Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/01/06№ 4 (364) Води Ужа стали цілющими після освячення річки на Водохреще

Богоявлення Господнє, або Водохреще, — одне з найбільших християнських свят, яке пов’язане з днем хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Хрестив Ісуса на знак очищення людини Іоанн Хреститель, тому наступного дня також святкували свої іменини всі Івани.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

За переказами, у ніч з 18-го на 19-те січня рівно опівночі на кожній річці відбувається диво: спокійна перед тим вода несподівано починає хвилюватися — кажуть, це Ісус увійшов у воду під час хрещення. На Ужі подібного дива помічено не було, але це не завадило сотням вірників прийти на Водохреще на Православну набережну, де настоятель Хресто-Воздвиженського кафедрального собору отець Димитрій Сидор провів обряд освячення води. За доброю традицією на богослужінні був присутній ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрому і цьогоріч громада міста подарувала глечик з освяченою водою.

Саме тієї миті, коли священик занурив хрест до Ужа, згідно з повір’ям, уся нечиста сила від страху повистрибувала на берег і вода у річці стала цілющою. Одразу після освячення це на собі перевіріли й ужгородські “моржі”, котрі, перехрестившись, занурювалися в крижану воду, аби набратися здоров’я на цілий рік.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/06, 15:37


№ 4 (364) Чи загрожує Ужгороду кір?

Минулого тижня в області було госпіталізовано 41 особу з підозрою на кір. Один зі спалахів цієї вже давно не дитячої інфекції зафіксували в УжНУ, студенти якого, роз’їхавшись додому на зимові свята, рознесли хворобу по районах. Розповісти про ситуацію, що склалася у зв’язку з цим в Ужгороді, ми попросили лікаря-епідеміолога Ужгородської санепідемстанції Ларису Зарембо, котра і повідомила нам, що на сьогодні в місті зареєстровано 12 випадків захворювання на кір.

Серед хворих, на щастя, немає малих дітей, для котрих ця інфекція особливо небезпечна, хоча сам перебіг хвороби проходить важче у дорослих. Так само на щастя, в усіх 12-ти ужгородців легкий чи середній ступінь важкості хвороби, троє з них навіть перебувають на амбулаторному лікуванні, тобто знаходяться вдома. Розмови з пацієнтами дали змогу епідеміологам скласти декілька версій раптового поширення інфекції, найімовірнішою з яких є зараження декількох студентів через спілкування з молодими людьми, котрі приїхали до нашого міста на свята з Києва. Мабуть, саме так студенти і занесли хворобу в гуртожиток, звідки її рознесли по тих районах, куди молодь їде на свята та канікули.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  23/01/06, 15:36


№ 4 (364) ЗАКАРПАТТЯ У СОБОРНІЙ УКРАЇНІ

22 січня збігаються дві знаменні дати — День Соборності України, День Злуки (з 1919 р.), та День утворення Закарпатської області (1946 р.). З цієї нагоди сьогодні в Ужгороді проводяться урочисті збори громадськості за участю депутатів усіх рівнів, делегатів Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України, колишніх керівників області, представників громадських та церковних організацій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/06, 15:34
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS