Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 16/01/06№ 3 (363) Місто газом забезпечене, тому причин для хвилювання немає

Пристрасті навколо газової проблеми в країні потроху вщухають, але населення все ще живе в очікуванні біди. Гадаємо, варто заспокоїти всіх: наразі ситуація з постачанням газу в Ужгороді є стабільною, хоч Закарпаття і повинне зменшити споживання природного газу на 10—15 %.

Це, як пояснив нам заступник міського голови Йосип Повхан, стосується передовсім економії на підприємствах комунальної та промислової сфер і в бюджетних установах. Минулого тижня міський голова Віктор Погорєлов підписав розпорядження про створення в Ужгороді штабу з ефективного й раціонального використання енергоресурсів. І зазначив, що у разі зниження тиску газу в першу чергу відключатимуться промислові підприємства, установи комунальної сфери тощо. Для населення ж газ подаватиметься в нормальному режимі, адже на січень Ужгород забезпечений газом (КП “Ужгородтеплокомуненерго” виділило 9 млн. куб.м газу). Крім того, підприємство, зважаючи на майже весняну погоду першого тижня нового року, дозволило собі незначну економію споживання газу.

Незважаючи на стабільну ситуацію, міська влада повторно звертається до всіх споживачів з проханням економити природний газ. А тим часом теоретики й практики б’ються над пошуками альтернативних джерел теплопостачання.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  16/01/06, 10:29


№ 3 (363) Відремонтовано міський прозекторій

Цього тижня міським головою Віктором Погорєловим було перевірено роботу з реконструкції міського прозекторію патолого-анатомічного відділення УЦМКЛ, де ремонт не проводився вже близько 30-ти років.

Нині ремонтні роботи вартістю 270 тисяч гривень повністю завершені, і оновлений прозекторій відповідає усім сучасним вимогам: повністю замінено систему водопостачання й охолодження, здійснено капремонт усіх приміщень, у тому числі й навчальних аудиторій УжНУ, що знаходяться у приміщенні прозекторію.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  16/01/06, 10:27


№ 3 (363) Шукачi притулку

З початку 90-х рокiв Закарпатська область зiткнулася з проблемами, пов’язаними iз перебуванням на її територiї великої кiлькостi нелегальних транзитних мiгрантiв, якi в пошуках кращих умов життя або отримання полiтичного притулку прагнуть потрапити в країни Захiдної Європи. Як повiдомив на брифiнгу начальник Закарпат-ського управлiння мiграцiйної служби, не зменшився потiк мiгрантiв i у 2005 роцi.

Торiк близько 4500 мiгрантiв були затриманi в нашiй областi за порушення правил перебування та спробу незаконного перетину державного кордону. На перiод з’ясування обставин правопорушення та встановлення особи iноземцi утримуються в пунктах тимчасового тримання Мукачiвського та Чопського прикордонних загонiв або у приймальнику-розподiльнику УМВС. Певна частина мiгрантiв заявляє про себе як про бiженцiв i звертається з вiдповiдними заявами до мiграцiйної служби, яка минулого року отримала 797 подiбних заяв про надання статусу бiженця. Легально перетнули кордон України на в’їздi 94 заявники, нелегально — 746.

Серед країн, звiдки найбiльше мiгрує бiженцiв, перше мiсце посiдає Iндiя (341 особа) та Пакистан (166). Найменше — Сомалi (15 осiб).
Iз 797 минулорiчних заяв до розгляду прийнято 470, вiдхилено —327, передусiм через порушення термiнiв подання заяв. Протягом 2005 року Держкомнацмiграцiї України жоднiй не надав статусу бiженця: вiдмовлено 56 особам, 22 справи станом на 1 сiчня 2006 року перебувають на розглядi. Сьогоднi на статистичному облiку управлiння — 14 визнаних бiженцiв.

(опубліковано в категорії: Загальна, Новини, Країна)  -  16/01/06, 10:25


№ 3 (363) КРАЇНУ ОБ’ЄДНАЮТЬ ДІТИ, ВВАЖАЮТЬ ОРГАНІЗАТОРИ ПРОЕКТІВ

Закарпаттям три дні мандрували діти, котрі приїхали подивитися на наші звичаї святкування Різдва з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Херсонщини за проектом “Схід-Захід разом” та Автономної Республіки Крим, де здіснюється проект, започаткований дитячою організацією “Мелевше”. Метою проектів є об’єднання маленьких українців із різних кінців держави. Закарпаття стало одним з трьох регіонів, де діти мали змогу ознайомити своїх однолітків зі звичаями та історією свого краю.

Створення цих проектів стало актуальним минулого року, коли під час Помаранчевої революції в країні гостро постала проблема ворожнечі між різними регіонами держави. Розкольницькі настрої тоді найбільше панували саме на Сході України та в Криму, тому було вирішено піти наперекір міжетнічній ворожнечі і відвезти групу дітей до Західної України, аби там відсвяткувати Різдво. Насправді і Львівщина, де побували діти, і Закарпаття вразили маленьких гостей своїми гостинністю та привітністю. Діти з географічно протилежних областей України швидко знайшли спільну мову.

Закарпаття дуже сподобалося дітлахам, особливо екскурсії на словацько-український кордон, де їм показали, як прикордонники з допомогою собак виявляють контрабандні вантажі, та відвідини ужгородських музеїв. Особливо цікаво було їм зайти в справжнісіньку закарпатську хатинку, поринути в минуле, оглянувши старовинні предмети побуту. Більшість із екскурсантів привезе додому гарні сувеніри, що нагадуватимуть їм про перебування в чарівному краї. “Ще ніколи ми не проводили Різдво так цікаво і ніколи не зустрічали таких добрих людей, як закарпатці” — ці слова найчастіше звучали в розповідях дітей.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  16/01/06, 10:23
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS