на реалізацію, мало би проходити три етапи перевірки: перший — довідка на тварину перед забоєм, другий — районна експертиза і третій — лабораторні дослідження на ринку. За тим, аби сумнівні продукти не доходили до покупців, мали б стежити контролери. Однак правда життя така, що навіть під боком у державної лабораторії, на “п’яному” ринку, спокійнісінько продають домашні шовдарі й пікниці, реалізація яких узагалі заборонена (втім, як і домашньої консервації типу грибочків чи огірків). За законом, подібна продукція має виготовлятися тільки на сертифікованих виробництвах, однак максимальне покарання, яке інспектор може застосувати до порушників, — штраф у розмірі 8 грн. 50 коп. Порівняно з ціною того ж шовдаря він є смішним і навряд чи когось злякає. До речі, в області є багато осередків, де виявлено трихінельоз диких тварин, отож думати, чи варто купувати домашню буженину, якість якої ніхто не гарантує, маємо ми самі.

Узагалі нашим споживачам варто було б відкинути недоречну в даному випадку сором’язливість і навчитися ввічливо, але наполегливо вимагати сертифікат на продукцію. І вже у жодному разі не слід купувати продукти харчування, котрі швидко псуються, не з холодильника або тим паче “з асфальту” на стихійних ринках. Зекономлений при цьому дріб’язок може обійтися дуже дорого. Отож, аби не зіпсувати собі свято, дійте за принципом “береженого Бог береже”: якщо ніхто не купуватиме сумнівної продукції, зрештою її таки перестануть продавати.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  18/04/06, 14:53


№ 15 (375) “Ужгородтеплокомуненерго” заборгувало електропостачальнику. А ужгородці залишилися без гарячої води

Пiшов уже другий тиждень, як в оселях ужгородців вiдключено опалення і гарячу воду. Цебто в тiй частинi мiста, що обслуговується котельнями “Ужгородтеплокомуненерго”. Як стало відомо, станом на початок квітня це підприємство заборгувало електромережам за спожиту електроенергію понад 200 тисяч гривень. Згідно з умовами графіка погашення заборгованості, енергетики офіційно попередили про припинення електропостачання цьому комунальному підприємству в разі його несплати за спожиту електроенергію. Таке непопулярне рішення спричинив низький рівень розрахунків за тепло у березні цього року.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Щодо Ужгорода, то перед виборами споживачi теж украй погано оплачували послуги “Ужгородтеплокомуненерго”. Такої низької проплати не було ніколи. Унаслідок цього тепловики заборгували енергетикам (зазначимо, споживачi — це в основному житловий сектор, бо пiдприємства та бюджетні органiзацiї розрахувалися сумлінно і в повному обсязі за теплову енергію).

Електромережі, у свою чергу, не отримавши своїх грошей згідно з умовами графіка погашення заборгованості, відключили струм. Так було знеструмлено бойлерні станції “Ужгородтеплокомуненерго”. Оскільки тепловики без електроенергії не можуть підкачувати гарячу воду до житла, сотні ужгородських будинків залишилися без опалення та гарячої води.

У тепловиків у роботі з абонентами є свої особливості — не так просто відключити недбалого споживача. Адже відключати треба цілий стояк, і якщо хтось із мешканців вчасно сплачує за тепло, то теплопідприємство може наштовхнутися на цілком виправдані з боку сумлінних платників судові позови. Так утворилося замкнене коло: енергетики вимагають сплати від тепловиків, тепловики — від мешканців міста, а ужгородці — і ті, котрі платили, і боржники, — відповідно, змушені мерзнути.

Як довго міські багатоповерхівки залишатимуться без гарячої води, наразі не відомо. На сьогодні це залежить насамперед від самих ужгородців: як і коли вони погасять борг за спожите тепло. Міська влада намагається покращити ситуацію із розрахунками і працює над тим, щоб віднайти кошти для погашення боргу “Ужгородтеплокомуненерго”, що дозволить поновити подачу гарячої води в квартири ужгородців.

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Новини, Випадок)  -  10/04/06, 12:32


№ 15 (375) Сім ужгородських шкіл — з-поміж ста кращих в Україні

Широко розрекламований серед освітян Всеукраїнський конкурс “100 кращих шкіл України”, організаторами якого виступили газета “Директор школи” та видавництво “Шкільний світ”, нарешті визначив переможців. Найприємнішим сюрпризом для ужгородських учителів стали результати конкурсу, адже до списку ста кращих увійшли аж 7 міських шкіл! До речі, наш край за кількістю найуспішніших навчальних закладів став у цьому конкурсі другим, поступившись лише Запорізькій області.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Ужгородські школи-переможниці — АНВК ДВЗ-ЗОШ № 2, ЗОШ №№ 5, 8, 11, 15, 19 та гімназія обійшли у конкурсі близько двох тисяч українських шкіл. Серед дев’яти конкурсних номінацій ужгородські школи вибороли такі: ЗОШ №№ 5 та 15 стали кращими у номінації “Школа громадського становлення”, ЗОШ №№ 8, 19 та АНВК перемогли у номінації “Школа педагогічного пошуку”, ЗОШ № 11 — перша серед шкіл із сучасними освітніми технологіями, а гімназія перемогла в найпрестижнішій номінації “Школа успіху”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  10/04/06, 12:29


№ 14 (374) Новим мером Ужгорода став Сергій Ратушняк

Про це у четвер працівникам міськради та журналістам повідомив голова територіальної виборчої комісії Юрій Келемен, котрий сказав також, що вже готовий передати новообраному міському голові його посвідчення.

Повноваження Сергія Ратушняка набудуть сили під час першої сесії нового депутатського складу, дату проведення якої пан Келемен обіцяв оголосити тільки-но остаточно підрахують голоси ужгородців, а з них виведуть відповідну квоту. Це значить, що для того, аби нові міські депутати зайняли своє місце в сесійній залі Ужгородської міської ради, слід вирахувати, скільки місць отримала кожна партія, що подолала тривідсотковий бар’єр. За попередніми даними ТВК, до міської ради нашого міста пройшли: БЮТ — 20,33%, Наша Україна — 13,96%, Блок Литвина — 9,26%, Партія регіонів —
7,13%, Пора — 4,38% та СПУ — 4,16%. За тими ж приблизними підрахунками, від БЮТу в міську раду прийде 17 депутатів, від Нашої України — 12, від Блоку Литвина — 8, від Партії Регіонів — 6, від Пори — 4 та від СПУ — попередньо 3. Жодну з партій у голосуванні не підтримало 5,41% ужгородських виборців.

Усього ж у місті участь у голосуванні повинно було взяти 96 356 виборців, але на дільниці прийшло лише 57 535 із них. Недійсними визнали 828 виборчих бюлетнів. У виборі міського голови Ужгорода голоси виборців розподілилися так: Ратушняк С.М. — 22121 голос (38,44%), Гісем В.В. — 12452 голоси (21,64%), Чижмарь Ю.В. — 8006 голосів (13,91%), Погорєлов В.В. — 5795 голосів (10,07%), Сидор Д.Д. — 1355 голосів (2,35%), Мешко П.О. — 1003 голоси (1,74%), Майборода Ю.О. — 870 голосів (1,51%), Мясковська Т.М. — 747 голосів (1,30%), Ландовський Е.Ф. — 299 голосів (0,52%), Бондарчук С.С. — 287 голосів (0,50%), Ковальчук А.А. — 223 голоси (0,39%), Мальований А.А. — 215 голосів (0, 37%), Борисов Б.Б. — 149 голосів (0,26%). Не підтримали жодного кандидата 3210 виборців.

Сергій Ратушняк одразу після оголошення офіційних результатів голосування подав заяву до ТВК з проханням припинити його повноваження як народного депутата. Після того, як члени територіальної виборчої комісії вручили йому посвідчення міського голови Ужгорода, пан Ратушняк оголосив про зібрання позачергової сесії міськради. На ній депутатам попереднього скликання пояснили, що вони муситимуть продовжувати роботу, допоки Ужгородський міськрайонний суд не розгляне всі скарги, подані до ТВК. ЇЇ голова Юрій Келемен заявив, що скарг є багато, тому важко спрогнозувати, коли новий депутатський корпус зможе приступити до своїх обов’язків.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  03/04/06, 11:59


№ 14 (374) На Закарпаття прийшов весняний паводок

Те, чого з острахом очікували і вже навіть зітхнули було з полегшенням після безпроблемного скресання криги, таки прийшло. Весняний паводок на Закарпатті розпочався з інтенсивним таненням снігу в горах, та ще й дощ трохи підсобив. Однак великої біди, на щастя, цьогоріч вода поки не зробила.

Як розповіли в Ужгородському міжрайонному управлінні водного господарства, пік паводкової хвилі в Ужі спостерігався о 5-й годині ранку 30 березня — 370 см над межаним рівнем. В Ужгороді були підтоплені дитяча залізниця, частина Боздоського парку та частина вулиці Ужанської в районі Радванки, проте великих матеріальних збитків місто не зазнало. Зараз маємо поступовий спад води в річці.

Що стосується області, то, за даними Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, тут сформувалася висока хвиля весняного водопілля із загальними амплітудами підвищення рівнів води у верхів’ях Тиси та її притоках на 0,4—1,5 м, на Тисі (на ділянці Великого Бичкова — Вилока) — на 2—3,2 м, в нижніх течіях Боржави — на 2,15 м. У верхів’ях річок максимальні рівні води пройшли вночі 30 березня, і там наразі спостерігається стійке зниження води. До низинних районів паводкова хвиля добігає зазвичай ще дві доби.

Напружена ситуація виникла в с. Великі Ком’яти на Виноградівщині. Як повідомляє Центр пропаганди МНС в Україні у Закарпатській області, тут річка Боржава перелилася через дамбу, і було підтоплено одну з вулиць (рівень води тут сягав 1 м), постраждало близько 20 житлових будинків. Виникла необхідність евакуації 30 чоловік. Цим питанням займаються рятувальники.

Дай Бог, аби надзвичайні ситуації у зв’язку з паводком на цьому вичерпалися.

(опубліковано в категорії: Загальна, Новини, Випадок, Країна)  -  03/04/06, 11:54
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS