Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Жовтень 2005№ 42 (350) Якщо сьогодні різко похолодає, вже завтра Ужгород отримає тепло

Підготовка до опалювального сезону 2005—2006 рр. у нашому місті розпочалась одразу після закінчення попереднього. Тому більшість теплових мереж уже відремонтовано і заповнено водою. Незважаючи на всі проблеми, опалювальний сезон розпочнеться вчасно, бо підготовка міського господарства до нього, судячи з усього, є керованою та такою, що забезпечить повну готовність. Житловий комплекс міста підключатимуть, зважаючи на погодні умови: якщо три дні середньодобова температура не перевищуватиме 8 градусів тепла.
Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

У міському житлово-комунальному господарстві запевняють: Ужгород готовий прийняти зиму. Підготовка до опалювального сезону здійснюється в рамках запланованих заходів та відповідно до розроблених графіків виконання й фінансування підготовчих робіт. Станом на кінець вересня виконано робіт на загальну суму 2485,93 тис. грн., що забезпечує приведення об’єктів теплопостачання в експлуатаційно-нормативний стан до початку сезону, чим виконано один із головних пунктів передвиборної програми міського голови Віктора Погорєлова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  17/10/05, 11:35


№ 42 (350) На свято покрови В Ужгороді відкрито відремонтований пологовий будинок

Нарештi ужгородцi можуть пишатися своїм пологовим будинком: цього тижня вiдремонтовану будiвлю урочисто здали в експлуатацiю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  17/10/05, 11:33


№ 42 (350) вуличне мистецтво. “Твори революцію в собі” стало гаслом українських графітчиків

До річниці Помаранчевої революції в Ужгороді відбувся Всеукраїнський фестиваль графіті “Моя революція”. Молоді художники з Києва, Львова, Донецька, Одеси, Тернополя, Закарпаття мали змогу показати на що вони здатні, розмальовуючи фасад ужгородського Палацу дітей та юнацтва.

У нашій країні графіті досі не визнають окремою субкультурою, тому подібні фестивалі мають велике значення для сучасної молоді. Щоб зробити цей захід яскравішим, організатор “революційного” фестивалю Олександр Гаврош запросив до участі і представників іншого екстримального напряму — тріалістів, або велосипедних акробатів. Крім того, графітчики і журналісти мали змогу поспілкуватися з редактором єдиного в Україні спеціалізованого журналу графіті “400 мл” Лодеком. До відзначення найбільшого закарпатського фестивалю графіті долучився й ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрого тріалісти запросили на відкриття власного фестивалю, який повинен незабаром відбутися на Закарпатті.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  17/10/05, 11:31


№ 42 (350) Чи омине Закарпаття пташиний грип?

Звістка про виявлення пташиного грипу на сході Румунії не на жарт налякала наших сусідів: нині там масово спалюють домашню птицю та проводять вакцинацію людей. В Україні також забили на сполох. Уже заборонений ввіз м’ясопродуктів з Румунії, Болгарії та Туреччини, а на кордонах введені додаткові заходи з проведення дезінфекції автомобілів, що в’їжджають.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

У міському управлінні ветеринарної медицини заспокоюють: з настанням холодів міграція пернатих повинна припинитися (а основними носіями пташиного грипу, як відомо, є перелітні й водоплавні птахи), тож подальше розповсюдження епідемії навряд чи можливе. Та певна пересторога нам не завадить, тому Юрій Сенинець, начальник управління ветеринарної медицини Ужгорода радить усім власникам домашньої птиці бодай на деякий час утримувати її в закритому приміщенні. Зазвичай у місцях проживання свійських птахів живляться і дикі пернаті, від яких інфекція може передатися і домашній птиці.

Санепідеміологи рекомендують також на певний період обмежити споживання м’яса. Хоч ввезення до України м’яса птиці і контролюється ветслужбою, а кожна партія проходить обов’язкову перевірку в лабораторії, не можна виключати ризик провезення контрабандного товару, який може бути інфікований небезпечною хворобою. Тож перед тим, як купувати м’ясо, слід перевірити в продавця документ про проходження та якість продукту. Якщо торговець відмовляється надати вам цей документ, ви маєте право поскаржитися дирекції ринку, адже це означає, що продукт не пройшов обов’язкову перевірку в лабораторії ринку.

І все ж, як би не заспокоювали нас ветеринари, не слід забувати про небезпеку. Господарі свійських птахів повинні пам’ятати: в разі смерті бодай однієї курки, потрібно загорнути її у целофановий пакет і негайно повідомити про цей випадок ветфахівця. Здохлу птицю безкоштовно доставлять у лабораторію для повного її обстеження, і цим самим можна буде попередити лихо.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Країна)  -  17/10/05, 11:30


№ 40 (348) Найкращий подарунок до свята — Боздоський мiст споруджено!

Наступного тижня заплановано вiдкриття Боздоського мосту. Тривале будiвництво, про яке йдеться вже бiльше двадцяти рокiв, нарештi завершено. За словами ужгородського мiського голови Вiктора Погорєлова, одразу пiсля офiцiйного перерiзання червоної стрiчки буде вiдкрито рух транспорту в цьому районi, що дозволить вирiшити проблему завантаженостi магiстралей нашого мiста. Як повiдомлялося ранiше, для будiвництва мосту було видiлено з мiського бюджету 1 мiльйон 900 тисяч гривень, на облаштування пiд’їзних шляхiв вiд вулицi Баб’яка до мосту — 800 тисяч гривень, i з боку вулицi Загорської — 1 млн. 800 тис. гривень.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  04/10/05, 11:11


№ 40 (348) Гарячий обiд — справа звична

Ужгород — єдине мiсто областi, де гарячим харчуванням школярi охопленi вже з березня 2005 року. На засiданнi виконкому Ужгородської ради розглянуто питання про хiд виконання рiшень виконкому щодо органiзацiї вiдпочинку та оздоровлення учнiв влiтку 2005 року, а також про стан та заходи щодо покращення здоров’я учнiв шкiл i вихованцiв дошкiльних закладiв.

Як зазначив начальник управлiння освiти мiськвиконкому Володимир Огар, влiтку 2005 року оздоровлено в таборах рiзних типiв 6939 дiтей, що становить 51,1% вiд загальної кiлькостi учнiв. Iз бюджету мiста на цi цiлi було видiлено 430000 гривень. За рахунок держави було оздоровлено практично всiх дiтей iз соцiально незахищених категорiй, серед них: дiти-сироти — 36 чоловiк, напiвсироти — 164, учнi з багатодiтних сiмей — 395, з малозабезпечених сiмей — 1768, iз неблагополучних сiмей —125, потерпiлi вiд аварiї на ЧАЕС — 53, дiтей, котрi перебувають на диспансерному облiку, — 1154 i дiти-iнвалiди — 29 чоловiк.
Iз березня 2005 року всi учнi 1— 4-х класiв харчуються за рахунок мiського бюджету. В 2005/2006 н. р. 5045 учнiв початкової школи буде охоплено гарячим харчуванням. У дошкiльних закладах перебуває 4245 дiтей. На харчування учнiв iз мiського бюджету видiлено 719730 гривень та 109560000 для дитячих садочкiв. До речi, Ужгород — єдине мiсто областi, де безкоштовне харчування дiтей здiйснюється уже з березня.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада)  -  04/10/05, 11:10


№ 40 (348) В Ужгорода з’явиться нове місто-партнер

Минулого тижня делегація м.Ужгорода на чолі з мером Віктором Погорєловим відвідала польське місто Гдиня. Візит відбувся на запрошення мера Гдині, котрий запропонував нашому місту встановити партнерські відносини. Керівники міст провели зустріч, на якій зауважили, що українсько-польські відносини мають давню історію та хороші традиції і домовились про співпрацю на рівні органів місцевого самоврядування. Результатом зустрічі стала підготовка проекту угоди про партнерство між містами Ужгород та Гдиня. Угоду планується підписати наступного року. Для довідки: місто Гдиня розташоване на півночі Польщі, на березі Балтійського моря. Населення – 260 тис. чол. У місті є пасажирський та вантажний порт, розвинута суднобудівна галузь. Місто має 14 міст-партерів по всьому світу.

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  04/10/05, 11:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS