Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2005№ 52 (360) Комунальники готові до зими

Сніг, що випав цього тижня, додав проблем міським комунальним службам, які повинні забезпечити належне прибирання вулиць.

Начальник житлово-комунального господарства Ужгорода Іван Крайниківський запевнив, що місто повністю готове до снігопадів: на вулицях працюють 25 прибиральних машин, а запаси соляної суміші становлять 75% від загальної кількості, потрібної для всього зимового періоду. Там, де не встигають працювати комунальні служби, міська влада просить громадян, зокрема керівників підприємств, установ, організацій та жителів приватного сектору, допомогти прибрати прилеглі до будівель території від снігу. Зважаючи на те, що снігопади, вочевидь, припинятися не збираються, комунальники готові при потребі працювати навіть у вихідні та святкові дні. Найбільш ефективним служби вважають нічне прибирання вулиць від снігу, аби зранку водії і пішоходи могли без перешкод дістатися до місця роботи.

Але на заваді ретельного очищення вулиць часто стають водії, котрі залишають на узбіччях доріг свої транспорні засоби, що значною мірою ускладнює, а на вузьких вулицях унеможливлює роботу прибиральної техніки.

Тож міська влада переконливо просить власників автомобілів не залишати машини при дорозі на ніч, особливо це стосується вулиць Духновича, Корятовича, Волошина, Ольбрахта, Кошицької, Грибоєдова, Докучаєва та Заньковецької.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  28/12/05, 10:44


№ 52 (360) Автобусні зупинки повинні бути правильними

У ті часи, коли Ужгород починав потроху розвиватися і відбудовуватися після важких років порадянської депресії, змінювалося все: магазини, приватні будинки, вулиці. Єдиними, що уникнули змін, були автобусні зупинки, маленькі оази для пасажирів, призначені захищати їх від дощу і снігу. З часом зупинки й зовсім утратили будь-яку пристойність зовнішнього вигляду, а виділяти з бюджету міста кошти на їхній ремонт керівники Ужгорода не мали можливості, адже завжди на першому місці були (як, власне, і нині) вчасні виплати зарплат і пенсій.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Близько року тому вихід таки знайшли. Міською владою було розроблено “Положення про автобусні зупинки”, згідно з яким будь-який приватний підприємець може за власні кошти відремонтувати зупинку та побудувати на її території невеликий торговий павільйон за проектом, поданим міським управлінням архітектури й містобудування, а натомість безкоштовно користуватися торговою площею протягом наступних 10 років. Таким чином ужгородці отримали б і нові, значно зручніші за попередні, автобусні зупинки, і облаштовані газетні, сигаретні та квіткові магазинчики. Ідея сподобалася підприємцям, тож дуже швидко після прийняття положення в Ужгороді з’явилася найперша оновлена зупинка з квітковим кіоском на розі вулиць Минайської та Грушевського, що біля культосвітнього училища. Слідом почали забудовувати зупинки і в інших районах міста, триває цей процес і сьогодні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  28/12/05, 10:42


№ 51 (359) Новий ужгородський міст зменшив затори у години пік на 20 відсотків

Стрімке збільшення кількості транспортних засобів в Ужгороді (за останні десять років — із 5 до 30 тисяч одиниць, не враховуючи транзитні) призвело до виникнення доволі серйозної проблеми. Одним із стратегічних пунктів її вирішення було остаточне завершення робіт на Боздоському мості і введення його в експлуатацію. За сприяння міського голови Віктора Погорєлова віднайдені необхідні кошти, і ось уже два місяці Боздоський міст повноцінно функціонує з-поміж інших магістральних об’єктів, що суттєво допомогло зняти транспортну напругу в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  21/12/05, 10:45


№ 51 (359) У СПРАВІ IЗ МІЛЬЙОНАМИ ПОСТАВЛЕНО КРАПКУ

Завершився судовий розгляд по справі державних дотацій, які минулого року надійшли на реконструкцію ряду об’єктів Ужгорода.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області з виконавця робіт ЗАТ “Західхімпроммонтаж” стягнуто на користь відділу капітального будівництва міської ради понад 16,5 мільйона гривень. Йдеться про кошти, які були виділені на реконструкцію підземного водозабору “Минай”, каналізаційних очисних споруд, стадіону “Авангард” та водопровідних мереж міста. Суд також визнав виконаними роботи на 5 мільйонів гривень. Освоєння цих коштів на сьогодні перевіряється КРУ.

Нарешті у справі з мільйонами поставлено крапку. Суд розвіяв усі плітки та звинувачення стосовно причетності міської влади та особисто міського голови Віктора Погорєлова до зникнення цих грошей.

(опубліковано в категорії: Новини)  -  21/12/05, 10:43


№ 51 (359) Ужгороду — сталий розвиток

Півторарічна розробка концептуальних засад сталого розвитку м.Ужгорода після тривалого етапу роботи кількох десятків фахівців та етапів громадського обговорення, дискусій, корективи та розгляду виконкомом дійшла свого логічного завершення — документ з назвою „Концепція сталого розвитку Ужгорода” винесений на розгляд сесії міської ради.

Олег ЛУКША, заст. голови дорадчого комітету по розробці Концепції, депутат міської ради

З огляду на це доцільно чітко визначити статус і місце Концепції серед інших програмних документів міської ради, що розробляються на відносно тривалий період. Зокрема, в 1999 році сесією міської ради була прийнята довгострокова прогнозна „Програма соціально-економічного розвитку міста „Ужгород-2010”. За її розробку Ужгородська міська рада була удостоєна 1-ї премії на конкурсі проектів у Карпатському єврорегіоні. Пізніше у 2004 році були завершені і прийняті розробки: Генеральний план розвитку міста до 2025 року та Програма розвитку інвестиційної діяльності м.Ужгорода на 2004—2010 роки. І за змістом, і за формою згадані документи відіграють свою роль у муніципальному плануванні й управлінні нашим містом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Влада)  -  21/12/05, 10:41


№ 50 (358) Самоврядування на захисті інтересів громади

Цього тижня в Україні відзначався день місцевого самоврядування. Зранку міський голова Віктор Погорєлов відвідав об’єкти міського господарства, а потім виступив на святковому засіданні з нагоди професійного свята.

Із виступу міського голови на святковому засіданні

Самоврядні органи в демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом обстоювання інтересів територіальної громади.

Україна — молода держава. І як у кожному молодому організмі, в нашій країні триває важливий етап — формування основ для подальшого розвитку і функціонування демократичних принципів, на яких базується будь-яка сучасна держава.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Країна)  -  13/12/05, 11:11


№ 50 (358) Виборюємо країну самоврядних громад

2005 рік для місцевого самоврядування України був досить складним. Асоціація міст України та громад, що об’єднує понад 450 міст і селищ, в яких проживає 81 відсоток міського населення держави, одразу ж після виборів підтримала курс Президента України на проведення кардинальних реформ. Найбільше захоплення та ентузіазм територіальних громад, міських і селищних рад викликали стратегічні наміри новообраного Президента України Віктора Ющенка перетворити Україну на державу самоврядних громад. Найголовнішою підвалиною місцевого самоврядування є його фінансова забезпеченість і самодостатність. Що ж маємо насправді?

Олег ЛУКША

Ситуація, яка склалася нині в державі з питань формування та виконання бюджетів усіх рівнів, свідчить не тільки про недосконалість бюджетної системи, а й про домінування у свідомості урядовців застарілого, “радянського” розуміння природи та призначення місцевих бюджетів. Свідченням цього — постійне падіння частки видатків місцевих бюджетів у Зведеному бюджеті України, систематичне недофінансування державою нею ж делегованих повноважень у сферах освіти, охорони здоров’я та культури, невідшкодування витрат місцевих бюджетів, які вони несуть за податковими пільгами та через виконання загальнодержавних соціальних програм тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Країна)  -  13/12/05, 11:10


№ 50 (358) Кінець маршрутних баталій? З 15 грудня автобусів у місті побільшає

Цього тижня завершився конкурс на визначення міських маршрутних перевізників, котрі з середини листопада представляли міському транспортному відділу свої заявки. Основною умовою міської влади було покращення умов перевезення ужгородців. Це стосувалося як представлення транспортних засобів, що б повністю відповідали всім технічним нормам, так і жорсткішого дотримання графіка перевезень. Стосовно першого: цьогоріч для того, аби застрахувати життя пасажирів від транспортних пригод, було проведено прискіпливий техогляд автобусів. Щодо другого. На автобусних зупинках вивісять графіки з інтервалами руху маршрутних таксі та автобусів, і якщо маршрутка не приїде вчасно, городяни мають право скаржитися в Комісію з координації роботи транспорту або ж у міський транспортний відділ. Важливим підсумком конкурсу стало те, що більшості водіїв удалося зберегти роботу.
Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Чи стануть умови перевезення громадян у міському транспорті кращими — покаже час, адже оновлений механізм запрацює лише з 15 грудня. Та багато що залежить від перевізників. Зокрема, осіб, що здійснюватимуть перевезення ужгородців у громадському транспорті, представники міської влади попередили про обов’язкове шанобливе ставлення до пасажирів. Служба перевезень, у свою чергу, запевняє, що і донині постійно боролася з невихованістю та нетерпимістю шоферів, навіть відсторонювала за це на деякий час від роботи. Проте внаслідок цього самі ж залишалися в програші, оскільки через брак штату автобус покараного водія не виходив на маршрут, що знов-таки спричиняло невдоволення пасажирів.

Одним із методів боротьби з неправомірними діями водіїв будуть розклеєні в салоні транспорту “Права пасажирів та обов’язки водіїв”. Кожен постраждалий пасажир може звернутися до міського транспортного відділу або в Управління із захисту прав споживачів. За першу скаргу, запевняє заступник міського голови Ален Панов, перевізникові винесуть попередження, за другу — розірвуть із ним контракт. Декілька таких випадків повинні назавжди відбити у водіїв бажання лаятися і закривати двері автобусів просто перед обличчями літніх людей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  13/12/05, 11:09


№ 49 (357) Є така професiя — служити

6 грудня Україна вiдзначатиме чергову, 14-ту рiчницю своїх Збройних сил. Вiддаючи шану людям у вiйськовiй формi, ми, на жаль, не можемо заперечити i той факт, що довiра до їхньої працi мала би бути бiльшою. I все ж ситуацiя в українських Збройних силах поступово змiнюється.

Iван ЛУКАШ, Ужгород

Найприємнiшим є той факт, що, як свiдчать соцiологiчнi опитування, дедалi менше стає юнакiв призовного вiку, якi з острахом чекають того дня, коли їм доведеться йти до армiї. І батькiв, котрi допомагають їм ухилятися вiд служби. За сухими статистичними даними проглядається певна тендецiя. У Закарпатськiй областi, наприклад, iз 7400 обстежених призовникiв до обласного збiрного пункту нинiшньої осенi вiдiбрали 1601, з яких 1200 призвали на службу. Тобто кожного шостого. I справа не стiльки в станi здоров’я (проблеми тут справдi iснують), скiльки в потребi самих Збройних сил, чисельний склад яких, по-перше, з кожним роком скорочується (тiльки нинiшнього року на 40 тис. чол.); по-друге, рядовi i сержантськi посади починають займати контрактники. Тому, можливо, цинiчний вислiв, мовляв, в армiї служать тi, кому не вдалося вiдкупитися, невдовзi доведеться замiнити на не менш цинiчний: в армiю потрапили тi, котрi купили собi там мiсця. Це, звичайно, жарт. Однак уже сьогоднi можна спрогнозувати те, що право служити в армiї здобудуть не всi бажаючi. Хоча останнiх буде немало, адже не секрет, що перепусткою до ряду престижних професiй є служба у вiйську. Змiна у ставленнi українцiв до служби у вiйську пов’язана ще й з оптимiзацiєю термiну строкової служби, створенням елiтних пiдроздiлiв та тією високою оцiнкою професiоналiзму, яку дають мiжнароднi експерти українським миротворцям.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Країна)  -  06/12/05, 14:18


№ 49 (357)У дитячій лікарні запровадять музикотерапію

Про те, що міська дитяча лікарня потребує розширення, говорилося вже давно. Та лише з листопада цього року вдалося перенести у просторіше приміщення один із найвикористовуваніших кабінетів лікарні — фізіотерапевтичний.

Фізіотерапією як найдієвішим видом допоміжного лікування щодня користується близько 40 діток, тож нагромадження апаратів в одній-єдиній кімнаті довгий час створювало значні незручності як для лікарів, так і для їхніх маленьких пацієнтів. У новому приміщенні фізіотерапевничний кабінет розмістили у 6-ти просторих і теплих кімнатах. На стадії ремонту залишилося лише приміщення інгаляторію. На остаточне облаштування фізкабінету пішло близько року, і здійснювалося воно не лише силами лікарні, а й з допомогою міських депутатів Б. Тереняка, П. Миговича (ТОВ “Будсвіт”), КП “Міськсвітло” та ПП Перечинця О.І.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  06/12/05, 14:16
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS