Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2006№ 4 (364) Води Ужа стали цілющими після освячення річки на Водохреще

Богоявлення Господнє, або Водохреще, — одне з найбільших християнських свят, яке пов’язане з днем хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Хрестив Ісуса на знак очищення людини Іоанн Хреститель, тому наступного дня також святкували свої іменини всі Івани.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

За переказами, у ніч з 18-го на 19-те січня рівно опівночі на кожній річці відбувається диво: спокійна перед тим вода несподівано починає хвилюватися — кажуть, це Ісус увійшов у воду під час хрещення. На Ужі подібного дива помічено не було, але це не завадило сотням вірників прийти на Водохреще на Православну набережну, де настоятель Хресто-Воздвиженського кафедрального собору отець Димитрій Сидор провів обряд освячення води. За доброю традицією на богослужінні був присутній ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрому і цьогоріч громада міста подарувала глечик з освяченою водою.

Саме тієї миті, коли священик занурив хрест до Ужа, згідно з повір’ям, уся нечиста сила від страху повистрибувала на берег і вода у річці стала цілющою. Одразу після освячення це на собі перевіріли й ужгородські “моржі”, котрі, перехрестившись, занурювалися в крижану воду, аби набратися здоров’я на цілий рік.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/06, 15:37


№ 4 (364) Чи загрожує Ужгороду кір?

Минулого тижня в області було госпіталізовано 41 особу з підозрою на кір. Один зі спалахів цієї вже давно не дитячої інфекції зафіксували в УжНУ, студенти якого, роз’їхавшись додому на зимові свята, рознесли хворобу по районах. Розповісти про ситуацію, що склалася у зв’язку з цим в Ужгороді, ми попросили лікаря-епідеміолога Ужгородської санепідемстанції Ларису Зарембо, котра і повідомила нам, що на сьогодні в місті зареєстровано 12 випадків захворювання на кір.

Серед хворих, на щастя, немає малих дітей, для котрих ця інфекція особливо небезпечна, хоча сам перебіг хвороби проходить важче у дорослих. Так само на щастя, в усіх 12-ти ужгородців легкий чи середній ступінь важкості хвороби, троє з них навіть перебувають на амбулаторному лікуванні, тобто знаходяться вдома. Розмови з пацієнтами дали змогу епідеміологам скласти декілька версій раптового поширення інфекції, найімовірнішою з яких є зараження декількох студентів через спілкування з молодими людьми, котрі приїхали до нашого міста на свята з Києва. Мабуть, саме так студенти і занесли хворобу в гуртожиток, звідки її рознесли по тих районах, куди молодь їде на свята та канікули.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  23/01/06, 15:36


№ 4 (364) ЗАКАРПАТТЯ У СОБОРНІЙ УКРАЇНІ

22 січня збігаються дві знаменні дати — День Соборності України, День Злуки (з 1919 р.), та День утворення Закарпатської області (1946 р.). З цієї нагоди сьогодні в Ужгороді проводяться урочисті збори громадськості за участю депутатів усіх рівнів, делегатів Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України, колишніх керівників області, представників громадських та церковних організацій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  23/01/06, 15:34


№ 3 (363) Місто газом забезпечене, тому причин для хвилювання немає

Пристрасті навколо газової проблеми в країні потроху вщухають, але населення все ще живе в очікуванні біди. Гадаємо, варто заспокоїти всіх: наразі ситуація з постачанням газу в Ужгороді є стабільною, хоч Закарпаття і повинне зменшити споживання природного газу на 10—15 %.

Це, як пояснив нам заступник міського голови Йосип Повхан, стосується передовсім економії на підприємствах комунальної та промислової сфер і в бюджетних установах. Минулого тижня міський голова Віктор Погорєлов підписав розпорядження про створення в Ужгороді штабу з ефективного й раціонального використання енергоресурсів. І зазначив, що у разі зниження тиску газу в першу чергу відключатимуться промислові підприємства, установи комунальної сфери тощо. Для населення ж газ подаватиметься в нормальному режимі, адже на січень Ужгород забезпечений газом (КП “Ужгородтеплокомуненерго” виділило 9 млн. куб.м газу). Крім того, підприємство, зважаючи на майже весняну погоду першого тижня нового року, дозволило собі незначну економію споживання газу.

Незважаючи на стабільну ситуацію, міська влада повторно звертається до всіх споживачів з проханням економити природний газ. А тим часом теоретики й практики б’ються над пошуками альтернативних джерел теплопостачання.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  16/01/06, 10:29


№ 3 (363) Відремонтовано міський прозекторій

Цього тижня міським головою Віктором Погорєловим було перевірено роботу з реконструкції міського прозекторію патолого-анатомічного відділення УЦМКЛ, де ремонт не проводився вже близько 30-ти років.

Нині ремонтні роботи вартістю 270 тисяч гривень повністю завершені, і оновлений прозекторій відповідає усім сучасним вимогам: повністю замінено систему водопостачання й охолодження, здійснено капремонт усіх приміщень, у тому числі й навчальних аудиторій УжНУ, що знаходяться у приміщенні прозекторію.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  16/01/06, 10:27


№ 3 (363) Шукачi притулку

З початку 90-х рокiв Закарпатська область зiткнулася з проблемами, пов’язаними iз перебуванням на її територiї великої кiлькостi нелегальних транзитних мiгрантiв, якi в пошуках кращих умов життя або отримання полiтичного притулку прагнуть потрапити в країни Захiдної Європи. Як повiдомив на брифiнгу начальник Закарпат-ського управлiння мiграцiйної служби, не зменшився потiк мiгрантiв i у 2005 роцi.

Торiк близько 4500 мiгрантiв були затриманi в нашiй областi за порушення правил перебування та спробу незаконного перетину державного кордону. На перiод з’ясування обставин правопорушення та встановлення особи iноземцi утримуються в пунктах тимчасового тримання Мукачiвського та Чопського прикордонних загонiв або у приймальнику-розподiльнику УМВС. Певна частина мiгрантiв заявляє про себе як про бiженцiв i звертається з вiдповiдними заявами до мiграцiйної служби, яка минулого року отримала 797 подiбних заяв про надання статусу бiженця. Легально перетнули кордон України на в’їздi 94 заявники, нелегально — 746.

Серед країн, звiдки найбiльше мiгрує бiженцiв, перше мiсце посiдає Iндiя (341 особа) та Пакистан (166). Найменше — Сомалi (15 осiб).
Iз 797 минулорiчних заяв до розгляду прийнято 470, вiдхилено —327, передусiм через порушення термiнiв подання заяв. Протягом 2005 року Держкомнацмiграцiї України жоднiй не надав статусу бiженця: вiдмовлено 56 особам, 22 справи станом на 1 сiчня 2006 року перебувають на розглядi. Сьогоднi на статистичному облiку управлiння — 14 визнаних бiженцiв.

(опубліковано в категорії: Загальна, Новини, Країна)  -  16/01/06, 10:25


№ 3 (363) КРАЇНУ ОБ’ЄДНАЮТЬ ДІТИ, ВВАЖАЮТЬ ОРГАНІЗАТОРИ ПРОЕКТІВ

Закарпаттям три дні мандрували діти, котрі приїхали подивитися на наші звичаї святкування Різдва з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Херсонщини за проектом “Схід-Захід разом” та Автономної Республіки Крим, де здіснюється проект, започаткований дитячою організацією “Мелевше”. Метою проектів є об’єднання маленьких українців із різних кінців держави. Закарпаття стало одним з трьох регіонів, де діти мали змогу ознайомити своїх однолітків зі звичаями та історією свого краю.

Створення цих проектів стало актуальним минулого року, коли під час Помаранчевої революції в країні гостро постала проблема ворожнечі між різними регіонами держави. Розкольницькі настрої тоді найбільше панували саме на Сході України та в Криму, тому було вирішено піти наперекір міжетнічній ворожнечі і відвезти групу дітей до Західної України, аби там відсвяткувати Різдво. Насправді і Львівщина, де побували діти, і Закарпаття вразили маленьких гостей своїми гостинністю та привітністю. Діти з географічно протилежних областей України швидко знайшли спільну мову.

Закарпаття дуже сподобалося дітлахам, особливо екскурсії на словацько-український кордон, де їм показали, як прикордонники з допомогою собак виявляють контрабандні вантажі, та відвідини ужгородських музеїв. Особливо цікаво було їм зайти в справжнісіньку закарпатську хатинку, поринути в минуле, оглянувши старовинні предмети побуту. Більшість із екскурсантів привезе додому гарні сувеніри, що нагадуватимуть їм про перебування в чарівному краї. “Ще ніколи ми не проводили Різдво так цікаво і ніколи не зустрічали таких добрих людей, як закарпатці” — ці слова найчастіше звучали в розповідях дітей.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  16/01/06, 10:23


Дорогі ужгородці!

Сердечно вітаю вас зі світлими та радісними святами, які об’єднують у собі і наше дитинство, і наше сьогодення, і мрії про майбутнє! В ці хвилини ми озираємося на рік минулий, залишаючи в ньому всі наші успіхи і поразки, реалізовані задуми та нездійснені мрії. Прощання зі старим роком завжди несе з собою трохи хвилювання, адже у кожного з нас із 2005-м пов’язані чудові, неповторні миті, яким уже ніколи не повторитися.

З іншого боку, за всієї своєї непересічності рік, що минув, виявився і нелегким, а почасти навіть складнішим за попередні роки. Проте ми з вами прожили його достойно. І це не дарунок долі. Це результат нашої праці та наполегливості.

В наших силах добитися, щоб наступний рік став помітним кроком до поліпшення життя всіх і кожного, щоб у такі хвилини, як зараз, у людей були тільки святкові клопоти. Нехай наступного року кожен буде успішним у справах, бо саме наші особисті успіхи формують суспільний оптимізм, додають упевненості у завтрашньому дні.

Шановні друзі! В цю мить кожен із нас думає про своїх коханих та близьких. І я хочу побажати вам того, що зазвичай бажають своїм рідним та друзям, — здоров’я, щастя та надії.

Бажаю вам, щоб 2006 рік пройшов під знаком миру і добра, став роком чистих помислів і добрих справ.

З Новим роком вас! З Різдвом Христовим!

Міський голова Віктор Погорєлов

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада)  -  03/01/06, 10:43


№ 1 (361) Ялинковий бізнес. Чи може пересічний українець купити додому новорічне деревце?

Ялинки, встромлені у сніг десь поблизу базарів, — явище звичне у кінці грудня. Великі й маленькі, пухнасті й лисуваті — кожен може знайти серед них деревце собі до смаку. Або по кишені, адже, зважаючи на ціни, більшість ужгородців можуть придбати собі лише лисувату…

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Для закарпатців ялинки до Нового року готує обласне управління лісового господарства, заступник начальника якого Володимир Машура розповів нам, що цьогоріч, згідно з лімітом, було заготовлено 48 970 ялинок та ялиць, з яких близько 16 тисяч вже продано приватним підприємцям, котрі вивозять їх на продаж. Левова частка з реалізованих 16 тисяч дерев, на думку працівників лісового господарства, припала на Ужгород, хоч це і не дуже помітно, адже у більшості пунктів продажу ялинок торгують жителі сусідніх областей, переважно Львівщини. Найцікавіше, що відпускна ціна дерев у лісогосподарстві є майже вдвічі меншою за ту, яку просять на базарах. Ялинки підприємцям продають за 4 гривні за погонний метр, ялиці — за 5. На ринках же ціна цих самих дерев автоматично зростає до 18—25 грн. за ялинку, ціна ж ялиці іноді зашкалює за… 50 гривень. Не дивно, що все більше людей віддає перевагу штучним новорічним деревцям, котрі, щоправда, коштують не менше, зате ними можна буде користуватися роками. За маленьку штучну ялинку на ринку ви віддасте близько 30 гривень, за велику в магазині — від 150 до 300. Та навіть таку ціну ужгородці вважають певною економією коштів, адже невідомо наскільки зростуть ціни на святкові деревця наступної зими.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  03/01/06, 10:42


№ 1 (361) Події тижня

У порядку контролю члени виконкому заслухали інформацію про виконання ряду рішень щодо інвентаризації земель, розвитку молодіжного підприємництва, посилення соціального захисту ветеранів тощо. Зокрема зазначалося, що в 2005 році, вперше за останні декілька років, особлива увага була приділена покращенню житлово-комунальних умов інвалідів війни. Відповідним рішенням сесії міської ради було виділено 150 тисяч гривень з міського бюджету та 100 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету (всього 250 тис. грн.) для проведення ремонту житла інвалідам війни, які вкрай цього потребували. До кінця року планується завершити виконання ремонту житла 172 інвалідам війни. На засіданні також розглядалися питання щодо прийняття в експлуатацію житла, проведення реконструкцій та добудов у місті, надання дозволів на розміщення точок торгівлі тощо.

• • •

Двадцять п’ять молодих сімей отримали нові квартири у новозбудованому будинку по вул. Володимирській. Житло збудовано за рахунок державного і місцевих бюджетів у рамках реалізації програми Державного молодіжного будівництва. В області ця програма впроваджується Закарпатським регіональним управлінням Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Міський голова Віктор Погорєлов привітав нових власників з отриманням житла і вручив витяги з рішення виконкому про реєстрацію права власності.

• • •

У дитячих садочках та школах міста відзначають Різдвяно-Новорічні свята. На урочистий вечір, що відбувся у дошкільному виховному закладі №39, був запрошений міський голова Віктор Погорєлов та його заступник Анатолій Синишин. Мер Ужгорода привітав дітей, їхніх батьків та педагогів з наступаючим Новим роком та вручив дітям солодкі подарунки. Малеча віддячила надзвичайно цікавою новорічною виставою. На завершення до дітей завітали Дід Мороз та Снігуронька з гарними подарунки.

• • •

Уперше за 10 рокiв Водоканал досяг 100-вiдсоткової проплати за енергоносiї. До порiвняння: у 2003-му рiвень проплати становив 43 вiдсотки. Протягом цього року вдалося здiйснити ремонтнi роботи водопровiдної мережi завдовжки понад тисячу метрiв. Замiнено 19 водопровiдних вводiв. Однак фiнансово-економiчний стан пiдприємства погiршує низький рiвень проплати мешканцiв мiста за наданi послуги. Заборгованiсть зростає i на сьогоднi становить понад 9 млн. грн. Тiльки цьогорiч ужгородцi недоплатили 1 млн. 700 тис. грн.

Непогано завершує рiк i КП “Ужгородтеплокомуненерго”. Пiдприємство повнiстю розрахувалося за спожитий газ та електроенергiю. Збiльшився i рiвень проплати за спожиту теплову енергiю: порiвняно з минулим роком — на 25 вiдсоткiв.

• • •

У неділю іудеї відзначали свято Хануки. На свято був запрошений і міський голова Віктор Погорєлов, який разом з Головним Равіном Ужгорода і Закарпатської області Менахемом Менделем Тайхманом запалив на Менорі перші ханукальні свічки. Після урочистого запалення для єврейської громади був проведений святковий концерт. Ужгород завжди був тим містом, де поважають будь-яке віросповідання і розмовляють різними мовами. Тут мирно і толерантно проживають представники багатьох національностей, культур, традицій і саме в цьому закладена самобутність нашого міста, вважає Віктор Погорєлов.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  03/01/06, 10:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS