Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2006№ 8 (368) Громадська думка. За кого голосуватимуть ужгородцi?

Протягом першого тижня лютого неформальним об’єднанням “Медiа-клуб” м. Ужгорода було проведено опитування серед мешканцiв мiста щодо їхньої позицiї на виборах-2006. Зокрема, респонденти мали вiдповiсти на три запитання: кого вони бачать на посадi мiського голови Ужгорода, яким полiтичним силам симпатизують та хто, на їхню думку, стане наступним головою обласної ради. Похибка становила близько 3%.

Щодо симпатiй стосовно посади мiського голови, то думки розподiлилися таким чином: безперечним лiдером перегонiв ужгородцi обрали Сергiя Ратушняка — 19%. З невеликим вiдривом у 2% його наздоганяє Вiктор Погорєлов. Усi iншi претенденти —далеко позаду. Цiкаво, що о. Димитрiй Сидор досяг досить високого результату — 3,2%.

Симпатiї ужгородцiв до полiтичних партiй виявилися такими: 17% — Блок Юлiї Тимошенко, 16,8% — Народний союз “Наша Україна”, 11,5% — Народна партiя України, опозицiйний блок “Не так!” набрав 9,9%, Партiя регiонiв України — 13,2%. Соцiалiсти здобули 4,7% голосiв, комунiсти — 4,5%, партiя “ПОРА” — 1,2%.

Головою обласної ради ужгородцi бачать: Сергiя Ратушняка —19,3%, Вiктора Погорєлова — 13,9%, Вiктора Балогу — 10,6%, Миколу Андруся — 6,4%, Василя Петьовку — 4,6%.

Близько 14% ужгородцiв не змогли визначитися зi своїм вибором, а 25% сказали, що взагалi не братимуть участi у виборах.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  22/02/06, 11:57


№ 8 (368) Обережно: слизькі сходи!

Cхоже, поки що зима не збирається передавати весні свої права. Вдень і вночі морозило, тротуари позаносило снігом, під яким причаївся товстий шар льоду. А з дахів будинків готові щомиті впасти на голови перехожих величезні бурульки. Відлига не покращила ситуацію. Якщо шляховики більш-менш успішно боролися зі стихією, то двірникам точно не вдається як слід упоратися з прибиранням прибудинкових територій та тротуарів.

Левко ОЛЕКСІЄНКО, Ужгород

Ситуація з прибиранням снігу біля магазинів ще складніша: відрізки тротуару, закріплені за приватними магазинами та офісами, довго залишаються неприбраними. А у вихідні окремі власники взагалі ігнорують це питання. Тротуарами, заваленими снігом, ходити не тільки важко, а й небезпечно. Під білим покривом намерзла така крига, яку важко відірвати від асфальту. Ці території потрібно хоча б зрідка посипати піском та сіллю.

У Правилах благоустрою міста Ужгорода чітко зазначено: відповідальним посадовим та фізичним особам щорічно у зимовий період слід проводити прибирання територій, посипати їх піском, вивозити сніг, лід, бруд; прибирання снігу в цей період повинно в міру потреби проводитися протягом усього дня (“…2.1.3. Своєчасно прибирати сніг і лід з тротуарів, пішохідних доріжок та прилеглих територій, а також очищати від снігу та льоду дахи.”). Зрозуміло, що залежно від погодних умов цей порядок може бути змінено.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  22/02/06, 11:55


№ 7 (367) Перипетії площі Привокзальної: чи переможе здоровий глузд?

Про капітальну розбудову і благоустрій Привокзальної площі в Ужгороді йдеться вже давно. Певні засоби масової інформації висвітлюють хід подій занадто однобоко й упереджено, подаючи лише позицію деяких мешканців прилеглої до вокзалу території. Насправді ситуація, що склалася нині, вимагає чітких коментарів, бо деякі політичні (і не лише політичні) сили почали використовувати її у своїх інтересах. За роз’ясненнями ми звернулися до директора ТОВ “Конті Буд Ужгород” Володимира Теодоровського.

Левко ОЛЕКСІЄНКО, “Ужгород”

— Відомо, що конкурс на забудову Привокзальної площі ще в червні 2004 року виграла московська корпорація “Конті”, — розповідає пан Теодоровський. — Тоді москвичам, котрі планували інвестувати в Ужгород 108 млн. доларів, була запропонована земельна ділянка площею 1,6 га для будівництва сучасного торгово-офісного центру. У свою чергу до січня 2005 року “Конті” зобов’язалося підготувати проектну документацію та віднайти можливість переселення мешканців, територіальні інтереси котрих зачіпало це будівництво.

Так сталося, що нестабільна політична ситуація в Україні взимку 2004—2005 років притримала закордонного інвестора. Майже рік минув в очікуванні. Паралельно з цим президента “Конті” пана Тімербулатова було обрано сенатором російської думи від Алтайського краю. Він, природно, перемістив інтереси власної компанії в цей азійський регіон. Тоді ж було прийнято рішення передати всі повноваження, права і обов’язки ТОВ “Конті Буд Ужгород”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Випадок, Країна)  -  15/02/06, 10:47


№ 7 (367) “Чотирнадцятих” автобусів побільшає

“Ужгород” уже неодноразово писав про результати проведення конкурсу на визначення маршрутних перевезень. Нагадаємо, що з 15 грудня минулого року кількість громадського транспорту та маршрутів у місті збільшилася.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Але незважаючи на нововведення, наші читачі не припиняють скаржитися на умови перевезення пасажирів, хоч, за словами Івана Машкаринця, начальника транспортного відділу, офіційних скарг на перевізників до міської ради не надходило. Виняток становлять кілька зауважень громадян стосовно грубого поводження шоферів. На жаль, в умовах термінового пошуку водіїв на нові маршрути, перевізникам довелося жертвувати жорстким відбором, тому скарги на неввічливе поводження шоферів нині — не рідкість.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  15/02/06, 10:45


№ 7 (367) Хто прибере дивани зі смітників?

Негабаритне сміття (будівельні відходи, старі меблі, словом, усе те, що не вміщається до контейнерів) уже давно перестало дивувати мешканців Ужгорода. Мало не щодня біля баків з’являється окрема купа сміття, яку ніхто не береться прибрати. Добре, якщо ці непотрібні речі можуть комусь згодитися (більш-менш пристойні меблі зі смітника несуть у свої кімнати роми, гірші використовують як паливо), а буває й так, що після того, як хтось із жильців зробив у квартирі ремонт, увесь майданчик для сміття закиданий будівельними відходами. Хто ж винен у тому, що до контейнерів часто навіть немає можливості підійти? І хто мусить прибирати негабаритне сміття?

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

У головному управлінні міського господарства розповіли, що проблема з негабаритним сміттям турбує комунальників давно, тому розв’язати її спробують уже найближчим часом. Наразі негабаритні відходи викидати на смітники загального користування суворо заборонено. Кожен, хто хоче позбутися старих меблів, може зробити це, замовивши в КАТП або ЖРЕРі № 7 спеціальний автомобіль, який відвезе ваші відходи на смітник. На жаль, люди не зголошуються на добровільний вивіз сміття, крадькома виносячи на загальний смітник непотрібну річ, мовляв, ромам згодиться. Після чого зазвичай не припиняють жалітися на комунальні служби міста, котрі “погано вивозять сміття”. До відома тих, хто думає так само: працівники КАТП не зобов’язані вивозити негабаритне сміття, яке лежить поруч із контейнерами, оскільки до квартплати входить тільки вивіз побутових відходів. Ось чому залишки чийогось ремонту тижнями лежать біля контейнерів: КАТП не прибирає, бо й не повинно цього робити, ЖРЕР не прибирає, оскільки не має потрібної техніки для вивозу сміття і грошей, аби заплатити за його утилізацію. Врешті, не витримуючи постійних скарг мешканців навколишніх будинків, комунальники таки вивозять дивани, що гниють під дощем і снігом,… аби через тиждень черговий розумник викинув на смітник черговий диван.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  15/02/06, 10:35


№ 6 (366) Ужгородську ТВК штормило б, якби не вчасна допомога, каже її голова Юрій Келемен

Засоби масової інформації, коментуючи стан підготовки виборів, подають невтішну інформацію: виборчі комісії працюють у непридатних приміщеннях, керівники та члени пишуть заяви на вихід із них і таке інше. Тож ми вирішили з’ясувати, які справи в міській ТВК.

— На даному етапі Ужгородська міська територіальна виборча комісія працює в нормальних умовах, — каже її голова Юрій Келемен. — Звичайно, якщо б ми фінансувалися тільки з передбачених на вибори субвенцій Державного бюджету, то загроза зриву роботи була б реальною. І люди відмовлялися б працювати, і календарний план не виконувався б. Однак ужгородські міські депутати на сесії виділили для забезпечення роботи комісії необхідні кошти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  06/02/06, 10:30


№ 6 (366) Що було, що є

НОВИЙ ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН

Ще рокiв десять тому розробка нового генерального плану розбудови мiста стала нагальною проблемою. У лютому 2004 року новий стратегiчний документ, яким було передбачено основнi напрями розбудови Ужгорода на наступнi 25 рокiв, було винесено на розгляд ужгородцiв.

Розроблений Державним iнститутом проектування мiст i сiл України, вiн передбачав забезпечення жителiв оптимальними умовами проживання, органiзацiю мережi мiсць зберiгання транспортних засобiв, визначення майданчикiв до житлового будiвництва, — як багатоквартирного, так i садибного, благоустрiй та озеленення мiста.

ЗУПИНКИ НАБУДУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИГЛЯДУ

Старi автобуснi зупинки радянського взiрця давно стали притчею во язицiх i предметом нарiкань не одного поколiння ужгородцiв. Аби зробити бiльш комфортним процес очiкування транспорту, мiська влада два роки тому зважилася на експеримент й оголосила конкурс на облаштування автозупинок. Сьогоднi майже всi зупинки в мiстi оновлено.

Як відомо, міська влада віддала більшість автобусних зупинок у користування підприємцям, які згідно з умовами договорів повинні були облаштувати їх належним чином, за що отримували можливість розмістити поряд із зупинкою власну торгову точку.

Нині більшість підприємців реалізовують власні проекти, однак затягують зі строками будівництва та подекуди не належним чином доглядають за орендованою територією. Тому днями заступник міського голови Ален Панов зустрівся з підприємцями, і вони разом обговорили причини виникнення цих недоліків та шляхи вирішення проблем. Було досягнуто домовленості про те, що підприємці якісніше прибиратимуть зупинки від сміття та снігу, а також їм був даний термін два місяці на завершення будівництва.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  06/02/06, 10:29


№ 6 (366) Чекаємо на грип

Як зазначають лікарі, щороку в кінці січня—на початку лютого в Ужгороді починається епідемія грипу, до приходу якої повинні підготуватися як дорослі, так і діти. Минулоріч з ознаками цього небезпечного захворювання до лікарень потрапило понад 400 закарпатців, усього ж хворими на грип визнали близько 35 тисяч жителів нашого краю. Фахівці обласної санепідемстанції зазначають, що найбільш ефективною профілактикою хвороби є щеплення проти грипу А та В (вартість вакцини — від 35 до 55 гривень), та в жодній лікарні Закарпаття такого щеплення вам не зроблять, бо всі запаси потрібної вакцини поспіхом вивезли до Криму — на боротьбу з пташиним грипом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини, Країна)  -  06/02/06, 10:25
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS