Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Листопад 2005№ 48 (356) Володимир Цехмейструк: “Нарешті почали реанімуватися ужгородські довгобуди”

Назва відділу капітального будівництва Ужгорода говорить сама за себе і особливого розшифрування не потребує. Завданнями його є капітальний, поточний ремонти та експлуатація будівель міста, їхня реконструкція, техпереозброєння, злагоджена робота міських інфраструктур, упорядкування та благоустрій території Ужгорода тощо. Про здобутки, напрацювання та проблеми ВКБ нам розповів його завідувач Віктор Цехмейструк.
Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

— Основним об’єктом 2005 року, який ліг на плечі нашого відділу, став Боздоський міст, тобто остаточне закінчення робіт на ньому та введення в експлуатацію. Для городян він був об’єктом “з довгою бородою”. Закладання та початок будівництва мосту розпочалося ще у 80-х, при Радянському Союзі, але закінчили його лише зараз, через 15 років. Свого часу будівництво цього об’єкта профінансували на 95 відсотків, тоді ж будівельникам перерахували й аванс. Але незважаючи на все це, із роботою вони не впоралися, беручи до уваги навіть те, що кошти були виділені “під об’єм робіт”. Останнім часом у пресі ця тема мусується часто і гостро, тому зупинятися на ній нема особли-вого сенсу. В ті часи економіку держави руйну-вала інфляція. Тоді ж у регіоні стався ряд по-веней, “завдяки” яким тимчасові та інші будівельні споруди на цьому об’єкті кілька разів зносило стихією. Непередбачувані форс-мажорні обставини вдарили по кишені замов-ника, тобто міської влади Ужгорода. Проте, згідно з договором, недобуд доводилося заново відтворювати за кошти того ж замовника проекту. Минули роки, і лише за нинішньої міської влади міст було добудовано та здано в експлуатацію. Наразі практично завершено всі роботи із навколишнього благоустрою та підведення під’їзних шляхів. Сподіваємося, що наступного разу відділу капітального будівництва працювати із мостом доведеться не раніше як років через 15, коли згідно з нормативами необхідно буде проводити профілактику бетонних конструк-цій, кріплень тощо. До того ж, ще ніколи не було такого в практиці, щоб стосунки “замов-ник—виконавець” змінювалися кілька разів. Були і проблеми з технічною документацією, договорами, підрядами і т. ін., які доводилося переробляти багато разів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Влада)  -  28/11/05, 14:16


№ 48 (356) У МІСТІ ПОЧАСТІШАЛИ ВИПАДКИ ВАНДАЛІЗМУ

Міський голова Віктор Погорєлов провів робочу нараду з керівниками комунальних підприємств та ЖРЕРів міста. Підлеглі звітували практично по кожній квартирі, де і досі не розв’язані проблеми з теплопостачанням.

Віктор Володимирович поставив чіткі завдання щодо заміни стояків у будинках, виправлення недоліків по прибиранню міста, роботи котелень тощо. Так, зокрема була піддана критиці робота ДКП “Ужгородтеплокомуненерго” за те, що їх служби не проводять аналітичної роботи з ви-явлення недоліків заздалегідь та відпо-відно не працюють на попередження зривів та аварій. Незадовільно оцінив мер Ужгорода і діяльність Комунтрансу щодо прибирання міста та вивозу сміття. До речі, для під-приєм-ст-ва вже закуплено потужний сміт-тєвоз (на фото), на підході — ще два. Воно також придбало вже 70 сучасних контей-нерів. Ситуація з прибиранням має значно покращитися.

Чимало недоліків було виявлено й у роботі міських ЖРЕРів. За-значалося, що двірники не про-во-дять прибирання прибудинкових територій, не ведеться претензійна робота з порушниками правил благоустрою тощо.

Поряд з недоробками з боку комунальних служб, за останній час було зафіксовано чи-мало ви-пад-ків вандалізму. Невідомі ламають двері в під’їздах, розма-льовують стіни, викручують лам-почки тощо. Часті ви-падки скидання будівельного сміття в контейнери загального користу-вання та на подвір’я будинків. Не залишаються зловмисники бай-дужими і до молодих дерев, які висаджу-ються в місті.

Нещодавно на вул. Легоцького за одну ніч було ви-крадено вісім туй та вхідні двері у трьох під’їздах. Міський голова наголосив на необхідності посилити спів-працю з населенням по виявленню подібних правопорушень. Наразі в міській раді працює телефон довіри, по якому кожний ужгородець може сповістити про порушення правил благоустрою на території міста, повідомляє прес-служба міськвиконкому.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада)  -  28/11/05, 14:15


№ 47 (355) Час припинити порожні розмови про реформування медицини, ВВАЖАЄ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВІКТОР ПОГОРЄЛОВ

Уже втретє газета “Ужгород” торкається теми медицини. Уважний читач, певно помітив, що в минулих номерах ця тема висвітлю-валася з різних точок зору. Нині ж своїми думками ділиться ужгородський міський голова.

— Якщо чесно, то балачки щодо потрібності реформ у міській лікарні вже набридли. Ми цілих 14 років чуємо про реформування галузі, але ніяких змін ніхто не бачить. Сьогодні можна констату-вати, що держава не в змозі утримувати 1,1-мільйонну армію медиків, відповідні лі-кувальні, освітні й наукові заклади на належному фінан-совому рівні. Надія на страхову медицину тільки заспокоює всіх, але, здається, вона нереальна за нинішньої ситуації в Україні. Якщо врахувати менталітет та психологію україн-ських людей, слід зважити, що більшість із них не захоче сплачувати авансом медичну страховку за свої майбутні хвороби. Та й, виходячи з економічного становища, ні населення, ні підприємства, ні різні фонди в більшості не спроможні сплачувати страхові внески (за деякими соціологічними даними, до категорії бідних сьогодні можна віднести близько 70% громадян).

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Влада)  -  28/11/05, 14:14


№ 47 (355) Рiчниця нездійснених мрій iз надiєю на краще

Якось важко назвати рiчницю Помаранчевої революцiї святом. Та й урочистостi, коли iдеологи Майдану розсварилися й розбiглися по рiзних кутках полiтичного рингу, а правильнi гасла на зразок “Бандитам — тюрми!” чи “Корупцiї — нi!” виявилися просто добрими намiрами, якими була встелена дорога до влади, видаються не такими щирими.
Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Поки Президент намагався помирити своє рiзновекторне оточення, а воно, в свою чергу, займалося пiдкилимними iграми, економiка вислизнула з-пiд контролю: цiни поповзли догори, iнфляцiя — теж, зате ВВП, очевидно для рiвноваги, — вниз. Якщо й посуваємося вперед, то зi швидкiстю равлика, i “наш паровоз вперед летит” iз зупинкою в Євросоюзi — це точно не про нас. Бог iз ним, iз Євросоюзом. Добре б нам там було чи нi — питання дискусiйне. Але дуже хочеться, щоб у нас запанував європейський менталiтет. Iз реальною демократiєю, почуттям власної гiдностi й значущостi кожної людини. Iз гордiстю за свою країну. А вона в нас рiк тому була. Ми здивували весь свiт своєю мирною революцiєю. У нас повiрили, i ми повiрили в себе. Проте довести справу до переможного кiнця — заможної та самодостатньої України — на жаль, забракло сил. Не лише керiвництву держави, а й усiм нам. Поки що єдиним незаперечним досягненням Майдану залишається свобода слова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/11/05, 14:12


№ 46 (354) 95 відсотків ужгородських квартир безперебійно опалюються

Цього тижня відбулася чергова прес-конференція міського голови Віктора Погорєлова.

Мер запевнив представників мас-медіа, що з 27 тисяч квартир безперебійно опалюється 95 відсотків помешкань. Нині маємо 8 комунальних будинків, де завершується капітальний ремонт систем теплопостачання і вже найближчим часом тепло буде запущено. Віктор Погорєлов звернув увагу на те, що в багатьох випадках мешканці будинків самі винні у негараздах з опаленням.
Так, зокрема, виявлено чимало випадків, коли власник квартири без дозволу та попередження відрізається від центрального опалення, що призводить до відсутності тепла в інших жителів будинку. На запитання журналістів стосовно перейменування Привокзальної площі на площу ім. Георгія Кирпи Віктор Погорєлов зазначив, що, незважаючи на певні обурення та звинувачення, як і більшість ужгородців, схвалює це рішення.

У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА ЗАБОРОНЕНО ВСТАНОВЛЮВАТИ НОВІ БІЛ-БОРДИ
На черговому засіданні виконавчого комітету було накладено мораторій на встановлення нових білбордів у центральній частині міста.
Це рішення було зумовлене значним перенасиченням історичної частини Ужгорода подібними рекламоносіями. На думку міського голови Віктора Погорєлова, більшість білбордів є неякісною і спотворює архітектурне обличчя міста, тому в майбутньому проводитиметься робота по заміні білбордів якіснішими рекламоносіями. Наступним рішенням члени виконкому дали дозвіл на проектування міні-котелень у дошкільних навчальних закладах № 19, № 20 та “Дивосвіт”. Загалом для влаштування автономного опалення в цих навчальних закладах із міського бюджету виділено 250 тисяч гривень. Це, на думку керівництва міста, дасть змогу зменшити витрати на опалення бюджетних установ.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  15/11/05, 11:54


№ 46 (354) У ТОМУ, ЩО БОМЖІВ БІЛЬШАЄ, ЧАСТО ВИННІ АГЕНТСТВА НЕРУХОМОСТІ

Шалене зростання цін на нерухомість призводить до того, що квартири в Ужгороді стають об’єктом справжнього полювання. Для того, аби вигідно продати чи купити житлове приміщення, винахідливі підприємці та працівники різноманітних агенцій наважуються на нечувані речі. Їхні продумані до дрібниць дії, з одного боку, повністю відповідають усім вимогам чинного законодавства, а з іншого, внаслідок них через необережність або безвихідь на вулиці опиняються цілі сім’ї.
Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”
Про такі, наче й цілком законні, операціїз нерухомістю нам розповіли не в міліції — там не знають засобів боротьби з цим явищем. Та й справді: що вони можуть зробити з прошарком людей, котрі за пляшку горілки ладні будь-кому передати свою власність. Пам’ятаєте історію про одного підприємця, котрий у своєму закладі безкоштовно харчував і поїв купку пияків, що пообіцяли йому за це подарувати свої квартири? Про неї кілька років тому писали всі місцеві газети. Так от, справа цього підприємця далеко не єдина, адже в кого ще можна з такою легкістю видурити потрібне, як не в людини, котрій у житті майже нічого не потрібно. А серед таких, майже непотрібних, речей часто трапляються квартири або будинки, придбані у кращі часи десь у дуже гарному й вигідному з економічного боку районі міста. Намагання заробити великі, на думку власника житла, гроші, на жаль, дуже часто призводить до страждання всієї сім’ї, а насамперед дітей. Тому ця проблема найбільш непокоїть саме міську службу у справах неповнолітніх, яка шляхом спроб і домовленостей на різних рівнях домоглася, врешті, повного контролю над унеможливленням махінацій з нерухомістю, в яких можуть постраждати неповнолітні діти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  15/11/05, 11:52


№ 46 (354) Легендарні “окуляри й вуса” радянської естради

Ядвіга Поплавська та Олександр Тіханович були гостями першого сольного концерту Ірини Ярини. Моє покоління вже майже нічого не знає про білоруський гурт “Вєраси”, пісні якого свого часу співав увесь Радянський Союз. Та тим приємніше було поговорити з його легендарними солістами, тим більше, що спілкування це проходило у невеличкому концертному залі закарпатського міста Виноградів.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

18-річна виноградівка Ірина Ярина, за словами її творчого наставника, режисера Всеукраїнського фестивалю “На хвилях Світязя” Віталія Іваницького, проведенням сольного концерту довела, що із самодіяльної артистки перетворилася на справді професійну співачку. На гроші Гранту Президента України для обдарованої молоді Ірина зі всебічною допомогою продюсерів-батьків випустила компакт-диск “Минає день, минає ніч” і зняла однойменний відеокліп, а крім того, підготувала програму для двох концертів, один із яких пройшов минулого тижня у рідному місті обдарованої дівчини — Виноградові, а другий вже цими вихідними збере жителів і гостей Ужгорода. До речі, про гостей: ужгородську презентацію нового альбому Ірини Ярини планують відвідати заслужені діячі України, поети та композитори Юрій Рибчинський і Микола Мозговий, котрі віднедавна почали працювати із новою закарпатською зіркою, а також солісти легендарного гурту “Вєраси” Ядвіга Поплавська та Олександр Тіханович, котрі несподівано для всіх приїхали й на концерт Ірини у Виноградові.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  15/11/05, 11:48


№ 45 (353) Спортивнi танцi як дзеркало iмiджу мiста

З 1 вересня 2005 року в IDSF Україну представляє Союз органiзацiй спортивного танцю України, до якого входять три всеукраїнськi органiзацiї: Українська федерацiя спортивного танцю, Спiлка громадських об’єднань спортивного танцю України та Федерацiя спортивного танцю “Динамо-Україна”. Саме названий Союз органiзував у нашому обласному центрi свої першi календарнi змагання IDSF в Українi.
Традицiйний мiжнародний турнiр зi спортивного танцю “Uzhgorod open-2005” та вiдбiрнi змагання Мiжнародної федерацiї спортивного танцю (IDSF) в Українi серед команд “Формейшн” для участi в чемпiонатi свiту, якi нещодавно завершилися в Ужгородi, залишили по собi настiльки приємнi враження, що про це варто поговорити окремо.

Володимир ТАРАСЮК, “Ужгород”

По-перше, сам факт приїзду до нашого обласного центру кiлькасот танцювальних пар iз 41 клубу 9 країн Європи, у тому числi з 13 регiонiв України (рахуючи Закарпаття), рiвень майстерностi яких оцiнювали майже 40 арбiтрiв iз 10 країн Старого континенту, уже показовий. По-друге, змагаючись у 15 категорiях, учасники продемонстрували високий професiоналiзм i буквально зачарували публiку. Варто згадати хоч би виступи команд “Формейшн” (особливо вихованцiв севастопольської “Вiкторiї”) або рейтинговi змагання IDSF у категорiї “Дорослi”. Це був справжнiй фестиваль спортивного танцю, сповнений прагнення дуетiв показати всю красу свого виконання в європейськiй та латиноамериканськiй програмах. По-третє, за суто спортивними показниками чудовi результати на фонi iнших пар видали ужгородцi. Уявiть собi, яким був танцювальний марафон, коли протягом двох днiв лише 152 пари виборювали першiсть у 28 фiналах! Так ось: саме за кiлькiстю фiналiстiв представники обласного центру посiли перше мiсце — 22 дуети. До трiйки кращих потрапили також чернiвчани (21 пара) та росiяни (15). Крiм того, ужгородцi посiли другi мiсця за кiлькiстю перших мiсць — 4 (по 5 перших мiсць тільки в танцюристiв iз Чернiвцiв i Хмельницького) та призових мiсць — 11 (у Чернiвцiв — 13, у Хмельницького — 9). Зокрема на найвищу сходинку п’єдесталу пiднялися Сергiй Бернадський — Марiя Мiцьо (клуб “Грацiя”, “Юнiори-I”, “Д-клас”, європейська програма; вони ж були третiми в “латинi”), Антон Юзефiв i Богдана Недiлько (“Грацiя”, “Хобi-клас”, європейська програма; вони ж стали другими в латиноамериканськiй програмi, а Сергiй Герц та Iрина Герц iз клубу “Престиж” — третiми).

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Новини)  -  07/11/05, 15:29


№ 45 (353) Остання надiя

У свої дев’яносто Iрина Миколаївна Цiллi, колишнiй рентгенолог-лаборант, у теплi днi ще виходить на вулицю, але пiти в магазин чи аптеку вже важкувато. А в Ужгородi нiкого з рiдних не має. Двоюрiдна сестра живе в Москвi, а iншi родичi — за Уралом.
Алiна КОМАРНИЦЬКА, Ужгород

Ірина Миколаївна — одна з 295 чоловiк, котрі соцiальними службами мiста обслуговуються вдома. Декiлька разiв на тиждень до неї приходить патронажна медична сестра Ужгородської мiської органiзацiї Товариства Червоного Хреста, щоб допомогти по господарству, а працiвники мiського управлiння працi та соцiального захисту населення дбають, аби на зиму в неї були заготовленi капуста, картопля… Може, вiдчуваючи таку турботу, жiнка не скаржиться на долю, а фразу, що нiчого хорошого немає у старостi, категорично заперечує. Навiть спiлкування iз “золотими людьми”, так вона називає працiвникiв соцiальних служб, приносить їй велике задоволення. Адже не хлiбом єдиним живе людина.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  07/11/05, 15:27


№ 45 (353) Сесiя. Вiктор Феєр: “Дискусiї не завадили ефективностi”

28 жовтня вiдбулася позачергова ХLVI Ужгородської мiської ради IV скликання. На нiй розглянуто 17 питань з доповненнями та додатками i 5 депутатських запитiв. Прийнято 29 рiшень. Депутати звернулися до Мiнiстерства внутрiшнiх справ із запитом про доцiльнiсть розмiщення на базi вiйськової частини полку внутрiшнiх вiйськ. Хiд сесiї коментує секретар мiської ради Вiктор Феєр:

— До початку сесiї було заслухано iнформацiю представникiв “Київмiськбуду”, котрi запропонували в заплавi рiчки Уж в районi новозбудованого мосту звести мiкрорайон багатоповерхової житлової забудови з локальними очисними спорудами та вiдповiдною iнфраструктурою. Мiським головою Вiктором Погорєловим було запропоновано винести пропозицiї щодо доцiльностi створення такого мiкрорайону i видiлення пiд нього земельної дiлянки на загальномiське обговорення. Жодного рiшення по даному зверненню не приймалося.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  07/11/05, 15:26
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS