Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 03/01/06Дорогі ужгородці!

Сердечно вітаю вас зі світлими та радісними святами, які об’єднують у собі і наше дитинство, і наше сьогодення, і мрії про майбутнє! В ці хвилини ми озираємося на рік минулий, залишаючи в ньому всі наші успіхи і поразки, реалізовані задуми та нездійснені мрії. Прощання зі старим роком завжди несе з собою трохи хвилювання, адже у кожного з нас із 2005-м пов’язані чудові, неповторні миті, яким уже ніколи не повторитися.

З іншого боку, за всієї своєї непересічності рік, що минув, виявився і нелегким, а почасти навіть складнішим за попередні роки. Проте ми з вами прожили його достойно. І це не дарунок долі. Це результат нашої праці та наполегливості.

В наших силах добитися, щоб наступний рік став помітним кроком до поліпшення життя всіх і кожного, щоб у такі хвилини, як зараз, у людей були тільки святкові клопоти. Нехай наступного року кожен буде успішним у справах, бо саме наші особисті успіхи формують суспільний оптимізм, додають упевненості у завтрашньому дні.

Шановні друзі! В цю мить кожен із нас думає про своїх коханих та близьких. І я хочу побажати вам того, що зазвичай бажають своїм рідним та друзям, — здоров’я, щастя та надії.

Бажаю вам, щоб 2006 рік пройшов під знаком миру і добра, став роком чистих помислів і добрих справ.

З Новим роком вас! З Різдвом Христовим!

Міський голова Віктор Погорєлов

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  03/01/06, 10:43


№ 1 (361) Ялинковий бізнес. Чи може пересічний українець купити додому новорічне деревце?

Ялинки, встромлені у сніг десь поблизу базарів, — явище звичне у кінці грудня. Великі й маленькі, пухнасті й лисуваті — кожен може знайти серед них деревце собі до смаку. Або по кишені, адже, зважаючи на ціни, більшість ужгородців можуть придбати собі лише лисувату…

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Для закарпатців ялинки до Нового року готує обласне управління лісового господарства, заступник начальника якого Володимир Машура розповів нам, що цьогоріч, згідно з лімітом, було заготовлено 48 970 ялинок та ялиць, з яких близько 16 тисяч вже продано приватним підприємцям, котрі вивозять їх на продаж. Левова частка з реалізованих 16 тисяч дерев, на думку працівників лісового господарства, припала на Ужгород, хоч це і не дуже помітно, адже у більшості пунктів продажу ялинок торгують жителі сусідніх областей, переважно Львівщини. Найцікавіше, що відпускна ціна дерев у лісогосподарстві є майже вдвічі меншою за ту, яку просять на базарах. Ялинки підприємцям продають за 4 гривні за погонний метр, ялиці — за 5. На ринках же ціна цих самих дерев автоматично зростає до 18—25 грн. за ялинку, ціна ж ялиці іноді зашкалює за… 50 гривень. Не дивно, що все більше людей віддає перевагу штучним новорічним деревцям, котрі, щоправда, коштують не менше, зате ними можна буде користуватися роками. За маленьку штучну ялинку на ринку ви віддасте близько 30 гривень, за велику в магазині — від 150 до 300. Та навіть таку ціну ужгородці вважають певною економією коштів, адже невідомо наскільки зростуть ціни на святкові деревця наступної зими.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/01/06, 10:42


№ 1 (361) Події тижня

У порядку контролю члени виконкому заслухали інформацію про виконання ряду рішень щодо інвентаризації земель, розвитку молодіжного підприємництва, посилення соціального захисту ветеранів тощо. Зокрема зазначалося, що в 2005 році, вперше за останні декілька років, особлива увага була приділена покращенню житлово-комунальних умов інвалідів війни. Відповідним рішенням сесії міської ради було виділено 150 тисяч гривень з міського бюджету та 100 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету (всього 250 тис. грн.) для проведення ремонту житла інвалідам війни, які вкрай цього потребували. До кінця року планується завершити виконання ремонту житла 172 інвалідам війни. На засіданні також розглядалися питання щодо прийняття в експлуатацію житла, проведення реконструкцій та добудов у місті, надання дозволів на розміщення точок торгівлі тощо.

• • •

Двадцять п’ять молодих сімей отримали нові квартири у новозбудованому будинку по вул. Володимирській. Житло збудовано за рахунок державного і місцевих бюджетів у рамках реалізації програми Державного молодіжного будівництва. В області ця програма впроваджується Закарпатським регіональним управлінням Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Міський голова Віктор Погорєлов привітав нових власників з отриманням житла і вручив витяги з рішення виконкому про реєстрацію права власності.

• • •

У дитячих садочках та школах міста відзначають Різдвяно-Новорічні свята. На урочистий вечір, що відбувся у дошкільному виховному закладі №39, був запрошений міський голова Віктор Погорєлов та його заступник Анатолій Синишин. Мер Ужгорода привітав дітей, їхніх батьків та педагогів з наступаючим Новим роком та вручив дітям солодкі подарунки. Малеча віддячила надзвичайно цікавою новорічною виставою. На завершення до дітей завітали Дід Мороз та Снігуронька з гарними подарунки.

• • •

Уперше за 10 рокiв Водоканал досяг 100-вiдсоткової проплати за енергоносiї. До порiвняння: у 2003-му рiвень проплати становив 43 вiдсотки. Протягом цього року вдалося здiйснити ремонтнi роботи водопровiдної мережi завдовжки понад тисячу метрiв. Замiнено 19 водопровiдних вводiв. Однак фiнансово-економiчний стан пiдприємства погiршує низький рiвень проплати мешканцiв мiста за наданi послуги. Заборгованiсть зростає i на сьогоднi становить понад 9 млн. грн. Тiльки цьогорiч ужгородцi недоплатили 1 млн. 700 тис. грн.

Непогано завершує рiк i КП “Ужгородтеплокомуненерго”. Пiдприємство повнiстю розрахувалося за спожитий газ та електроенергiю. Збiльшився i рiвень проплати за спожиту теплову енергiю: порiвняно з минулим роком — на 25 вiдсоткiв.

• • •

У неділю іудеї відзначали свято Хануки. На свято був запрошений і міський голова Віктор Погорєлов, який разом з Головним Равіном Ужгорода і Закарпатської області Менахемом Менделем Тайхманом запалив на Менорі перші ханукальні свічки. Після урочистого запалення для єврейської громади був проведений святковий концерт. Ужгород завжди був тим містом, де поважають будь-яке віросповідання і розмовляють різними мовами. Тут мирно і толерантно проживають представники багатьох національностей, культур, традицій і саме в цьому закладена самобутність нашого міста, вважає Віктор Погорєлов.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  03/01/06, 10:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS